Autor Wątek: 2000 AD  (Przeczytany 18507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
2000 AD
« dnia: Styczeń 04, 2017, 12:42:28 pm »
Tak pomyślałem.... Skoro trochę tych komiksów z 2000 AD po latach posuchy wychodzi w Polsce, w niektórych tematach przewijają się osoby, które tygodnik kupuje fizycznie lub cyfrowo, nie unikają anglojęzycznych wydań z Rebelion (czy też wygrzebuje stare wydane przez Titan) to taki wątek ma sens. Chociażby nawet jako zwykły wątek z polecankami oderwany od tematu o "pytaniach".


Powodów jest więcej, 2000 AD to przepastny katalog, teraz tylko większy skoro Rebellion zakupiło prawa do innych brytyjskich archiwaliów IPC. Ludzie zainteresowani wydawnictwem mogą spokojnie zagłębić się w jego historię też dzięki niedawnej premierze wspomnień MacManusa (najbardziej znanego edytora 2000AD uwiązanego w przeróżne inne marki) czy zaraz dostępnemu wznowieniu Thrill-Power Overload (zaktualizowany o ostatnie lata, to ważne) z historią 2000 AD na przestrzeni 40 lat.


Smacznego?



« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 12:56:55 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline gsg80

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2017, 01:05:07 pm »
Dobrze, że powstał taki temat - ich katalog jest tak duży, że sam zastanawiam się w co włożyć ręce.
Subskrybuję od jakiś 40 ostatnich numerów cyfrowo 2000 AD i mimo, że zacząłem od sensownego punktu (praktycznie same #1) to ciężko się wbić w część historii, które są de facto kontynuacją wcześniejszych runów.
Zawsze fajnie przeczytać Dredda, spodobało mi się Scarlet Traces, Brink, Savage: Marze Murderes, The Fall of Deadworld.
Slaine Psychopomp to przykład wskoczenia w środek historii i miałem z nią problem.
Najmniej spasował mi chyba Flesh Gorehead - nie podszedł mi i fabularnie i graficznie.


Ze starszych rzeczy przeczytałem 3 pierwsze CCFy i na pewno będę kontynuował zakupy kolejnych + wydanie Ongrysa, a od czasów Świata Komiksu moim faworytem jest Nicolai Dante - fajnie jakby Studio Lain po to sięgneło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 03:15:46 pm wysłana przez gsg80 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2017, 01:15:45 pm »
(...) spodobało mi się Scarlet Traces (...) Najmniej spasował mi chyba Flesh Gorehead - nie podszedł mi i fabularnie i graficznie.

Ogólnie ostatnia odsłona Flesh jest mocno zjechana nawet przez wieloletnich czytelników. Co do Scarlet Traces to zaraz wychodzi zbiorczy zbierający (a właściwie wznawiający po wydaniach Dark Horse) pierwszą sagę.
perły przed wieprze

Offline Ryba2111

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2017, 05:39:33 pm »
Miło, że taki temat powstał. Dzięki kuba_g sięgnąłem do dobrodziejstw 2000AD i jestem bardzo zadowolony z tego co dotychczas przeczytałem. Nie ma tego dużo, ale kontynuacja Absaloma czy niektóre magazyny zawierające historie z Dark Judges pochłonąłem błyskawicznie. Reszta lektur to już wydawnictwa od Lain, ale gdy znajdę wolne fundusze przewertuję sklep 2000adonline w poszukiwaniu czegoś nowego.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline LordDisneyland

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2017, 04:33:41 pm »
Ależ zbieg okoliczności! Nowy wątek o 2000AD, a ja właśnie zastanawiam się nad kupnem "The Simping Detective"- znam tylko fragmenty, czy ktoś z was to czytał? Warto?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2017, 06:18:01 pm »
Tego tytularnego tomu z Jackiem Pointem nie czytałem (jest OOP chyba) ale czytałem odcinki wchodzące w skład Trifecta i dla mnie było bardzo przyjemne choć Spurier tam mocno miesza z narracją. Dużą zaletą tych odcinków były grafiki Simona Coleby'ego ale z tego co pamiętam on nie rysował wcześniejszych historii o nim.
perły przed wieprze

Offline LordDisneyland

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2017, 06:32:28 pm »
Dzięki.

Offline Komediant

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2017, 09:00:21 pm »

(...) zastanawiam się nad kupnem "The Simping Detective"- znam tylko fragmenty, czy ktoś z was to czytał? Warto?

[/size]
Czytał, takie neo-noir z próbami zabawy językiem, raczej pretekstowymi fabułkami i atrakcyjnymi rysunkami Irvinga z mnóstwem czerni i okazjonalnymi kolorami. Mnie nie bawiło i po pewnym czasie zaczęło męczyć, zwłaszcza że narracji jest momentami bardzo dużo i nie jest najłatwiejsza do zrozumienia, pisana bardzo brytyjskim angielskim. Ale opinie z tego co kojarze miał ten komiks pozytywne, więc bardzo możliwe że ci podejdzie, zresztą sama strona graficzna, pomimo że nie zawsze czytelna, robi wrażenie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2017, 03:03:11 pm »
Taka ciekawostka, dla kogoś kto tęskni za odrobiną dobrego supernatural noir w komiksie - w Prog 2011 wystartowała historia Hope. Mistycyzm, kryminał noir, alternatywna wizja lat 40 w Los Angeles, pisze Guy Adams (od Goldtiger).

Oprawa wizualna wygląda tak:





perły przed wieprze

Offline gsg80

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2017, 05:38:52 pm »
Tak z ciekawości - czytasz 2000 AD od deski do deski jak wyjdzie? Ja mam w zwyczaju czekać na koniec historii i dopiero wtedy czytam odcinki w poszczególnych numerach.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2017, 06:23:32 pm »
Z małymi wyjątkami czytam cały gdy przychodzi do mnie kopia. Czekałem z całością ostatnio tylko przy Brink jak po pierwszych dwóch numerach poczułem, że to historia, która może wejść lepiej w jednym posiedzeniu.


Ogólnie jednak lepiej czyta mi się cały magazyn razem niż czekając na zakończenie z lekturą. Wychodzę z założenia, że to historia pisana w odcinkach z założenia, więc chcę poznawać ją tak jak założono (ale ja jestem dziwny, nawet gdy czytam komiksy w tomach zbiorowych zmuszam się do robienia przerw tam gdzie są granice poszczególnych odcinków, no chyba, że coś zostało przemontowane jak np. Elephantmen Mammoth).
perły przed wieprze

Offline LordDisneyland

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:55:18 pm »
Co to znaczy "robię sobie przerwy"? Odkładasz komiks i zaczynasz ponownie lekturę dopiero po dniach kilku?
Paaanie, toć ja bym po ścianach chodził  :wink:

Offline gsg80

Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2017, 08:13:08 pm »
Skończyłem wczoraj pierwszy tom Nikolai Dante "Too Cool to Kill". Komiks kupiłem podczas wycieczki do Liverpoolu, bazując na mglistych aczkolwiek bardzo pozytywnych wspomnieniach ze Świata Komiksu (zresztą jedna z historii z tego tomu była tam wydrukowana). No i się nie zawiodłem - komiks z gatunku lekkostrawnych, opowiada historię awanturnika w futurystycznej wersji carskiej Rosji, który przypadkiem okazuje się być potomkiem jednego z możnych rodów.
Na pewno sięgnę po kolejne tomy tej serii, ktoś z forum czytał? Czy poziom w kolejnych tomach jest podobny jak w pierwszym?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2017, 09:12:07 am »
Powiedziałbym, że przed Tobą dopiero najlepsze rzeczy jeżeli oczywiście poszukasz całości (w tym mój faworyt, The Courtship of Jena Makarov, trzeci tom bodajże).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2017, 09:16:30 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: 2000 AD
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2017, 10:18:16 am »
Gdyby co to amazon ma już zapowiedź drugiego tomu Absaloma

Absalom: Under a False Flag Inspector
Harry Absalom is an old-school copper — curmudgeonly antiauthoritarian, he’s been with the force for over forty years. Suffering from an inoperable cancer, he’s also the head of a special squad that enforces The Accord, a diplomatic treaty made in the sixteenth century between the throne of England and the powers of Hell. Together with the psychotic Guv’nor, Harry uncovers a secret demon-killing cadre working on behalf of the church…


https://www.amazon.co.uk/dp/1781085455
perły przed wieprze