Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1500 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:09:09 pm »
Oczywiście każdy wydawca może mieć taką politykę, jaką chce, ale w powyższym poście mija się z prawdą. Można się umówić z Bonito na niższy procent, pod warunkiem że inne sklepy nie mają wyższego, tzn. nie mają lepszych warunków.
Też mi się tak wydawało, bo parę wydawnictw ma max. -20% na bonito, czyli dało się zmienić prowizję. I może bonito weźmie 45-50%, ale sprzeda później z 35-40% rabatem. Wydaję mi się, że lepiej zarobić 5 zł na 1000 tomów, niż 10 zł na 300 egzemplarzach (oczywiście te liczby to strzał, ale tylko żeby zobrazować punkt widzenia).

Dla mnie wcale nie wychodzi taniej kupować u wydawcy, bo doliczając najtańszą przesyłkę za Żółwie i BM dotuje 10 zł na konto kurierów :doubt: Gdyby komiksy wychodziły w jednym terminie spoko, ale czekać 4 miesiące, żeby dostać 3-4 komiksy w jednej paczce?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1501 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:15:15 pm »
Gdyby komiksy wychodziły w jednym terminie spoko, ale czekać 4 miesiące, żeby dostać 3-4 komiksy w jednej paczce?
Czy to przytyk do mnie?? Ja nie ma z tym problemu i tak ma co czytać w czasie czekania na te pozycje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2017, 12:22:06 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1502 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:29:10 pm »
Uwielbiam to "z uwagi na to że licencja była bardzo droga (nasz największy deal)"

a cena jak u innych wydawców albo taniej:

 Cena: 65 zł
 Liczba stron: 160
 Format: 170×260 mm
 Oprawa: twarda
 Papier: kredowy
 Druk: kolor
 Wydanie: I

Małe wydawnictwo z małymi cenami  :smile: Jak się rozwiną bardziej (czego życzę) to konkurencja to odczuje  :biggrin:

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1503 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:30:03 pm »
czekać 4 miesiące, żeby dostać 3-4 komiksy w jednej paczce?
Ja tam nie mam z tym problemu, tym bardziej, że w swojej biblioteczce ma całe mnóstwo w ogóle nie ruszonego Marvel Now, czy w zdecydowanej większości nie przeczytanego Nowego DC. Jeśli poczekam na dostawę zamówienia 4 miesiące czy nawet pół roku, to dla mnie tragedii nie będzie.

Mam jeszcze pytanie dotyczące sklepu wydawnictwa. Rozumiem, że po złożeniu zamówienia można jeszcze dorzucić jakieś pozycje (opcja                         Dodaj do kompletowanego zamówienia). Czy po przekroczeniu kwoty 150,00 zł wydawnictwo zwraca kasę za dostawę?

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1504 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:00:31 pm »
Żadne przytyki drodzy koledzy, tak głośno myślę :)

Chodziło mi o to, że aby zaoszczędzić (o co dba wydawca nie sprzedając komiksów do szerszej dystrybucji) w tym wypadku na przesyłce musiałbym czekać kilka miesięcy, żeby otrzymać komiks. Gdyby komiks pojawił się w dyskoncie, albo chociaż gildii to dodałbym go do paczki z innymi rzeczami niszowymi (lub z ograniczoną sprzedażą) i dostał w 2-3 dni po premierze. Chcą zawojować rynek, a ograniczają dostępność swojego produktu do jednego miejsca..

@laf
Myślę, że bez problemu zwrócą.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1505 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:04:17 pm »
Czemu czekać?
Wrzucaj w koszyk co tam chcesz. Napisz do nich, że pierwszy rzut mają wysłać do końca sierpnia, a reszta niech czeka.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1506 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:12:24 pm »
Jeżeli chce oszczędzi na dostawie to muszę zamówić za 150 zł, więc Żółwie + BM + RR 2. Premiery sierpień, albo później. Czyli na TMNT z premierą 15 lipca będę czekał do września.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1507 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:18:39 pm »
Mam mały problem z tym Providence. Cytat z Wikipedii: The story is both a prequel and sequel to Moore's previous stories Neonomicon and The Courtyard, and is part of H. P. Lovecraft's Cthulhu Mythos.

Czy w takim razie konieczna jest znajomość wcześniej wydanych Neonomicon i The Courtyard oraz twórczości Lovecrafta?

Czytałem Neonomicon i The Courtyard i domyślam się, że te komiksy są dość luźno powiązane z Providence, więc pewnie da się czytać bez znajomości. Natomiast bez znajomości Lovecrafta również dało się tamte tytuły czytać, ALE dużo smaczków osobie niezaznajomionej z twórczością pisarza umknie, bo to poniekąd jakaśtam interpretacja jego twórczości. I myślę, że podobnie będzie w tym przypadku.

Do podstawowej znajomości tematu w zupełności wystarczy wg mnie zapoznanie się ze zbiorem "Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści" od wydawnictwa Vesper. Polecam.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1508 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:23:34 pm »
Czasu trochę zostało, ci, którym nie dane jeszcze było poznać lovecraftowskich światów, zdążą chyba przeczytać przynajmniej kilka - kilkanaście opowiadań.
A nie znać twórczości HPL w ogóle- to duża strata :D


PS Tu macie nawet tani tomik po angielsku, jeśli ktoś się waha co do wyboru tłumaczenia ;)
http://aros.pl/ksiazka/the-whisperer-in-darkness-collected-stories-volume-one
Tak dla smakoszy :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1509 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:33:51 pm »
Przekład Płazy daje radę, nie ma co się zastanawiać. A i wydania bardzo ładne (wyszły 2 tomy zbierające większość najważniejszych dzieł Lovecrafta).

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1510 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:39:43 pm »
A nie znać twórczości HPL w ogóle- to duża strata :biggrin:
Przyznaję się bez bicia, że z twórczością Lovecrafta jestem zupełnie na bakier. Co więc, o tym pisarzu dowiedziałem się dopiero czytając to forum.
Dzięki Panowie za wyjaśnienia.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1511 dnia: Czerwiec 20, 2017, 01:53:46 pm »
A żeby było śmieszniej z Lovecrafta czerpali nawet niektórzy autorzy piszący Marvela, wiec tam też może być z tego "frajda"...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1512 dnia: Czerwiec 20, 2017, 02:08:47 pm »
No i sam Moore nawiązywał do Lovecrafta wielokrotnie - w Lidze Niezwykłych Dżentelmenów też poświęcił mu sporo miejsca. Nie on jeden zresztą - Grant Morrison, zdaje się, też ma obsesję na jego punkcie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1513 dnia: Czerwiec 20, 2017, 02:46:38 pm »

No i sam Moore nawiązywał do Lovecrafta wielokrotnie - w Lidze Niezwykłych Dżentelmenów też poświęcił mu sporo miejsca. Nie on jeden zresztą - Grant Morrison, zdaje się, też ma obsesję na jego punkcie.
Mignola również.

Offline horror

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1514 dnia: Czerwiec 20, 2017, 03:06:10 pm »
polecam również gorąco zapoznać się z biografią lovecrafta napisaną przez S.T.Joshiego, choć jest to kawał knigi to gwarantuję wam, że nie będziecie się nudzić przedzierając się przez fakty(i nie tylko) z życia howarda.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/80932/h-p-lovecraft-biografia

 

anything