Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 379966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1320 dnia: Listopad 11, 2017, 07:54:39 pm »
Och jak lubię ten tekst. Przywoływany jest często jako ostateczny argument w "czemu nie wydamy tego i tego". Pierwszy tom nabyłem bo było to wtedy jedyne dostępne wydanie Kryzysu Tożsamości z pierwszej ręki (plus coś tam dorzucili). Wydanie tragicznie, ale hej wszystko przecież można poprawić i następne wydać tak jak trzeba. A skoro mogli tam wrzucić różne ciekawe rzeczy u nas niedostępne, to czemu miałbym od razu rezygnować z ewentualnego zakupu? Przecież nawet pytali się co następne wydać, Green Lantern czy jakiś kryzys. Można to było jeszcze naprawić, wydać lepiej, taniej. Ale potem już było tylko czekamy jeszcze i czekamy...
Na prawdę nie rozumiem, czemu negujecie fakt, że inni zbieracze kolekcji mają prawo czuć się takim obrotem sprawy po prostu łagodnie mówiąc wprowadzeni w błąd.

Na chłopski rozum. Wydanie Egmontu 89,99 zł. Wydanie Eaglemoss z nowym tłumaczeniem 119 zł bodajże. Jakość wydań porównywano już wielokrotnie więc nie będę kolejny raz powtarzał. Cena mówi sama za siebie, a skoro chciałbyś lepszej jakości to cena musiałaby jeszcze wzrosnąć, zgadzasz się? Bo nie wierzę w to, że nagle Eaglemoss po wpadce z pierwszym Kryzysem wyda drugi lepszej jakości w niższej cenie. Nie ta bajka.

Green Lantern czy Flash z pewnością cieszyłby się sporym zainteresowaniem, w tym moim ale ciężko być optymistą po pierwszej próbie specjalnej. Problem tkwi gdzie indziej, a mianowicie w tym że za granicą dodatki do prenumeraty są znacznie, ale to znacznie atrakcyjniejsze. Na starcie fani wiedzą, czy mają dodatkowe tomy dołączone do prenumeraty, czy muszą zgodzić się na droższą prenumeratę, dzięki którym dostają dodatkowe cegiełki na półkę. U nas oddział Eaglemoss nie miał żadnego planu, co może być powodem braku wiedzy odnośnie komiksów, pośpiechem albo po prostu brakiem chęci zrobienia czegoś ekstra. To jedyna kolekcja jaką zbieram, z reszty zrezygnowałem. Nadal liczę na jakiś bajer, ale szansa jest nikła.

Nie rozumiem tylko głosów oburzenia po informacji na fb że w ich sklepie będą dostępne wydania z UK.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1321 dnia: Listopad 11, 2017, 08:03:38 pm »
Wbrew temu, co próbujesz mi imputować, nie mam problemu, że ktoś wydaje u nas angielskie, czy inne wersje komiksów,
aha tylko dopiero co pisałeś
W Polsce powinni sprzedawać komiksy Po POLSKU.
Więc chyba jednak problem z tym masz. Non Stop Comics też musisz bardzo nie lubić, sprzedają komiksy angielskie a wydają po polsku.
Rzucenie nam angielskich wydań, to pójście na łatwiznę, które nie przyniesie im dużego zysku.
jak to im nie przyniesie zysku to po sprzedaży tego co sprowadzili najzwyczajniej w świecie już kolejnych anglików nie sprowadzą. Nie masz się co o to martwić.
Teraz może też testują rynek i kolejną kolekcję zobaczymy już w wersji anglojęzycznej np Kolekcje Komiksów z Batmanem, albo Batmanem i Supermanem.
Już mi się nie chce pisać, że w innych krajach to nie problem, że w Polsce inne wydawnictwa wydają multum komiksów itd.
no widzisz a u nas to problem. Może już mamy przesyt kolekcji na rynku i sprzedaż WKKDC nie idzie tak jakby chcieli. Więc wrzucili coś dla ludzi co im się kurzyło w brytwańskich magazynach. Jak widać jednak do wszystkiego można się przyczepić :/

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1322 dnia: Listopad 11, 2017, 08:28:10 pm »
Ja tam rozumiem argumenty obu stron i, co wiecej, gdyby mi wszystko nie zwisało, to wzialbym strone Mariana i reszty sarkajacej brygady, bo jak zaczela wychodzic ta kolekcja DC to ludziska sie po prostu napalily na te green lanterny, kryzysy i inne specjale, a teraz, z perspektywy osoby kolekcję zbierajacej, okazuje sie, ze po polsku sie ich w ramach tej kolekcji (prawdopodobnie) nie uswiadczy. I tyle.

Offline anrananarywa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1323 dnia: Listopad 12, 2017, 12:04:24 am »
A teraz rzecz najdziwniejsza - dlaczego oni zablokowali sprzedaż tych wydań specjalnych na swojej stronie? Ruszyło ich czy jak?

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1324 dnia: Listopad 12, 2017, 12:22:36 am »
Zapewne chodzi ci o "POWIADOM MNIE, GDY PRODUKT BĘDZIE DOSTĘPNY".
Od zmian w sklepie jakiś czas temu przy wielu produktach mają tę informację, nawet przy zwykłych numerach kolekcji. I rzeczywiście to jest dziwne. Przy zagranicznych rzeczach stawiałbym na to że muszą te produkty sprowadzić tyle że to wytłumaczenie do WKKDC raczej nie pasuje.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1325 dnia: Listopad 12, 2017, 06:14:43 am »
Coś się zmieniło. Przedwczoraj jeszcze notka o powiadomieniu była widoczna tylko pod "Final Crisis" i nowszymi numerami polskiej kolekcji (pierwszym tomem "Sprawiedliwości", "Śmiercią Supermana" i wszystkimi numerami od #26 w górę). Zastanawiałem się, czy moze po roku wydawania nie zmniejszono nakładu i stąd niedostepność tych ostatnich kilku numerów. Teraz już nie wiem, jak nalezy to czytać.


 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1326 dnia: Listopad 12, 2017, 01:33:40 pm »
Szczerze mówiąc, także nie rozumiem tak bardzo tych głosów oburzenia na dodanie do sklepu wydań specjalnych po angielsku. Ryzykując, że się powtórzę (bo już w paru postach kilkadziesiąt stron temu o tym pisałem) - dokładnie taki jest model biznesowy Eaglemossu i nie powinno być zaskoczeniem, że sprawa rozwinęła się w ten sposób.

W przypadku kolekcji figurek Marvela było identycznie - wypuszczono pierwsze wydanie specjalne (Spider-Man w czarnym kostiumie), a kiedy sprzedaż okazała się niezadowalająca, następne były oferowane tylko w wersji angielskiej. Pierwsze wydanie było taką fazą testową - a jakoś nie pomstujemy tu na fazy testowe. Ba, jest nawet lepiej niż w przypadku zwykłego testu, bo po jego niepowodzeniu dostajemy przynajmniej szansę nabycia anulowanych tomów w j. ang.

Jeśli chodzi o wzburzenie tym, że oferta wydań specjalnych w ENG przekreśla nadzieję na ewentualne wydanie ich w PL - ta nadzieja chyba dawno już wygasła. Po pierwsze, "Kryzys Tożsamości" od Eaglemoss pojawił się chyba jakiś rok temu i od tej pory cisza i posucha, a - jeśli się nie mylę - w innych krajach wydania specjalne wychodziły mniej więcej co kwartał. Po drugie, TK przecież niedawno ogłosił, że Egmont na nowo wchodzi w porzucone przez Eaglemoss "Kryzysy".

Zauważę jeszcze, że jeśli chodzi o tomy premiowe "Green Lanterna", to wspomniana wyżej nadzieja na wersję PL od Eaglemoss może się u chętnych dalej tlić, bo ich akurat w sklepie E. nie ma (co zresztą logiczne - za granicą to bonus dla prenumeratorów premium, więc ludzie by się wnerwili, gdyby po paru miesiącach zaczęto je normalnie sprzedawać). Ja jednak mam nadzieję, że i ten temat Eaglemoss odpuści - w ich wydaniu GL są dziury, a część historii trzeba sztukować tomami z "głównej" kolekcji, więc wolę zaczekać na jakieś porządniejsze krajowe wydanie od innej firmy.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1327 dnia: Listopad 12, 2017, 02:34:47 pm »
To w końcu nadzieja na specjale GL od Eaglemoss umarła, czy też może jeszcze nie, bo w 3. akapicie podajesz ogolne argumenty za tym, ze nadzieja na wszystkie specjale "chyba dawno już wygasła", po czym w akapicie 4. podajesz argument za tym, że w kwestii specjali GL to ta nadzieja może jednak dalej się "tlić", przy czym wydaje mi sie, iż obie argumentacje pozostaja wzgledem siebie w sprzeczności. No to jak to w koncu jest: nadzieja się tli, czy się nie tli?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1328 dnia: Listopad 12, 2017, 02:40:29 pm »
No to jak to w koncu jest: nadzieja się tli, czy się nie tli?
U jednych umarła, a u drugi się jeszcze tli.  :roll:

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1329 dnia: Listopad 12, 2017, 02:46:25 pm »
Rozróżniam "wydania specjalne" od "tomów premiowych" (jak w mojej liście).

Wydania specjalne to te Kryzysy z przyległościami, które w innych krajach Eaglemoss wydaje regularnie i które da się normalnie kupić w kioskach. To one pojawiły się teraz w wersji ENG w sklepie internetowym Eaglemoss.

Tomy premiowe to komiksy, które w innych krajach dostają tylko abonenci prenumeraty premium za dodatkową dopłatą. Przykładem są niemieckie "Green Lanterny" Johnsa albo hiszpańskie "Flashe" Waida.

Kryzysowych wydań specjalnych już moim zdaniem nie zobaczymy, ale istnieje wciąż minimalna teoretyczna szansa, że Eaglemoss weźmie sobie zestaw "Green Lanternów" i wypuści je normalnie w kioskach - czyli zrobi z "tomów premiowych" "wydania specjalne" (osobiście uważam, że to się nie wydarzy, ale jeśli ktoś bardzo chce w to wierzyć, nie będę mu tego odbierać :smile: ).

Przepraszam za poplątanie terminologiczne :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1330 dnia: Listopad 12, 2017, 02:50:16 pm »
OK. Teraz rozumiem. Dzieki za wyjaśnienie.

U jednych umarła, a u drugi się jeszcze tli.  :roll:
:roll:

Offline anrananarywa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1331 dnia: Listopad 12, 2017, 10:36:50 pm »
Tak z czystej ciekawości - "Brightest Day", "One Million" i "Legacies". Moglibyście powiedzieć coś więcej o tym? I która z tych trzech jest takim absolutnym must have? Wszystkie?:)

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1332 dnia: Listopad 13, 2017, 11:18:02 am »
"Legacies" nie czytałem (a przeczytać chciałbym). Ale z dwóch pozostałych wskazałbym na "One Million" jako ciekawy pomysł na crossover Granta Morrisona i znakomite (a zdaniem wielu konieczne nawet) uzupełnienie jego JLA wydanego przez Egmont. "Brightest Day" bez "Blackest Night" świeci tylko połową swej mocy, a i nawet wtedy jest to moc w wybranych tylko epizodach warta uwagi. Ważna jako wehikuł przywracający do życia szereg herosów DC, sama fabuła jest raczej nużąca. I graficznie też to takie miałkie, bez ikry (a przecież Aquaman jest tu ważną postacią, więc powinno być inaczej).
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1333 dnia: Listopad 14, 2017, 10:07:34 pm »
ładny offtopic się zrobił

A nadchodząca Batgirl to coś wartego uwagi?

Właśnie przeczytałem i śpieszę donieść że to świetny, lekki komiks. Nie ma zamułki i nie jest przekombinowany. Jak komuś się podobał "Robin: Year One" to jest to must have (jest nawet lepszy). Zjada pierwsze tomy Rebirth które czytałem (Detective Comics, All Star Batman, Flash i Superman) polecam!

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1334 dnia: Listopad 14, 2017, 10:22:39 pm »
@UP
Potwierdzam  :smile:

W Niemieckiej wersji tom 149 to Nighwing - Year One tych samych scenarzystów.
Może i u nas za 4 lata  :smile: