Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline clandestino

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1440 dnia: Czerwiec 11, 2017, 09:08:53 am »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1441 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:38:47 am »
Ależ ceny rzuca WF....  Aż się komiksy proszą by kupować.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1442 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:48:24 am »


Ależ ceny rzuca WF....  Aż się komiksy proszą by kupować.
Komiksy dobre, ceny jeszcze lepsze, dla wielu to nie Marvel lub DC, wiec bojkot będzie.
Tak juz poważnie jakby Fantasmagorie zaczęły terminów dotrzymywać i zapowiedzi by podali tak do września, to był bym szczęśliwy. Najgorsze mam kupione 5 komiksów a dopiero lipiec sierpień poczytam :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2017, 11:52:01 am wysłana przez Kijanek »

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1443 dnia: Czerwiec 11, 2017, 12:16:35 pm »
Na Button Mana się skuszę, ale napiszcie, jaki to format - stron ok.90, więc liczę na A4, a nie amerykański.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1444 dnia: Czerwiec 11, 2017, 02:58:18 pm »
QaW tom 1 3/6

Nic mnie w tym komiksie nie zaskoczyło. Sztampowa historia, od pierwszej strony. Gdybym czytał ten komiks 4 lata temu to zapewne byłbym zadowolony z lektury, ale teraz to tylko kolejny średniak do przeczytania i zapomnienia. Kilka przekleństw na krzyż, brak jakiś dramatycznych scen - pozycja raczej dla osób w wieku 16-20 lat. Zazwyczaj więcej agresji jest w mangach. Więc czy jest to pozycja dla dorosłego czytelnika, na moje oko nie. Ogólnie nie cierpię kiedy twórcy czerpią inspiracje z tego samego i nawet nie starają się dodać czegoś od siebie. Nie wiem czy skuszę się na kolejny tom.

Offline Archie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1445 dnia: Czerwiec 11, 2017, 04:18:06 pm »
Kilka przekleństw na krzyż, brak jakiś dramatycznych scen - pozycja raczej dla osób w wieku 16-20 lat. Zazwyczaj więcej agresji jest w mangach. Więc czy jest to pozycja dla dorosłego czytelnika, na moje oko nie.
Luźna, humorystyczna seria nie jest dla "dorosłego" czytelnika, bo nie ma w niej przekleństw i agresji...  :lol:
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1446 dnia: Czerwiec 11, 2017, 05:34:08 pm »
QaW tom 1 3/6

Nic mnie w tym komiksie nie zaskoczyło. Sztampowa historia, od pierwszej strony. Gdybym czytał ten komiks 4 lata temu to zapewne byłbym zadowolony z lektury, ale teraz to tylko kolejny średniak do przeczytania i zapomnienia. Kilka przekleństw na krzyż, brak jakiś dramatycznych scen - pozycja raczej dla osób w wieku 16-20 lat. Zazwyczaj więcej agresji jest w mangach. Więc czy jest to pozycja dla dorosłego czytelnika, na moje oko nie. Ogólnie nie cierpię kiedy twórcy czerpią inspiracje z tego samego i nawet nie starają się dodać czegoś od siebie. Nie wiem czy skuszę się na kolejny tom.
Dla mnie świetna pozycja rozrywkowa. W komiksach obiwiązują normy wiekowe tylko dla tych co mają kija w dupie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1447 dnia: Czerwiec 11, 2017, 05:51:25 pm »

Przekleństwa i przemoc nie czynią komiksu dojrzałym, tylko ograniczają jego publikę "od dołu".


O ile się nie mylę w oryginale przekleństwa są ocenzurowane. Jak na odbiór wpływa ich nieocenzurowana wersja? Ktoś może czytał obie i mógłby to skomentować (plus jakość tłumaczenia)?

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1448 dnia: Czerwiec 11, 2017, 06:32:52 pm »
O ile się nie mylę w oryginale przekleństwa są ocenzurowane. Jak na odbiór wpływa ich nieocenzurowana wersja?

Dla mnie są one niepotrzebne. Odnoszę wrażenie jakby zostały wciśnięte na siłę. Ot lekki komiks z kilkoma bluzgami. Twórcy chcieli wywołać efekt wow? Nie wyszło. Banalna fabuła skierowana do dzieciaka, a kilka k**ew miało podnieść jego rangę?

Dla mnie świetna pozycja rozrywkowa. W komiksach obiwiązują normy wiekowe tylko dla tych co mają kija w dupie.

Ziom kompletnie nie zrozumiałeś tego co sugerowałem. A po drugie piszesz brednie, bo zawsze twórcy uderzają w jakaś grupę docelową. Jasne, że czytać co chce może każdy ale z góry zawsze można określić dla kogo w największym stopniu dana rzecz jest kierowana od Kaczora Donalda po Batmana. Tutaj jest to zaburzone w sztuczny sposób.

Luźna, humorystyczna seria nie jest dla "dorosłego" czytelnika, bo nie ma w niej przekleństw i agresji...  :lol:

Przyznam, że w tym jednym zdaniu tak namieszałeś, że sam nie wiem co chciałem napisać.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1449 dnia: Czerwiec 15, 2017, 02:37:49 pm »
Potwierdzili:



"HC, format amerykański, 184 strony (vol 1), na razie wyszły 2 tomy ale Gerard ma zrobić w tym roku trzeci."

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1450 dnia: Czerwiec 15, 2017, 02:40:13 pm »
Rysunki mocno zachęcają - czytał ktoś?

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1451 dnia: Czerwiec 15, 2017, 02:52:53 pm »
Ojejeejejejeje !!!!!! Świetne! Dawno nikt nie trafił tak w mój gust! :biggrin:

edit:
Zarys historii: rodzą się dzieci ze specjalnymi zdolnościami. Siedmioro z nich jest adoptowane przez tajemniczego człowieka o nazwisku Hargreeves, który chce z nich zrobić drużynę zdolną uratować świat. Przez 10 lat nic o nich nie słychać, aż ratują Wieżę Eiffla. Po kolejnych 10 latach grupa się rozpada z powodu niesnasek w rodzinie. Mija kolejne 10 lat i nadchodzi czas aby uratować świat!

Drugi tom jest kontynuacją wydarzeń z pierwszego i nie za bardzo mogę coś napisać o fabule, bo będę spoilerował.

Świetnie napisana historia, w której nie wszystko jest podane na tacy, są tajemnice - gdzie jest jedno z dzieci? przed czym trzeba uratować świat? Trzyma w napięciu przez cały czas. Historia jest mocna zwariowana :) Pojawiają się podróże w czasie, super moce, koleś w ciele kosmicznego goryla (sic!), czy mówiący i bardzo inteligentny szympans, a każde z dzieci ma nieprawdopodobne zdolności.

A tutaj opinia, która mnie kiedyś przekonała do czytania:
This comic is unlike your classic Superman or Spider-Man, or Batman—whom I’ve never really understood the fascination for. This comic takes a whole new twist. It’s eccentric and whimsical. It’s gory in a way that is both unsettling and pretty chilling. It’s bizarre in a way that makes perfect sense. Everything molds together perfectly, and it f**ks up your mind a little.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2017, 03:15:48 pm wysłana przez Murazor »

Offline tokage

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1452 dnia: Czerwiec 15, 2017, 05:01:37 pm »

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1453 dnia: Czerwiec 16, 2017, 05:46:29 am »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1454 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:59:06 pm »
A co z Rachel? Bo niby miała tak szybko wychodzić, a póki co wyszło jak zwykle :P

 

anything