Autor Wątek: Stellaris  (Przeczytany 2589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Stellaris
« dnia: Grudzień 16, 2016, 10:53:03 am »
Ma ktoś? Gra ktoś?

Gra jest jakby od kosmicznego 4Xa zrobić duży krok w stronę RPGa. Na razie mało pograłem, więc dużo więcej nie powiem, karierę zdobywcy galaktyki ledwo zacząłem. Na duży, dla mnie, plus jest bardzo nastrojowy i pasujący do grafiki soundtrack.

Multi nie grałem, więc nie wiem jak w praktyce działa, ale chętnie bym z kimś sprawdził, bo SI to jednak SI... (Na razie niby dawało mi radę, ale już dostrzegam jej problemy.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Radan

Odp: Stellaris
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:59:01 am »
Mam, gram. Na razie tylko ok 10h godzin na liczniku, ale póki co wrażenia pozytywne. Nie jest co prawda tak rozbudowana jak EU4 czy CK2 (za czym idzie też o wiele łagodniejsza learning curve), ale nadrabia klimatem.

Offline Dziex

Odp: Stellaris
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:04:24 pm »
Stellaris ma świetne early game (klimat eksploracji kosmosu, final frontier itd.), nudny mid-game i late game do którego nigdy nie doszedłem. Zaczynam nową kampanię, którą porzucam po skolonizowaniu 4-5 planet. I tak w kółko macieju.

To Paradox, wiec za parę lat i kilkadziesiąt patchy pewnie będzie zajebiście. Na razie gra to zmarnowany potencjał.
Polecam posiedzieć na steamworkshop i wyłowić co ciekawsze mody - poprawione AI, nowe modele i typy statków, nowe soundtracki, nowe technologie, nowe traitsy, nowe systemu rządów, nowe eventy. Masa tego jest.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 10:50:03 pm wysłana przez Dziex »

Offline Radan

Odp: Stellaris
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2016, 08:34:51 pm »
Imho ta gra jest dosyć zdradliwa. Przez kilka godzin po nawiązaniu kontaktów z większością galaktyki błogo sobie rozwijałem imperium i szukałem planet do kolonizowania, informacje w okienku dyplomacji sugerowały, że nie mam się co spinać, bo wszyscy są albo equivalent albo inferior, a tu nagle jakieś robale wjechały mi na chatę z flotą co najmniej czterokrotnie większą od mojej. Inferior my ass.

W sumie gra Paradoxu, więc nie wiem, czemu się tego nie spodziewałem. Ale rozdzielczość informacji o relatywnej sile imperiów powinna być większa, bo jak kilkukrotnie większa armia jest "porównywalna" z moją, to nie mam pytań.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stellaris
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2016, 09:46:08 pm »
Ta. Też tak w jednej rozgrywce dostałem. Nie ma co na te porównania patrzeć, ale z drugiej strony to skąd wiedzieć czy ktoś jest silniejszy czy słabszy i o ile?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dziex

Odp: Stellaris
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2016, 06:01:45 pm »
Dziwne, bo u mnie floty obcych cywilizacji są określane jako superior już przy 2x większej fleet power.

Offline Manowar

Odp: Stellaris
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2016, 10:23:25 pm »
Gra jest świetna, tyle że się laguje jak jest za dużo okrętów w bitwie. Ktoś tam mówił, że zaczyna nową grę gdy skolonizuje 4-5 planet. Raptem ze trzy godziny gry i koniec? Może nie wiesz o tym, że możesz zakładać sektory, w których lokujesz dobrze uprzemysłowione już planety.

Offline Dziex

Odp: Stellaris
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2016, 12:03:43 pm »
I co, dzięki zakładaniu sektorów (których mechanika pozostawia wiele do życzenia) gra przestaje być nudna? :eek:
Nawiasem mówiąc na etapie 4-5 planet nie przekraczam limitu core worldów.

Offline Manowar

Odp: Stellaris
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2016, 07:34:40 pm »
Fakt, że ma dosyć sporo wad, ale akurat gry Paradoxu mnie do siebie przekonywały i grywałem w nie bardzo długo. A takie, np. obecne Civilization bardzo szybko mi się nudził, nie wspominając o Total War'ach, w których bitwy w końcu się nudzą i włącza się automat, a sama strategia na "planszy" gry jest wręcz słaba.