Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1455 dnia: Czerwiec 16, 2017, 03:24:35 pm »
A co z kucurem? W sumie to pierwszy komiks zapowiadany przez wydawnictwo i ciągle nie ma  :neutral:
The darkness will swallow everything

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1456 dnia: Czerwiec 16, 2017, 03:59:26 pm »
Na 27 czerwca zapowiedziany.
Dawałem listę ostatnio zapowiedzianych tytułów i jest tego masa. Przez ten czas doszedł jeszcze jeden.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Będzie dobrze.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1457 dnia: Czerwiec 16, 2017, 04:10:47 pm »
Jak rozmawiałem z Maxem, to Kat jakiś czas temu poszedł do drukarni.

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1458 dnia: Czerwiec 16, 2017, 04:43:24 pm »
I co z włoszczyzną.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Netzach

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1459 dnia: Czerwiec 16, 2017, 05:50:08 pm »
I co z włoszczyzną.
Oj, także czekam na jakieś wieści o Martinie, ale cisza wielka (wręcz niepokojąca) w tej sprawie.

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1460 dnia: Czerwiec 19, 2017, 05:27:37 pm »
"Moore + Lovecraft + Cthulhu = "Providence" z wydawnictwa Avatar. Do tego równania dorzućcie... Polskiego wydawcę! Tak,Wydawnictwo Fantasmagoriezamierza wydać ten komiks na Polskim rynku!Sposób finansowania projektu będzie taki sam jak w przypadku "Żółwi", ale więcej szczegółów dowiecie się niebawem z fanpage wydawcy - facebook.com/wydawnictwofantasmagorie
Nowy komiks Alana Moora na naszym rynku? Na dodatek zainspirowany twórczością H. P. Lovercrafta? SZALEŃSTWO"

Niestety, ale póki Fantasmagorie nie zaczną zwiększać tempa wydawnia swoich pozycji, to nie mam zamiaru wspierać kolejnych tego typu inicjatyw. To już kolejna seria, zapowiedzi robią się coraz dłuższe i dłuższe i powoli czuję, że robi nam się kolejna Sideca.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1461 dnia: Czerwiec 19, 2017, 05:33:29 pm »
Pewnie Neonomicon. Nawet fajnie, jak cena bedzie dobra to polecam, ale jezeli to ma jakas wypas edycje to raczej nie. Taki sredniak jednak wyszedl.

Chyba, ze wydadza calosc Providence, Neonomicon i Courtyard.

Edit: nie doczytalem, ze chodzi o Providence :roll: wiec moj post jest zbedny, ale zapytam jak sie ma poziomem do Neonomiconu?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 05:38:14 pm wysłana przez Murazor »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1462 dnia: Czerwiec 19, 2017, 05:44:40 pm »
Zwiększyć tempo? Ile komiksów miesięcznie wydaje np. Studio Lain? Jak często otrzymujemy kolejne tomy Skalpu czy Ygreka od Egmontu? Jezu, ja wiem że Max ma do tego hurraoptymistyczne (by nie powiedzieć orgazmistyczne) podejście, ale ludzie, może chociaż z naszej strony trochę rozsądnego myślenia?


Z tego co kojarzę to dystrybucji ma być bliżej do Archiego niż Żółwi. Co do komiksu to Alan Moore to Alan Moore. Jak Skizz się sprzedał, to czemu to by się nie miało sprzedać?

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1463 dnia: Czerwiec 19, 2017, 05:47:53 pm »
Studio Lain nie ma zapowiedzianych kilku(nastu) pozycji z których wydało 3 i nie zapowiada ciągle kolejnych. Nie mówię, że Fantasmagorie dobiera złe tytuły, ich zapowiedzi są świetne. Ale ich stosunek do tego jak to wszystko powoli wydają każe mi myśleć, że ostatni tom Rachel Rising wyjdzie w 2020 roku, jak nie później...
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1464 dnia: Czerwiec 19, 2017, 05:50:44 pm »


Wyszło:
- Rachel Rising tom 1
- Wstrząs
- Quantum and Woody tom 1

Zapowiedziane:
- Obcy w Raju tom 1
- Żółwie tom 1
- Krazy Kat
- Archie tom 1
- więcej ze świata Archie
- Button Man
- Bloodshot
- Klaus
- Lumberjanes
- Pietrolino
- Underwater welder
- Notre Dame

Trochę tego jest.


Pozwoliłem sobie skopiować listę zapowiedzi, od tego czasu doszło do niej "Umbrella Academy" i "Providence", nie wspominając o włoszczyźnie. Jak dla mnie to za dużo jak na tak małe wydawnictwo.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1465 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:05:21 pm »
Nie zamierzam się sprzeczać, bo po pierwsze model wydawniczy f nie ma nic wspólnego z przywołaną Sidecą, a po drugie odkąd mam śliczne wydanie Rorka na półce, mam również alergię na atakowanie Sideci.

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1466 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:26:26 pm »
Ja już na ponad 200 zł mam zamówione w Fanasmagorie i już nic nie doklepie dopóki nie dostane tego bo tak można dobijać ciągle coś a nic nie mieć - niech najpierw wydadzą bo to zaczyna się robić strasznie dziwne ciągle coś zapowiadane i dodawane do zamówień w preorderze - a wydane tylko kilka albumów. To duża kasa jak jest takich więcej osób robi się suma więc już tylko czekam na to co było zapowiedziane na lipiec. Jak nie będzie obsów bo  Paradise miałbyć w maju jest na lipiec - Buttona bym wziął ale to już sierpień będę konsekwentny ani złotówki więcej to nowe wydawnictwo więc wiadomo trzeba najpierw zdobyć zaufanie...

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1467 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:36:35 pm »
Dobra, może porównanie z Sidecą było nietrafione, ale nie zmienia to faktu, że wolałbym aby Fantasmagorie wyhamowały z zapowiedziami, bo naprawdę nazbierało się im tych tytułów sporo.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1468 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:38:24 pm »
Swoją drogą, przy takich ciągłych przedsprzedażach, mogliby wprowadzić pewne ułatwienie.
Bo np. mam już zamówione na coś koło 200 zł, czyli łapię się na darmową wysyłkę. Ale następnych rzeczy do tego zamówienia nie dołożę, bo jak napisał kolega powyżej, mogę się tak bujać do końca roku, a jednak chciałbym te komiksy dostać w nieco bliższej przyszłości.
Jeżeli teraz zacznę nowe rzeczy wrzucać do nowego zamówienia, to doliczy mi koszty wysyłki. A za jakiś czas pewnie ogłoszą nowe rzeczy, z którymi kosztów wysyłki już by nie było.
Słowem - mogliby wprowadzić opcję zamówienia w trakcie kompletacji, czy jak to nazwać. Zamawiam teraz np. Archiego i BM. Płacę za nie, ale zamówienia jeszcze nie zamykam. Dojdą nowe, interesujące mnie rzeczy - dokładam do zamówienia i płacę za te nowe. I tak do chwili, do której nie nazbiera się na darmową wysyłkę. Wtedy zamykam zamówienie i czekam aż wydadzą co nakupowałem. A w między czasie, jak się coś pojawi, otwieram następne zamówienie. I tak do...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1469 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:43:16 pm »
Poniekąd rozumiem. Tu pewnie będę w mniejszości, ale mój odbiór obecnej sytuacji bierze się z dwóch rzeczy:


a) mam masę rzeczy do czytania, więc opóźnienia mnie nie robią, w tej chwili czytam rzeczy kupione nawet dwa lata temu


b) w preorderach zagranicznych mam w tej chwili zamówione tytułów na kilka tysięcy (Panie, weź ogarnij te wszystkie omnibusy...) więc dorzucenie jakiegoś kolejnego preordera na komiks za 4 dychy nie wydaje mi się nieracjonalne

 

anything