trawa

Autor Wątek: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku  (Przeczytany 8064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy

Głosowanie na najlepszy komiks Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela ( wersja 2016 ).


Ankieta czynna 30 dni. Rezultaty są widoczne dopiero po oddaniu głosów.


Oddać można maxymalnie 5 głosów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 07:06:03 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2016, 07:07:22 pm »
Dziękuję. Dokonałem już modyfikacji.


Proszę wszystkich o ponowne oddawanie głosów.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2017, 11:42:38 am wysłana przez Gr8responsibility »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2016, 07:55:19 pm »
Rozpisywać się nie będę a zagłosowałem na:

- Avengers: Dziecięca krucjata
- Avengers: Saga o Korvacu
- Imperatyw Thanosa (kawałeczek wielkiej opowieści ale i tak mi się podobał)
- The Amazing Spider-Man: Śmierć Stacych
- Daredevil: Wściekłość i Wrzask

W tym, że AvX ruszam dopiero po ukazaniu się wszystkich tomów a Początek Końca i Wojna Kree ze Skrullami nie przeczytałem jeszcze. O ile czuje, że dwie pierwsze pozycje raczej nie wskoczyły by do mojej top5 to ostatni tom w 2016 jest chwalony i mógłby się tam znaleźć może. No ale w sumie nie wiem kiedy się za niego wezmę więc głosy już poleciały 

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2017, 01:51:46 pm »
Przy okazji przypomnienie poprzednich ankiet dotyczących WKKM ( swoją drogą ludzie zakładający tamte tematy niepoważnie podeszli do sprawy bo ankiety nie miały ram czasowych i po dzień dzisiejszy można oddawać głosy ).


Głosowanie ze stycznia-marca 2013 na Najbardziej oczekiwane tomy WKKM ( oddano 82 głosy ) :


1. Daredevil: Born Again - 41

2. The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt - 36

3. Wolverine: Weapon X - 31


4. Wolverine: Old Man Logan - 28


5. Spider-Man: Blue - 27


6. Marvel Zombies - 25


7. Uncanny X-Men: Dark Phoenix - 24



Jak widać z powyższego głosujący kierowali się głównie sentymentami do historii, które znali już wcześniej i wiedzieli, że się na nich nie zawiodą.


Co ciekawe Marvels dostało tylko 15 głosów. Sukces tego tomu ( o czym w kolejnym zestawieniu ) wynika pewnie z faktu, że większość czytelników dopiero wtedy pierwszy raz zobaczyła jak wygląda "malowany komiks".




Kolejne głosownie odbyło się na przełomie grudnia-marca 2014/15 roku i miało wyłonić - Który tom WKKM określiłbyś jako "rewelacja, must have" ( oddano 63 głosy ) :


1. Daredevil: Odrodzony - 43

2. Marvels - 42


3. Spider-Man: Niebieski - 38


4. Wolverine: Broń X - 38


5. The Amazing Spider-Man: Ostatnie łowy Kravena - 33


6. Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix - 28



W głosowaniach na Komiksowej Top Liście za poszczególne lata tytuły WKKM tak wypadały :


Rok 2013 :


1. Daredevil: Odrodzony
2. Marvels
3. Ostatnie Łowy Kravena
4. Mroczna Phoenix


Rok 2014 :


1. Spider-Man: Niebieski
2. Wolverine: Staruszek Logan
3. Ród M
4. Wolverine: Broń X


Rok 2015 :


1. Thunderbolts: Wiara w Potwory
2. Fantastyczna Czwórka: Nadejście Galactusa
3. Życie i Śmierć Kapitana Marvela
4. Początki Marvela: Lata Sześćdziesiąte




Pozostaje jedno pytanie - czy i tym razem wygra Daredevil ?


EDIT: wiem, że podobne zestawienia robił też Garf ale tam ludzie oceniali przyznając punkty więc rózniły się jednak formą i dlatego nie uwzględniłem ich w podsumowaniach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2017, 03:36:44 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline Jutrzen

Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2017, 02:18:46 pm »
1. Daredevil: Born Again - 41

2. The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt - 36

3. Wolverine: Weapon X - 31 [/b][/font]

4. Wolverine: Old Man Logan - 28


5. Spider-Man: Blue - 27


6. Marvel Zombies - 25


7. Uncanny X-Men: Dark Phoenix - 24



Jak widać z powyższego głosujący kierowali się głównie sentymentami do historii, które znali już wcześniej i wiedzieli, że się na nich nie zawiodą.
Hm, Born Again nie znali wcześniej, Old Man Logan nie znali wcześniej, Blue nie znali wcześniej i Zombies nie znali wcześniej. Znali 3 z 7, a to nie jest "głównie".

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2017, 02:39:29 pm »
Hm, Born Again nie znali wcześniej, Old Man Logan nie znali wcześniej, Blue nie znali wcześniej i Zombies nie znali wcześniej. Znali 3 z 7, a to nie jest "głównie".


Podejrzewam, że to było tak, że sugerowali się doskonałym Man Without Fear, który wiedzieli, że jest bardzo zbliżony klimatycznie do Born Again dlatego aż tak bardzo był wyczekiwany.


Old Man Logan - wiadomo Wolverine.


Spider-Man: Blue - a to nie było tak, że Daredevila Yellow lub Hulka Grey nie wydała Mucha i czytelnicy znali już styl tych komiksów ?


Co do Zombies to ewenement. Czy wtedy Walking Dead było już popularne ?

Offline radef

Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2017, 02:42:06 pm »
Spider-Man: Blue - a to nie było tak, że Daredevila Yellow lub Hulka Grey nie wydała Mucha i czytelnicy znali już styl tych komiksów ?
Heh...
Spider Man Niebieski - luty 2014
Daredevil Żółty - maj 2015
Hulk Szary - grudzień 2015
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline ThePinkFin

Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2017, 02:49:23 pm »
Spider-Man: Blue - a to nie było tak, że Daredevila Yellow lub Hulka Grey nie wydała Mucha i czytelnicy znali już styl tych komiksów ?
"Spider-Man: Niebieski" został wydany jako 1., ale mała część oryginalnej fabuły znajdowała się w 2. Essentialu od Mandragory, więc, idąc Twoim sposobem myślenia, to może być jedynym argumentem związanym z sentymentalnością.
PS: Mała prośba, nie dawaj spacji bezpośrednio między otwarciem i zamknięciem nawiasu a pierwszym i ostatnim słowem z niego, to razi moje oczy. Z góry dzięki.

JanT

  • Gość
Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2017, 02:49:27 pm »
Hm, Born Again nie znali wcześniej, Old Man Logan nie znali wcześniej, Blue nie znali wcześniej i Zombies nie znali wcześniej. Znali 3 z 7, a to nie jest "głównie".
Wszystko poza Blue mogli już znać w PL (i niektóre osoby znały)  :smile:

Offline Nawimar

Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2017, 08:00:18 am »
Moje typy:
 
"Thor: Opowieści z Asgardu"
"Daredevil: Naznaczony śmiercią"
"Silver Surfer: Początki"
"Hulk: W Sercu Atomu"
"Fantastyczna Czwórka: Sądny Dzień"

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2017, 07:23:45 pm »
2016 CBR Top 100 Comic Book Runs


  • X-Men by Chris Claremont, John Byrne, and Terry Austin: 2356 points (55 first place votes)
  • Sandman by Neil Gaiman: 1474 points (40 first place votes)
  • Daredevil by Frank Miller and Klaus Janson: 1449 points (28 first place votes)
  • Swamp Thing by Alan Moore: 1311 points (39 first place votes)
  • Fantastic Four by Stan Lee and Jack Kirby: 1260 points (32 first place votes)
  • Amazing Spider-Man by Stan Lee and Steve Ditko: 1242 points (25 first place votes)
  • Batman by Grant Morrison: 1236 points (22 first place votes)
  • Batman by Scott Snyder, Greg Capullo, and Jonathan Clapion: 1019 points (20 first place votes)
  • Thor by Walter Simonson: 887 points (19 first place votes)
  • Green Lantern by Geoff Johns: 812 points (24 first place vote)
  • Uncanny X-Men by Chris Claremont: 795 points (21 first place votes)
  • Preacher by Garth Ennis and Steve Dillon: 790 points (16 first place votes)
  • Y the Last Man by Brian K.Vaughan, Pia Guerra, and Jose Marzan: 665 points (12 first place votes)
  • JLA by Grant Morrison and Howard Porter: 661 points (12 first votes)
  • New Teen Titans by Marv Wolfman and George Perez: 651 points (9 first place votes)
  • New X-Men by Grant Morrison: 634 points (3 first place votes)
  • Fantastic Four / FF by Jonathan Hickman: 630 points (8 first place votes)
  • Starman by James Robinson: 622 points (9 first place votes)
  • Fantastic Four by John Byrne: 620 points (4 first place votes)
  • Captain America / Winter Soldier by Ed Brubaker: 612 points (3 first place votes)
  • Ultimate Spider-Man by Brian Michael Bendis and Mark Bagley: 590 points (10 first place votes)
  • Daredevil by Brian Michael Bendis and Alex Maleev: 585 points (8 first place votes)
  • Astonishing X-Men by Joss Whedon and John Cassaday: 570 points (7 first place votes)
  • Planetary by Warren Ellis and John Cassaday: 535 points (6 first place votes)
  • Justice League by Keith Giffen and J.M. DeMatteis: 525 points (8 first place votes)
  • Saga by Brian K Vaughan and Fiona Staples: 521 points (10 first place votes)
  • Avengers by Jonathan Hickman: 419 points (5 first place votes)
  • X-Factor (2nd) by Peter David: 418 points (6 first place votes)
  • Uncanny X-Force by Rick Remender: 416 points (4 first place votes)
  • Legion of Superheroes by Paul Levitz, Keith Giffen, and Larry Mahlstedt: 412 points (10 first place votes)

16 pozycji z Marvela z pierwszej 30-stki w podsumowaniu fanów z całego świata czyli większość (w tym 4 tytuły w pierwszej 6).


Zobaczymy ile tytułów z Marvela znajdzie się w Top Liście podsumowania rocznego tego forum (ja wiem)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 09:50:29 pm wysłana przez graves »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:43:21 am »
Moje typy:
- oba Daredevile (choć Waida trochę awansem - nie wiem, czy gdybym nie znał dalszej części runu na sam pierwszy tom bym zagłosował),
- oba "Avengers" (Kree/Scrull oraz Korvac)
- druga część Nicka Fury'ego (przy czym pierwsza nie miałaby w tym zestawieniu większych szans).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline laf

Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2017, 07:36:33 pm »
Moje typy (w tej kolejności):
1. Dziecięca krucjata
2. Nigdy więcej Spider-Mana
3. Opowieści z Asgardu
4. Wściekłość i wrzask
5. Imperatyw Thanosa.

Offline laf

Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:00:18 pm »
Małe podsumowanie (nie wiem czy @Gr8responsibility będzie to robił, bo dawno go już na forum nie widziałem)

I. Daredevil: Wściekłość i Wrzask

A więc mamy odpowiedź na pytanie @Gr8:

czy i tym razem wygra Daredevil ?

Daredevil wygrał i cieszy mnie to niezmiernie. Odświeżone spojrzenie na Diabełka i powrót do poziomu street level hero. Początek runu Waida jest naprawdę świetny. Pozostaje tylko żałować, że Sideka zablokowała możliwość wydania tego i innych DD i nie mamy możliwości zapoznania się z dalszą częścią tego runu.

II. Ultimate Spider-Man: Śmierć Spider-Mana

Jak dla mnie trochę zaskoczenie. Osobiście odpuściłem sobie ten tom WKKM (jak wszystkie pozostałe ze świata Ultimate), chociaż miałem świadomość, że historia może być ciekawa. Jednak zwyciężyła opcja ekonomiczna. Czy żałuję? Nie, bo jakbym przeczytał kolejny dobry komiks, który jednak stanowi tylko wycinek całości (w tym przypadku run Bendisa), to miałbym ponownie niezłego wku......

III. The Amazing Spider-Man: Śmierć Stacych

Jak dla mnie kolejne zaskoczenie. Ja osobiście zawiodłem się na tym tomie. Mam świadomość wyjątkowości tej opowieści, ale mnie jednak aż tak bardzo nie porwała. Spodziewałem się czegoś na miarę Nigdy więcej Spider-Mana, a więc najlepszego klasycznego tomu WKKM według mnie, a dostałem mało przekonujący wgląd w emocje głównego bohatera. Wydaje mi się, że lepsze pole do popisu dawałaby sytuacja gdyby Parker sam siebie obwiniał o śmierć Gwen, co w konfrontacji z odpowiedzialnością za śmierć wuja mogłoby prowadzić do ciekawych rozwiązań fabularnych. Ale niestety nie w tamtych czasach.


Jeszcze mała ciekawostka: w pierwszej piątce znalazły się aż cztery nowości i tylko jeden klasyk. Czyżbyśmy faktycznie byli zmęczeni tymi klasykami? Wydaje mi się, że nie aż tak bardzo, bo patrząc już z perspektywy pierwszej dziesiątki to mamy już 6 klasyków i 4 nowości.

Z kolei w zestawieniu bohaterów / drużyn, którzy mieli więcej niż dwa zeszyty, średnia ocen przedstawia się następująco:
  • Daredevil - 15
  • Spider-Man - 10,75
  • Avengers (w tym Dziecięca Krucjata) - 8,25
  • Thor - 6
  • Hulk - 4
CZY KTOŚ W KOŃCU WYDA JAKIEŚ PEŁNE RUNY DAREDEVILA. DO KROĆSET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline 8azyliszek

Odp: [ANKIETA] Najlepszy komiks z Wielkiej Kolekcji Marvela ( WKKM ) 2016 roku
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2017, 02:34:58 pm »
Prawa do DD jakimś cudem kupiło szerzej nieznane wydawnictwo, które jest zadłużone. I ponieważ niewiele osób kupuje ich frankofony nie mają sił, środków i funduszy by wydać ten pierwszy zbiorczy tom. To jest naprawdę smutne. Ale w sumie - jeśli im tak łatwo poszło, to chyba każdy mógłby pójść do Panini i se kupić licencję na zbiorcze wydania iron mana czy Hulka i trzepać na nich kasę. Trzeb by mieć tylko jakiś kapitał początkowy.

Wierzyłem w Sidecę ale mnie zawiodła.