Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 384228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #960 dnia: Maj 11, 2017, 09:22:10 pm »
Dzięki.
Dobrze ze moja przygoda z prenumeratą i tak miała się zakonczyć na tomie 17.

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #961 dnia: Maj 12, 2017, 06:19:00 am »
Do mnie numery 16-17 dotarły kilka dni temu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Harley Quinn Dodsona, warto czekać na przesyłkę.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #962 dnia: Maj 15, 2017, 05:57:06 pm »
Czy ktoś wie, co się stało z zapowiadanym Adventure Comics #260 (geneza Aquamana), który miał się ukazać w tomie 16 WKKM (JLA, Rok Pierwszy, t. 2)?


Czy to był błąd w zapowiedzi wydawcy, czy to ja dostałem jakiś felerny egzemplarz z wyciętym komiksem?
Jeśli błąd w zapowiedzi - pewnie nie ma szans na ukazanie się Adventure Comics 260 w przyszłości (akurat genezę Aquamana bym sobie przeczytał :) ).

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #963 dnia: Maj 15, 2017, 06:29:13 pm »
Prenumerata 18-19 dziś do mnie dotarła. Podpórki są - nawet ładne, metalowe, tylko dość małe, krótkie i lekkie, przez co słabo u nich ze stabilnością. Do WKKDC może i się nadadzą, ale z większymi albumami może być problem.

Niemniej, to była moja ostatnia paczka. Rezygnuję z premki na rzecz wybiórczego kupowania i przeniesienia funduszy na lepsze rzeczy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #964 dnia: Maj 15, 2017, 06:31:20 pm »
@ mack3
Wyleciał ten zeszyt z Kolekcji przynajmniej na razie. W tą środę w Sprawiedliwości tom 1 ma być debiut Aquamana ale z "More Fun Comics" #73. Tak jest na zapowiedzi na końcu Luthora.

@Jaxx
Prawidłowo. Mało osób pewnie pojutrze kupi zdublowana Sprawiedliwość. Szkoda, że teraz nie ma Nowej Granicy, a Sprawiedliwość powinni dać na logo DC, wtedy mniejszy byłby żal ze straty fragmentu panoramy.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2017, 09:22:56 pm wysłana przez graves »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #965 dnia: Maj 15, 2017, 07:01:51 pm »
Czy ktoś wie, co się stało z zapowiadanym Adventure Comics #260 (geneza Aquamana), który miał się ukazać w tomie 16 WKKM (JLA, Rok Pierwszy, t. 2)?
W innych krajach też nie ma tego zeszytu. To już drugi przypadek gdy zapowiedź się różni z późniejszą zwartością  :smile: Lista niemiecka przygotowana przez Garfa http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39613.msg1380592.html#msg1380592 jest bardziej wiarygodna niż te nasze zapowiedzi.

Na tej liście pojawił się Superman vs. Lobo a Garf nie poinformował  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2017, 08:29:14 pm wysłana przez JanT »

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #966 dnia: Maj 16, 2017, 07:14:57 pm »
To już drugi przypadek gdy zapowiedź się różni z późniejszą zwartością  :smile: Lista niemiecka przygotowana przez Garfa http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39613.msg1380592.html#msg1380592 jest bardziej wiarygodna niż te nasze zapowiedzi.



Na tej liście pojawił się Superman vs. Lobo a Garf nie poinformował  :smile:

Już nie chcę zaśmiecać tematu za każdym razem, gdy parę tytułów zdradzą. Ten Superman vs. Lobo to ma być zdaje się taki tom. Coś z tego chyba wyszło w Supku z TM-Semic. Nie mogłem znaleźć nigdzie wydania anglojęzycznego, stąd znak zapytania.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #967 dnia: Maj 16, 2017, 11:35:36 pm »
Cytat: Garf


Już nie chcę zaśmiecać tematu za każdym razem, gdy parę tytułów zdradzą. Ten Superman vs. Lobo to ma być zdaje się taki tom. Coś z tego chyba wyszło w Supku z TM-Semic. Nie mogłem znaleźć nigdzie wydania anglojęzycznego, stąd znak zapytania.
Masz rację. Z tego co widzę to po prostu zebrane pojedynki Supka z Lobo z lat 90 + jeden z 2002 roku czyli bez jakiejś fabuły(dwa były w Tm- Semicu, nie było w Polsce  starć z roku 1998 i 2002). Może po prostu taki wybór wydawnictwa kolekcji za zgodą DC.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2017, 11:44:32 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #968 dnia: Maj 17, 2017, 09:12:22 am »
WKKDCC#20: JLA: Sprawiedliwość część 1 - prezentacja komiksu

No i mamy pierwszą część Sprawiedliwości w kolekcji. Dostaliśmy tłumaczenie Tomasza Sidorkiewicza, czyli to co w wydaniu od Muchy. Dodatków nie ma co porównywać. :biggrin: W tym tomie są nawet biedniejsze niż w poprzednich. Jest tylko rozkładana okładka, która jest pod obwolutą u Muchy. 22 tomem będą Odważni i niezłomni: Władcy losu, a nie Odważni i Bezwzględni: Panowie Szczęścia.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2017, 09:17:01 am wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #969 dnia: Maj 17, 2017, 06:37:49 pm »
pytanko o te podpórki z wkkdc ktoś się chce je może pozbyć ? potrzebuje generalnie 6 sztuk a tylko 2 dostanę :) oczywiście nie żebram :) podajcie cenę

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #970 dnia: Maj 17, 2017, 06:51:49 pm »
Do kiosków wchodzi tom 20, a moja prenumerata zatrzymała się na numerze 16. Olimpijskie tempo, albo podpórek zabrakło.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #971 dnia: Maj 18, 2017, 11:32:16 am »
Do mnie we wtorek dotarła paczka z nr. 18 i 19 i były podpórki. W sumie niepotrzebne, bo komiksy mam "od ściany do ściany", więc stoją osobno, logiem na froncie :biggrin:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #972 dnia: Maj 18, 2017, 03:04:46 pm »
Odbyłem miłe spotkanie po latach z "Człowiekiem ze Stali" Byrne'a.
W przeszłości jakoś przygód Supermana nie przeżywałem akurat za bardzo - i zamieszczone w WKKDC zeszyty ledwo pamiętam (za to okładki wryły mi się w pamięć).
Zadziwiła mnie więc przystępność, a zarazem pewna dojrzałość tej pozycji. I ja miałem "udaną lekturę", i synowi się podobało, i żona strzygła lewym uchem co my tam czytamy. Dopasowane rysunki, odpowiednie tempo narracji, na swój sposób wiarygodne portrety psychologiczne. Po prostu udany restart i TM-Semic miało wielki fart, że mogło rozpocząć publikacje regularnej serii od tej właśnie mini (to samo dotyczy "Szmaragdowego świtu" z Green Lanterna).

Na marginesie: podczas lektury zastanawiałem się, czy Byrne mógł znać esej Umberto Eco (już wówczas nieco starawy) o Supermanie jako przykładzie zewnątrzsterowności. Jeśli tak, to niewiele zrobił, by zamaskować ten aspekt osobowości Supermana, a nawet w pewnym sensie go wyeksponował.
A może tworzył wręcz pod wpływem lektury Eco i widział w tym sedno tej postaci?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #973 dnia: Maj 19, 2017, 07:17:36 pm »
Przeczytałem też tomik o "Harley Quinn" (Preludia i suchary).
Jak ktoś lubi lekki komiks superbohaterski o zacięciu komediowym, to powinien być zadowolony. Mi się to czytało nawet lepiej, niż się spodziewałem. Choć WKKM "She-Hulk" > "Harley Quinn" WKKDC (głównie ze względu na jakość rysunków, ale też pomysł na serię).

W "Harley" uwagę moją zwróciła ciekawa strategia realizacyjna. Wydawałoby się, że komiks ten powinien odznaczać się jakąś pikanterią i choćby zamaskowaną ale jednak lekko świrniętą erotyką. Tymczasem w warstwie fabularnej aspekt ten został kompletnie pominięty. A przecież Harley to skrzywiona psychicznie przestępczyni, opanowana obsesją seksualną na punkcie psychopatycznego mordercy. I totalnie nic! (prócz jakiegoś suchara na temat silikonowych implantów). Ile to się twórcy musieli natrudzić, aby historię Harley tak poprowadzić, by wszystkie "pułapki seksualności" bohaterki wyminąć! Miałem trochę wrażenie, jak przy oglądaniu filmu "A.I.: Sztuczna inteligencja" w wątku z androidem-żigolakiem (Jude Law). Reżyserował Spielberg i wiadomo było, że do niczego nie może dojść i wszystko pozostanie zapięte pod samą szyję.Żeby było dziwniej do historii o Harley dobrano rysunki Terry'ego Dodsona (lepsze niż w "Wonder Woman" ale nadal nie w moim guście), który bohaterki obdarzył maksymalnie wyolbrzymionymi walorami superbohaterek i rysował je praktycznie nagie - choć oczywiście w trykotach. Ich ciała - w dziwnych, wyprężonych pozach - zostały odczłowieczone i w efekcie ogląda się to jak komiks o wystawie dmuchanych lalek...
Osobliwe doświadczenie.

A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #974 dnia: Maj 19, 2017, 07:40:15 pm »
@UP
Coś słabo czytałeś. Dla mnie zeszyt na przyjęciu aż kipiał seksapilem. I autor bawił się motywem "uwodzenia" dostawcy pizzy. :)

 

anything