Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1425 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:40:13 pm »

Warto zainteresować się tym nadciągającym Supermanem? Waid ma świetne komiksy na koncie, ma też takie, które mnie srodze rozczarowały. Jak odbieracie ten tytuł?

- [ pozwoliłem sobie przypomnieć pytanie]

Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1426 dnia: Styczeń 13, 2018, 08:56:27 am »
Przeczytaj będziesz wiedział każdy ma inny gust :D
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1427 dnia: Styczeń 13, 2018, 08:29:11 pm »
Batgirl - Rok pierwszy

Bardzo pozytywne zaskoczenie, a wręcz niespodziewana przyjemność podczas zapoznawania się z przygodami, nowej młodej bohaterki. Rewelacyjnie poprowadzony został wątek antagonistów, niedocenianych wyśmiewanych, jednak dający Nam czytelnikom możliwość zapoznania się z czymś nowym, a nie tylko samą czołówką łotrów. Dobrze, że Batman i Robin nie przyćmili nowej sojuszniczki swoimi występami w tych zeszytach, bo na pewno zaszkodziłoby to w pozytywnym odbiorze komiksu. Omawiany komiks posiada bardzo intensywne tempo akcji, co powoduje że czas poświęcony na lekturę mija bardzo szybko. Cały czas panuje niedosyt na Naszym rynku z seriami z bat-rodziny, dobrze że przynajmniej dzięki kolekcji dostaliśmy dwa nowe Roki Zerowe. Osobiście jestem w pełni zadowolony po zapoznaniu się z tym tytułem i mogę go szczerze polecić.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1428 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:15:20 pm »
Śmierć Supermana

Szkoda, że przed lekturą Odrodzenia na rozkład nie wziąłem sobie tego tomiku. Na pewno mój zachwyt tym komiksem byłby większy, a mniejszy przy nowym pożegnaniu. Ten album ma jeden wielki, niezastąpiony plus. Przekonanie jak mocny jest przeciwnik z którym mierzy się Człowiek ze Stali. Może taka nawałnica ciosów przez tyle zeszytów może wprawiać z zakłopotanie, jednak jest to kapitalne ukazanie potworności tego przypadku. Świetny tomik, graficznie absolutnie kapitalny. 9/10Czy ja dobrze pamiętam, że po tych wydarzeniach Superman powraca do żywych po hospitalizacji w jakimś urządzeniu pochodzącym z Kryptona?

Gwóźdź

Pomysł dobry, wykonanie mocno przeciętne. Mam sporo uwag, skoro opieramy tworzoną rzeczywistość na
braku Supka, to nie wstawiajmy go na koniec tej opowieści, bo wszystkie założenia stają się lekko komiczne. Kolejny raz wszystko kręci się wokół niego. Ktoś tu chyba zapomniał, że WW posiada bardzo podobną siłę, a w tym komiksie przedstawiona jest jak zwykła kobieta. Kolejna uwaga. Jak scenarzysta planuje oddać hołd postaciom którejś tam ery, to dajmy każdej z nich swoje przysłowie kilka minut. Nie lubię jak ktoś przedstawia nam coś wyjątkowego, a po rozpakowaniu okazuje się że to tylko zwykłe nieporozumienie, coś jak ocenianie książki po okładce. Nic te postacie nie wnoszą, nic. Podobnie jak inne grupy zrzeszające superbohaterów. Ukazane są tylko po to, aby na dosłownie kilku stronach pokazać jak dostają bęcki, ponownie utrwalając stereotyp, że nie ma tam niczego co można pokazać... Ot harcerzyki do odstrzału. Lecimy dalej. Nie pamiętam albumu, w którym śmierć herosów jakich kochamy była ukazana kompletnie bez emocji. W Gwoździu to chyba największa wada. Jak w CoD albo MoH, zabijamy kogoś i lecimy dalej. Nie tędy droga i ocena ogólna jest negatywna. 5/10



Offline mibartek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1429 dnia: Styczeń 16, 2018, 04:39:17 pm »

"Na tropie Catwoman [Catwoman (2002) #1-4, 6-9 i archiwalny zeszyt Batman #62]. W pierwszym tomie Catwoman z DC Deluxe od Egmontu, "Na tropie Catwoman", jest natomiast Catwoman: Selina’s Big Score i Catwoman (2002) #1-9.


jest jakiś powód dla którego wycięli 5tkę? Wiem, że to osobna jednozeszytowa historia, ale mimo wszystko głupio tak z taką dziurą..

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1430 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:03:34 pm »
Brak miejsca (przez "klasyczny" zeszyt)

Offline Megara

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1431 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:10:31 pm »
Dostałam tomy 34-35 i nadal nie zaczęło się logo DC z grafiki. Czy oni dadzą pełną panoramę? Czy może tom 60 wypadnie przy takim rozłożeniu na koniec logo z DC i tyle.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1432 dnia: Styczeń 19, 2018, 01:30:59 pm »
Było wcześniej już o tym. U nas tomy są cieńsze i jak wyjdzie tylko 60 tomów tu utnie z 30% panoramy.

Tak jakoś będzie:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 01:37:00 pm wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1433 dnia: Styczeń 19, 2018, 08:09:57 pm »
Ciekawe kiedy Eaglemoss łaskawie raczy poinformować czy będą to kontynuować...

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1434 dnia: Styczeń 19, 2018, 08:22:46 pm »
Ciekawe kiedy Eaglemoss łaskawie raczy poinformować czy będą to kontynuować...


Jeśli nie będą kontynuować, to nigdy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline daviddaniel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1435 dnia: Styczeń 19, 2018, 08:52:48 pm »
Mam pytanie:

Egmont w tym roku w Deluxie Wonder Women 2 wyda m.in. to co będzie w 41 tomie WKKDC Oczy Gorgony (Wonder Woman: Eyes of the Gorgon) (Wonder Woman 206-213)?

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1436 dnia: Styczeń 19, 2018, 08:59:52 pm »
Ten przyszłotygodniowy "Batman: Zjawy z przeszłości" to coś wartego uwagi? Ktoś czytał i może się podzielić przemyśleniami?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1437 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:12:17 pm »
Jeśli dobrze pamiętam, absolutnie kiedyś chwalił ten tom.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1438 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:20:41 pm »
Mam pytanie:

Egmont w tym roku w Deluxie Wonder Women 2 wyda m.in. to co będzie w 41 tomie WKKDC Oczy Gorgony (Wonder Woman: Eyes of the Gorgon) (Wonder Woman 206-213)?

Dokładnie tak, Oczy Gorgony to część Drugiego tomu Wonder Woman z Deluxa.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1439 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:23:40 pm »
Jeśli dobrze pamiętam, absolutnie kiedyś chwalił ten tom.

Hm... byłaby to rekomendacja.

Czy absolutnie gdyby tutaj przez przypadek zajrzał mógłby udzielić opinii? :wink:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything