trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #900 dnia: Kwiecień 22, 2017, 11:16:01 pm »
Choć jestem raczej zwolennikiem kolekcji komiksowych w Polsce to do polskiego Eaglemossu brak mi słów po prostu. Ja z prenumeratą stoję na numerze 13. Jak dzisiaj w kiosku zobaczyłem już tom 18 to tylko się wkurzyłem. Jedynie 5 tomów w plecy, co tam, przecież dbamy o klienta jak nikt inny. A najlepsza jest ta ich firma wysyłkowa, która tylko działa według jakiegoś systemu i jeśli system nie wyświetli że jestem "godny" aby mi wysłać paczkę to o nic zrobić nie mogą. Takim jakiś skynet rządzi? Komedia po prostu :D Budżetowa kolekcja i budżetowe podejście do klienta. Czekam dalej, może w maju tomy 14 i 15 dojdą? Kto ich tam wie...

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #901 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:45:38 am »
Czy ktos otrzymał już paczkę z tomami 16-17?

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #902 dnia: Kwiecień 26, 2017, 02:33:54 pm »
Mnie rozczarowuje coś innego - klasyczne historie dodawane do każdego tomu. Jako że jestem osobą nie znoszącą superbohaterskiej klasyki, jest to duże marnotrastwo oraz uszczuplenie i tak już cienkich tomów (bo historii klasycznych już nie czytam, odpuszczam sobie totalnie). Zmotywowało mnie do przejrzenia listy z pierwszej strony tego wątku i spowodowało, że rezygnuję z prenumeraty :) I tak co ciekawsze historie już mam wydane przez kogoś innego, kilka pojedynczych tomów jeszcze kupię, ale w dzisiejszych czasach trzeba dokonywać wyborów i skupiać się wyłącznie na naprawdę wartościowych komiksach.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #903 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:35:31 pm »
Ja też mam problem z archiwalnymi zeszytami. Wprawdzie na razie nie przeczytałem wielu tomów (raptem 5), ale te dodatkowe zeszyty bardzo mnie odrzucają ze względu na swoją głupkowatość i ciężko strawną naiwność. Jest w nich strasznie dużo uproszczeń, w które nie sposób uwierzyć. Nawet zachwalany przez jednego z forumowiczów Demon był męczącą lekturą. Traktuję je wyłącznie jako wartość historyczną i nie za bardzo skupiam się na zawartych w nich treściach. I nadal mam nadzieję, że jakaś perełka się w nich trafi.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #904 dnia: Kwiecień 27, 2017, 12:28:04 am »
Nie wiem czy to nie ja zachwalałem. Mi się Demon, przy całej swojej naiwności podobał. Był jednak trochę bardziej  rozbudowany niż całozeszytowa naparzanka z jakimś przeciwnikiem (norma w starciach) a i postaci nie były aż tak banalne. Oczywiście jak najbardziej rozumiem dlaczego może się nie podobać.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #905 dnia: Kwiecień 27, 2017, 07:15:40 am »
Masz rację, akurat ten zeszyt jest odmienny od klasycznego superhero. Niemniej jednak nadal cierpi na typową naiwność, która była wszechobecna w komiksach lat 60-70. Ale nawet nie to najbardziej zdenerwowało przy Demonie, lecz fakt, że historia urywa się w połowie. Tak wiem, dzieje się tak w przypadku większości originów, ale jakoś w tym zeszycie szczególnie mi się rzuciło to w oczy i po lekturze czułem się bardzo zniesmaczony.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #906 dnia: Kwiecień 27, 2017, 07:35:36 am »
Klasyczne zeszyty w WKKDC w moim odczuciu potrafią "uratować" cały tom. Tak było na pewno w przypadku "Wonder Woman" (dzięki zeszytowi o monecie nie pozbyłem się tego mizernego tomu), a poniekąd też w przypadku "Zagłady Gotham", gdzie główna historia była w porządku (ale po autorach spodziewałem się więcej), za to legendarny "Demon" to rewelacja. No i w WKKDC nie mamy drugiej sześćdziesiątki WKKM, do bólu (;-)) zapoznającej nas z archiwaliami...
Ale każdy ma swój gust, swoją cierpliwość, poczucie humoru i poziom wytrzymałości.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #907 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:04:57 am »
Tak, dokładnie ta właśnie trywialność odrzuca mnie od klasyki. Bo wtedy, do przełomu lat 80-tych i 90-tych, komiksy były po prostu dla dzieci i do takiego grona odbiorców były dopasowane fabularnie. Kreska zresztą też nie stała na wysokim poziomie, zawsze mam w tym przypadku skojarzenie z europejską sztuką sprzed wynalezienia perspektywy :) Ale już była dyskusja na ten temat, w której nie zbliżono swoich stanowisk, bo wszystko rozbija się o kwestę gustu. Ja strasznie cierpię z powodu ogromu klasyki w WKKM. Nawet swego czasu zrezygnowałem z prenumeraty, ale potem w przypływie chwili i ułańskiej fantazji, wróciłem do niej i nawet wykupiłem wszystkie te tomy, które przegapiłem w międzyczasie. No cóż, stało się i dociągnę to już do końca - przynajmniej będę miał komplet i może za 10-20 lat nawet na tym zarobię, jeśli mi się coś znów odwidzi. A jeśli nie, to będę miał fajną kolekcję. Natomiast powtarzanie tego przy kolejnej kolekcji już mi się nie kalkuluje. Poza tym w WKKM mamy podział - są tomy z klasyką, są tomy nowsze - i dzięki temu w razie czego można wybierać które tomy kupić, albo których potem się pozbyć. A w przypadku WKKDC takiej możliwości nie ma.

Na marginesie - muszę się przyjrzeć KSM ;) Może tego również nie warto prenumerować w całości. Jak tak teraz myślę, to nawet ta myśl wydała się mi i mojemu portfelowi atrakcyjna ;)

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #908 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:13:50 am »
Prenumerata przyszła, JLA YO cz2 i HQ. Tradycyjnie już na sam koniec miesiąca. Tradycyjnie dobrze zabezpieczone: bąbelki i karton. Tradycyjnie tez ktoś przed spakowaniem trzasnął by komiksy obić :doubt:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2017, 10:26:54 am wysłana przez SawiK »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #909 dnia: Kwiecień 27, 2017, 11:08:44 am »
Prenumerata przyszła, JLA YO cz2 i HQ. Tradycyjnie już na sam koniec miesiąca. Tradycyjnie dobrze zabezpieczone: bąbelki i karton. Tradycyjnie tez ktoś przed spakowaniem trzasnął by komiksy obić :doubt:

Matko, ja te numery dostałem 12 kwietnia... Koszmarna jest ta prenumerata :((( Miałeś jakieś zaległości w płatnościach?

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #910 dnia: Kwiecień 27, 2017, 11:29:14 am »
up
Na bieżąco wpłacam, to wszystko zaczęło się opóźniać po drugiej bądź trzeciej przesyłce. Jeszcze podpórki mi przyślą i będę musiał się zastanowić czy nie lepiej na bieżąco kupować bez uszkodzeń.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #911 dnia: Kwiecień 27, 2017, 02:47:06 pm »
I tak trzymaj i o to przecież chodzi. :)

O klasykach ja to już pisałem przy tomie 65 WKKM Zmierzch Mutantów. MUSISZ mieć włączoną perspektywę historyczną i spróbować wczuć się w czasy powstania danego komiksu. Inaczej rzeczywiście - większość wyda się nudna, idiotyczna, naiwna i do niczego. Dethlok np. był trochę chaotyczny ale ja potrafiłem docenić że gdy powstawał w 1974 to naprawdę wyprzedzał swoje czasy. A z mielizn scenariuszowych ja się serdecznie śmieję i dzięki temu niezamierzony komizm starych scen (np. gdy Czarna Wdowa myśli sobie z powagą "Hawkeye nie wie, że jestem KOMUNISTYCZNYM SZPIEGIEM i zamierzam wykorzystać jego miłość do mnie dla moich celów") staje się dla mnie kolejnym atutem klasyków. Chcąc nie chcąc - komiksy ewoluowały przez lata. Najpierw musiały być naiwne scenariusze, byśmy doszli do dzisiejszego stanu.

No właśnie o to chodzi, że nie muszę :) Mamy w tej chwili 3 duże kolekcje, całą masę komiksów wydawanych przez inne wydawnictwa. Ja mam w tej chwili 1,5 półki komiksów czekających w kolejce do przeczytania i ta ilość utrzymuje mi się na tym poziomie od kilku miesięcy - a co za tym idzie nie mam nawet czasu, żeby wrócić do komiksów już raz przeczytanych. Jeśli zatem coś muszę, to właśnie tę sytuację okroić i skupić się tylko na najciekawszych pozycjach.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #912 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:16:38 am »
Mam drobne zapytanie.
Posiadam egmontowskie wydania "Zagłada Gotham" i "Green Arrow: Kołczan". Czy warto wymienić je na wersję w twardej okładce spod szyldu WKKDC? Panorama zupełnie mi nie robi różnicy, w tym miejscu chciałbym zapytać o wartość dodatków i jakość wydania (papier, sklejenie z twardą okładką, tłumaczenie).

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #913 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:56:01 am »
tutaj jest fajna recenzja wydania WKKM Zagłady Gotham wraz z wypunktowaniem kilku różnic co do wersji Egmontu:
http://filmozercy.com/wpis/wkkdcc-14-batman-zaglada-gotham-prezentacja-komiksu
Jeżeli chodzi Green Arrowa to jedyną moim zdaniem przewagą wydania WKKDC jest galeria okładek na końcu drugiego tomu (Egmont niestety w swoim wydaniu powrzucał miniaturki po 4 okładki na jednej stronie). No i fakt że jest w HC, któe w moim egzeplarzu jest dobrze wykonane, pojawiały sie jednak głosy na forum ze z tym bywa różnie. Jako tłumacz w obydwu wydaniach pojawia się ta sama osoba, w wersji WKKDC dochodzi jeszcze jedno nazwisko ale może to dotyczyć tłumaczenia dodatkowych historii (których nie lubię wiec ich nie biorę pod uwagę).  Jeśli komiks ci się bardzo podobał to wydanie WKKDC jest warte uwagi (przez HC może dłużej pożyje niż wydanie Egmontu).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 01:03:19 am wysłana przez Cringer »

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #914 dnia: Kwiecień 30, 2017, 01:10:04 am »
Dziękuję za opinię :)