Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 379984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1230 dnia: Październik 13, 2017, 10:23:49 am »
Jak nie wyjdzie przed świętami to już raczej nigdy. Chyba kolekcja coś słabo żre  :biggrin:

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1231 dnia: Październik 13, 2017, 11:15:28 am »
Chyba coraz więcej osób im rezygnuje. Coraz szybciej wysyłają tomy dla subskrybentów, brak wydań specjalnych. Przedłużenie kolekcji raczej w mojej opinii mało możliwe.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1232 dnia: Październik 13, 2017, 11:27:58 am »
A może to efekt tego, że jest tanie DC Odrodzenie. Tylko, że w przypadku Marvel Now i kolekcji od Hachette to nie był problem, a nawet wydawca dołożył drugą. Czyżby jednak popularność komiksów Marvela wynikła z tego co pisałem już od dawna, czyli to że mają wsparcie w postaci filmów i seriali? Teoretycznie DC też tak ma (może trochę słabiej w kwestii filmów), ale New52 chyba nie zyskało takiej popularności jak Marvel Now (choć nie ten sam pułap cenowy). Dziwne to, bo WKKDC jest dużo lepiej zaprojektowana pod względem wizualnym jak i doborem tytułów, gdzie nie ma urwanej w połowie historii, nie ma zalewu w niej klasycznych historii (które są tylko dodatkiem do tomu) i brak eventów, które wydawano oddzielnie. Trochę to zastanawiające.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1233 dnia: Październik 13, 2017, 12:36:28 pm »
Z drugiej strony samodzielnie Batman sprzedaje się najlepiej ...

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1234 dnia: Październik 13, 2017, 01:03:22 pm »
Może to też efekt tego że WKKM wystartowała wcześniej, zajęła sobie odpowiednią część rynku z klientami, okopała się i sobie wygodnie siedzi. Kolekcja DC musiała walczyć z WKKM (segment rynku), New 52, dublami starszych wydanych już u nas pozycji, dublami nowości (DC Deluxe) i teraz z Odrodzeniem. Na dokładkę wtopili z wydaniem specjalnym i jego kosmiczną ceną. Gdyby to jeszcze było 80zł + panorama to przewidywałbym umiarkowany sukces. Zresztą nie ma tego złego. Pan Kołodziejczak wspominał że Egmont dla tego wejdzie z powrotem w kryzysy bo Eaglemoss z nich zrezygnował.
Latarnia jak się dobrze sprzeda z Odrodzenia to też wróci.

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1235 dnia: Październik 14, 2017, 03:01:44 pm »
Latarnia jak się dobrze sprzeda z Odrodzenia to też wróci.

Kwestia sprzedaży pierwszego tomu Latarni nie wiele da, bo to jedynka, te zawsze idą dobrze.
Dopiero przy którymś tomie z kolei (4-5) można będzie powiedzieć czy jest wystarczająca ilość chętnych na uniwersum Latarni by wydawać coś więcej. A do tego czasu dobry rok upłynie więc wcześniej na jakiekolwiek nowości z Latarniami bym nie liczył.
Chociaż sam chętnie bym poczytał sobie więcej Latarni. Szkoda, że przy New52 nie spróbowali wydać żadnej serii Green Lantern, a było ich tam sporo.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1236 dnia: Październik 14, 2017, 05:22:32 pm »
Cringer nie pisał o pierwszym tomie  :smile: A to że GL się dobrze sprzeda w Rebirth wcale nie oznacza że też się dobrze sprzeda np w DC Deluxe.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1237 dnia: Październik 14, 2017, 05:44:05 pm »
Cringer nie pisał o pierwszym tomie  :smile: A to że GL się dobrze sprzeda w Rebirth wcale nie oznacza że też się dobrze sprzeda np w DC Deluxe.


To prawda, ale też to, że GL się źle sprzeda w Odrodzeniu nie musi oznaczać, że źle by się sprzedał np. run Johnsa w Deluxie (albo poza Deluxem).
Wydaje mi się też, że z faktu, że nie zapowiadają kolejnego WS wyciągać wniosek, że WKKDC się słabo sprzedaje to jednak spora nadinterpretacja. To że nie wydają kolejnego WS może natomiast świadczyć jak poszła im sprzedaż 1. WS. A to jak im poszła sprzedaż 1 WS biorąc pod uwagę cenę i dostępność wydania Egmontu to możemy się domyślać...

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1238 dnia: Październik 14, 2017, 06:15:09 pm »
Ja osobiście też mam lekkie wrażenie, że nie sprzedaje się jakoś szczególnie dobrze, ale mam nadzieję że się mylę i mocno trzymam kciuki za drugą sześćdziesiątkę. Zacząłem ostatnio nadrabiać WKKDC bo dotychczas kupowałem to tylko na półkę i nawet zastanawiałem się czy nie przerwać kupowania i nie sprzedać tego ale teraz po przeczytaniu dwudziestukilku numerów jestem pod wrażeniem zawartości. Jestem fanem tych klasycznych historyjek z lat 60-70 i jestem ogromnie wdzięczny Hachette za zamieszczenie ich tak wielu w WKKM, ale jeżeli chodzi o te nowe historie napisane już po roku 2000, to w kolekcji Eaglemoss przynajmniej w/g stoją one na o wiele wyższym poziomie. Nie wiem czy to kwestia doboru historii, czy tego że DC przechwyciło lepszych scenarzystów, ale jest lepiej i póki WKKDC będzie wydawane będę je kupował. A te wydanie specjalne w cenie 119 złotych to był żart, wcale bym się nie zdziwił jakby ktoś tam odpowiedzialny za wcielenie tego pomysłu w życie stracił pracę.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1239 dnia: Październik 14, 2017, 07:00:20 pm »
Dopiero przy którymś tomie z kolei (4-5) można będzie powiedzieć czy jest wystarczająca ilość chętnych na uniwersum Latarni by wydawać coś więcej. A do tego czasu dobry rok upłynie więc wcześniej na jakiekolwiek nowości z Latarniami bym nie liczył.
pewnie, ale to już 4-5 numerów na rynku. Czego daaaaawno nie było. Tak naprawdę to trzeba sobie wychować nowych fanów bo jest grono ludzi którzy latarni z solowych przygód nie znają. No i Egmont musi się przekonać że da się na latarniach zarobić, a na ten moment to mają one niestety złą passę, kiepski film i anulowanie serialu animowanego (swoja drogą bardzo ten serial mi się podobał).
wcale bym się nie zdziwił jakby ktoś tam odpowiedzialny za wcielenie tego pomysłu w życie stracił pracę.
no nie wiem, pomysł w exelu wyglądał genialnie. Kupują gotowe tłumaczenie co wychodzi zgaduję taniej i szybciej niż czekać na nowe i wydajemy 2 razy drożej niż konkurencja/partner biznesowy. Czyli zarabiamy 2 razy więcej. Co może pójść nie tak? :smile:

Offline Kokosz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1240 dnia: Październik 14, 2017, 07:00:41 pm »
Może to też efekt tego że WKKM wystartowała wcześniej, zajęła sobie odpowiednią część rynku z klientami, okopała się i sobie wygodnie siedzi. Kolekcja DC musiała walczyć z WKKM (segment rynku), New 52, dublami starszych wydanych już u nas pozycji, dublami nowości (DC Deluxe) i teraz z Odrodzeniem.

A to nie jest tak, że zawartość WKKDC jest po prostu słabsza? Które tomy WKKDC można postawić obok Weapon X, Niebieski, Ostatnie łowy Kravena, Marvels, Odrodzonego, Mrocznej Phoenix?

Owszem, jest np. Długie Haloween. Ale akurat ten album lepiej wziąć w wydaniu Muchy. Wymienione przeze nie tomy WKKM nie miały realnej konkurencji, bo archiwalne zeszyty TM-Semic to żadna konkurencja...

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1241 dnia: Październik 14, 2017, 07:32:44 pm »
A to nie jest tak, że zawartość WKKDC jest po prostu słabsza? Które tomy WKKDC można postawić obok Weapon X, Niebieski, Ostatnie łowy Kravena, Marvels, Odrodzonego, Mrocznej Phoenix?
Z tego co czytałem to chociażby Azyl Arkham, Nowa Granica, wspomniane przez Ciebie Długie Haloween. To tak mi się wydaje z grubej rury. Inne rzeczy wydane w kolekcji bardzo mi odpowiadają nie wiem czy bym je postawił jako nr 1 wszech czasów ale historie przednie: Hush, Kołczan, Trójca, Zagłada Gotham, Sprawiedliwość.
Wymienione przeze nie tomy WKKM nie miały realnej konkurencji, bo archiwalne zeszyty TM-Semic to żadna konkurencja...
no właśnie a wymienione prze zemnie tytuły to duble i na pewno to kolekcji nie sprzyja. Resztę tytułów które wyszły nadrabiam a z planowanych niewiele znam więc trudno mi tu bronić kolekcję na tym jej etapie. Więc tego nie będę robił.
Ostatecznie to może się okazać że kolekcja sprzedaje się dobrze tylko wpadka była z Wydaniami Specjalnymi.
Zobaczymy przy 60tce.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1242 dnia: Październik 14, 2017, 11:21:57 pm »
A to nie jest tak, że zawartość WKKDC jest po prostu słabsza? Które tomy WKKDC można postawić obok Weapon X, Niebieski, Ostatnie łowy Kravena, Marvels, Odrodzonego, Mrocznej Phoenix?

Owszem, jest np. Długie Haloween. Ale akurat ten album lepiej wziąć w wydaniu Muchy. Wymienione przeze nie tomy WKKM nie miały realnej konkurencji, bo archiwalne zeszyty TM-Semic to żadna konkurencja...
Ja też myślę, że coś w tym jest. Przyznaję, że mam większą sympatię do Marvela niż DC, ale nie jest tak, że nie zerkam przyjaźnie na DC (choć na pewno wiem mniej o jego uniwersum). Tomy WKKDC biorę wybiórczo, ale ze zdziwieniem i przykrością stwierdzam, że albumy, które nie są dublami to niemal od początku do końca tytuły słabe, lub średnie.
"Wieża Babel" - słynna historia i straszliwe rozczarowanie. Oba tomy z "Wonder Woman" - przeciętne, a nade wszystko nudne komiksy (tomy ratują w obu przypadkach historie archiwalne!), "Śmierć w rodzinie" - spodziewałem się solidnego klasyka na miarę lat 80., a wypadło tak sobie... Do tego większość z tych debiutów na polskim rynku jest zdumiewająco kiepsko rysowana. Z czasów TM-Semic, a potem "Batmanów" od Egmontu wyniosłem przekonanie, że marką DC są klimatyczne rysunki o autorskim charakterze. Tymczasem w takim "Gwoździu", "Wieży Babel", "JLA" mamy jakiś płaski "styl zerowy", z nieporadnościami anatomicznymi, lokalnymi kolorkami i banalnym kadrowaniem.
Bardzo liczę, że choć "Robin" i "Batgirl" - które jeszcze przede mną - zmienią moją ocenę...
Na chwilę obecną premierowe tytuły WKKM (a o te przecież głównie nam chodzi) w moim odczuciu znacznie górują nad takimiż z WKKDC.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1243 dnia: Październik 15, 2017, 01:14:59 am »
Chyba kolekcja coś słabo żre
Chyba coraz więcej osób im rezygnuje. Coraz szybciej wysyłają tomy dla subskrybentów, brak wydań specjalnych. Przedłużenie kolekcji raczej w mojej opinii mało możliwe.

Wydali Kryzys Tożsamości w kosmicznej cenie, jako gorzej wydany dubel konkurencji (wciąż do dostania za niemal połowę ceny) i bez panoramy (to kolekcja, więc chociażby z pobudek psychologicznych takie coś to podstawa), więc było niemal pewne, że sprzedaż będzie słaba. Wszyscy przecież się tu zastanawialiśmy kto im to kupi. Potem wydzwaniali do ludzi i oferowali to za około 8 dych plus figurka. Wy jednak stawiacie na tej podstawie jakieś daleko idące wnioski, że cała kolekcja chyba sobie nie radzi  :razz:  Ok, zwykłe gdybanie, to i ja pogdybam - być może nie mogą sobie pozwolić na cenę 80zł za wydanie specjalne, a skoro za 120 nie schodzi to i nie ma sensu tego wydawać. Mogli się od razu pokusić o nie dubel, to pewnie i sytuacja byłaby inna...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1244 dnia: Październik 15, 2017, 08:07:19 am »
być może nie mogą sobie pozwolić na cenę 80zł za wydanie specjalne
np dlaczego? W wszystkich innych krajach jest to koszt dwóch tomów. Produkcja tego WS to mniejsze koszta niż dwóch tomów normalnych. Nakład też był podobny bo było normalnie w kioskach. To głosowanie tylko było dziwne  :smile:

Cytując mnie nie dałeś też " :biggrin: " a pisałem to żartobliwie.

 
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2017, 08:13:29 am wysłana przez JanT »

 

anything