trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze  (Przeczytany 63157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 19, 2017, 11:30:44 pm »
W poście wyżej są wyniki, a jeśli nie ma, to znaczy, że moderator przeniósł post z wynikami do tematu:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39643.0.html


Edit.
Aha, tego Slaine`a jednak musiałem zliczyć razem, bo ktoś oddał głos na serię, a nie na album. Ale w nawiasie są wyniki poszczególnych albumów. Suma punktów serii nie jest równa sumie punktów w nawiasie, bo ktoś tam zagłosował na oba na jednej liście i wtedy do ogólnej puli podliczyłem tylko ten, który był wyżej. Dzięki temu seria Slaine jest wyżej na liście.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 12:28:15 am wysłana przez Death »

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 19, 2017, 11:41:46 pm »
Gratulacje dla ,,Skalp,,  -za zajęcie pierwszego miejsca.
Podziękowania dla @Death - za włożony trud.

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 20, 2017, 09:54:07 am »
Dobra robota Death.


Ciekawe, że najwyżej notowany polski komiks na tej liście czyli "Będziesz smażyć się w piekle" (pozycja 8) jest znacznie wyżej niż Kościsko (pozycja 37) i ze znaczną różnicą punktową (odpowiednio 220 w stosunku do 84). Tymczasem na polskiej liście "Kościsko" w sumie z niewielką przewagą było wyżej niż "Będziesz smażyć się w piekle".

Offline kenji

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 20, 2017, 11:07:49 am »
good job death.
wilk - Tobie również należą się słowa podziękowania. Przede wszystkim ode mnie- bo to moją robotę wykonałeś. Ale przez te kilka dni byłem poza komputerem i bez możliwości czasowych i logistycznych aby podjąć się liczenia głosów.


tak czy inaczej - trochę mało osób brało udział w zabawie. a szkoda. Zawsze lubię takie podsumowania.


Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 20, 2017, 11:21:12 am »
Kenji, nie ma sprawy. Też lubię takie rankingi, a akurat ostatnio mam trochę więcej czasu to pomyślałem, że nie zaszkodzi spróbować podliczyć. :smile:

Poza tym, trzeba by pomęczyć gravesa, żeby poprzenosił lub skopiował posty z wynikami na koniec (ewentualnie na początek) tematów z danymi top listami, żeby można było później łatwo te wyniki znaleźć.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 20, 2017, 03:08:37 pm »
Death-


Siadam i planuję zakupy brakujących komiksów z wierchuszki zestawienia  :cool:

Offline muaddib85

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 20, 2017, 03:15:18 pm »
Ciekawe, że najwyżej notowany polski komiks na tej liście czyli "Będziesz smażyć się w piekle" (pozycja :cool: jest znacznie wyżej niż Kościsko (pozycja 37) i ze znaczną różnicą punktową (odpowiednio 220 w stosunku do 84). Tymczasem na polskiej liście "Kościsko" w sumie z niewielką przewagą było wyżej niż "Będziesz smażyć się w piekle".
Na "Kościsko" zagłosowało więcej osób, ale tylko jedna osoba umieściła ją na szczycie polskiego zestawienia. "Będziesz smażyć się w piekle" dostało najwyższą notę od 6 osób. Patrząc na to można wywnioskować, że Kościsko prawdopodobnie nie załapało się do większości zestawień ogólnych lub była daleko za "Będziesz smażyć się w piekle".
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 03:34:12 pm wysłana przez muaddib85 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 21, 2017, 10:29:08 pm »
Ciekawe, że najwyżej notowany polski komiks na tej liście czyli "Będziesz smażyć się w piekle" (pozycja :cool: jest znacznie wyżej niż Kościsko (pozycja 37) i ze znaczną różnicą punktową (odpowiednio 220 w stosunku do 84). Tymczasem na polskiej liście "Kościsko" w sumie z niewielką przewagą było wyżej niż "Będziesz smażyć się w piekle".


No i może dlatego, że jednak jest więcej osób, które jak np. ja nie uznają oddzielnego głosowania na listę ogólną i polską, więc swoje głosy (gdzie Będziesz... było wyżej) dały tylko do ogólne ;) Oczywiście to tylko dywagacje niczym nie poparte oprócz własnego narcyzmu.

Serio, nienawidzę tego oddzielnego głosowania na krajową listę, czuję się wtedy jakby nasze komiksy to były produkty specjalnej troski.
perły przed wieprze

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 22, 2017, 10:55:04 am »
Na "Kościsko" zagłosowało więcej osób, ale tylko jedna osoba umieściła ją na szczycie polskiego zestawienia. "Będziesz smażyć się w piekle" dostało najwyższą notę od 6 osób. Patrząc na to można wywnioskować, że Kościsko prawdopodobnie nie załapało się do większości zestawień ogólnych lub była daleko za "Będziesz smażyć się w piekle".
No i może dlatego, że jednak jest więcej osób, które jak np. ja nie uznają oddzielnego głosowania na listę ogólną i polską, więc swoje głosy (gdzie Będziesz... było wyżej) dały tylko do ogólne :wink: Oczywiście to tylko dywagacje niczym nie poparte oprócz własnego narcyzmu.
Zapewne macie racje.

Serio, nienawidzę tego oddzielnego głosowania na krajową listę, czuję się wtedy jakby nasze komiksy to były produkty specjalnej troski.
Cóż, też jestem przeciwnikiem takiego rozróżniania ale jak już jednak polska lista powstała to zagłosowałem.

Można też uznać, że taka polska lista jest rodzajem handicapu, żeby nie używać takich mocnych słów jak komiksy specjalnej troski :wink: W takim przypadku to tylko swoiste wyrównanie szans. Mnie taka argumentacja też nie przekonuje ale rozumiem to stanowisko.

Offline horror

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 23, 2017, 05:13:07 am »
wybieramy polskie filmy, polskie książki to dlaczego nie polskie komiksy. mi to osobiście nie przeszkadza.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 23, 2017, 09:24:40 am »
Trzy argumenty za dodatkowym glosowaniem na komiksy polskie:

1. (obiektywny) jestem niemal pewien, ze czytelnicy komiksow rzadziej kupuja/czytaja komiksy polskie niz autorow zagranicznych i jest to jeden z powodow, dla ktorego polskie komiksy "statystycznie toną" w rankingu ogolnym (czyli niezaleznie od ich jakosci wzgledem komiksow zagranicznych);

2. (obiektywny) nie ma zadnego logicznego powodu, dla ktorego nie mozna by utworzyc dowolnego rankingu i glosowac na podzbior komiksow utworzony wzgledem dowolnej kategorii, o ile nie ma to wplywu na rankingi tworzone wzgledem innych kategorii (i jak na razie nie ma, bo ranking w kategorii "komiksy polskie" nie wplywa na ranking "komiksy ogolne", bowiem w ramach tego ostaniego mozna rowniez glosowac na komiksy polskie); glosowanie na komiksy polskie nie ma nic wspolnego z "komiksami specjalnej troski", tak jak nie mialoby nic wspolnego z "niedorozwinietymi komiksami" glosowanie na komiksy np. erotyczne lub historyczne;

3. (subiektywny) utwory polskich autorow czesto wywoluja u mnie wrazenia i odczucia, ktore maja prawdopodobnie podloze w mojej tożsamosci narodowej, a zatem ktore u mnie nie wystepuja podczas lektury komiksow zagranicznych; stad abym mogl "obiektywnie" uwzglednic to "tozsamosciowo-narodowe" doswiadczenie lekturowe w rankingu niezbedna jest dla mnie odrebna kategoria "komiksy polskie".

Offline kenji

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 23, 2017, 09:31:44 am »
myśle, że argumenty nie do podważenia.
zapisuje sobie i będę kopiował zawsze, gdy ktoś będzie miał obiekcje w sprawie głosowania na komiksy polskie:)




Offline Murazor

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 23, 2017, 09:52:23 am »
bo ranking w kategorii "komiksy polskie" nie wplywa na ranking "komiksy ogolne", bowiem w ramach tego ostaniego mozna rowniez glosowac na komiksy polskie
Dokładnie :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 23, 2017, 02:06:41 pm »
wybieramy polskie filmy, polskie książki to dlaczego nie polskie komiksy.


Też nie robię takich rzeczy, wybieram filmy, które mi się podobały, książki, które mi się podobały, nie dzieląc ich na krajowe i zagraniczne. To nie kwestia tego, że chcę kogokolwiek przekonać tylko mojego stanowczego trzymania się swoich poglądów na sprawę. Jako, że jestem przeciwnikiem takiego podziału to robię wszystko żeby w nim nie uczestniczyć. Tylko tyle i aż tyle.
perły przed wieprze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2016 - Komentarze
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 23, 2017, 03:03:25 pm »
Tez nie mam nikogo zamiaru przekonywac i przywoluje tylko logike, a z niej wynika, ze nie chodzi o to, czy "polskie" czy "zagraniczne", tylko o tworzenie rankingow w prawidłowo zdefiniowanych kategoriach, a w ramach tych ostatnich zawsze sie poruszasz. Bo czymze innym jest, jak nie tym, przytoczone przez Ciebie wybory "filmow, ktore mi sie podobaly" czy "ksiazek, ktore mi sie podobaly" - dlaczego, w duchu prezentowanego podejscia, nie stosujesz po prostu wyboru w kategorii "rzeczy, ktore mi sie podobaly". Abstrahowanie i specyfikowanie, wlasnosci zbiorow i ich podzbiorow - zadna z informacji nie jest lepsza ani gorsza, ale po prostu daje dodatka wiedze o okreslonym, wlasnie przy uzyciu kategorii, wycinku rzeczywistosci.