Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 384393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #705 dnia: Marzec 16, 2017, 02:47:42 pm »
Przecież ja wspominałem właśnie o DH Muchy i porównaniach z wydaniem Eaglemoss.
Ale porównujesz DCDeluxe do WKKDC na przykładzie LH :wink:
...w znaczeniu, że do za*****nia? :smile: Obwoluty potrafi robić Mucha czy Fantasmagorie. Nie Egmont. No i bez przesady - DC Deluxe jest tylko 2 cm wyższa i 1 cm szersza od tomu WKKDC. A ma powiększone marginesy. Dyskutowaliśmy już o tym przy wyższości Długiego Halloween nad Długim Halloween.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #706 dnia: Marzec 16, 2017, 07:04:24 pm »
A ma powiększone marginesy KROPKA Dyskutowaliśmy o tym...

Bo przecież wydanie Muchy ma te same wymiary co DC Deluxe i oczywiście to Mucha wydała Długie Halloween pierwsza a nie Egmont. Nie dałem  jeszcze nazw wydawnictw w ostatnim zdaniu, bo to przecież oczywista oczywistość zwłaszcza na tym forum, że Mucha to wydała.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #707 dnia: Marzec 16, 2017, 07:10:17 pm »
A ma powiększone marginesy KROPKA Dyskutowaliśmy o tym...

Bo przecież wydanie Muchy ma te same wymiary co DC Deluxe i oczywiście to Mucha wydała Długie Halloween pierwsza a nie Egmont. Nie dałem  jeszcze nazw wydawnictw w ostatnim zdaniu, bo to przecież oczywista oczywistość zwłaszcza na tym forum, że Mucha to wydała.
Skąd te dane czerpiesz ?
Podaj źródło
Bo wg mnie mijasz się znowu prawdą.
Masz tu wymiary, DC Deluxe, Mucha, WKKDC
180x275 mm; 175x265 mm; 170x260 mm.
Więc sprawdzaj co piszesz.
Błędy logiczne
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 07:17:01 pm wysłana przez Kijanek »

Offline AntekSocjalny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #708 dnia: Marzec 16, 2017, 08:24:23 pm »
Oczywista oczywistość, że kolejny raz się mylisz Bazyliszku. DH ma taki sam format jak zwykłe haceki wydawane przez Egmont

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #709 dnia: Marzec 16, 2017, 09:18:28 pm »
Bo nie mam muszego DH na własność. Mam Sprawiedliwość, a ona jest tej wielkości co DC Deluxe. Jeśli ich DH jest wielkości WKKDC to nie wiem czego się mnie czepiacie.

Offline AntekSocjalny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #710 dnia: Marzec 16, 2017, 09:24:49 pm »
Nikt się nie czepia. Ludzie zwracają Ci uwagę bo wypisujesz nieprawdziwe albo nie sprawdzone  rzeczy i tyle :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #711 dnia: Marzec 16, 2017, 09:30:00 pm »
O Długim Halloween napisałem tylko że była już dyskusja o wyższości jednego wydania nad drugim. A w oddzielnej myśli napisałem, że DC Deluxe jest tylko 2 cm wyższe i 1 cm szersze od wymiarów WKKM, ma nędzną obwolutę i nie jest wiele lepsze od wydania kolekcyjnego.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #712 dnia: Marzec 16, 2017, 09:36:51 pm »
Nie. Napisałeś, że DH ma takie same wymiary jak DC Deluxe, a to nieprawda. Przyznaj się do pisania głupot. I przeproś za szkalowanie wydawnictw, bo jakoś zapomniałeś.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #713 dnia: Marzec 16, 2017, 09:41:20 pm »
Bo nie mam muszego DH na własność. Mam Sprawiedliwość, a ona jest tej wielkości co DC Deluxe. Jeśli ich DH jest wielkości WKKDC to nie wiem czego się mnie czepiacie.
Pierwsze masz zapewne internet bo piszesz tutaj, więc jak co nie jest trudno sprawdzić wymiary, nawet w sklepach masz podane wymiary
Druga sprawa błędy interpretacyjne są Ci wybaczane, merytoryczne już nie. Więc nie rób że 27 do 1 to nie porażka.
Trzecie jeśli tak samo podchodzisz do swoich obowiązków jak do "pasji" to nie dziwię się pewnych zachowań Twoich, w tym przelicznik opłacalności komiksu na ilość stron zadrukowanych.
Dyskusja była, ale nie o formacie.
KC co jak co powinien wyjść w Deluxe

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #714 dnia: Marzec 17, 2017, 07:17:49 am »
Ano zrobił się choć mały
Wracając do kolekcji, w sumie zastanawiam się jak długo ciągnięta będzie ta kolekcja, w dużej mierze widać że pomijając duble, sporo jest błędów tłumaczeniowych. Poza tym rozpoczęte wydania specjalne które okazały się strzałem w stopę.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #715 dnia: Marzec 17, 2017, 07:36:29 am »
Dużo osób przerzuciło się na SBM  :smile: sporo osób rezygnuje z powodu jakości wydania (okładka, papier) która w innych krajach jest lepsza, też jakieś osoby rezygnują przez kiepskie tłumaczenie.

Pisałem wcześniej jak tom Harley Quinn tłumaczył Tomasz Kłoszewski (a nie np Paulina Braiter która tłumaczy HQ w Nowe DC) to znaczy że Egmont ma całkiem wywalone na kolekcje i poprawy pewnie nie będzie.

Myślę że jak wejdzie "zła ustawa" to kolekcja się utrzyma  :biggrin:

Nie wiadomo też kto dokładnie odpowiada za kolekcję Superman/Batman bo piszę Hachette a wygląda na Eaglemoss  :smile: jeśli Hachette to po końcu WKKM mogą ją puścić co by dobiło WKKDC (tak tylko czarno prorokuję  :biggrin: ).

Co do specjali to jak do tej pory nie zapowiedzieli kolejnego to już raczej nie będzie.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #716 dnia: Marzec 17, 2017, 09:23:54 am »
@JanT
O jakiej kolekcji mówisz?

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #717 dnia: Marzec 17, 2017, 09:28:16 am »
@UP
A w wątku jakiej kolekcji jesteśmy?

JanT odnosi się do postów niektórych forumowiczów, którzy pisali, że będą rezygnowali z kolekcji właśnie z powodów przez niego wymienionych (tłumaczenie, jakość wydania, brak funduszy przy obfitości innych wydawnictw) + jeszcze dodatkowo z powodu opóźnień w prenumeracie.

@DOWN
A, o to chodziło. To przepraszam.
Tak, faktycznie była informacja o nowej kolekcji Superman/Batman
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39613.msg1391412.html#msg1391412
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39613.msg1391390.html#msg1391390
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 09:36:13 am wysłana przez laf »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #718 dnia: Marzec 17, 2017, 09:28:37 am »
@Doctus
Superman/Batman? Sprawdź wcześniejsze strony/części tego tematu.

JanT odnosi się do postów niektórych forumowiczów
Jeszcze z FB (fanpage, KKK) i innych miejsc  :smile:

Edit: Fajne komenty na FB:

"jak ktoś ma te komiksy to pewnie, chciałbym się dowiedzieć które przekłady popełnił pan Kłoszewski"

"Zastanawiam się czy nie odpuścić na przyszłość tomów tłumaczonych przez Kłoszewskiego, strasznie mnie drażnią jego tłumaczenia, z prostego powodu: LUDZIE TAK NIE MÓWIĄ."

 :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 02:20:56 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #719 dnia: Marzec 17, 2017, 05:36:43 pm »
Problemem jest to, że ta kaskada błędów jest dla mnie za duża by był to przypadek. I albo T.Kłoszewski robi je specjalnie, żeby zaszkodzić WKKDC na polecenie Egmontu, albo nie nadaje się do tej roboty, ale specjalnie wydawnictwo skierowało go do jej opracowywania, żeby zaszkodzić Kolekcji. Najgorsze jest to, że masakruje wszystkie premierowe komiksy. Jedyny nowy tytuł którego nie tknął to Superman, którego od razu lepiej się czytało, choć korekta i redakcja oczywiście innych błędów nie uniknęła. Jak nie lubiłem Marka Starosty w WKKM, tak w WKKDC był 100 razy lepszy od T.Kłoszewskiego. Nie mówiąc już o kilkunastoletnich starych tłumaczeniach Egmontu z czasów Mandragory i DK.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 05:47:06 pm wysłana przez 8azyliszek »

 

anything