trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #885 dnia: Kwiecień 19, 2017, 07:07:48 am »
Tłumaczenie: Marek Starosta i od razu dzień staje się lepszy  :smile:

Na zapowiedzi Luthora jest też tytuł "Człowiek ze stali" (Marian uwzględnij to w prezentacji  :smile: ).

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 19, 2017, 08:53:45 am »
WKKDCC#18: Superman: Człowiek ze stali - prezentacja komiksu

Brawo! Wywalczyliście podtytuł w kolejnym tomie! Natomiast w tym numerze w dodatkach dostaliśmy pełną galerię sześciu okładek, co mnie bardzo cieszy.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Motyl

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 19, 2017, 11:14:19 am »
Ktoś tu coś mówił, że kolekcje się kończą? :) Jeszcze tylko w czerwcu ogłoszą przedłużenie brytyjskiej WKKM do 180 numerów i everbody tańczą, everybody klaszczą. Anionorodnik już wspominał, że MMH też będzie miała 20 numerów więcej niż setka.  :biggrin:

Co to jest to "52". Myslałem, że Niemcom dadzą NML albo Flasha. Albo jeszcze z eventów Zero Hour zostało po tym Invasion. Fajnie jakby drugie polskie Wydanie specjalne wyszło przed wakacjami.

A Hachette już obmyśla, jak tu zmieścić na rynku kolekcję numer 3 ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 19, 2017, 02:35:16 pm »
@UP
Wyjdzie Dredd i zobaczymy kto se będzie żartował. :)

Brawo! Wywalczyliście podtytuł w kolejnym tomie!

Jam to nie chwaląc się sprawił. :) I teraz te dwa tomy będą ładnie obok siebie wyglądać - Superman Człowiek ze stali i Lex Luthor Człowiek ze Stali. Tak jak to powinno być. marian381 - szkoda, że nie wrzuciłeś porównania z TM Semicami. Poza tym prezentacja jak zwykle świetna.

@Blaskowitz
To żadnego z Green Lantern Lantern nie uważasz za naprawdę dobry tom. To 52 jest lepsze?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2017, 02:41:11 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #889 dnia: Kwiecień 19, 2017, 02:40:38 pm »
Jam to nie chwaląc się sprawił.
Ta jasne że przez to. Bo poprawić, wydrukować, przywieść z Hiszpanii i rozwieść po sklepach to jest tydzień  :lol:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #890 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:57:03 pm »
@Bazyl
Uważam GL Johnsa za bardzo fajny komiks, ale nie ma on podjazdu do 52. Znakomita, trzymająca się przysłowiowej kupy historia o tym, jak bohaterowie drugoplanowi (i trzecioplanowi) radzą sobie (i nie radzą) bez wielkiej trójki. Pełen rok opowiedziany dzień po dniu. Bohaterowie naprawdę się rozwijają, zmieniają, a zakończenie (głownie jeżeli chodzi o Black Adama) jest epickie. Poza tym dialogi są na tyle dobrze napisane, że nawet głupie pogaduszki wciągają, mamy ze trzy zwroty akcji powodujące opad szczęki, a głównym plusem jest to, że to są aż 52 zeszyty jednej, wielowątkowej historii na stałym, bardzo wysokim poziomie.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #891 dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:09:50 pm »
Czytam Człowieka ze Stali i znowu zastanawiam się nad tłumaczeniem. Dlaczego to niby burmistrz mianuje Supermana deputowanym i z racji bycia deputowanym przysługuje temuż Supermanowi możliwość aresztowania kogoś. Czyżby chodziło o słowo deputy? Jak jest w oryginale?

jeśli chodzi o deputy to polecam posłuchać panu tłumaczowi


szulig

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #892 dnia: Kwiecień 20, 2017, 07:22:37 am »
WKKDCC#18: Superman: Człowiek ze stali - prezentacja komiksu

Brawo! Wywalczyliście podtytuł w kolejnym tomie! Natomiast w tym numerze w dodatkach dostaliśmy pełną galerię sześciu okładek, co mnie bardzo cieszy.

przejrzalem prezentacje, od razu naszly mnie wspomnienia z przed 27 lat, jakbym dzisiaj czytal wydania TM-Semic. Dziwne jakie rzeczy potrafią zapadać w pamięci. Doskonale pamietam te wydania czego nie moge powiedziec o wielu ktore czytalem w zeszlym roku

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #893 dnia: Kwiecień 20, 2017, 08:02:36 am »
Przeczytałem wczoraj JLA - Rok pierwszy. Komiks powstał jako 12 zeszytowa mini-seria, która miała uporządkować i opowiedzieć trochę od nowa historię powstania JLA po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach. Według mnie misja się powiodła :smile:

Pierwszy tom z kolekcji, czyli zeszyty 1-6 są bardzo powolnym wprowadzeniem. Opisują pierwsze spotkanie bohaterów - bazujące na klasycznym zeszycie JLA #9 z 1962. Ukazane też są moce poszczególnych członków drużyny oraz ich życie prywatne. Dla mnie była to taka nudnawa powtórka, która gdzieś tam w tle zaczynała wątki wpływające na główną historię. Tom drugi, czyli zeszyty 7-12, jest już dużo ciekawszy. Akcja przyspiesza, pojawiają się problemy, a poszczególne wydarzenia zaczynają się zazębiać. Ten tom bardzo mocno przypominał mi JLA pisaną przez Morrisona i to mi się mocno podobało :smile:

Duża zaletą jest fakt, że w tej JLA nie ma Wielkiej Trójki, a główną rolę gra Flash, czy Canary. Ciekawie przedstawiono tez Aquamana, którego rozumie tylko inny samotnik J'onn. Obu ciężko się odnaleźć wśród obcych dla nich ludzi. Początkowa nieufność do siebie, która pomału przeradza się przyjaźń jest przedstawiona prosto i schematycznie, ale i tak dobrze mi się to czytało. Waid przynajmniej starał się pogłębić relację w drużynie i nadać im namiastkę prawdziwości, czego brakuje w np: JL z New52 i ich Originie.

Całość oceniam pozytywnie, jeden z ciekawszych tomów w kolekcji. Mógłbym go porównać do Avengers - Na zawsze Busiek'a (Buśka? :)), nie jest to ten sam poziom, ale podobieństwa są spore. Bazowanie na klasycznych historiach, nawiązania do dawnych wydarzeń, czy masa bohaterów pojawiająca się w finałowej potyczce.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #894 dnia: Kwiecień 20, 2017, 09:05:58 am »
Czy wiadomo co się dzieje z kolekcją w sklepie Gidii? Ostatni tom do nabycia to aktualny Superman, a przecież mamy oficjalne zapowiedzi dwóch kolejnych tomów, przy czym o Luthorze wiedzieliśmy już dwa tygodnie temu. Natomiast w kolekcji SBM są do nabycia wszystkie oficjalnie zapowiedziane tomy. Mam nadzieję, że Gildia nie "pokłóciła" się z Eaglemoss.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #895 dnia: Kwiecień 20, 2017, 02:29:30 pm »
Wracając do tematu - Supermana MoS czyta się bardzo przyjemnie. Niby komiks ma 31 lat, ale to nie to co Marvele z lat 70-tych czy KnNZ. Lektura jest szybka. Poza tym wracają wspomnienia z TM semic. Historia z Gackiem świetna była. Przypomniało mi się jak żałowałem, że więcej Magpie w Polsce nie wystąpiła. Coś czuję, że Śmierć Supermana będzie jeszcze lepsza.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #896 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:09:34 pm »
Czy ktoś rezygnował już z prenumeraty? Jak to wygląda - kasują od razu, czy trzeba jeszcze przyjąć najbliższą przesyłkę?

Bo ja skłaniam się do rzucenia tego w diabły. Za dużo innych (lepszych) komiksów na rynku, za dużo zaległości do nadrobienia (zacząłem się w to bawić w czasie trwania kilku interesujących mnie serii), a do tego wysyp kuszących zapowiedzi. Szkoda pieniędzy na kolekcję, która jak na razie jest taka sobie (mówię o zawartości, bo np. graficznie to jest do d...).

A już zwłaszcza dobiła mnie zaczęta dzisiaj lektura JLA. Fabularnie może być, ale te ich idiotyczne rozmowy doprowadzają mnie do szału. Akceptuję, że jeden czy drugi bohater ma jakieś nieziemskie moce itd., ale durnowatych dialogów i wysilonych żarcików mam dość. To jakaś maniera w tych komiksach czy raczej dostosowanie do pierwotnej grupy docelowej?

W każdym razie - kilku tytułów nie żałuję, klika pewnie jeszcze kupię, ale na całość szkoda i pieniędzy, i miejsca na półce. Może w innych czasach, ale nie przy takim rynku jaki mamy obecnie.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #897 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:22:00 pm »
Szczerze polecam dobieranie tytułów samemu. Zrobienie sobie (chociażby w głowie) listy twórców, których prace polubiłeś, recenzentów, z którymi się zgadzasz i ludzi, których polecankom ufasz i bajecznie prosto okroisz sobie listę do tego, z czego lektury powinieneś być zadowolony.

(Powiedział Błażej, który kupił Wieżę Babel. A niech to szlag. Każdemu się zdarza, prawda?)

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #898 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:31:42 am »
Kolekcja jest jak najbardziej spoko. Ale faktycznie kupowanie wszystkiego przy takim rynku jaki jest obecnie tylko dla najzamożniejszych. Ja wydaję 200-300 zł miesięcznie i tak nie kupuję wszystkiego na co miałbym ochotę. Ostatnio właśnie oszczędności znalazłem w WKKDC przy takich tytułach jak JLA.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #899 dnia: Kwiecień 21, 2017, 08:52:25 am »
Kolekcje są fajne na start, dla kogoś kto wchodzi w komiks.
Każdy tworzy własną kolekcję wg własnego klucza i każda kolekcja jest dobra, bo jest nasza własna.
Dla kolekcjonerów są dodatkiem, nie zawsze lekko strawnym. Powtórzę to raz jeszcze, w obecnej chwili mamy renesans komiksu w PL, z każdego segmentu jest co wybierać. Częstotliwość ukazywania się pozycji jest jak najbardziej spoko, pomijając miesiąc maj i październik. Zawsze można rozplanować zakupy, ale nie zawsze jest tak że kupi się to co chce się. Kolekcje siłą rozpędu kupuję, choć WKKDC bardziej mi podchodzi.
Ja ostatnio zrezygnowałem z Jam jest legion i S-M Władza. 

 

anything