Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #990 dnia: Maj 31, 2017, 09:22:51 am »
Jak zwykle zaczynasz wyzywać zamiast kurturarnie pożartować. Jak kupujesz tomy kolekcji to użyłem skrótu że kupujesz kolekcję. Ale nie napisałem że zaraz całą. Wyluzuj.


PS - Lord D. jak kupisz Sprawiedliwość 2 to daj znak.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #991 dnia: Maj 31, 2017, 11:02:14 am »
WKKDCC#21: JLA: Sprawiedliwość część 2 - prezentacja i porównanie

Druga część Sprawiedliwości trafiła do kiosków, więc pokusiłem się o zestawienie wydań z kolekcji z wydaniem od Muchy. Oczywiście pierwsze wydanie wypada lepiej pod każdym względem, a jedyną przewagą tomów z kolekcji jest niższa cena i zawartość archiwalnych zeszytów.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #992 dnia: Maj 31, 2017, 11:27:31 am »

up@

Strasznie licho się prezentuje wydanie WKKDC. Nie dość, że cienizna względem wydania Muchy, to jeszcze te wyblakłe kolory rzucają się w oczy.




Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #993 dnia: Maj 31, 2017, 11:57:49 am »
jedyną przewagą tomów z kolekcji jest niższa cena i zawartość archiwalnych zeszytów.

 :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Właśnie - lepiej sobie kupić Porsche, bo jego jedyna wada w stosunku np. do passata to wyższa cena. Drobiazg. Jeju - za różnicę w cenie między wydaniem Muchy a Eaglemoss można sobie spokojnie kupić dodatkowy Marvel Now a i prawie dodatkowy tom WKKDC. Cena jest najważniejsza. Ja sobie pluję w brodę, że na szybko kupiłem sobie to duże wydanie za potworne pieniądze, bez oglądania się na niemiecką listę. A wystarczyło zaczekać. Tak jak z DH czy NG których już uświadomiony nie kupowałem.

Offline mappy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #994 dnia: Maj 31, 2017, 12:07:22 pm »
Jakbym nie patrzył na nick to bym mógł się spierać czemu chciałbyś wymienić wydanie jednotomowe, powiększone na ten paździerz z kolekcji. No ale patrze na nick :badgrin:
Jak ci nie pasuje to odsprzedaj albo poczekaj jak zniknie całkowicie z dyskontów.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 31, 2017, 12:11:28 pm »
@UP
No o to chodzi, że jakbym odsprzedawał, to tylko ze stratą. A nie lubię ponosić strat. Musze trzeba za to przyznać, że przynajmniej nie dała popeliny jak Egmont i pod obwoluta jest też piękna grafika. Ale jej przedruk jest też u Eaglemoss. Poza tym dodatki nic nie wnoszą, poza wartością estetyczną. Natomiast dodatkowe zeszyty w Kolekcji pokazują przynajmniej jedynie słuszne originy.

O - obwoluta marianowej Sprawiedliwości też jest przesunięta jak u mnie i tylna okładka wychodzi na grzbiet.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2017, 12:16:03 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Namir

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 31, 2017, 12:17:00 pm »
:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Właśnie - lepiej sobie kupić Porsche, bo jego jedyna wada w stosunku np. do passata to wyższa cena. Drobiazg. Jeju - za różnicę w cenie między wydaniem Muchy a Eaglemoss można sobie spokojnie kupić dodatkowy Marvel Now a i prawie dodatkowy tom WKKDC. Cena jest najważniejsza. Ja sobie pluję w brodę, że na szybko kupiłem sobie to duże wydanie za potworne pieniądze, bez oglądania się na niemiecką listę. A wystarczyło zaczekać. Tak jak z DH czy NG których już uświadomiony nie kupowałem.

Nie zgadzam się, że cena jest najważniejsza. Ja zrezygnowałem z kupowania WKKDC  ze względu na to, że ich jakość jest słaba. Jak sobie popatrzyłem najpierw na wydanie "Sandmana" albo "Y", to aż smutno było patrzeć potem na WKKDC. Inna sprawa też, że nie zawsze ta cena jest rzeczywiście dobra. Przykładowo,  nową "Sprawiedliwość" od Muchy udało mi się dorwać na allegro za 75 zł + koszty przesyłki.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 31, 2017, 02:05:41 pm »
Nie zgadzam się, że cena jest najważniejsza. Ja zrezygnowałem z kupowania WKKDC  ze względu na to, że ich jakość jest słaba. Jak sobie popatrzyłem najpierw na wydanie "Sandmana" albo "Y", to aż smutno było patrzeć potem na WKKDC. Inna sprawa też, że nie zawsze ta cena jest rzeczywiście dobra. Przykładowo,  nową "Sprawiedliwość" od Muchy udało mi się dorwać na allegro za 75 zł + koszty przesyłki.

Nie ma sensu z nim (8azylem) dyskutować, jak zwykle plecie swoje głupoty.

WKKDCC#21: JLA: Sprawiedliwość część 2 - prezentacja i porównanie

Druga część Sprawiedliwości trafiła do kiosków, więc pokusiłem się o zestawienie wydań z kolekcji z wydaniem od Muchy. Oczywiście pierwsze wydanie wypada lepiej pod każdym względem, a jedyną przewagą tomów z kolekcji jest niższa cena i zawartość archiwalnych zeszytów.

Moim zdaniem jedyną przewagą są te archiwalne zeszyty, bo ceny nie da się porównać. Cenę można porównać zestawiając ze sobą 2 wydania o takim samym formacie.

Wydanie muchy to format powiększony a WKKDC to standard. Takie porównanie cenowe nie ma sensu.

ABSOLUTE ALL STAR SUPERMAN HC vs ALL STAR SUPERMAN SC. Czy zaletą tego drugiego jest, to, że kosztuje 1/3 ceny pierwszego? Na tym polega różnica w cenie, że format Absolute (większy) jest droższy.

Sprawiedliwość Muchy można było dorwać poniżej 100, a 2xSprawiedliwość WKKDC 80 + wysyłka. Przy uwzględnieniu wyższej ceny OHC oferta Muchy jest lepsza cenowo.

Co innego gdyby wydanie Muchy było też w Standard. Wtedy WKKDC by wygrywało ceną zdecydowanie.

Dla 8azyla powinni wydawać w formacie a7, na pewno cena byłaby lepsza i kupilby sobie jeden albo dwa Marvel Now więcej.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 31, 2017, 02:14:09 pm »
@UP
Powinni wydawać wszystko w formacie i grubości giganta po 16  zł. Wtedy byłoby najlepiej. Dla mnie liczy się zawartość/treść komiksu, a nie jego forma. Oczywiście wydanie Muchy jest lepszej jakości wydania, ale sam wolałbym mieć wydanie Eaglemoss bo jest tańsze.

Tylko w takim razie proszę niedługo bronić WKKM które wyda parę Marvel Now które wydał już Egmont, tyle że w solidnej, grubej okładce. Infinity czy Superior Spider-Man będzie zdecydowanie lepiej wyglądał od Hachette, nieprawdaż?

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 31, 2017, 02:18:43 pm »
A po co kupować Porsche, lepiej Matiza w gazie. Zgodnie z chłopską teorią bazyla, jedno i drugi jeździ, więc nie ma co przepłacać. Jaki w ogóle jest sens kupować komiksy? Przecież w Empiku można przeczytać, albo kupić wymiętoszone obdarte egzemplarze na Olimpii.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 31, 2017, 02:22:05 pm »
A po co kupować Porsche, lepiej Matiza w gazie. Zgodnie z chłopską teorią bazyla, jedno i drugi jeździ, więc nie ma co przepłacać.

DOKŁADNIE. :D Choć osobiście preferuję Uno lub Seicento LPG. A na Olimpii już się nie kupi, bo już nie ma tego sprzedawcy niestety.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 31, 2017, 02:41:21 pm »
Tylko w takim razie proszę niedługo bronić WKKM które wyda parę Marvel Now które wydał już Egmont, tyle że w solidnej, grubej okładce. Infinity czy Superior Spider-Man będzie zdecydowanie lepiej wyglądał od Hachette, nieprawdaż?

Taaa, bez tytułu na grzbiecie, za to z fragmentami jakiejś panoramy, która nawet przy zebraniu 60? 120? 150? 180? tomów będzie wyglądała co najwyżej średnio.


Moim zdaniem jedyną przewagą są te archiwalne zeszyty, bo ceny nie da się porównać. Cenę można porównać zestawiając ze sobą 2 wydania o takim samym formacie.

W mojej ocenie inny format nie gryzie się z porównywaniem cen wydań, bo ostatecznie ciągle jest to ten sam komiks. Dla jednego przewagą będzie niższa cena, dla drugiego większy format.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 31, 2017, 07:00:45 pm »
Tylko w takim razie proszę niedługo bronić WKKM które wyda parę Marvel Now które wydał już Egmont, tyle że w solidnej, grubej okładce. Infinity czy Superior Spider-Man będzie zdecydowanie lepiej wyglądał od Hachette, nieprawdaż?

Prawie bym się z tobą zgodził, gdyby nie to, że mam je w OHC w oryginale. Prawie, bo jest jeszcze kwestia paskudnego grzbietu i braku kontynuacji serii w ramach kolekcji.

W mojej ocenie inny format nie gryzie się z porównywaniem cen wydań, bo ostatecznie ciągle jest to ten sam komiks. Dla jednego przewagą będzie niższa cena, dla drugiego większy format.

Trochę w tym racji jest, ale warto wspomnieć o fakcie posiadania formatu powiększonego, bo przy rysunkach Rossa to jednak robi różnicę.

A jaka byłaby cena gdyby Mucha wydała Sprawiedliwość w Standard zamiast w powiększonym? Taka sama, wyższa, czy niższa? Bo cenowo nawet teraz przy OHC vs HC mamy do czynienia z niewielką dopłatą około 20 zł. A jaka cena byłaby za 1 tom kolekcji gdyby Eaglemoss wydawał OHC zamiast HC? Dalej 40 zł czy może bardziej 50?

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 31, 2017, 07:17:14 pm »
A po co kupować Porsche, lepiej Matiza w gazie. Zgodnie z chłopską teorią bazyla, jedno i drugi jeździ, więc nie ma co przepłacać.
albo bardziej przyziemny temat - po co przeplacac za dobry alkohol, jak mozna sobie kupic taniego belcika. przeciez i to sponiewiera i to :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 31, 2017, 07:30:12 pm »
Szkoda, że marian nie kupuje WKKM, to mógłby zrobić porównanie np. Świata Avengers od Egmontu i od Hachette. Ja już też czegoś takiego nie zrobię, bo sprzedałem swoje duble. W każdym razie pojawiają się na forum głosy jednoznacznie opowiadające się przeciwko kolekcjom, niezależnie od okoliczności. Jak takie same WKKMy były 8 zł tańsze od N52, to Egmont był lepszy bo był niby wg nich lepiej wydany (jasne). A gdy teraz pojawi się parę takich samych tytułów z MN w Kolekcji, to Egmont znowu jest lepszy bo jest tańszy (choć nie w przypadku Infinity i S S-M). I weź tu dyskutuj logicznie.

Ja się zgodzę że egmontowi Wrogowie Publiczni czy Supergirl są lepsi od tomów WKKDC bo są tańsi. To niezaprzeczalny fakt i ja się go będę trzymał. Robię tylko osobisty wyjątek dla siebie, bo po 50 numerach nie chcę mieć więcej dziur w panoramie jesli mogę ich uniknąć. Tym bardziej widać to w WKKM - dopłacam za te fragmenty panoramy i twardą okładkę, choć egmontowe wydania są lepsze. Ale nie zmienia to faktu, że gdyby ktoś ode mnie odkupił muszą Sprawiedliwość za 115 zł (dałem 118) to bym ją sprzedał i kupił se tomy Kolekcji.

Te 100 stron dodatków rozczarowało mnie już 2 lata temu bo to nie było nic takiego. Nadmuchano tylko ten komiks, by podbić jego cenę. Sens by miało podwójne wydanie ale takie jak Punisher Max czy Deadpool Classic - 12 zeszytów za 55 zł. Za dwa razy tyle to była już przesada, która się udała tylko dlatego, że Egmont w maju 2015 dopiero się rozkręcał i nie było jeszcze dwóch dodatkowych Kolekcji. Teraz gdy wyszedł komiks za podobną cenę to by zalegał na półkach. Zobaczymy jak się sprzeda Wonder Woman, która bez promocji Ravelo jest dość drogawa. Ale może film napędzi sprzedaż by wyszedł 2 tom. Wtedy tak jak w przypadku New World Order nie będzie się opłacało kupić tomu z Oczami Gorgony. Chyba że je wytną jak Ziemię 2.

P.S. Cycol ma rację. Od Finlandi lepsza jest Krajowa z Biedronki. :D
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2017, 07:38:59 pm wysłana przez 8azyliszek »

 

anything