trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1785 dnia: Sierpień 08, 2017, 11:52:02 am »
Myślę, że niektórym nie chodzi o tą stówę, ale o są wkurzeni brakiem szacunku, dlatego mają w dupie wydawce i wolą wydać kasę na coś innego.

Dokładnie. Co zresztą wielokrotnie zostało tu podkreślone.  :roll: Więc prędzej wyśmiewałbym brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, niż te obiekcje.

Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1786 dnia: Sierpień 08, 2017, 11:55:13 am »
Bogacz sie znalazł, dla którego 90 pln to pierdoła.
Premiery sa przesuwane, ale tylko w wyjątkowych wypadkach wydawnictwo robi preorder. Sorki, ale olewanie, chamstwo i brak informacji to nie jest profesjonalne prowadzenie firmy.
Pytanie masz jakieś powiaznia z Fanta?
Daruj sobie teorie spiskowe...jedynym moim powiązaniem z Wydawnictwem jest to, że złożyłem dwa zamówienia. Dla mnie 90 zł to nie pierdoła, bo nie sram kasą ale tutaj nie widzę problemu bo przecież komiks zostanie wydany, tylko później. Nie tracisz 90 zł, ew. tracisz odsetki bankowe za circa 2 miesiące, czyli policzmy... 2/12 x 2% * 90 zł = 0,3 zł, po odliczeniu belki masz 24 grosze...może teraz widzicie o co się spieracie od kilkunastu stron? Wydawnictwo w wuja poleciało, bo nie tak się buduje relacje z klientem ale nie przesadzajcie że od razu będziecie odzyskiwać 90 zeta drogą sądowo-komorniczą, bo to jednak znaczy że się wam poprzewracało i to grubo

Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1787 dnia: Sierpień 08, 2017, 11:58:51 am »
Wiem, że napisałeś, ale dziwi mnie podejście kilku osób i wyśmiewanie, że ktoś chce walczyć o ~100 zł. Na brak kasy nie narzekam, ale nie wyobrażam sobie potargania 100 zł, bo to "tylko stówa", a niektórzy tak to opisują jakby codziennie dostawali kosz z banknotami. Nie macie szacunku do swojej pracy? Do swojej kasy, którą w jakiś sposób musieliście zarobić?

Myślę, że niektórym nie chodzi o tą stówę, ale o są wkurzeni brakiem szacunku, dlatego mają w dupie wydawce i wolą wydać kasę na coś innego.
Dlaczego zakładasz, że ta stówa jest wtopiona i bez wstąpienia na drogę komorniczo-sądową nie zobaczysz ani kasy ani komiksu? Porównanie do potargania stówki zupełnie nietrafione a ew. utracone korzyści wyliczyłem w moim poprzednim mailu..24 gr...jeez, ludzie...Szacunek do klienta to zupełnie inna sprawa i tutaj 100% racji..można się obrażać, głosować portfelem ale żeby od razu za opóźnienie podejmować kroki prawne...weźcie przejdźcie się na spacer, dobrze wam to zrobi

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1788 dnia: Sierpień 08, 2017, 12:19:48 pm »
Co mają powiedzieć ludzie jak im deweloper/ekipa mieszkanie/dom pół roku później oddaje  :lol: 


Ja mam też ponad 2 stówki "wtopione" u WF. Na razie dostałem Krazy Kata, też z opóźnieniem, poczekam i na następne. Ja jeszcze daje szansę na rozruch i ogarnięcie się ogólne.


Zastanawia mnie jeszcze gdzie wszyscy forumowicze pracują/jakie mają doświadczenia , że ich bulwersują tak opóźnienia  :wink: - ja wszędzie gdzie miałem udział w większych projektach gdzie było zaangażowane kilka podmiotów (jak tutaj wydawca oryginału, fanta, drukarnia, sklepy itp) to na początkach harmonogram się zawsze rozjeżdżał grubo bo się nie da przewidzieć wszystkiego chodźby nie wiem jakim kozakiem się było. Dopiero następne projekty już "doświadczeniem" się ogarnia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2017, 12:25:25 pm wysłana przez mibartek »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1789 dnia: Sierpień 08, 2017, 12:22:55 pm »
Dlaczego zakładasz, że ta stówa jest wtopiona i bez wstąpienia na drogę komorniczo-sądową nie zobaczysz ani kasy ani komiksu? Porównanie do potargania stówki zupełnie nietrafione a ew. utracone korzyści wyliczyłem w moim poprzednim mailu..24 gr...jeez, ludzie...Szacunek do klienta to zupełnie inna sprawa i tutaj 100% racji..można się obrażać, głosować portfelem ale żeby od razu za opóźnienie podejmować kroki prawne...weźcie przejdźcie się na spacer, dobrze wam to zrobi
Jeśli ktoś rezygnuje z zamówienia, wydawca go olewa (umowne 21 dni na zwrot pieniędzy) lub rzuca wiązankę.
No tak to ktoś jest idiotą, bo rezygnuje z zakupu, jest debilem że chce zwrot pieniędzy a na pewno powinno go się leczyć, bo chce dochodzić swoich praw.
Jeszcze się Fantasmagorie obrażą i przestaną wydawać komiksy, bo ludzie domagają się wywiązania z ich własnych słów (które notabene łamią na każdym kroku).
p.s. może przelewaj co miesiąc 100 dla każdego wydawnictwa tak dla sportu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2017, 12:26:07 pm wysłana przez Kijanek »

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1790 dnia: Sierpień 08, 2017, 12:50:33 pm »
tak czy siak, jestem ciekaw jak sobie Fanta dalej poradzi?
Do tej pory swój model sprzedaży oparli głównie na preorderach. Po tych wszystkich wtopach wiele osób na pewno 10 razy się zastanowi zanim coś u nich w preorderze zamówi. Nie wróży to dobrze takiemu Button Manowi który ma być tylko u nich dostępny a rabat na niego skończy się już nie długo. No chyba że Gildia wykupi większość nakładu i będzie go miała dostępnego przez moment w cenie z rabatem. W innym wypadku kiepsko widzę zainteresowanie serią. A to może oznaczać nie pełną serię. Eh takie czarnowidztwo, niestety na ten moment wydawca stracił wiarygodność i trochę potrwa zanim odbuduje zaufanie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1791 dnia: Sierpień 08, 2017, 01:11:33 pm »
tak czy siak, jestem ciekaw jak sobie Fanta dalej poradzi?
Do tej pory swój model sprzedaży oparli głównie na preorderach. Po tych wszystkich wtopach wiele osób na pewno 10 razy się zastanowi zanim coś u nich w preorderze zamówi. Nie wróży to dobrze takiemu Button Manowi który ma być tylko u nich dostępny a rabat na niego skończy się już nie długo. No chyba że Gildia wykupi większość nakładu i będzie go miała dostępnego przez moment w cenie z rabatem. W innym wypadku kiepsko widzę zainteresowanie serią. A to może oznaczać nie pełną serię. Eh takie czarnowidztwo, niestety na ten moment wydawca stracił wiarygodność i trochę potrwa zanim odbuduje zaufanie.
Wiesz B-M tak będzie dostępny "tylko" w sklepie fanty, tak samo jak Krazy Kat miał być nr tylko do 100 ;)

Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1792 dnia: Sierpień 08, 2017, 01:20:27 pm »
Jeśli ktoś rezygnuje z zamówienia, wydawca go olewa (umowne 21 dni na zwrot pieniędzy) lub rzuca wiązankę.
No tak to ktoś jest idiotą, bo rezygnuje z zakupu, jest debilem że chce zwrot pieniędzy a na pewno powinno go się leczyć, bo chce dochodzić swoich praw.
Jeszcze się Fantasmagorie obrażą i przestaną wydawać komiksy, bo ludzie domagają się wywiązania z ich własnych słów (które notabene łamią na każdym kroku).
p.s. może przelewaj co miesiąc 100 dla każdego wydawnictwa tak dla sportu.
Kasę przelewam co miesiąc innym wydawnictwom i dostaję komiksy; w tym przypadku przelałem z wiedzą, że nie dostanę komiksu od razu czyli zakładałem, że ten komiks wyjdzie (ale później) i nie mam z tym (większego) problemu...po całej tej historii z TMNT napisałem do nich, żeby mi w takim razie podesłali osobną paczką na ich koszt pozostałe zamówione komiksy, co zrobili...Czy ten wpis o pisaniu o kimś per idiota/debil to do mnie? Czy gdziekolwiek użyłem takich "argumentów"? Dochodźcie sobie swoich praw, macie do tego święte prawo, jednak ja tego najzwyczajniej w tej sytuacji nie popieram; zgodzę się z jednym - jeżeli ktoś chce zwrot kasy a Wydawnictwo nie odpowiada albo nie współpracuje, to mega kupa i powinni to jak najszybciej zmienić

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1793 dnia: Sierpień 08, 2017, 01:22:06 pm »
Wiesz B-M tak będzie dostępny "tylko" w sklepie fanty, tak samo jak Krazy Kat miał być nr tylko do 100 :wink:


no, ja się swoim numerem 100 cieszyłem przez jakieś 10min... chciałem wrzucić do "zdjęcia naszych komiksów", ale jak zobaczyłem, że ktoś ma 100 któryś to odpuściłem  :roll:

edit: jeszcze lepsza akcja będzie jak mi ktoś tu zaraz napisze, że też ma nr 100 :D

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1794 dnia: Sierpień 08, 2017, 01:25:31 pm »
Wiesz B-M tak będzie dostępny "tylko" w sklepie fanty, tak samo jak Krazy Kat miał być nr tylko do 100 :wink:
muszę powiedzieć że takie rzeczy kompletnie mi nie przeszkadzają. Nie widziałem tego posta wydawnictwa na facebooku z ilością egzemplarzy więc to może być jeden z powodów :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1795 dnia: Sierpień 08, 2017, 01:31:57 pm »
muszę powiedzieć że takie rzeczy kompletnie mi nie przeszkadzają. Nie widziałem tego posta wydawnictwa na facebooku z ilością egzemplarzy więc to może być jeden z powodów :smile:
12 stycznia post numerowanie eg. od 1 - 100, później powielenie tylko 50, na stronie sklepu 26 egz nr, komiks miał być dostępny też tylko w sklepie a gildia posiada nr. egzemplarze :D

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1796 dnia: Sierpień 08, 2017, 01:39:01 pm »
edit: jeszcze lepsza akcja będzie jak mi ktoś tu zaraz napisze, że też ma nr 100 :biggrin:
Bym się nie zdziwił ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1797 dnia: Sierpień 08, 2017, 01:51:37 pm »
Dlaczego zakładasz, że ta stówa jest wtopiona i bez wstąpienia na drogę komorniczo-sądową nie zobaczysz ani kasy ani komiksu?
Bo ludzie proszą o zwrot za komiks i go nie dostają? A komiksu chyba też nie mają.
żeby od razu za opóźnienie podejmować kroki prawne...
Za opóźnienie zwrotu kasy, nie komiksu.

tak czy siak, jestem ciekaw jak sobie Fanta dalej poradzi?
Myślę, że sobie poradzą (jak się nie obrażą) i pomału będą wydawać to co zapowiedzieli. Mocno się przeliczyli z tym "łatwym wydawaniem", a teraz całość może jeszcze bardziej zwolnić, bo trochę klientów się wykruszy. Ja osobiście zastanawiam się nad kupowaniem serii od nich, bo mam odczucie, że to wszystko może je*nąć w każdej chwili i zostanę z urwanymi historiami. Najbardziej czekam na Umbrelle i Underwater Weldera, ciekawe czy chociaż jedno z nich wyjdzie w tym roku :neutral:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1798 dnia: Sierpień 08, 2017, 02:13:02 pm »
Nie ma 100
mam tak :D

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1799 dnia: Sierpień 10, 2017, 03:52:07 pm »
Może wolno pracują, ale mi to nie przeszkadza. Tydzień temu w środę odezwali się, czy dostałem KK, bo mogą wysłać z tym, co jest dostępne na następny dzień jak się uda. Doszło dziś, egzemplarz nr 14, a wydanie bardzo solidne jestem zadowolony. Poszło następne zamówienie.