Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 878590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1770 dnia: Sierpień 07, 2017, 09:44:20 pm »
Wciąż trzymam się wersji, że reakcja klientów jest przegięta, mogło się zdarzyć itp. itd., ale chyba jednak reakcja wydawcy jest jeszcze gorsza :P Generalne wrażenie takie, że po jednej i drugiej stronie mam do czynienia z dziećmi. Śmieszno-straszne.

Szczerze? Dziecinna reakcja czy nie, to nie ma znaczenia i nie nam oceniać, ile dla kogo znaczy 100 zł.
Dla mnie zachowanie Fanty jest nie tyle nieprofesjonalne co wręcz szczeniackie. Klient ma prawo być tak dziecinny jak tylko chce dopóki dotrzymuje zobowiazania i płaci. Wydawca jako firma juz takiego prawa nie ma.

Niestety przymykanie oczu na takie zachowania w zarodku to pielęgnowanie rodzimych patologii biznesowych, których od lat nie mozemy się pozbyć typu niepłacenie faktur w terminie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1771 dnia: Sierpień 07, 2017, 09:45:02 pm »
Dokładnie na to zwróciłem uwagę, a przynajmniej próbowałem.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1772 dnia: Sierpień 07, 2017, 09:47:01 pm »
To już się w sumie robi mocno żenujące, wydawcy nie spodobała się reakcja klientów, więc zrobił rzecz możliwie najgorszą: ukrył się i nie daje od dwóch-trzech tygodni znaku życia. Czas chyba przyszykować popcorn na chwilę, gdy obwieści - lub nawet i to nie - że kolejnych tomów Żółwi i tak nie wyda, bo nie zasłużyliśmy na nie.

Wciąż trzymam się wersji, że reakcja klientów jest przegięta, mogło się zdarzyć itp. itd., ale chyba jednak reakcja wydawcy jest jeszcze gorsza :P Generalne wrażenie takie, że po jednej i drugiej stronie mam do czynienia z dziećmi. Śmieszno-straszne.

To już jest w ogóle komediowe złoto. Może jeszcze powinni ci dopłacić za to, że byłeś tak łaskaw złożyć u nich zamówienie na komiks?
Czy jeśli dostał byś maila na tydzień przed premierą, z info przepraszamy z powodów organizacyjnych oraz z powodu okresu "podręcznikowego", przesuwamy premierę o ok 2 miesiące. W przypadku gdyby chcieli Państwo zrezygnować, dokonamy zwrotu pieniędzy na konto w ciągu 60 dni.
Dla kogoś 30 PLN, może być problemem, bo nie tylko osoby z komiksowa kupowały komiksy i w dużej mierze są to młodsi, nie każdy też korzysta z fb który Fanta traktuje jako formę kontaktu.
Jak co Fanta złamał prawo i nie nazywaj, ludzi którzy domagają się własnych pieniędzy, czasem ciężko zarobionych dziećmi. Nieodpowiedzialni i niedojrzali ludzie prowadzą Fantę, co potwierdzają swoimi działaniami.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1773 dnia: Sierpień 07, 2017, 09:53:01 pm »
Dokładnie na to zwróciłem uwagę, a przynajmniej próbowałem.

Nie do końca chyba, bo zdajesz się rozkładać "winę" po dwóch stronach. Jak dla mnie, niezależnie od reakcji, winy kupujących tu nie ma. Nie jestem akurat Klientem Fanty ale przynajmniej tu na forum, nastawienie ludzi do nowej inicjatywy, jak pamiętam, początkowo było chyba jednak serdeczno-wspierające. Oczywiscie jakieśtam marudzenie było jak to tu, ale główne fakapy od samego początku serwuje Fanta. Jak widać nie tylko piarowe ale już także czysto biznesowe. Frustracja klientów to już tylko wynik tych fakapów.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1774 dnia: Sierpień 07, 2017, 10:06:01 pm »
[...] ukrył się i nie daje od dwóch-trzech tygodni znaku życia. [...]
Podpisanie umowy na leasing fury to poważna sprawa - Bentley, czy Skoda? Wybierze i na pewno się zacznie odzywać...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline eyesore

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1775 dnia: Sierpień 07, 2017, 10:06:50 pm »
Proponuje się przejść, przewietrzyć, za dużo czas spędzacie w zamkniętych pomieszczeniach  :biggrin:

Po pierwsze, to co robi WF jest żenujące, od początku było (podejście do klienta, postawa, potem obsuwy i zachowanie na końcu).
Po drugie, oprócz forum komiksowego mamy tu jeszcze forum małego przedsiębiorcy, wszyscy wszystko wiedzą lepiej, typowo polskie  :wink:
Po trzecie, nie wiem ile użytkownik daviddaniel zamroził/utopił kasy, bo nie jest to moja sprawa ale post wydaje mi się po prostu śmieszny. Nie wiem czy jakakolwiek firma windykująca zajmie się odzyskaniem długo o wartości np 90zł. Ludzie, bądźcie poważni.

I przede wszystkim się tak nie spinajcie bo żyłki Wam pójdą. 

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1776 dnia: Sierpień 07, 2017, 10:17:56 pm »
Proponuje się przejść, przewietrzyć, za dużo czas spędzacie w zamkniętych pomieszczeniach  :biggrin:

Po pierwsze, to co robi WF jest żenujące, od początku było (podejście do klienta, postawa, potem obsuwy i zachowanie na końcu).
Po drugie, oprócz forum komiksowego mamy tu jeszcze forum małego przedsiębiorcy, wszyscy wszystko wiedzą lepiej, typowo polskie  :wink:
Po trzecie, nie wiem ile użytkownik daviddaniel zamroził/utopił kasy, bo nie jest to moja sprawa ale post wydaje mi się po prostu śmieszny. Nie wiem czy jakakolwiek firma windykująca zajmie się odzyskaniem długo o wartości np 90zł. Ludzie, bądźcie poważni.

I przede wszystkim się tak nie spinajcie bo żyłki Wam pójdą.
Nie ma znaczenia, by Fanta na własne życzenie narobiła sobie smrodu, nie tylko w światku ale też prawnego czy może i w fiskusie.
Nie ma znaczenia ile kasy od łebka, liczy się ile globalnie wpompowane zostało na "kredyt" Fanty. Lekką ręką 100 000,00 PLN.
A tak prosto mogli to załatwić.

Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1777 dnia: Sierpień 08, 2017, 07:54:55 am »
Mi na szczęście udało się częściowo zmienić zamówienie i o dziwo otrzymałem komiksy.
Mi także udało się przekonać Wydawcę do podziału mojego zamówienia na ponad 150 zł (darmowa przesyłka) na dwa, przy czym to oni poniosą koszty wysyłki w obydwóch przypadkach. W tym zamówieniu jest także TMNT, drugie już otrzymałem - wszystko w jak najlepszym porządku. Na własnym przykładzie mogę napisać, że odpowiadają i są elastyczni (jak mi zaproponowali InPost a ja poprosiłem o przesyłkę PP, to też przeszło, chociaż PP jest opcją droższą). Piszecie o tej stówce jakby to było być albo nie być a później chwalicie się stosami komiksów za kilkaset zł miesięcznie. To nie jest tak, że nie rozumiem żali, bo Wydawca dowalił do pieca bierną postawą, ale naprawdę takiej małostkowości to dawno nie widziałem. Jak komuś nie żal czasu i energii na odzyskiwanie "długu", to droga wolna.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1778 dnia: Sierpień 08, 2017, 08:12:11 am »
Piszecie o tej stówce jakby to było być albo nie być a później chwalicie się stosami komiksów za kilkaset zł miesięcznie.
Nie ważne ile, ważne, że to moje pieniądze, przynajmniej póki nie dostanę za nie towaru. Wydaję kilkaset złotych, ale mam za to stos komiksów, a tutaj nie - widzisz różnicę?
Może nasze śmieszne prawo pozwala na zabieranie innym (do 400 zł?), ale ja i inni nie koniecznie muszą się z tym zgadzać, a niektórzy chcą walczyć o swoje. Jeżeli Fanta w połowie sierpnia dalej będzie lecieć w $%uja to myślę, że mogą mieć poważny problem ze zwrotem dużej części zamówień.

Z inpostem za zagubioną przesyłkę (wartą jeszcze mniej, bo 56 zł) walczyłem 3 miesiące. Reklamacja uznana była po 2 tygodniach, czas na zwrot 14 dni, a trwał ponad 80. Skończyło się na interwencji UOKiK i przed sądowym wezwaniu do zapłaty, po którym kasę przelali w 48 godzin. I też powiesz, że nie warto walczyć? Miałem za to 2 komiksy, lub obiad z dziewczyną, lub [wstaw na co ty byś wydał 56 zł].

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1779 dnia: Sierpień 08, 2017, 08:27:12 am »
Jeżeli Fanta w połowie sierpnia dalej będzie lecieć w $%uja to myślę, że mogą mieć poważny problem ze zwrotem dużej części zamówień.

To jest akurat prawie pewne, bo jeśli dobrze pamiętam, to w połowie sierpnia dopiero drukarnia zajmie się sprawą, więc nie jest to data premiery i trzeba do niej doliczyć jeszcze ze 2-3 tygodnie :P

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1780 dnia: Sierpień 08, 2017, 08:30:48 am »
data premiery na sklepie gildii jest pokazana na 18 sierpnia
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2017, 08:44:10 am wysłana przez mkolek81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1781 dnia: Sierpień 08, 2017, 08:40:51 am »
Dobrze, tylko nie pisz później, że nie uprzedzałem.

To może całą notkę skopiuje dla ludzi bez fb:
2. Z przyczyn niezależnych od nas, a konkretnie obłożenia drukarni oraz konieczności oczekiwania na papier odpowiedniej jakości (co potrwa prawdopodobnie ok. 2 tygodni), zostaliśmy poinformowani, że premierowe tytuły (w tym Żółwie) mogą zostać wydrukowane najwcześniej w połowie sierpnia. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, ale jeżeli coś ma być dobrze zrobione, to warto poczekać. Nie chcemy, żeby klienci otrzymali produkt gorszej jakości za cenę szybszego wydania.


Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1782 dnia: Sierpień 08, 2017, 09:46:20 am »
Nie ważne ile, ważne, że to moje pieniądze, przynajmniej póki nie dostanę za nie towaru. Wydaję kilkaset złotych, ale mam za to stos komiksów, a tutaj nie - widzisz różnicę?
Może nasze śmieszne prawo pozwala na zabieranie innym (do 400 zł?), ale ja i inni nie koniecznie muszą się z tym zgadzać, a niektórzy chcą walczyć o swoje. Jeżeli Fanta w połowie sierpnia dalej będzie lecieć w $%uja to myślę, że mogą mieć poważny problem ze zwrotem dużej części zamówień.
Przecież napisałem - walczcie, wasze prawo, czytaj do końca mój wpis  :) Zazdroszczę chęci zajmowania się takimi pierdołami w sytuacji gdy Wydawnictwo wcale nie ogłosiło, że nie wyda tego komiksu a kasy nie zobaczycie...Walkę o 87,90 PLN czas zacząć...3...2...1 (i ruszyli składać pozwy)

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1783 dnia: Sierpień 08, 2017, 10:58:25 am »
Wiem, że napisałeś, ale dziwi mnie podejście kilku osób i wyśmiewanie, że ktoś chce walczyć o ~100 zł. Na brak kasy nie narzekam, ale nie wyobrażam sobie potargania 100 zł, bo to "tylko stówa", a niektórzy tak to opisują jakby codziennie dostawali kosz z banknotami. Nie macie szacunku do swojej pracy? Do swojej kasy, którą w jakiś sposób musieliście zarobić?

Myślę, że niektórym nie chodzi o tą stówę, ale o są wkurzeni brakiem szacunku, dlatego mają w dupie wydawce i wolą wydać kasę na coś innego.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1784 dnia: Sierpień 08, 2017, 10:59:18 am »

Przecież napisałem - walczcie, wasze prawo, czytaj do końca mój wpis  :smile: Zazdroszczę chęci zajmowania się takimi pierdołami w sytuacji gdy Wydawnictwo wcale nie ogłosiło, że nie wyda tego komiksu a kasy nie zobaczycie...Walkę o 87,90 PLN czas zacząć...3...2...1 (i ruszyli składać pozwy)
Bogacz sie znalazł, dla którego 90 pln to pierdoła.
Premiery sa przesuwane, ale tylko w wyjątkowych wypadkach wydawnictwo robi preorder. Sorki, ale olewanie, chamstwo i brak informacji to nie jest profesjonalne prowadzenie firmy.
Pytanie masz jakieś powiaznia z Fanta?

 

anything