Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #675 dnia: Marzec 15, 2017, 09:35:04 am »
Jedno wydanie PL już jest, ale rozumiem ze nie każdy ma i w tedy tak lepiej takie niż żadne. Liczę jednak ze Egmont wyprzedzi kolekcje i wyda jeszcze raz jak Azyl Arkham 8)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #676 dnia: Marzec 15, 2017, 10:01:37 am »
@pshemko79
+1

Egmont ma jakieś trzy lata na swój ruch, ale od lipca zeszłego roku zaprzestał już wyprzedzania Kolekcji. Ba - treść z Kolekcji, wyciął ze swojego albumu, więc szanse na KC Egmont na dziś są mniejsze niż rok temu.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #677 dnia: Marzec 15, 2017, 10:07:03 am »
up
Ja uważam ze jest szansa na KC w delux i to w przyszłym roku najlepiej,a kto cierpliwy poczeka na dwa droższe tomy Eglomosa. Jak przedłuża to będę miał 3wydania tego komiksu, oczywiście jak będzie w DcDeluxe.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #678 dnia: Marzec 15, 2017, 10:16:35 am »
Na dziś to mnie nie stać, żeby płacić ponad 200 zł za używane wydania KC z 2005. Co prawda przedłużenie naszej edycji WKKDC nie jest pewne na 110%, ale jak pokazuje dotychczasowa praktyka, jest więcej niż prawdopodobne. Ja sobie spokojnie poczekam, tym bardziej, że Kłoszewski nie będzie tego tłumaczył. :) A jeśli Egmont wydałby to taniej, jak Catwoman - wtedy wszystko zależałoby jaki fragment panoramy byłby na eaglemosowych egzemplarzach. :D

Inna sprawa, że kiedyś czytałem Kingdome Come i niezbyt mi wtedy podeszło. Może powtórna lektura zmieni moje postrzeganie tego komiksu.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #679 dnia: Marzec 15, 2017, 09:54:14 pm »
Kingdom Come w Deluxe zagranicznym i powiększonym formacie kosztuje obecnie 124,80 PLN na MV. Wydanie Eaglemoss wyjdzie 80 zł + wysyłka. WOW naprawdę warto czekać tyle lat aby zaoszczędzić 40 zł. Oczywiście dostajesz polskie tłumaczenie z błędami i tracisz format powiększony, który bardzo przydaje się przy ilustracjach Rossa. Warto!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #680 dnia: Marzec 16, 2017, 07:19:07 am »
@UP
Błędów w tłumaczeniu nie będzie, bo Egmont da tekst z 2005 roku. I jakie koszty przesyłki? Pójdę do Empiku i se kupię bez przesyłki. A powiększony format Rossa wystarczy mi w Sprawiedliwości.

I jak uważasz, że to nie ma różnicy, to ok - dam ci 80 zł, ty dopłać mi różnicę, kup ten komiks, przetłumacz go dla mnie i odeślij mi po robocie. ;) Dla mnie nie ma znaku równości w komiksie drukowanym po polsku i po angielsku. Ty jej nie widzisz ale mi nie przeszkadza że masz wydanie zagraniczne.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #681 dnia: Marzec 16, 2017, 07:20:57 am »
Kingdom Come w Deluxe zagranicznym i powiększonym formacie kosztuje obecnie 124,80 PLN na MV. Wydanie Eaglemoss wyjdzie 80 zł + wysyłka. WOW naprawdę warto czekać tyle lat aby zaoszczędzić 40 zł. Oczywiście dostajesz polskie tłumaczenie z błędami i tracisz format powiększony, który bardzo przydaje się przy ilustracjach Rossa. Warto!
KC wydawanie w "normalnym" formacie ma taki sam sens jak wydawanie "nowej Granicy" bez przypisów.
Choć nie powiem że nie do końca uważam że egn. jest tożsame z komiksami PL
Fajnie posiadać ten komiks w PL, miałem wydanie E., mimo wszystko chcę Deluxe
A zbieranie komiksów w innym języku niż pl przy obecnym wysypie dobrodziejstwa i mnogości tytułów jest trochę bez sensu jak dla mnie, bo i miejsca brak a finanse też już powoli przestają wystarczać na must have.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 07:26:51 am wysłana przez Kijanek »

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #682 dnia: Marzec 16, 2017, 08:46:01 am »
@UP
Błędów w tłumaczeniu nie będzie, bo Egmont da tekst z 2005 roku.

Tak jak w Catwoman?
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #683 dnia: Marzec 16, 2017, 08:51:21 am »
Niech najpierw ta kolekcja nie padnie  :smile: potem niech to jeszcze przedłużą wraz z tym Kingdom Come i wtedy dopiero będziecie się martwić.

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #684 dnia: Marzec 16, 2017, 09:28:36 am »
Przepraszam, czy mnie ominęło jakieś wiarygodne info, że słyszę, że kolekcja może paść? Rozważacie to na poważnie?

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #685 dnia: Marzec 16, 2017, 09:52:44 am »
To taka hiperbola. Jeśli w kolekcji będzie nadal dużo błędów translacyjnych,  wydawniczych i logistycznych to fani odwrocą się od kolekcji i przestaną kupować kolejne tomy. A wtedy kolekcja zostanie zawieszona.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #686 dnia: Marzec 16, 2017, 10:25:18 am »
@UP
I jak uważasz, że to nie ma różnicy, to ok - dam ci 80 zł, ty dopłać mi różnicę, kup ten komiks, przetłumacz go dla mnie i odeślij mi po robocie. :wink: Dla mnie nie ma znaku równości w komiksie drukowanym po polsku i po angielsku. Ty jej nie widzisz ale mi nie przeszkadza że masz wydanie zagraniczne.

Miśku, sam nakładasz na siebie jakieś sztuczne ograniczenia. Idź do pracy, zapisz się na podstawy (tak podstawy) angielskiego i przestań być królewiczem, który czeka aż uratuje go jakaś księżniczka z zamku (och ile ja znam takich typów). Przestań czekać aż ktoś cię wyręczy i zacznij działać. 

KC wydawanie w "normalnym" formacie ma taki sam sens jak wydawanie "nowej Granicy" bez przypisów.
Choć nie powiem że nie do końca uważam że egn. jest tożsame z komiksami PL
Fajnie posiadać ten komiks w PL, miałem wydanie E., mimo wszystko chcę Deluxe
A zbieranie komiksów w innym języku niż pl przy obecnym wysypie dobrodziejstwa i mnogości tytułów jest trochę bez sensu jak dla mnie, bo i miejsca brak a finanse też już powoli przestają wystarczać na must have.

Nie do końca. Po wejściu w życie wiadomej ustawy i możliwe że KC się nie załapie do WKKDC to całkiem możliwe, że Egmont wyda to w Deluxe ale cena będzie okładkowa :) Różnica będzie wtedy jeszcze mniejsza, ale w między czasie zagraniczne wydanie może się już wyprzedać. Ja bym brał póki jest, a nie czekał na wielką niewiadomą. Szkoda życia, szkoda czasu.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #687 dnia: Marzec 16, 2017, 10:51:09 am »
Nie do końca. Po wejściu w życie wiadomej ustawy i możliwe że KC się nie załapie do WKKDC to całkiem możliwe, że Egmont wyda to w Deluxe ale cena będzie okładkowa :smile: Różnica będzie wtedy jeszcze mniejsza, ale w między czasie zagraniczne wydanie może się już wyprzedać. Ja bym brał póki jest, a nie czekał na wielką niewiadomą. Szkoda życia, szkoda czasu.
Ustawa nie weszła w życie,
Nawet jakby weszła nie wiemy jak podejdą do tego wydawcy.
Podawałem przykład, ceny mogą zostać obniżone, bo tak między Bogiem a prawdą to cena komiksu Egmontu wychodzi 50 % okładkowej (do hipotetycznych wyliczeń odsyłam do wątku odnośnie cen)
Każdy z nas podejmuje Misiu-pysiu decyzje czy kupuje komiksy w PL czy w oryginale.
Jak przedłużą WKKDC to na allegro pojawią KC w cenie makulatury, jak Egmont zrobi dodruk to może dostaniemy komiks w ludzkiej cenie i formacie, jeśli nie to dla chętnych zostaje wydanie eng.
Tak na oftop ostatnio nawet nie mam czasu ani ochoty na czytanie komiksów w oryginale, nawet nie wyrabiam się z komiksami w pl ;)

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #688 dnia: Marzec 16, 2017, 11:09:59 am »
Każdy z nas podejmuje Misiu-pysiu decyzje czy kupuje komiksy w PL czy w oryginale.

Oczywiście. Któraś z kolei osoba sugeruje już, że swoimi wypowiedziami ZMUSZAM polskich czytelników do zakupu pozycji zagranicznych i NARZUCAM swój tok myślenia. Zapewniam, że nie takie są moje intencje. Błędnie odbieracie moje wypowiedzi. Ja tylko sugeruję i daję pod rozwagę inne rozwiązania, wynikające z moich doświadczeń. Wielu czytelników tkwi w błogiej niewiedzy podsycanej przez wyznawców kultu kolekcji.

Gdyby mnie ktoś podsunął takie gotowe rozwiązanie parę lat temu to całowałbym go po stopach (przenośnia :lol: ).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #689 dnia: Marzec 16, 2017, 11:24:24 am »
Kingdom Come w Deluxe zagranicznym i powiększonym formacie kosztuje obecnie 124,80 PLN na MV. Wydanie Eaglemoss wyjdzie 80 zł + wysyłka. WOW naprawdę warto czekać tyle lat aby zaoszczędzić 40 zł. Oczywiście dostajesz polskie tłumaczenie z błędami i tracisz format powiększony, który bardzo przydaje się przy ilustracjach Rossa. Warto!

No niby nie zmuszasz nikogo Antari ale nagle wymyślasz jakąś wysyłkę. Nie wiem skąd. I DC Deluxe Kingdome Come od Egmontu byłoby tańsze tylko gdy cena okładkowa wyniesie do 99,99 zł. Bo przy 119,99 to już jest 76-77 zł w detalu BEZ PANORAMY, czyli żaden zysk. :)

Też nikogo nie zmuszam, tylko mówię co ja zrobię. Wyjdzie w Kolekcji to kupię tak jak tego Swamp Thinga. A na jakiekolwiek wznowienie Egmontu to czekaj tatka latka.