trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 379997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #720 dnia: Marzec 17, 2017, 05:42:02 pm »
I albo T.Kłoszewski robi je specjalnie, żeby zaszkodzić WKKDC na polecenie Egmontu
W tytułach Egmontu też źle tłumaczy i robi błędy  :doubt: Niedługo go sprawdzę w Jonah Hex 4  :smile:

edit: Sprawdziłem początek

org: "Mexican Tug of War"
TK: "Jakiś Meksykaniec szaleje"
https://www.youtube.com/watch?v=G2Arlc5DswU

org: "I can see you're more than just ugly face"
TK: "Widzę że jest pan nie tylko twardzielem"
-czyli każdy paszczur to twardziel  :smile:

org: "Take the rope of his horse"
TK: "Weź arkan z jego kulbaki"
-a po polsku?  :smile:

Poziom chłodnicowy dalej utrzymany  :doubt:

edit 2: z fanpage:

"Nie rozumiem was. Tomy coraz grubsze, opowieści coraz lepsze.
Póki nie pojawi się z powrotem "Pan Chłodnica" to nie ma co narzekać."  :biggrin: 
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2017, 12:07:13 am wysłana przez JanT »

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #721 dnia: Marzec 19, 2017, 07:59:41 pm »
Zajrzyj do tematu o WKKDC Garf - tam jest dopiero kwestii tłumaczeniowych. I mówiliśmy ci to 2 tyg temu, że Kłoszewski to popsuje. I popsuł.

Przeczytałem. Niestety nie mam czasu, by odnosić się do każdego postu o tłumaczeniu, tym bardziej, że niektóre nie wymagają komentarza.

Widzę, że moje wcześniejsze komentarze w tej sprawie nie do końca były jasne, więc pozwolę sobie jeszcze raz napisać, o co mi chodzi:

Nie jestem żadnym apologetą Tomasza Kłoszewskiego. Nie mam nic przeciwko krytyce jego tłumaczeń. Jedyne, o co mi chodzi, to to, żeby ta krytyka była uzasadniona i rzeczowa, czyli oparta na konkretnych, przemyślanych na chłodno i wskazanych błędach. Jeśli tak jest, wszystko w porządku.

To, czemu jestem przeciwko, to: krytykowanie danego przekładu z góry i przed zapoznaniem się z nim oraz nadawanie krytyce wymiaru personalnego.

Trzeba zadać sobie pytanie: czy krytykujemy przekłady Kłoszewskiego, żeby sobie ponarzekać, zmieszać go z błotem i poczuć się lepiej, czy może, żeby wskazać konkretne błędy i tym samym pomóc czytającym nasze posty tłumaczom, redaktorom wydawcom itp. uniknąć takich pomyłek w przyszłości? Bo to drugie jest możliwe tylko, jeśli będziemy stosować obiektywną analizę popartą dowodami zamiast złośliwego czepialstwa.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #722 dnia: Marzec 19, 2017, 08:28:12 pm »
Złośliwym czepialstwem nie jest fakt gdy tłumacz np. poranek (morning) tłumaczy jako wczoraj. To jest ewidentny błąd. Tak jak inne zdania które wcześniej już wspominaliśmy.

Tomasz Kłoszewski zaczął "błyszczeć" od 6 tomu - WW Krąg. I gdy w ten sam sposób przetłumaczył Śmierć w Rodzinie, Ziemię 2 i Wieżę Babel, a kelen powiedział wtedy, że oni już zrobili tomy do numeru 24, było raczej pewne, że JLA zostanie popsuta w podobny sposób. To była prognoza, oparta na solidnych faktach, która się sprawdziła. A prawidłowe prognozy nie są narzekaniem dla narzekania. Jak myślę o tym co będzie w komiksie w nadchodzącą środę, to mi się odechciewa go kupować. Najgorsze jest, że o to pewnie podwykonawcy chodzi - swoją marną pracą zniechęca ludzi do swojego konkurenta.

Eaglemoss odpowiada za jakość druku Kolekcji, która po początkowych błędach jest już ok. Nic nie śmierdzi, nic się nie rozkleja, nie ma krzywych grzbietów. Oni zlecili tłumaczenia tzw fachowcowi od komiksów na polskim rynku z 25 letnim niby doświadczeniem. I to ta firma co numer wali byki w tłumaczeniu i/lub redakcji, które laikom ich nadzorującym umykają. Eaglemoss swoje błędy usuwa. Egmont nie.

Gdy zatrudniasz firmę budowlaną do budowy domu i po przeprowadzce nagle okazuje się, że dom ma krzywe ściany, to czy jest to twoja wina? Przecież po to zleciłeś to zadanie profesjonalistom, żeby wykonali robotę porządnie. A nie by siedzieć na placu budowy i niby pilnować każdy ich krok podczas roboty na której się nie znasz.

« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2017, 10:33:14 pm wysłana przez graves »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #723 dnia: Marzec 20, 2017, 06:47:22 am »
Eaglemoss odpowiada za jakość druku Kolekcji, która po początkowych błędach jest już ok.
A papier i okładka? W innych krajach jest lepiej. Ty Bazyl nie bądź pewny przedłużenia kolekcji tylko trzymaj kciuki żeby ona nie padła  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 20, 2017, 07:06:03 am »
To jest oczywiście cieńsze.Ale kolory są dobre, nie ma pasków czy niedodrukowań, nie ma sklejonych stron, nie ma takich trójkącików dodatkowego papieru na rogach. Okładka mimo, że cieńsza nie mnie się, nie ma śladów zagięć. Czyli tutaj robota jest wykonana ok, choć nie wiem czemu drukują to aż w Hiszpanii. Nasza edycja jest cieńsza, ale w sumie nie wiemy jak wygląda edycja hiszpańska, włoska czy francuska. Może też mają odchudzoną wobec Niemiec wersję?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #725 dnia: Marzec 20, 2017, 07:24:30 am »
No właśnie błędy w druku, docięciach stron, czy zagnieceniach w środku komiksu, są. Takie rzeczy trafiają się cały czas, nie jest to częste, ale cały czas jest (porównywalna sytuacja z odwróconymi okładkami względem komiksu u Egmontu, zdarza się, ale rzadko)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 07:30:50 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #726 dnia: Marzec 20, 2017, 07:34:53 am »
Pics or didn't happen
Ja od Długiego Halloween 1 nie trafiłem na kolejne błędy w druku. Inna sprawa, że w każdym nakładzie każdego komiksu czy książki zdarzają się błędy. W zeszłym tygodniu czytałem nową książkę, która miała miejscami wyblakły druk czy ślady zagięć na stronach.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #727 dnia: Marzec 20, 2017, 07:39:47 am »
To jest za mocno szyte/klejone co widać przy grubszych tomach np w specjalu czy Długim Halloween.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #728 dnia: Marzec 21, 2017, 04:56:51 pm »
Skąd Eaglemoss wysyła paczki? Może przypadkiem z FUP Zgierz 1?


Przyszło mi awizo na mój adres, ale z innym imieniem i nazwiskiem. Zastanawiam się, czy listonosz pomylił imię i nazwisko, czy adres...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #729 dnia: Marzec 22, 2017, 07:30:33 am »
JLA - Year One cz.2

Nie ma jednak debiuty Aquamena z zeszytu Detective Comics 260  :doubt: w reklamie z 14 tomu pisało że ma być a w 15 już nie  :smile: a debiut MŁL to tylko 6 stron.

Znowu wyblakłe strony i w moim egzemplarzu są jeszcze jakieś zabrudzenia z różowej farby  :doubt:

O kwiatkach napiszę za jakiś czas  :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #730 dnia: Marzec 22, 2017, 05:07:57 pm »
Może mi ktoś podać opisy z tylnej okładki dzisiejszego tomu? I ile on ma stron?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #731 dnia: Marzec 22, 2017, 05:21:07 pm »
@UP
Tutaj nikt go nie kupił, więc nie masz co pytać. :) Ja na swój egzemplarz też jeszcze poczekam, więc ci dziś niestety nie pomogę. A do Empiku mam 14 km, więc nie mogę skoczyć.

« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2017, 06:20:10 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #732 dnia: Marzec 22, 2017, 06:17:11 pm »
Może mi ktoś podać opisy z tylnej okładki dzisiejszego tomu? I ile on ma stron?
"Pierwotnie wydano w zeszystach JLA-YO#7-12." no i "Detective comics #225". Nie mam pojęcia jak ci policzyć te strony  :smile: - objętość podobna jak w części pierwszej.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #733 dnia: Marzec 22, 2017, 06:19:06 pm »
@UP
Rękami? :)  Kartkujesz cały komiks i liczysz te kartki. :)

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #734 dnia: Marzec 22, 2017, 06:24:07 pm »
@UP
Rękami? :smile:  Kartkujesz cały komiks i liczysz te kartki. :smile:
No to odpada, bo mam niesprawne.

 

anything