Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 379970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 05, 2017, 10:15:58 am »
WKKDCC#17: Harley Quinn: Preludia i fantazje - prezentacja komiksu

W końcu jakaś dłuższa i premierowa historia trafiła do kolekcji. Mam nadzieję, że fabularnie będzie ok. W dodatkach trzy okładki w pełnym rozmiarze i cztery miniaturki okładek. Niestety wbrew temu co próbuje forsować Bazyliszek, tomy nadal są źle zszyte i nie widać całych plansz.

Kto kupi specjala Green Lanter (bo po głosowaniu raczej to będzie) w starej cenie 120 zł?

Biorę.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #826 dnia: Kwiecień 05, 2017, 10:20:44 am »
Kto kupi specjala Green Lanter (bo po głosowaniu raczej to będzie) w starej cenie 120 zł?
Kupię, odstawię na półkę i poczekam jak wydadzą resztę tomów GL, aby to przeczytać po kolei w całości w końcu, a jak nie będzie innych to się sprzeda za pewien czas.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #827 dnia: Kwiecień 05, 2017, 10:27:31 am »
Niestety wbrew temu co próbuje forsować Bazyliszek, tomy nadal są źle zszyte i nie widać całych plansz.
U mnie akurat OK (w innych tak miałem) w ogóle cały tom bez żadnych mankamentów co jest rzadkością w WKKDC  :smile:

Kupię, odstawię na półkę i poczekam jak wydadzą resztę tomów GL
Jak wydadzą  :smile: Bo zaczynają od "trzeciego".

Recenzja Harley z DCManiaka:
http://dcmaniak.blogspot.com/2016/08/harley-quinn-preludes-and-knock-knock.html
Dla Murazora co wstał dziś lewą nogą  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 10:40:31 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #828 dnia: Kwiecień 05, 2017, 10:43:21 am »
Jak wydadzą  :smile: Bo zaczynają od "trzeciego".
Dlatego postoi i poczeka jak nie będzie to się sprzeda.

A co do tomu Harley to świetne rysunki Terriego Dodsona pasują świetnie do postaci Harey.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 05, 2017, 11:44:31 am »
Harley prezentuje się bardzo fajnie na tych fotkach. Fani Batmana TAS, będą zadowoleni i już zacieram ręce ;-) Jeszcze jakieś 20 dni czekania na prenumeratę  :-X
GL kupie, głosowałem na niego. Liczę jednak ze cena nie okaże się śmiertelna  :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 03:42:54 pm wysłana przez SawiK »

Offline OokamiG

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #830 dnia: Kwiecień 05, 2017, 03:25:40 pm »
Harley chyba będzie moim pierwszym zakupionym tomem od Long Halloween.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #831 dnia: Kwiecień 05, 2017, 04:26:16 pm »
Ktoś z posiadaczy dzisiejszego tomu ma w domu skaner i mógłby mi zeskanować okładkę tego albumu?

Już nie trzeba.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 05:14:50 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #832 dnia: Kwiecień 06, 2017, 06:42:51 pm »
Ten Egmont doprowadza mnie do białej gorączki.
Zaczytam czytanie tomu o Harley Quinna tam pierwsze zdanie wstępu brzmi tak.

"Po tytule delikatnie żartującego z pierwszego tomu SANDMANA Neila Gaimana czytelnicy wiedzieli, (...)"

Jakiego "tytule żartującego"? No jakiego "żartującego"?? Powinno być "Po tytule który delikatnie żartuje z pierwszego tomu Sandmana." I to jest kurde PIERWSZE ZDANIE tekstu. I mnie to osłabia bo rzeczywiście odechciewa się dalej czytać. I to już jest trzeci z rzędu wstępniak z ewidentnym błednem stylistycznym. Ten tumacz się końcówków nie naumiał, albo nie potrafi ich rozróżnić, albo olewa, bo w sumie co to za różnica? A drugi artysta redaktor nie potrafi zauważyć błędu i zostawia takie coś.

To jest celowe. to jest kurde sabotaż. Piękny komiks naprawdę perfidnie niszczony przez konkurencję, która wkręciła się na podwykonawcę. Egmont to zło, zło, zło!  :mad:

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #833 dnia: Kwiecień 06, 2017, 07:18:38 pm »
@Up a juz sadziłem ze sa babole i ortografia z która sam mam problemy. Bazyl wydaje mi sie ze zwyczajnie sie czepiasz wkkdc. Ksm również ma bledy i jakos tam nie szumisz,nie zeby sie czepiał ale wydaje mi sie ze koniecznie szukasz dziury w calym  :roll:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #834 dnia: Kwiecień 06, 2017, 07:43:33 pm »
O tym czy są, to ci powiem jak przeczytam całość. To po prostu z miejsca nastroiło mnie negatywnie. I to już jest kolejny błąd w tym samym miejscu. I te błędy są w każdym premierowym tomie i to jest najbardziej wkurzające. I pusty śmiech mnie ogarnia jak sobie przypomnę jak kelen się tu chwalił, że oni usuną błędy z poprzednich wydań.

I jest różnica w podejściu. Hachette jak tylko doszły do niej słuchy o wpadkach tłumaczy momentalnie zareagowała. Przecież prenumeratorzy dostali poprawione wydania pierwszych numerów w stosunku do tych co trafiły do kiosków i liczba błędów od razu spadła. Zatrudnili dodatkowych korektorów a teraz Anionorodnik ma pilnować by babole się nie przekradały. Hachette tutaj tłumaczy na własny rachunek i stara się poprawiać plamy na swoim wizerunku. Przypominam też, że ja jestem opóźnionym prenumeratorem i nie mogę komentować na bieżąco kolejnych tomów. 6 i 7 będę miał najwcześniej w poniedziałek i jak znajdę jakieś błędy, natychmiast je opiszę.

A w WKKDC jest inna sytuacja. Eaglemoss nie miała doświadczenia w opracowywaniu komiksów, więc zleciła to zadanie dużemu wydawnictwu komiksowemu z odpowiednią siłą roboczą i wieloletnim doświadczeniem. Tylko okazało się, że to doświadczenie sprawdza się tytko w komiksach które wydają na własny rachunek ale już nie gdy opracowują je dla innego wydawnictwa. Efekty ich pracy to w najlepszym wypadku przypadkowa głupota i niekompetencja, w najgorszym celowe działanie na szkodę zleceniodawcy. I co gorsza mimo znaków dawanych przez czytelników nie widać poprawy. Jak gdyby nigdy nic kolejne tomy mają podobne mankamenty. Na dodatek zakrawa to na absurd, że propozycją do drugiego wydania specjalnego jakimś cudem trafi Kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Albo to jest sytuacja że prowadził ślepy kulawego, albo to prawdziwy Judas Contract. :)

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #835 dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:04:59 pm »
Eglomos sam sobie winien jakich ludzi zatrudnia  :badgrin:
Nie prenumerujesz wkkdc? :shock:
Trzymam kciuki bys dostal Hawkeya bez szpar w słowach gdzie brakuje ę ą  :neutral: 
Stylistyka pisania a i tak wiadomo o co chodzi z tym Sandmanem,czepiasz sie zwyczajnie. Lepsze takie "błedy" niz ortografia ktora pozniej Sawik klepie bezmyslnie w postach  :wink:
Dobór WS dziwny ale czy to potwierdzone ze Egmont jest odpowiedzialny za wybór pierwszego i kolejnego kryzysu, który juz przegrał z GLw glosowaniu na FB.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #836 dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:31:08 pm »
Gdyby Kryzys nNZ był pierwszym WS to można by to było uznać za coś logicznego, bo jest najstarszy. Ale to że najpierw był KT a teraz w propozycjach wyskoczył KnNZ dla mnie jest dowodem na to, że o kolejności decydował czas znikania z półek księgarskich tych pozycji i chęć zarobienia na nich jeszcze raz przez Egmont. tak jak to robi na dublach które wydał w czasach Mandragory i DK. Kurczę jakby Flashpoint nie był regularnym tomem, to pewnie i ten komiks by proponowali. Wydać przed Kolekcją i uderzyć w inicjatywę a potem odsprzedać tłumaczenie na którym już się zarobiło. Taka polityka wydawnicza.

jeju - modlę się, żeby po Musze to nie Egmont tłumaczył WKKM 121-150.

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #837 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:07:25 pm »
Jak to Lanterna od 3 tomu chca wydać? A czemu nie od pierwszego?;)

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #838 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:43:50 pm »
I czemu na trzecim poprzestaną? :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #839 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:23:50 am »
Jak Janek albo ktoś ma dostęp do oryginału to niech mi powie jak tam jest w zeszycie z Two Facem. jest scena że harley trzyma się balustrady i kobieta do niej krzyczy. T. Kłoszewski przetłumaczył to tak

- Nic ci nie jest?
- Jasne, tak tylko zwisam!

czy bardziej by nie pasowało "tak tu tylko sobie wiszę?", jako zwrot częściej spotykany w popkulturze? I nie mam pretensji do wersji Kłoszewskiego bo w sumie niewiele to się różni. Jestem tylko ciekawy jak brzmi oryginał i jak ja bym to przetłumaczył.

Ale dwie strony dalej, w rozmowie ochroniarzy są chyba zamienione kolejnością dymki w podwójnej wypowiedzi jednego z nich.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 10:27:15 am wysłana przez 8azyliszek »

 

anything