Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZJAVA

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1485 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:14:43 am »
Dodam tylko że Button Man 1: Zabójcza Gra, zgodnie z wpisem na FB (link) będzie dostępny tylko w ich sklepie internetowym.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1486 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:22:54 am »
O, tego nie wiedziałem. Wg mnie trochę strzał w kolano, no może w mały palec u nogi. Ograniczanie dystrybucji pierwszego tomu serii może mocno zaważyć na sprzedaży reszty. Liczyłem, że niedługo wejdą do bonito itp, a tu widzę ruch w drugą stronę :doubt:

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1487 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:29:12 am »
Dodam tylko że Button Man 1: Zabójcza Gra, zgodnie z wpisem na FB (link) będzie dostępny tylko w ich sklepie internetowym.

Słabo. Chciałem kupić ten tytuł, ale jeżeli wydawca ogranicza mi możliwości zakupowe tylko do jednego (swojego) sklepu, to ja podziękuję. Nie lubię takich praktyk. Trudno, kasa pójdzie gdzie indziej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1488 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:30:40 am »
Też myślałem, że Button Man będzie dostępny w szerszej dystrybucji, ale to nic dorzuciłem do zamówienia do Żółwi (zresztą zabawna sprawa, bo co miesiąc dorzucam do tego zamówienia kolejny komiks, jak się pojawia w przedsprzedaży u wydawcy :smile: )

Dla tych wszystkich, którzy mają jakieś "ale" co do rodzaju dystrybucji, wydawca prosił aby przekazać następującą informację:

"Button Man ma tak skonstruowaną cenę, że dając do dyskontu musiałby dopłacić. Nie oczekuje takiej wiedzy od każdego, ale bonito bierze 45-50 procent. Wolał żeby czytelnik miał Button Mana taniej. Ale skoro ktoś woli dotować dyskont a nie wydawcę to już jego wola"

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2017, 10:51:54 am wysłana przez mkolek81 »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1489 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:59:07 am »
Ale mi ich polityka w pewnym sensie odpowiada, zawsze to jakieś dodatkowe doznania, element zaskoczenia itd.
I wcale nie marudzę, tyko podpowiadam proste rozwiązanie, które może się sprawdzić przy takim trybie wydawniczym. W obecnej chwili nie zamawiam następnych, bo nie chcę otwierać nowego zamówienia, ale nie chcę też blokować już złożonego przed dokładanie nowych tytułów. Jakbym miał nowe zamówienie, czekające na dozbieranie do darmowej wysyłki, to i chętniej bym kupował kolejne zapowiedzi, i nawet czasem dorzuciłbym pewnie coś mniej mnie interesującego - byle już to domknąć, dostać przesyłkę i otworzyć następne zamówienie. Słowem - moim zdaniem napędziłoby to sprzedaż. Ba, nawet są badania które to pokazują - ludzie szybciej, mniej refleksyjnie i więcej kupują jak mają jakąś niedomkniętą sprawę.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1490 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:13:06 am »
Widać że wydawca monitoruje co się dzieje na forum (po mimo że się nie udziela), jakby coś myślę że możesz mu napisać na FB swoją propozycję, a on się jakoś do tego odniesie. (Mnie natomiast śmieszą wasze rozterki z kosztami wysyłki, też często układam zamówienia aby wszyła darmowa, ale jak nie ma co dorzucić aby taka była, to na siłę nic nie dokładam i po prostu za nią płacę bo paczka w ruchu jest tania patrząc z perspektywy ile i tak wydaje na same komiksy, to tyle bo to nie temat do takich rozważań)

Offline jeanvanhamme

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1491 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:18:03 am »
Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony do f. ale prawdziwym testem będzie nie spełnienie obietnic wydawniczych, czy też wręcz zapowiedzi (choć wg mnie dopóki pliki nie poszły to drukarni, to są nadal obietnice), ale wydanie "#2" kolejnych tytułów. Bo na "#1" każdy ma motywację, dopiero "#2" pokazuje, jak idzie biznes. Trzymam kciuki i liczę, że nie będzie zadyszki.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1492 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:20:33 am »
Nie mam FB, może tu przeczyta.
No tak, zapomniałem że mają Paczkę w Ruchu. Ale z drugiej strony - jak mają komiksy za 20 z kawałkiem, to i tak kusi dorzucenie takiego zamiast płacenia za wysyłkę (nawet jeżeli ta kosztuje 5 zł).
A poza tym jeszcze jeden aspekt wysyłek z opóźnionym zapłonem - nigdy nie wiesz, kiedy wyślą. I może się trafić, że wyślą jak będziesz poza światem. Paczka w Ruchu czy paczkomat zbyt długo nie poczeka. Dlatego np. wybrałem u nich Pocztę - w razie czego może zdążę wrócić  zanim odeślą do nadawcy.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1493 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:25:31 am »
A poza tym jeszcze jeden aspekt wysyłek z opóźnionym zapłonem - nigdy nie wiesz, kiedy wyślą. I może się trafić, że wyślą jak będziesz poza światem. Paczka w Ruchu czy paczkomat zbyt długo nie poczeka. Dlatego np. wybrałem u nich Pocztę - w razie czego może zdążę wrócić  zanim odeślą do nadawcy.
Myślę, że można dogadać sprawę wysyłki terminowo jeśli będziesz wiedział, że nie będziesz mógł jej odebrać bo będziesz na drugim końcu świata, bo orientacyjne terminy premier przecież są znane (zakładam że masz e-maila? teraz wystarczy napisać do wydawcy przed premierą)

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1494 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:51:57 am »
"Button Man ma tak skonstruowaną cenę, że dając do dyskontu musiałby dopłacić. Nie oczekuje takiej wiedzy od każdego, ale bonito bierze 45-50 procent. Wolał żeby czytelnik miał Button Mana taniej. Ale skoro ktoś woli dotować dyskont a nie wydawcę to już jego wola"

Oczywiście każdy wydawca może mieć taką politykę, jaką chce, ale w powyższym poście mija się z prawdą. Można się umówić z Bonito na niższy procent, pod warunkiem że inne sklepy nie mają wyższego, tzn. nie mają lepszych warunków. Myślę, że spokojnie wydawca mógłby się umówić na 30 lub 20, a może nawet 15 czy 10 procent rabatu od ustalonej ceny okładkowej (wtedy sklep zapewne sprzedawałby mniej więcej w cenie okładkowej, bez dalszych zniżek).

Jest też inna opcja - wydawca mógłby przyjąć że jego cena na stronie to cena hurtowa i sprzedawać sklepom (np. Bonito) właśnie w takiej cenie. Siłą rzeczy sklep będzie sprzedawał drożej. Klient ma wybór - drożej w znanym sobie sklepie albo taniej na stronie wydawcy. Kto woli dotować dyskont a nie wydawcę, ma wybór. Ustawa o jednolitej cenie nie obowiązuje, wydawca może sprzedawać po jakiej cenie chce. Oczywiście pod warunkiem, że cena nie jest nadrukowana, ale nadrukowywanie ceny przez tak małe wydawnictwo, które ma tak wąską dystrybucję, byłoby nielogiczne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2017, 11:59:25 am wysłana przez Kokosz »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1495 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:55:05 am »
Providence oficjalnie już w przedsprzedaży w sklepie wydawcy. Planowany wydania termin wrzesień 2017.

Jutro ma się pojawić w zapowiedziach 2 tom RR. (info z FB)

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1496 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:58:40 am »
Gdzie ty to widzisz, chyba usunęli?

Poza tym ciekawe, bo nawet w oryginale ten komiks jeszcze nie wyszedł w 1 tomie - na razie wydają aktami bodajże po 4 zeszyty. Całość dopiero po nich wyjdzie...

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1497 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:59:20 am »
https://fantasmagorie.com.pl/produkt/providence-akt-1/

W oryginale wyszły 3 zbiorcze tomy, a więc u nas pewno też tak będzie
  • Providence Act 1 Limited Edition Hardcover (collects Providence #1-4, Avatar Press, 160 pages, May 2016, 978-1592912810)
  • Providence Act 2 Limited Edition Hardcover (collects Providence #5-8, Avatar Press, 176 pages, June 2017, 978-1592912926)
  • Providence Act 3 Limited Edition Hardcover (collects Providence #9-12, Avatar Press, 144 pages, September 2017, 978-1592912933)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1498 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:59:58 am »
Gdzie ty to widzisz, chyba usunęli?

Poza tym ciekawe, bo nawet w oryginale ten komiks jeszcze nie wyszedł w 1 tomie - na razie wydają aktami bodajże po 4 zeszyty. Całość dopiero po nich wyjdzie...



Garść informacji:

1) Krazy Kat już się drukuje, w przyszłym tygodniu powinien być gotowy do odbioru. Wersja limitowana będzie różnić się wizualnie od wersji zwykłej, pokażemy to w filmiku gdy tylko dostaniemy komiksy do rąk;

2) Prawdopodobnie jutro wrzucimy przedsprzedaż na Rachel Rising vol 2, tym razem mamy trochę inny pomysł na promocję tytułu (tomy zakupione w przedsprzedaży u nas w sklepie będą się nieco różnić jeśli chodzi o dodatki - jutro więcej szczegółów);

3) Trwają prace nad Strangers in Paradise, nie chce mi się opisywać wszystkich okoliczności które spowodowały obsuwę w zakresie terminu wydania ale powinien być gotowy w przyszłym miesiącu (chcemy drukować razem z Żółwiami i Archiem żeby móc wysłać od razu wszystkim osobom mającym zamówienia łączone);

4) Można już kupować Providence w przedsprzedaży na naszej stronie, kupując w naszym sklepie czytelnik ma gwarancję stałej ceny na kolejne tomy, z uwagi na to że licencja była bardzo droga (nasz największy deal) mogę zapewnić, że w sklepach nie będzie taniej, gdyż przy tym tytule nie możemy już dać większego rabatu
https://fantasmagorie.com.pl/produkt/providence-akt-1/
perły przed wieprze

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1499 dnia: Czerwiec 20, 2017, 12:04:54 pm »
Mam mały problem z tym Providence. Cytat z Wikipedii: The story is both a prequel and sequel to Moore's previous stories Neonomicon and The Courtyard, and is part of H. P. Lovecraft's Cthulhu Mythos.

Czy w takim razie konieczna jest znajomość wcześniej wydanych Neonomicon i The Courtyard oraz twórczości Lovecrafta?