trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 383453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #690 dnia: Marzec 16, 2017, 11:44:13 am »
Nie wiem skąd. I DC Deluxe Kingdome Come od Egmontu byłoby tańsze tylko gdy cena okładkowa wyniesie do 99,99 zł. Bo przy 119,99 to już jest 76-77 zł w detalu BEZ PANORAMY, czyli żaden zysk. :smile:
Większy format, dodatki + zajebista obwoluta ;) więc argument, że BEZ PANORAMY jest dziwny. A i najważniejsze w jednym tomie. :)

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #691 dnia: Marzec 16, 2017, 12:17:19 pm »
Większy format, dodatki + zajebista obwoluta :wink: więc argument, że BEZ PANORAMY jest dziwny. A i najważniejsze w jednym tomie. :smile:
Nie ma sensu, to jest osobnik nie reformowalny, liczy się tytuł a najlepiej z kolekcji, nie ważne wydanie (patrz Dredd, Nowa Granica, Azyl Arkham itp. ), prawdziwi kolekcjonerzy zapłacą nawet i 150 PLN za DC Deluxe KC

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #692 dnia: Marzec 16, 2017, 12:18:25 pm »
Hajs, hajs, hajs panowie.
On pochlania tresci, chocby w formie papieru toaletowego, to bez znaczenia.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #693 dnia: Marzec 16, 2017, 12:34:59 pm »
Hajs, hajs, hajs panowie.
On pochlania tresci, chocby w formie papieru toaletowego, to bez znaczenia.
Może i pochłania, ale często bez zrozumienia.
Tak kończąc "oftop" to dla wielu kolekcjonerów ma znaczenie forma wydania :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #694 dnia: Marzec 16, 2017, 12:50:01 pm »
@UP
A dla wielu innych kolekcjonerów cena ma znaczenie. Zresztą - znowu krytykujecie tomy Kolekcji, których i tak nie zamierzacie kupić.  :???:

+ zajebista obwoluta :wink:

...w znaczeniu, że do za*****nia? :) Obwoluty potrafi robić Mucha czy Fantasmagorie. Nie Egmont. No i bez przesady - DC Deluxe jest tylko 2 cm wyższa i 1 cm szersza od tomu WKKDC. A ma powiększone marginesy. Dyskutowaliśmy już o tym przy wyższości Długiego Halloween nad Długim Halloween.

Twardym i koronnym argumentem byłaby okładkowa cena 99,99 za Egmont. Wtedy pokonuje Eaglemoss o 17 zł, bo ktoś u Niemców był chytry i rozbił ten komiks na 2 tomy. W wypadku 119,99 zł Egmont przegrywa.

@DOWN
Kijanek przepraszam i zwracam honor. Kolekcja jest fajna i dobrze, że zamierzasz skompletować całość.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 01:06:09 pm wysłana przez 8azyliszek »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #695 dnia: Marzec 16, 2017, 12:58:07 pm »
@UP
A dla wielu innych kolekcjonerów cena ma znaczenie. Zresztą - znowu krytykujecie tomy Kolekcji, których i tak nie zamierzacie kupić.  :???: ??:

...w znaczeniu, że do za*****nia? :smile: Obwoluty potrafi robić Mucha czy Fantasmagorie. Nie Egmont. No i bez przesady - DC Deluxe jest tylko 2 cm wyższa i 1 cm szersza od tomu WKKDC. A ma powiększone marginesy. Dyskutowaliśmy już o tym przy wyższości Długiego Halloween nad Długim Halloween.

Twardym i koronnym argumentem byłaby okładkowa cena 99,99 za Egmont. Wtedy pokonuje Eaglemoss o 13 zł, bo ktoś u Niemców był chytry i rozbił ten komiks na 2 tomy. W wypadku 119,99 zł Egmont przegrywa.
Ja mam zamiar zebrać komplet WKKDC, więc nie generalizuj, poza tym mimo wszystko rozmiar ma znaczenie.
Egmont też potrafi robić obwoluty
Sprawdź definicję tego słowa, jak co tu masz odnośnik [size=78%]https://pl.wikipedia.org/wiki/Obwoluta[/size], później precyzyjnie się wyrażaj.
Cena też ma znaczenie, ale w mniejszy stopniu.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #696 dnia: Marzec 16, 2017, 01:04:41 pm »
Nie sądzę żeby miało się pojawić jakiekolwiek wydanie specjalne po porażce Kryzysu Tożsamości (swoje wnioski wyciągam z dużej ilości komiksów zalegających na półkach, jeżeli nieświadomie kłamię - śmiało, niech mnie ktoś poprawi). Nie rozumiem tylko tych teorii na temat ewentualnego wydania Kingdom Come w formie tomu specjalnego. W zagranicznych kolekcjach KC wyszło w ramach standardowej kolekcji:

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 02:35:06 pm wysłana przez Doctus »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #697 dnia: Marzec 16, 2017, 01:37:52 pm »
Nie rozumiem tylko tych teorii na temat ewentualnego wydania Kingdom Come w formie tomu specjalnego. W zagranicznych kolekcjach KC wyszło w ramach standardowej kolekcji.
Chodzi o II wydanie Egmontu w formie DC Deluxe lub w ramach kolekcji jeśli przetrwa ona do tego czasu.
Po prostu są rzeczy które nadają się na format DCD, i to jest jeden z niewielu komiksów, który jest do tego stworzony, plus ładnie by się prezentował na półce z sprawiedliwością i nowa granicą

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #698 dnia: Marzec 16, 2017, 01:39:45 pm »
zalegających na pułkach

PÓŁKACH.

śmiało, niech mnie ktoś poprawi)

Nie ma za co.

Offline AntekSocjalny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #699 dnia: Marzec 16, 2017, 01:57:28 pm »
@UP
A dla wielu innych kolekcjonerów cena ma znaczenie. Zresztą - znowu krytykujecie tomy Kolekcji, których i tak nie zamierzacie kupić.  :???: ??:

...w znaczeniu, że do za*****nia? :smile: Obwoluty potrafi robić Mucha czy Fantasmagorie. Nie Egmont. No i bez przesady - DC Deluxe jest tylko 2 cm wyższa i 1 cm szersza od tomu WKKDC. A ma powiększone marginesy. Dyskutowaliśmy już o tym przy wyższości Długiego Halloween nad Długim Halloween.

Twardym i koronnym argumentem byłaby okładkowa cena 99,99 za Egmont. Wtedy pokonuje Eaglemoss o 17 zł, bo ktoś u Niemców był chytry i rozbił ten komiks na 2 tomy. W wypadku 119,99 zł Egmont przegrywa.

@DOWN
Kijanek przepraszam i zwracam honor. Kolekcja jest fajna i dobrze, że zamierzasz skompletować całość.

Długie Halloween nie wyszło w DC Deluxe ;) mało tego, wydała to Mucha, a nie Egmont ;)

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #700 dnia: Marzec 16, 2017, 02:17:17 pm »
Długie Halloween nie wyszło w DC Deluxe :wink: mało tego, wydała to Mucha, a nie Egmont :wink:
Nie znasz się, wg wyroczni na polskim rynku są trzy "prawdziwe" wydawnictwa komiksowe, Eaglemoss, Hachette i pozostałe Egmont-czytaj "Zło".


Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #701 dnia: Marzec 16, 2017, 02:34:46 pm »
@pocztar, i po co trollujesz?

A błąd już poprawiłem. Nie podziękuje, bo napisałeś to w taki sposób, żeby dopiec, a nie poprawić.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #702 dnia: Marzec 16, 2017, 02:36:40 pm »
Przecież ja wspominałem właśnie o DH Muchy i porównaniach z wydaniem Eaglemoss.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #703 dnia: Marzec 16, 2017, 02:39:26 pm »
A co tu porównywać? Wydanie Eaglemossa w porównaniu do Muchy to szrot.
Jakość WKKDC pozostawia wiele do życzenia.

Offline AntekSocjalny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #704 dnia: Marzec 16, 2017, 02:47:20 pm »
Przecież ja wspominałem właśnie o DH Muchy i porównaniach z wydaniem Eaglemoss.

Czytając Twój post ma się wrażenie, że Długie Halloween wydało Egmont w DC Deluxe ;)