Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1215 dnia: Październik 10, 2017, 05:59:50 pm »
Rozumiem Wasze argumenty lecz nadal uważam że taki chociaż kawałek Animal Mana może tylko pomóc sprawie niż zaszkodzić :smile:

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1216 dnia: Październik 10, 2017, 06:03:49 pm »
Biorąc po uwagę, że Egmont wydaje Vertigo po 2 tpbki w 1 tomie, wydanie pierwszego tpb-ka Animal Mana w WKKDC powinno tylko pomóc (1 tom Egmontu i tak zbierałby więcej niż tom WKKDC).
Z tego samego powodu WKKDC nie powinno przyblokować np. Supków Moore'a (Egmont - jeśli rozważa wydanie - to na pewno nie tylko jednej z tych historii, która będzie w WKKDC) czy GL/GA.



Jedyne, co rzeczywiście może zostac przyblokowane przez WKKDC (i - wydaje się - jest przyblokowywane) to Kingdom Come (i World's Greatest Superheroes równiez Rossa). Jeśli będzie przedlużenie to chyba na kilka  lat  mozemy się  pozegnac z KC w Deluxe. Ale dla mnie jest to cena, ktora moge zapłacić za te tytuły, po które Egmont raczej by nie  sięgnal (Golden Age, New Gods, JLI, Superman and the Legion of Superheroes, Great Darkness Saga, a moze i Logbow Hunter).
Mimo wszystko osobiscie uwazam, że 1 . 60 lepsza od drugiej, ale i w drugiej znajda się perełki
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 06:14:08 pm wysłana przez mack3 »

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1217 dnia: Październik 10, 2017, 06:04:35 pm »

No i jak pisał Murazor kolekcje serii nie zaczynają tylko blokują. Bo widzisz numery 1często sa najlepiej sprzedającym się numerem. I teraz po co pchać się w serię której numer 1 jest już dostępny na rynku w sensownym wydaniu z twardą okładką i stanowi część większej kolekcji gdzie jej czytelnicy wybiorą wydanie kolekcyjne aby mieć panoramę? Czyli na starcie możesz mieć kilka tysięcy czytelników mniej. Sensownien wydaje sie wydać coś nowego.


Nie wiem, czemu nie bierzesz pod uwagę sytuacji, w której wydanie w kolekcji już jest niedostępne, wiadomo, że komiks sprzedał się jak burza i ludzie wyrażają głośno opinię, że chcieliby więcej i jakieś wydawnictwo daje im to, czego by chcieli, wydając ciąg dalszy i wznawiając wciąż poszukiwany tom pierwszy.


Moim zdaniem, kolekcje dobrze się sprawdziły w roli testera oczekiwań czytelniczych.


Rozumiem Wasze argumenty lecz nadal uważam że taki chociaż kawałek Animal Mana może tylko pomóc sprawie niż zaszkodzić :smile:


Jako człowiek, który czytał tego "Animal Mana" uważam dokładnie odwrotnie i przychylam się do głosów innych czytających, że publikacja "Animal mana" Morrisona ma sens tylko w wypadku opublikowania całości runu
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1218 dnia: Październik 10, 2017, 06:20:29 pm »
Nie wiem, czemu nie bierzesz pod uwagę sytuacji, w której wydanie w kolekcji już jest niedostępne, wiadomo, że komiks sprzedał się jak burza i ludzie wyrażają głośno opinię, że chcieliby więcej i jakieś wydawnictwo daje im to, czego by chcieli, wydając ciąg dalszy i wznawiając wciąż poszukiwany tom pierwszy.
Stało się tak z Niebieskim Pająkiem, ale jakoś z runem Straczynskiego nikt nie rusza, chociaż co chwile gdzieś padają głosy za jego wydaniem. Dłuższe serie to jednak za duże ryzyko, gdy jakaś część już gdzieś wyszła i zmniejsza się dość znacznie potencjalna liczba kupujących.

Biorąc po uwagę, że Egmont wydaje Vertigo po 2 tpbki w 1 tomie, wydanie pierwszego tpb-ka Animal Mana w WKKDC powinno tylko pomóc
Jak? Chyba, że WKKDC 1 tom, a Egmont 2 i 3 w jednym. Wyglądałoby to jak gufno na półce, ale byłaby całość. A 3 tpb ciężko wydać 2w1, więc wg mnie E wydałby po prostu 3 HCki.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1219 dnia: Październik 10, 2017, 06:36:50 pm »
Jak? Chyba, że WKKDC 1 tom, a Egmont 2 i 3 w jednym. Wyglądałoby to jak gufno na półce, ale byłaby całość. A 3 tpb ciężko wydać 2w1, więc wg mnie E wydałby po prostu 3 HCki.


Rzeczywiście, tpbki Animal Mana zbierają więcej zeszytow niż obecne standardy... ale to nie ma znaczenia, bo jeśli wierzyć liście Garfa to tom WKKDC nie będzie zbierał całego 1. tpbka
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 06:40:26 pm wysłana przez mack3 »

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1220 dnia: Październik 10, 2017, 06:37:38 pm »
do wykasowania

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1221 dnia: Październik 10, 2017, 06:50:35 pm »
Tom WKKDC zbiera pierwsze 5 zeszytów Animal Mana. Czyli wydanie Eaglemossu zakończyłoby się na Coyote Gospel. Faktycznie trochę lipne wyjście, ale nadal obstaje przy swoim stanowisku. Ludzie mogliby chcieć więcej, i wtedy Egmont mógłby wziąć pod uwagę wydanie Animal Mana w całości.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1222 dnia: Październik 10, 2017, 07:31:32 pm »
nadal obstaje przy swoim stanowisku. Ludzie mogliby chcieć więcej, i wtedy Egmont mógłby wziąć pod uwagę wydanie Animal Mana w całości.
Spoko, to jest twoje zdanie, a skoro logika, zdrowy rozsądek i analogiczne przykłady z przeszłości go nie zmieniają to nie mamy o co się kłócić.

Cieszy mnie wydanie Śmierci w rodzinie, obu Gwoździ, czy Lat Pierwszych Batgirl i Robina (które idealnie pasowałyby do deluxa :sad:), ale niech kolekcje nie ruszają serii. I to jest moje zdanie i zakończmy może tą dyskusję ;-)

Dodam, że dzięki urodzinowej promocji empiku można dostać wydane już tomy WKKDC po ~33 zł (minimalny zakup to 3 sztuki, żeby zadziałało).

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1223 dnia: Październik 11, 2017, 08:54:30 am »
Dobry ten Brainiac? Bo animacja taka se jak dla mnie.

Pozwolę sobie przypomnieć pytanie, bo i mnie ciekawi opinia znających ten komiks.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1224 dnia: Październik 11, 2017, 09:08:57 am »
Przyjemny komiks, który stanowi początek sagi o Nowym Kryptonie. Nie jest wybitny, ale czyta się dobrze. Porządny poziom superhero, z którego Johns rzadko schodzi (poza Visionem z konkurencyjnej kolekcji). Dodatkowo ładne, trochę mroczne w rysunki Franka:

Ten tom można przeczytać jako one-shot, ale dla mnie ciekawsze wydarzenia były dalej, a wynikały z Brainiaca.

Link do serii:
https://www.goodreads.com/series/62105-superman-new-krypton-saga

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1225 dnia: Październik 11, 2017, 09:10:59 am »
Dziękuję ci bardzo- właśnie przez ten nieszczęsny tom z Vision miałem wątpliwości co do zakupu.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1226 dnia: Październik 11, 2017, 09:14:18 am »
Ja po Visionie byłem w ciężkim szoku, ze napisał to Johns :smile: Brainiac jest dużo, dużo lepszy. Jeżeli lubisz eSa to mogę polecić :) W kolekcji jest jeszcze jeden Supek pisany przez Johnsa - Last Son, jeszcze lepszy wg mnie, ale ma ciut gorsze rysunki.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1227 dnia: Październik 11, 2017, 10:36:00 am »
Nieco zmieniając temat: czy podobał Wam się Gwóźdź? Strasznie się męczyłem podczas lektury :sad:
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 03:52:26 pm wysłana przez pocztar »

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1228 dnia: Październik 11, 2017, 10:57:58 am »

Offline anrananarywa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1229 dnia: Październik 13, 2017, 09:15:44 am »
Z fanpejdża Kolekcje Eaglemoss: "Na chwilę obecną nie planujemy wydania specjalnego, ale to może się zmienić :smile: na pewno będziemy o takowych zmianach informować na bieżąco :smile: Pozdrawiamy serdecznie!".

Żegnaj Latarnio...

 

anything