trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 882105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1575 dnia: Lipiec 01, 2017, 12:25:01 pm »

Proponuję żeby BlaskowitzPartTwo.rar został oficjalnym głosem wydawnictwa i robił za PR to wilk syty będzie i owca cała. :lol: 
Co na to zainteresowany?
Bo wiadra pomyj na niego będą sie wylewały

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1576 dnia: Lipiec 01, 2017, 01:08:37 pm »
Ciężko, żebym był PRowcem Fantasmagorii, jak ja tylko czasem z Maxem gadam, a i ogłady ani kultury nie posiadam.

Archie powinien wyjść z drukarni z dwutygodniowym opóźnieniem, razem z Żółwiami. Żadnych dodatkowych opóźnień być nie powinno, bo ten tytuł to absolutny priorytet i Max nak*rwia fikołki żeby wszystko był tip-top.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1577 dnia: Lipiec 01, 2017, 01:25:00 pm »
Mnie akurat wzięła ochota na odlskul, więc nie mogę się tych Żółwików doczekać ;)

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1578 dnia: Lipiec 01, 2017, 07:17:38 pm »
Fantasmagorie sa juz w bonito/arosie :) -35% w tym drugim. Super

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1579 dnia: Lipiec 01, 2017, 07:25:25 pm »
nie wiem czy im zejdzie, tyle tego zamówili...
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1580 dnia: Lipiec 01, 2017, 08:40:32 pm »
A to nie jest tak, że w sklepie wydawnictwa mimo wszystko wychodzi taniej?

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1581 dnia: Lipiec 01, 2017, 08:46:07 pm »
z tego co widzę tak samo wychodzi
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1582 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:07:00 pm »
Aaa, no to dobry ruch, myślę, że więcej ludzi będzie zamawiało "dorzucając" do pakietów innych wydawców. To jakby się ktoś zastanawiał ja polecam Rachel Rising, a Ola poleca Wstrząs. ;)

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1583 dnia: Lipiec 01, 2017, 10:53:18 pm »
A ja Quantum & Woody  :smile:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1584 dnia: Lipiec 02, 2017, 03:32:02 pm »
Info z FB KBZ: "Pisałem ostatnio z administratorem Fantasmagorie i Archie wraz z Żółwiami wystartują z opóźnieniem  "najprawdopodobniej"w drugiej połowie lipca"

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1585 dnia: Lipiec 02, 2017, 04:15:13 pm »
Meh. To ja chyba domówię Button Mana i drugą Rachel, bo i tak będzie za sto lat :P

Offline AntekSocjalny

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1586 dnia: Lipiec 04, 2017, 03:07:58 pm »
No i stało się. Tak zachwalaliście pierwszy tom Rachel Rising, że postanowiłem zainteresować się tą serią. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1587 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:21:08 pm »
Za fb, skopiowałem całe, bo wydaję mi się, że warto przeczytać :)

Wygląda na to, że doniesienia o domniemanym końcu komiksowej hossy nad Wisłą i Narwią są zdecydowanie przesadzone. Nie inaczej bowiem wypada interpretować sytuacje w której doczekaliśmy się polskiej edycji „Krazy Kata” (czy może raczej Kota Krejzola), hitu tzw. „żółtej prasy” (wysokonakładowych dzienników amerykańskich z przełomu XIX i XX w.), który obok „Małego Nemo w Krainie Snów”, „Katzenjammer Kids” i „Żółtego Bobasa” walnie przyczynił się do popularyzacji komiksowego medium na wczesnym etapie jego rozwoju. To m.in. twór George’a Herrimana („wynalazcy” Krejzola) swoją popularnością przekonał decydentów koncernów prasowych, że w tzw. komiksowe paski warto, a nawet trzeba inwestować. Tym samym szlak do niedzielnych dodatków komiksowych, a z czasem pełnowymiarowych magazynów z udziałem m.in. Tarzana i innych bohaterów przygodowych fabuł, został przetarty.
Herriman (1880-1944) stosunkowo wcześnie próbował swoich sił na polu karykatury i ogólnie ilustracji prasowej, bo już od roku 1902. Na przełom w karierze zmuszony był jednak czekać do roku 1913 tj. do chwili debiutu w komiksie „The Family Upstairs” właśnie Kota Krejzola oraz jego rezolutnego przyjaciela/miłości, Myszy Ignatza. Ponoć już tylko sam motyw zażyłości pomiędzy przedstawicielami obu gatunków wydał się ich pomysłodawcy na tyle zabawny, że nie oparł się on wkomponowaniu osobliwego duetu w ramy wspomnianej serii. Jak się rychło okazało ów koncept docenili również czytelnicy czego konsekwencją były samodzielne historie z udziałem Krejzola i Ignatza. Oryginalna warstwa językowa, niebanalny, sardoniczny humor, galeria wyrazistych osobowości (w tym m.in. Szczeka, gorliwie wywiązującego się ze swoich obowiązków psiego policjanta), zwariowana relacja pomiędzy parą głównych bohaterów, a nade wszystko eksperymenty formalne z wciąż nie w pełni rozpoznanymi możliwościami nowej, kształtującej się odmiany plastyki narratywnej – wszystko to sprawiło, że Herriman tworzył przygody swoich najpopularniejszych postaci przez ponad trzydzieści lat, aż do swojej śmierci wiosną 1944 r. O klasie jego dokonania świadczy nie tylko długowieczność „Kota Krejzola”, który wciąż jest wznawiany i chętnie czytywany, ale też cały tabun „animalistycznych” komiksów - by wspomnieć chociażby Toma i Jerry’ego, a także Calvina i Hobbsa – ewidentnie bazujących na idei wspomnianego autora.
Na polską edycję „Kota Krejzola” złożyły się wybrane paski z lat 1916-1922. Dla amerykańskiego komiksu (czyli de facto komiksu w ogóle) był to bardzo ważny moment dziejowy, okres inkubacji tego medium od prasowych pasków do coraz częściej publikowanych dodatków do niedzielnych gazet, swoistych zaczątków magazynów stricte komiksowych. Udział w tym procesie miał również Herriman i z tego oraz co najmniej kilku innych powodów wypada zachęcić do zapoznania się z tą niekwestionowaną klasyką światowego komiksu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1588 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:33:20 pm »
Super. Teraz czekam aż ktoś kto zamówił potwierdzi mi czy tłumacz o którym pokątnie słyszałem faktycznie pracował przy tym komiksie, bo naprawdę nie potrafię zdecydować czy zaryzykować te wydanie czy dalej żmudnie sztukować anglojęzyczne roczniki kota.

Normalnie bym nie patrzył na to tak bardzo ale tu... to naprawdę specyficzna komiksowa archeologia.
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1589 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:39:48 pm »


Na początku komiksu jest też nota od tłumacza, która powinna rzucić trochę światła na to co, jak i dlaczego.

 

anything