trawa

Autor Wątek: 2000 AD  (Przeczytany 18541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2017, 05:49:40 pm »
info dla niezdecydowanych. kończą się nakłady:


judge anderson psi files vol 1
abc warriors mek files vol 1


przynajmniej w topowych ksiegarniach i na ebay-u.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline gascan

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2017, 06:40:18 pm »
Zapowiedzieli zbiorcze jakiegoś sci-fi westernu w uniwersum Dredda. Od Danna Abnetta. Brzmi dobrze. Wezmę chyba na premierę.






Offline Archie

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2017, 04:15:32 pm »
Co ciekawsze, lepsze pod względem jakości historii Strontium Dog: Search-Destroy Agency Files 1-4 vs. Rogue Trooper: Tales of Nu-Earth 1-4?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline gobender


Offline gascan

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2017, 10:55:33 pm »
Co ciekawsze, lepsze pod względem jakości historii Strontium Dog: Search-Destroy Agency Files 1-4 vs. Rogue Trooper: Tales of Nu-Earth 1-4?

Niedawno też się nad tym zastanawiałem i kupiłem Strontium Doga. Tematyka bardziej mi pasowała - łowca nagród, mutant, wyrzutek podróżujący po galaktyce i w czasie wraz ze swoim towarzyszem kosmicznym Vikingiem Wulfem. Brzmi dobrze. Najlepsze historie Strontium Doga są podobno w drugim tomie. Chociaż te w pierwszym czyta się naprawdę dobrze, są bardziej przystępne i "dzisiejsze" niż np. Dredd Case Files 1. Oczywiście nie odpowiedziałem na twoje pytanie bo nie czytałem Rogue Troopera ale zamierzam też w to wejść bo łatwo zebrać całość to tylko kilka tomów.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2017, 08:54:01 pm »
Strontium Dog lepszy jako całość. Rogue Trooper jest bardzo nierówny, czasem tragicznie słaby, czasem ociera się o geniusz (w kategorii swoich lat) ale jak się nie zna ani jednego ani drugiego to najlepiej pójść za "konwencją".
perły przed wieprze

Offline gascan

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 03, 2017, 06:33:13 pm »
Łyknąłem pierwszy tom "Kingdom" Dana Abnetta zatytułowany "Promised Land". Komiks ten idealnie wpasowuje się w mój gust czyli sieczka, post apo i trochę tajemnic pozostawionych przez ludzi. Klimat to połączenie "Sweet Tooth", "Conana" i filmów o napromieniowanych owadach z lat 50. Dawno nie czytałem nic tak dobrego.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:29:46 pm »
Trzeba podbić bo wcześniej już zapowiadany Prog 2050 (który ma być następnym cyklicznym "new reader friendly" numerem) właśnie dorobił się pełniejszej zapowiedzi niż dotychczas.


https://2000ad.com/post/2278





Prog 2050 is a bumper-sized 48pp jumping-on issue, featuring a whole new roster of stories - perfect if you want to jump on board with 2000 AD or are looking to rekindle your devotion to the Galaxy's Greatest Comic!

From Celtic barbarian Sláine to transdimensional troubleshooters Indigo Prime, from future lawman Judge Dredd to mercenary marksmen Sinister Dexter, and from the origin of the Dark Judges in Fall of Deadworld to interplanetary immigration in Grey Area, there's something for all in this special bumper edition!

There's also a special one-off Rogue Trooper story from Starman and Scarlet Witch writer James Robinsonwith art by Hellblazer and Wacky Raceland artist Leonardo Manco!

AND ON TOP OF ALL OF THAT there's also a very special 30-year anniversary appearance of everyone's favourite pop-star-turned-superhero - Grant Morrison and Steve Yeowell's Zenith! Make sure you join us - whether newbie or veteran - for the next phase of the Galaxy's Greatest Comic!

The full line-up for Prog 2050:
JUDGE DREDD // ICON by TC Eglinton (w) Colin MacNeil (a), Chris Blythe (c) Annie Parkhouse (l)
ROGUE TROOPER // A SOLDIER’S DUTY by James Robinson (w) Leonardo Manco (a) Simon Bowland (l)
GREY AREA // HOMELAND SECURITY by Dan Abnett (w) Mark Harrison (a) Annie Parkhouse (l)
SLÁINE // ARCHON by Pat Mills (w) Simon Davis (a) Ellie De Ville (l) I
NDIGO PRIME // A DYING ART by John Smith, Kek-W (w) Lee Carter (a) Simon Bowland (l)
SINISTER DEXTER // DOWN IN THE DUMPS by Dan Abnett (w) Steve Yeowell (a) john Charles (c) Ellie De Ville (l)
THE FALL OF DEADWORLD // HOME by Kek-W (w) Dave Kendall (a) Annie Parkhouse (l)
perły przed wieprze

Offline przemo1

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2017, 11:44:51 am »
Mam pytanie, czy ktoś może już kupował i może podzielić się informacją o jakości wydania i historiach zamieszczonych w 2000 AD: The Ultimate Collection ?
Czytałem na Wiki, że historie, oprócz Slaine, mają być wydawane w ciągu chronologicznym, więc nawet duble ze Studia Lain mnie nie zniechęcają.
https://en.wikipedia.org/wiki/2000_AD_The_Ultimate_Collection
Zastanawiam się po wizycie w AtomComics nad kupowaniem jej w całości i prosiłbym o jakieś opinie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2017, 11:48:16 am wysłana przez przemo1 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2017, 02:00:46 pm »
Większość zawartości świątecznego numeru już ujawniona. Zapowiada się ciekawie choć niestety już zwyczajowo widać przesadę w eksploatowaniu klasycznych serii kosztem nowszych produkcji.

"The Galaxy’s Greatest Comic rounds out its fortieth anniversary year with the traditional bumper Xmas special, a 100-page beast of an issue featuring a stunning line-up of creators and characters!Bad Company are hunted men as they search for the truth behind the Ararat war in ‘Terrorists’ by Peter Milligan and Rufus Dayglo.
The ABC Warriors are at each other’s throats as Mars descends into chaos in ‘Fallout’ by Pat Mills and Clint Langley.
Merlin has awoken and unleashed the Motherless Men in Book 5 of Brass Sun, ‘Engine Summer,’ by Ian Edginton and INJ Culbard.
Bill Savage discovers the reality behind the ‘Thousand Year Stare,’ courtesy of Pat Mills and Patrick Goddard.
We flashback to a significant Justice Department character in a one-off The Fall of Deadworld story by Kek-W and Dave Kendall.
Ace Garp celebrates the festive season in his own unique way, by Eddie Robson and Nigel Dobbyn.
The long-awaited tale of what became of Starlord can finally be told, courtesy of Kenneth Niemand and Henry Flint.
And lawman Judge Dredd is caught in a fix.
Plus much more!"
perły przed wieprze

Offline AntekSocjalny

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 13, 2017, 04:45:16 pm »
Dzięki siostrze dostałem w swoje łapy pierwszy numer 2000 AD Collection. Sam album jest niższy i szerszy w porównaniu do kolekcji Hachette wydawanych u nas. Papier podobny, szycie wygląda na dużo gorsze. Kilka fotek ;)


















Offline przemo1

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 30, 2017, 05:17:41 pm »
Jestem po lekturze pierwszych 4 tomów kolekcji i na obecną chwilę najlepsze wrażenie sprawiła na mnie Halo Jones i Shakara. Halo nie miałem okazji czytać w polskim wydaniu, ale po przerobieniu wszystkich przyszłościowych zwrotów Moora muszę przyznać, że wizja przyszłości Ziemi jest odpowiednio zakręcona i depresyjna zarazem.
Kolejną pokręconą i nie dającą odpoczynku historią jest krucjata Shakary, zaczynająca się jak u Hitchocka, od trzęsienia ziemi a potem akcja się rozkręca. Dobry scenariusz, odpowiednio mroczne rysunki, właściwie czarno białe, z odpowiednio dodanymi kilkoma tylko kolorami podkreślają dobrze klimat komiksu.
O osobistych przemyśleniach nie piszę, bo to zawsze jest kwestia indywidualnego odbioru, ale dla mnie kolekcja ta dała możliwość sięgnięcia po coś innego niż standardy dostępne obecnie na rynku polskim, jako człowieka wychowanego na superbohaterach TM-Semic.

Offline eduardo

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2018, 06:49:11 pm »
Interesuje mnie prenumerata 2000AD, ale z tego co widzę koszty wysyłki do Polski są zbyt wysokie. Stąd pytanie: są jakieś inne opcje? Pamiętam, że lata temu można było kupić 2000AD i Judge Dredd Magazine w Empiku, ale teraz?

Offline Garf

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2018, 06:58:59 pm »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline eduardo

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2018, 07:16:52 pm »
Atom Comics?
Dzięki za ekspresową podpowiedź!