Autor Wątek: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016  (Przeczytany 23392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2016, 12:54:23 pm »
1. Studio Lain
2. Egmont
3. Mucha Comics
4. Taurus Media
6. Scream Comics

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2016, 01:30:48 pm »
1. Egmont
2. Wydawnictwo Komiksowe
3. Mucha
4. Kultura Gniewu
5. Sideca

Offline niebosklon

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2016, 01:53:39 pm »
1. Scream Comics
2. Taurus Media
3. Kultura Gniewu
4. Timof i cisi wspólnicy
5. Wydawnictwo Komiksowe

Offline pioma10

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2016, 03:11:47 pm »
1. Mucha Comics
2. Wydawnictwo Komiksowe
3. Elemental
4. Kurc
5. Taurus Media


Offline Death

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2016, 04:28:49 pm »
Lubię wszystkich wydawców. Każdy coś fajnego rzuca na rynek. Taurus, KG, czy Timof mają już duży staż i generalnie robią swoje. Przyznam punkciory za szczególne osiągnięcia.

1. Wydawnictwo Komiksowe - Po drugie za to, że nas czasem słuchają, bo tak ich męczyliśmy z kilkoma ziomkami w komentarzach o Comanche, aż zdecydowali się tę serię wydać (a wcześniej to samo było z Bois-Maury). Jak się skończy, to będziemy męczyć o Bernarda Prince`a.  :wink:  Ale przede wszystkim za to, że zwyczajnie wydają świetne komiksy w najniższych cenach na rynku. Comanche po 4 dychy w HC, kiedy inni wydają pojedyncze albumy w twardej oprawie za 45-50 zł. Albo Codzienną walkę, która wydana np. u Timofa kosztowałaby 126 zł i była w A4, a tutaj stówka i jeszcze format Blacksada. WK to taka Kultura Gniewu lub Timof, ale z lepszymi cenami.

2. Ongrys - Za Skład główny 2 i za to, że w końcu zdecydowali się wydać dla tych, którzy nie mają także pierwszy tom, choć początkowo zastrzegali się, że nie ma szans. I za to, że kombinują fajne dodatki do swoich komiksiorów, a nie tylko biorą coś, co wydano na zachodzie i wydają dokładnie tak samo, bez jakiejkolwiek własnej inicjatywy, jak Egmont. Właśnie w drukarni mają trzy duże albumy w A4, zapewne pełne dodatków. Fajnie się rozwijają. To Ongrys powinien wydać Hugo. Wszyscy o tym wiemy. Byłoby w jednym tomie z dodatkami i porządnym tłumaczeniem. Ten Misio-pysio jest nieodżałowany.

Rózga dla Wydawnictwa Komiksowego i Ongrysa ta sama  - za to, że obaj wydawcy powiedzieli, że nie ma u nich szans na Władców chmielu, bo nie podoba im się ten komiks. Buuu....

3. Studio Lain - za wydawanie takich komiksów, których nie ma nikt inny, czyli z brytyjskich magazynów. I to jeszcze niektóre są autorstwa młodego Alana Moore`a. Kompletnie inna oferta, niż inni wydawcy, bo ani to nie jest europejskie, ani amerykańskie. Trochę bardziej Ameryka, ale jednak nie. Po prostu Brytania. Fajnie jest dostawać ciastka też z wyspiarskiej cukierni. Rózga za tylko 1 komiks Alana Moore`a. Zapowiedzieli 4 jego albumy...na 2015 r... Kończy się 2016 r. i wydali w sumie 2/4.

4. Wydawnictwo Jadwiga Jaguś - za bardzo ładne wydanie komiksu, który miał się nie udać. Żaden inny wydawca nie był za jakiekolwiek plany tak wyszydzany jak Michaś za Nemo, a wyszło lepiej, niż przyzwoicie.
Rózga za słabą reklamę. To naprawdę mogło mieć nakład przynajmniej równy tym ze Studia Lain, czyli 500-600 sztuk, a nie ok 200.

5. Egmont - mimo wszystko. Za ilość niesamowitych komiksów. Żaden inny wydawca do tego poziomu nie ma szans doskoczyć. Wszystkie te Usagi, Baśnie, Cyanny, Blueberry, Sandmany i inne. Pełno świetnych komiksów. Kolejny plus za wydawanie Skalpu, Y i Gotham central w podwójnych zbiorach za w sumie śmieszne pieniądze. Cena jednego zeszytu zmyślnych serii amerykańskich wychodzi znakomita. Takie Muchy i Taurusy nie mogą z tym konkurować z tymi swoimi 5-6 dychami za kilka zeszytów. Pierwsze dwa tomy Gotham Central to 22 zeszyty za 140 zł okładkowej. Rozbój w biały dzień. :smile: Rózga za Misia-pysia i pójście w ilość. Tam już chyba kompletnie nikt tego nie sprawdza, Egmont zamienił się w fabrykę komiksów. Wydaje dużo i nie ma czasu przeczytać komiksu przed drukiem lub sprawdzić plansze jak wyszły po. Jakby to ogarnęli, to żaden wydawca nie ma szans z nimi konkurować. I gdyby oni zniknęli z rynku, to byśmy najbardziej płakali, bo tyle super serii mają w ofercie. No, ale na razie jest fabryka.

Myślałem jeszcze o Kurcu za pójście w podwójne lub potrójne albumy klasyków frankofońskich w stylu Storma, Largo czy Vasco. Rózga byłaby za wydawanie szczegółowo rysowanego  Largo w pomniejszonym formacie, żeby pasował do wydań z Egmontu. To bez sensu, bo 1-4 i tak są nadal dostępne na rynku w A4, więc na półce by ludziom nie pasowałby co najwyżej tomy 5-8 (już pomijam fakt, że bez sensu jest stawianie wyglądu półki nad drukowanie plansz w normalnym formacie). A tym bardziej bez sensu, że sami mają zamiar ponownie wydać te egmontowe tomy... Zatem od początku mogło to iść w A4 jak Storm.

Oczywiście zupełnie niesprawiedliwie pominąłem kilkudziesięciu innych wspaniałych wydawców, ale jakieś wydawnictwa musiałem wybrać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 04:33:57 pm wysłana przez Death »

Offline Nawimar

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2016, 04:52:07 pm »
1. Egmont
2. Mucha
3. Kurc
4. Kameleon
5. Ongrys

Offline Kratoss

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2016, 12:05:55 pm »
1. Scream Comics
2. Mucha Comics
3. Studio Lain
4. Taurus Media
5. Egmont

Offline mappy

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2016, 01:59:38 pm »
1. Scream Comics
2. Egmont
3. Kurc
4. Studio Lain
5. Elemental

Offline radef

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 01, 2017, 05:06:42 pm »
1. Egmont
za polskie komiksy młodych twórców, porządne komiksy z Marvela i DC, wiele ciekawych serii Vertigo, powrót "Lucky Luke" i wydanie "Blueberry'ego" do końca, mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się coś spod znaku Marvela
2. Mucha Comics
za "Fatale", "Miraclemana" i wiele innych ciekawych serii
3. Taurus
za "Valeriana", jedyną serię, którą kupuje od Taurusa (na razie, z 2-3 w planach)
4. Kultura Gniewu
za reedycję "Tymka i Mistrza"
5. Ongrys
za wznawianie klasycznych komiksów (jak "Żbik), ale też za wydawanie cennych europejskich tytułów
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 79ers

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2017, 04:23:28 pm »
1.Egmont
- mnogo tytułów, chociaż jakby mniejsza różnorodność, jedynka za Vertigo, Salambo, LL i parę innych
2.Kurc
- Storm to jeden z moich ulubieńców SF w jednym rzędzie z Yansem i starym FK; oczywiście Vasco i Druuna,kóra chociaż nie mniej rozebrana od "kobiet Manary" jakby bardziej przemyślana i poukładana.
3.Scream
- format Scream wywołuje we mnie skrajne emocje ale kilka tytułów od nich wartych uwagi i 3 miejsce
4.Ongrys
- za unikalnego Baranowskiego i  kompletnego Filutka
5.Taurus
- Enrico Marini i Jeremy
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 08:07:02 pm wysłana przez 79ers »

Offline Dembol_

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2017, 07:37:23 pm »
1. Lain.
2. Elemental.
3. Kurc.
4. Scream.
5. Hanami.

Offline Tomasz 66

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2017, 05:36:24 pm »
1/ Egmont  (wciąż dostarcza mi największą ilość komiksów, chociaż większość obecnie wydawanych nie jest w kręgu moich zainteresowań)
2/ Wydawnictwo Komiksowe (dużo ciekawych pozycji, chociaż część jak dla mnie nietrafionych)
3/ Scream Comics  (konsekwentne uzupełnianie zaległości z rynku frankońskiego, zachowany wysoki standard wydawniczy - format A4+ ładnie się prezentuje)
4/ Mucha  (systematyczna prezentacja ciekawych serii komiksowych z Image C.)
5/ Timof i cisi wspólnicy (za wyszukiwanie ciekawych pozycji z rynku alternatywnego, chociaż ten rok był mniej udany)

Offline 8azyliszek

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:38:48 am »
1. Hachette
2. Eaglemoss

Offline mazol

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2017, 03:48:14 am »
1. Hanami
2. Widnokrąg
3. Wydawnictwo Komiksowe
4. JPF
5. KG

Offline Corto Maltese

Odp: Komiksowe Top Wydawnictwo - Rok 2016
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 11, 2017, 06:52:39 pm »
W przyznawaniu punktów na mojej liście Top kierowałem się przede wszystkim liczbą przeczytanych/zakupionych komiksów. Mam zamiar kupić zaległości z ubiegłego roku i lat wcześniejszych, jednak podobnie jak w Top 10 komiksów 2016 roku, nie zamierzam ich uwzględniać. Następujący wydawcy otrzymują pochwały oraz nagany:


1. Egmont - kolejny już rok lider rynku wydaje najwięcej komiksów jakie trafiają do mojej kolekcji. Zapewnia szeroki wybór, od frankofonów po superbohaterszczyznę co ułatwia zadanie trafienia w mój gust, dla mnie liczy się jednak efekt. Dzięki temu poznałem takie serie jak "Skalp" (był na liście 'kiedyś kupię') czy Avengers z Marvel Now, których bym nie kupił gdyby nie Egmont. Plus także za to co udaje się wywalczyć panu Kołodziejczakowi u mocodawców - np. Jonah Hex lub Bone (ale to na 2017).
Nagana za tłumaczenie Hugo, w mojej skromnej opinii błędny sposób wydawania Corto Maltese czyli kolor i twarda oprawa, wycięcie Ziemi 2 z czwartego tomu JLA oraz ogólne kwestie wynikające ze specyfiki międzynarodowej korporacji.


2.Taurus Media - pozostałe miejsca na liście nie do końca zasłużone lecz na komiksy od Taurusa nadal czekam z ciekawością. Okko oraz Valerian wystarczyły do zajęcia miejsca za liderem, który zdystansował stawkę bardzo mocno. Nagana, choć być może niesłuszna z uwagi na doniesienia o podejściu Image, za wciąż brak informacji o zapowiadanych tytułach (Deadly Class - choć nie mój gust, fakt jest faktem). A także za wygaszenie tematu pytań do wydawnictwa i słabszą końcówkę roku, szczególnie na tle innych wydawnictw.


3. Studio Lain - za wydawanie tych komiksów, których brakowało w Polsce czyli 2000AD. Jak na razie, sądzę, że komiksy z serii "Slaine" będą regularnie pojawiać się w koszyku moich zakupów, być może kiedyś spróbuję poznać świat Dredd'a, dzięki Studiu Lain oraz Ongrysowi mam taką możliwość po polsku, co zawsze preferuję nad wspieranie zagranicznych wydawców. SL może zaskoczyć jeszcze nie raz. Nagany właściwie nie będzie.


4. Mucha Comics - coraz rzadziej kupuję komiksy od nich, jednak plus za wydatną pomoc Hachette z kolekcją Marvela, umiejętne manewrowanie na coraz ciaśniejszym marvelowskim polu oraz wydawanie komiksów Image. Nagana jak zwykle za czasami obcesowy kontakt z czytelnikami.

5. Wydawnictwo Komiksowe - wydają różnorodne komiksy w rozsądnych cenach oraz standardzie wydawniczym. Są tacy wydawcy, obok których przechodzę obojętnie (przynajmniej jak dotąd), a w przypadku WK zawsze przynajmniej się zastanowię czy aby dany komiks nie jest wart by wyłożyć za niego jakąś sumę.

 

anything