Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 877790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1860 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:20:18 am »
Nie o obsuwę chodzi. Jakby INFORMOWALI systematycznie jak wygląda sytuacja, jakby oddawali pieniądze i odpowiadali na meilę - czyli jakby szanowali czytelnika to dla mnie by nie było problemu. Swoim idiotycznym zachowaniem tylko sobie grabią.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1861 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:29:54 am »
No dobra, to już wszyscy wiemy. Ciągnięcie tej Mody na sukces nic nie da, wiec po co sobie psuć nerwy. Ja osobiście chce dostać te komiksy. Nie musi być juz, teraz, zaraz czy na wczoraj. Komunikacja z klientem u nich leży,  ale jak wydadzą co obiecali i nie odwalą fuszerki to diabli z tym.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1862 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:37:10 am »
Imho wydawca powinien poczekać z ogłaszaniem wszem i wobedz jakie to komiksy wydaje do momentu, kiedy będzie miał wszystko zaklepane i gotowy materiał trafi do druku albo będzie już miał zaklepany pewny termin. To ewidentny falstart, narobiono tylko ludziom smaka i nadziei, na produkt, którego sami nie posiadają fizycznie na stanie. A wystarczyło jedynie poczekać.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1863 dnia: Sierpień 17, 2017, 10:55:50 am »
Jeszcze wydawca śmiał krytykować innych, np. Studio Lain. Co za klaun. :badgrin:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1864 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:06:45 am »
Jeszcze wydawca śmiał krytykować innych, np. Studio Lain. Co za klaun. :badgrin:


Jak czytałem niektóre komentarze to się czasem zastanawiałem czy wydawca z takim pr-em miał wogóle zamiar sprzedać swój produkt klientowi czy go skutecznie od siebie odstraszyć. Zważywszy że SL gdy podawało termin wydania swoich komiksów dotrzymywało słowa.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1865 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:11:11 am »
Zważywszy że SL gdy podawało termin wydania swoich komiksów dotrzymywało słowa.
Mieli też trochę przesunięć (Kompletny Szok nawet kilka).

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1866 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:15:12 am »
Dziwni jesteście. Zamawiacie niewydane komiksy u niesprawdzonego wydawcy, w dodatku takiego, którego krytykowaliście za nierealne plany i zapowiedzi, wysyłacie mu kasę z góry i teraz się dziwicie, że coś jest nie tak. Himalaje naiwności.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1867 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:30:35 am »
Jakieś tam problemy mogą się zawsze zdarzyć z dotrzymaniem terminu, ale chyba nie na taką skalę jak to robią Fantasmogorie. Premiera przesuwana z miesiąca na miesiąc. Biorą kasę za preorder za towar którego nie posiadają fizycznie. Robią jakieś ankiety na fb na wydanie następnego komiksu nie mając jeszcze na stanie tego zapowiedzianego jakieś pół roku wcześniej. Nie posadzam wydawcy o złą wolę, ale ewidentnie się przeliczył.


Tak na marginesie to jeszcze nic u nich nie kupowałem/zamawiałem bo to wszystko wydawało mi się dość dziwne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2017, 10:45:45 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1868 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:31:57 am »
Jakie nierealne? Powoli w ślamazarnym tempie dostaje komiksy i jestem zadowolony, jak są wydane, a to jest najważniejsze. W sklepie fanty mam zmieniony status SiP, więc chyba się ukaże i niedługo będzie rozsyłany. Z żółwiami nie wiem, co z tą przedmową, czy już napisana, czy nie i może z tym problem.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1869 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:36:08 am »
Już było to wszystko przerabiane kilkukrotnie. Wydawca nawalił, zdarza się, szkoda tylko że nie umie podejść do tego z rozumem i rzetelnością. Jak dorośli. Czyli informowanie, informowanie, informowanie.
No i dużo też złego zrobili sobie wcześniej przechwałkami i pyskówkami. Odbija się to na nich teraz ze zdwojoną siłą.


A ja z kolei mam kilka uwag z zupełnie innej strony:

- pewnie nadal będą mieli opóźnienia, to nie koniec tego złego, bo kończą SiP, Żółwie i Archiego, a kiedy inne rzeczy zapowiadane na lipiec-sierpień-wrzesień? A czasu zapewne nie mają, bo odpisują na maile.
Jak sobie pomyślę, że każdy z klientów którzy kupili Żółwie czy Archiego wysłali po 3 maile, to oni od miesiąca mają nawał w skrzynce :) pewnie z 3 tysiące maili.

- na MFKiG pokażą się z tytułami, które mają obsuwę i wydane miały być w maju (SiP) i lipcu. Szkoda, bo jakby mieli szerszą ofertę do lepiej dla nich, a tak trochę klops

- zaufanie do wydawcy spadnie, zarówno ze strony klientów bezpośrednich jak i pośrednich. Trochę ludzi się jednak zraziło. A sklepy też nie wiedzą co mają zrobić. Daty premier przesuwane non stop, zero rzetelnej informacji (to chyba najgorsze), nie wiadomo które kolejne tytuły w jaki sposób będą sprzedawane (tylko u wydawcy, czy jak?).

- już to raz pisałem. Jak wyjdą Żółwie i Sip i Archie w jednym czasie, to wydawca będzie to miesiąc wysyłał, serio. Co przyczyni się do jeszcze większych opóźnień w wydawaniu, bo nic innego nie będą robić tylko pakować paczki.

Ewidentnie przeliczyli się. Brak rozeznania i doświadczenia. I wyszło im bokiem przechwalanie się, że to prosty biznes.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1870 dnia: Sierpień 17, 2017, 12:02:12 pm »
I co, że było przerabiane kilkukrotnie? Było, jest i będzie przerabiane dopóki wydawca będzie dalej popisywał się swoim głupim zachowaniem.


Ale Feldkurat ma rację. Zamawiając u takiego gościa który ma tam w głowie nie wszystko poustawiane jak trzeba można było się spodziewać takiego kwasu jaki mamy. Sami sobie winni jesteśmy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1871 dnia: Sierpień 17, 2017, 12:05:00 pm »
Jeśli wydawca zaprzestanie wrzucania nowych zapowiedzi, a skupi się na kontynuacji rozpoczętych serii i spręży się z ich wydawaniem myślę, że prędzej tak odbuduje zaufanie, bo wiele osób woli dostać szybko kompletną serię niż czekać kilka lat na jej skompletowanie. Choć chciałbym rozwój Valianta to wątpię, aby na obecną chwilę było to możliwe, bo rynek superhero jest już za bardzo zasrany kolekcjami, klasykami Marvela, Marvel Now i zaraz jeszcze będzie DC Odrodzenie, aby ta franczyza zdołała się przebyć do szerszego grona czytelników, a szkoda.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1872 dnia: Sierpień 17, 2017, 12:08:06 pm »
I co, że było przerabiane kilkukrotnie? Było, jest i będzie przerabiane dopóki wydawca będzie dalej popisywał się swoim głupim zachowaniem.
Ależ ja go nie bronię przecież. Wczytaj się w mój post.

@mkolek81 - masz rację. teraz ciężka praca i wybrnięcie do końca roku z tych kilku rzeczy które mają wydać.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1873 dnia: Sierpień 17, 2017, 12:13:07 pm »
Jeśli wydawca zaprzestanie wrzucania nowych zapowiedzi, a skupi się na kontynuacji rozpoczętych serii i spręży się z ich wydawaniem myślę, że prędzej tak odbuduje zaufanie, bo wiele osób woli dostać szybko kompletną serię niż czekać kilka lat na jej skompletowanie. Choć chciałbym rozwój Valianta to wątpię, aby na obecną chwilę było to możliwe, bo rynek superhero jest już za bardzo zasrany kolekcjami, klasykami Marvela, Marvel Now i zaraz jeszcze będzie DC Odrodzenie, aby ta franczyza zdołała się przebyć do szerszego grona czytelników, a szkoda.
Dokładnie. Wydawać trochę rzeczy tylko - Żółwie, Archie bo pewnie dobrze schodził, Rachel Rising dokończyć, ale systematycznie i często. INFORMOWAĆ ludzi na bierząco, oddawac pieniądze za zamówienia. Słowem wykazać się jakąkolwiek rzetelnością, bo to jak się WF kompromituje w tym momencie to ciężko przebić. Szczerze, to ja serio zastanawiam się, czy im się kasa nie skończyła i czy przypadkiem nie jest tak, że nie mają za co drukować. :lol:

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1874 dnia: Sierpień 17, 2017, 12:57:18 pm »
Biorą kasę za preorder za towar którego nie posiadają fizycznie.
To akurat jest definicją preorderu :)