Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1980 dnia: Sierpień 24, 2017, 04:14:32 pm »
Dostałem wiadomość z Gildii, że Żółwie ukażą się najwcześniej w pierwszej połowie września.


Gildia swoich klientów poinformowała. Ja tam zły na nic nie jestem, bo zamawiałem za pobraniem. Natomiast jakbym wydał pieniądze bezpośrednio u wydawcy i był gorzej informowany niż klient Gildii to bym się wkurzył.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 04:17:35 pm wysłana przez Dariusz_Notariusz »

Offline Khml

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1981 dnia: Sierpień 24, 2017, 04:50:29 pm »
A czy ktoś z Was otrzymał od nich zwrot pieniędzy? Bo ja próbuje je odzyskać od 26 lipca. Najpierw informowali, że zwrócą w ciągu 14 dni, potem, że zwrócą 21 sierpnia, a kasy jak nie było tak nie ma.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1982 dnia: Sierpień 24, 2017, 06:16:45 pm »
Ciekawe tylko, że jeśli ktoś jest Max Bialystok, to zawsze są hocki klocki przy zbiórce pieniędzy.  :badgrin:





- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1983 dnia: Sierpień 24, 2017, 06:29:38 pm »
A czy ktoś z Was otrzymał od nich zwrot pieniędzy? Bo ja próbuje je odzyskać od 26 lipca. Najpierw informowali, że zwrócą w ciągu 14 dni, potem, że zwrócą 21 sierpnia, a kasy jak nie było tak nie ma.

Zapomnij o kasie. Okres wakacyjny i wydawca ze swoją szmulą pewnie gdzieś wyjechali.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1984 dnia: Sierpień 24, 2017, 06:51:55 pm »
Ciekawe tylko, że jeśli ktoś jest Max Bialystok, to zawsze są hocki klocki przy zbiórce pieniędzy.  :badgrin:


https://www.youtube.com/watch?v=xGdY4jfhKRM

Max Białystok to uznany muzyk alternatywny i nie ma nic wspólnego z komiksami :)

Offline digital_psycho

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1985 dnia: Sierpień 24, 2017, 09:25:01 pm »
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tej dyskusji, ale to kiedy wyjdą Żółwie częściowo zależy też ode mnie, bo to ja piszę te kilkanaście stron dodatkowych materiały do pierwszego i kolejnych tomów. To był mój pomysł podsunięty wydawnictwu tuż przed zakończeniem zbiórki (podobnie ja ciekawostki o Żółwiach na ich fanpage'u). Jako, że jestem przywalony tłumaczeniem Wolverine'ów dla Egmontu i redakcją merytoryczną Superbohaterów Marvela, materiał te piszę już dobrych ładnych tygodni czyli w żółwim (heh) tempie. Normalnie jakbym pisał drugą magisterkę. Choć pewnie skończę w ciągu najbliższego tygodnia to generalnie "będzie kiedy będzie". Mam nadzieję, że nie wpłynie to na dalsze odwleczenie druku, bo odpuszczenie i przerzucenie tego do następnego tomu nie wchodzi w grę. Zgadzam się ze wszystkim, co napisali mkolek81 i archi_ancymon. Nieprzyjemna sytuacja, ale wkurzacie się jakby ktoś wręcz uciekł z waszą kasą na Bahamy. Cierpliwości. Wydawnictwo na pewno nauczy się na swoich błędach i przy kolejnych komiksach będzie już lepiej.

Skończyłeś już ten wstęp w ogóle? Może to jeszcze blokuje pójście do druku?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 09:35:08 pm wysłana przez digital_psycho »

Offline skiba

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1986 dnia: Sierpień 25, 2017, 06:17:35 am »
A czy ktoś z Was otrzymał od nich zwrot pieniędzy? Bo ja próbuje je odzyskać od 26 lipca. Najpierw informowali, że zwrócą w ciągu 14 dni, potem, że zwrócą 21 sierpnia, a kasy jak nie było tak nie ma.


Ja dostałem. Postrasz ich Rzecznikiem Praw Konsumenta. Ja po tym dostałem kasę jeszcze tego samego dnia ;-)

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1987 dnia: Sierpień 25, 2017, 07:39:15 am »
Ja tylko doradzę każdemu kto anulował zamówienie i nie dostaje zwrotu pieniędzy - ostrzegajcie, a potem zgłaszajcie sprawę na policję jak wam się chce. To jest zwyczajne oszustwo na odległość i jak ktoś ma mocnego gula, to to jest jego droga którą powinien pójść.

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1988 dnia: Sierpień 25, 2017, 08:25:52 am »
W tym zalewie hejtu nad wydawnictwem (zresztą jak najbardziej słusznego) chyba wszystkim umknął fakt, że w sklepie wydawnictwa Q&W jest w promocyjnej cenie 16,90 zł co daje ponad 55% rabatu.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1989 dnia: Sierpień 25, 2017, 08:26:58 am »
Nie umknął - było o tym kilka stron temu. Tylko radzę kupować jedynie to co jest dostępne od ręki to może dostaniecie to za co zapłaciliście. :evil:

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1990 dnia: Sierpień 25, 2017, 08:29:13 am »
OK, rozumiem. Z powodu urlopu byłem wyłączony przez dłuższy czas z forum i nie doczytałem.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1991 dnia: Sierpień 25, 2017, 08:37:04 am »
Serio wyprzedają tytuł zaraz po jego wprowadzeniu na rynek? Eh...

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1992 dnia: Sierpień 25, 2017, 08:47:01 am »
Nie tylko Q&W, RR i Wstrząs też. I po co kupować w dniu premiery albo w preorderze? :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1993 dnia: Sierpień 25, 2017, 08:53:15 am »
Może przez te spóźnienia dali taką promocje?
Taka promocja do tak niskich cen okładkowych? Nie wiem jak oni to robią  :smile:
Ja i tak w nich ciągle wierzę.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1994 dnia: Sierpień 25, 2017, 08:58:01 am »
Nie tylko Q&W, RR i Wstrząs też. I po co kupować w dniu premiery albo w preorderze? :roll:

Ale nikt inny tak nie robi. W tym rzecz. To dziwne, nielogiczne. To zabija sprzedaż (mówiąc już ogólnie), bo klient się przyzwyczaja że za dwa miesiące będzie wyprzedaż. Wiec nie kupuje od razu.
Wydaje mi się, że tam jest ktoś w gorącej wodzie kąpany. Przecież nakład nie wyprzedaje się od razu, czy w przeciągu dwóch miesięcy (no chyba że u Sudia Lain). Trzeba mieć cierpliwość... i kasę.

Co innego jak teraz na Sidecę jest wyprzedaż w Gildii, albo była w Bonito. To starocie, więc wyprzedają.

 

anything