trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #855 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:45:25 pm »
Tak jasne - Tragedia i triumf, Upadek i wzlot, co za różnica.

W jaki sposób dodanie imienia do tytułu zmienia jego wydźwięk? Serio, robisz z igły widły.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 08:06:04 pm wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #856 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:58:48 pm »
Dla mnie jest różnica. Tak jak np. samo Macgyver brzmi lepiej niż Angus Macgyver. :) Poza tym jak Egmont już raz opracował ten komiks, to niech się tego trzyma i zrobi dokładnie to samo w wydaniu kolekcyjnym. W innych dublach nic nie zmieniał (choć to akurat będzie pierwszy najświeższy). Albo niech do cholery dodadzą to Człowiek ze Stali. Wtedy zaraz obok tomu z Supermanem będzie to ładnie wyglądało. Zresztą na pierwszej grafice grzbietów z polskimi tytułami jest samo "Luthor". A na oficjalnej stronie Kolekcji na portalu EAGLEMOSS jest właśnie:

18
Superman: Człowiek ze Stali 19 kwiecień 2017
19 Lex Luthor: Człowiek ze Stali 3 maj 2017

Skąd więc nagle samo Lex Luthor bez podtytułu?? Czemu robią zamieszanie?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #857 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:03:25 pm »
Skąd więc nagle samo Lex Luthor bez podtytułu?? Czemu robią zamieszanie?
bo to  EAGLEMOSS, jak napisałem wyżej z Harley Quinn też mieszali

Która to już wersja oficjalnego tłumaczenia tytułu "Harley Quinn: Preludes and Knock-Knock Jokes"? Na panoramie było "Szaleństwa i żarty", na liście na stronie "Preludia i kiepskie żarty", a na okładce jest "Preludia i fantazje". Zdecydujcie się ludzie!  :lol:
i jeszcze komentarz do tego (który idealnie pasuje do twojego pytania też):
Don't ask...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 08:08:52 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #858 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:09:26 pm »
Alexander Luthor powinno być :lol: A przy każdym Batmanie dopiska człowiek nietoperz jak za Tm-Semic i człek pajak przy Spiderku :roll: Znowu śmieszne zarzuty, czepialstwo dla samego czepialstwa. Prawdziwych błędów jak widać brak :) Jak nikt nie wytyka ortografii to z pewnością jej nie dostrzegę :roll:

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #859 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:09:41 pm »
Dla mnie jest różnica. Tak jak np. samo Macgyver brzmi lepiej niż Angus Macgyver. :smile: 
Ale Sherlock Holmes brzmi dużo lepiej niż samo Holmes, a Harley Quinn lepiej niż Quinn. Może w Eaglemoss ktoś doszedł do wniosku, że nalezy podkreślić, że chodzi o tego Lexa Luthora, żeby nikt go nie pomylił z kimś innym, np. z Lutherem.


Cytuj
Poza tym jak Egmont już raz opracował ten komiks, to niech się tego trzyma i zrobi dokładnie to samo w wydaniu kolekcyjnym.
Nie wydaje mi się, żeby Egmont miał cokolwiek do powiedzenia w sprawie tytułów komiksów wydawanych przez Eaglemoss. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że tytuł komiksu wcześniej w Polsce wydanego jako "Luthor" będzie w Kolekcji brzmiał "Lex Luthor".
Może liczą na to, że jakiś idiota się nie zorientuje, będzie myślał, że to inny komiks i kupi drugi raz?



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #860 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:24:18 pm »
@UP
Też mi to przyszło do głowy. Zwłaszcza, ze wydanie sprzed 2 lat ciągle zalega na półkach magazynów.

Ech chciałbym, żeby na Luthorze był duży fragment twarzy Supermana. Żebym nie miał za bardzo widocznej przerwy na panoramie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #861 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:29:42 pm »
ale czemu tak ci zależy na tym tomie? przecież to jest elsworld, których tak nie lubisz i podejrzewam że rysunki Bermejo ci nie podejdą znając twój gust

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #862 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:33:31 pm »
Chodzi mu o to, że następne są dwie części Sprawiedliwości, których pewnie nie kupi. Patrząc na to jak cienki jest to tom i jak bardzo rozwleczona jest nasza panorama, to Luthor co najwyżej dostanie na grzbiecie ucho Supermana.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 08:37:11 pm wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #863 dnia: Kwiecień 08, 2017, 08:35:31 pm »
Tu chodzi o prawdę czasu i prawdę ekranu. tytuł powinien brzmieć albo Lutchor, albo Lex Luthor człowiek ze Stali bo to jest nawiązanie do komiksu Byrne'a, który będzie 2 tygodnie wcześniej, tak jak Harley niby nawiązuje do Sandmana. No przecież dwie okładki o tym samym podtytule będą obok siebie dobrze wyglądać. Czy wymaganie by wszystko do siebie pasowało, to tak dużo? Tłumaczenie ma być wierne i dokładne a nie swobodną interpretacją pisaną jak tłumaczowi podejdzie i jaką ma wenę danego dnia.

@marian
Duble się pomija. Przy okazji - patrzę na te loga w dolnych częściach grzbietów i na 17 tomów tylko dwa nie są Nietoperkiem lub JLA. Kurde taki brak różnorodnosci mnie wkurza. Na szczęście to już się powoli kończy. Byle dobić do tomu 22 i będzie wreszcie większa różnorodność.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 08:41:01 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #864 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:06:23 pm »
Ale Sherlock Holmes brzmi dużo lepiej niż samo Holmes, a Harley Quinn lepiej niż Quinn.

Pewnie dlatego, że do tych wersji przywykliśmy i traktujemy je jako oczywistość. Gdyby od początku w zamyśle autorów było "detektyw Holmes", "Harley", ew. "Angus McGyver" to wtedy twierdzilibyśmy, że tak jest lepiej. Swoją drogą kto bez zaglądania do Wikipedii wie jak na imię miał dr Watson? Dzisiaj nie wyobrażamy sobie tytułu "Detektyw Holmes i John Watson".
Mnie akurat rybka czy będzie "Lex Luthor" czy "Luthor", ale nigdy nie interesowałem się Supermanem, toteż wystarczy mi, że wiem o kogo chodzi.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #865 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:26:36 pm »
Pewnie dlatego, że do tych wersji przywykliśmy i traktujemy je jako oczywistość. Gdyby od początku w zamyśle autorów było "detektyw Holmes", "Harley", ew. "Angus McGyver" to wtedy twierdzilibyśmy, że tak jest lepiej.
W zamyśle autorów komiksu, o którym mówimy, od poczatku było, że bedzie on nosił tytuł "Lex Luthor. Człowiek ze stali". Dopiero potem to zmieniono.


Cytuj
Swoją drogą kto bez zaglądania do Wikipedii wie jak na imię miał dr Watson?
Bez zaglądania do Wikipedii potrafiłbym odpowiedzieć, że John. A w związku z tym, że nie jestem szczególnym miłośnikiem Holmesa, to uważam, że kazdy by znał na odpowiedź na to pytanie (poza osobami zupełnie nierozgarniętymi, w rodzaju pana 8.)
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #866 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:21:11 am »
podejrzewam że rysunki Bermejo ci nie podejdą znając twój gust
Rysunki Bermejo są świetne, zarówno w Luthorze, jak i w Jokerze i wydaje mi się, że Bazylowi by podpasowały. Większe "zagrożenie" dla Bazyla widzę tutaj:
przecież to jest elsworld

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #867 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:14:54 am »
Rysunki Luthora jak dla mnie są dziwne. Znaczy udziwnione na siłę, bez potrzeby.Tego, że to elseworld niezbyt widać, bo w sumie w tych 5 zeszytach plan Luthora nie eskalował. To była mała zmiana, która ewentualnie mogłaby rozwinąć się w przyszłości, gdyby historia się nie urwała. Kiedyś się napalałem na ten komiks ale po lekturze poczułem rozczarowanie - tak jak w przypadku Kręgu. Kupię i odłożę na półkę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #868 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:23:43 am »
@8azyliszek
Historia się nie urwała, to była mini seria w założeniu i tak jest, wszystkie wątki są zakończone. I to jest elsworld co widać dość dobrze (i to taki mroczny, co zresztą było zamiarem autora oraz to, że chyba to jest ten sam świat co ukazano w Jokerze tych samych twórców). Rysunki nie są udziwnione ten artysta ma taki styl i są świetne, ale ty ich nie docenisz jak zawsze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 08:36:12 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #869 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:31:04 am »
No tu jest różnica gustów. Wyjdzie za 3.5 tygodnia, to się rzuci okiem jeszcze raz. Ale to, że zostawiają samo Lex Luthor, mnie boli. Myślałem, że taki ma być zabieg artystyczny. Najpierw "Superman Człowiek ze Stali", a zaraz po nim "Lex Luthor Człowiek ze Stali". To by miało sens.

BTW marian381 - masz te TM Semici z Byrne'm? Będzie jakieś porównanie?

 

anything