Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 07, 2017, 05:19:06 pm »
Ja z tą przesyłką dostałem plakietkę z Batmanem, ale ciągle nie dostałem z Supermanem. Napisałem do nich i zapowiedzieli, że doślą.
Słowem - upominaj się, bo już się chyba w tym pogubili.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 08, 2017, 08:28:14 am »
Tom 15: JLA - Rok pierwszy cz.1

Pierwsze strony i już kwiaty  :doubt:

org: The blonde bombshell
TK: Wybuchowa blondynka

org: this morning
TK: na wczoraj

Naprawdę się boję co tam jest dalej  :badgrin: Na razie nie sprawdzam.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 08, 2017, 08:33:49 am »
WKKDCC#15:Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Rok Pierwszy, część 1 - prezentacja komiksu

W dodatkach mamy sześć okładek, tym razem nie są to miniaturki, ale zostały odrobinę przycięte względem oryginalnych.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 08, 2017, 09:22:33 am »
Na wczoraj, na rano - what's the difference... :smile:
Kłoszewski Strike Again. I jak pisaliśmy tydzień temu Garfowi - my już go znamy i wiemy na co go stać.

Ale co ten kelen?! Czy te dwie-trzy osoby które opracowują ten album, tą całą Kolekcję są ślepe? Przecież już na samym początku, w drugim akapicie Ech z Przeszłości gołym okiem widać, że brakuje kilku wyrazów.
#egmontsabotujewkkdc #egmonttozło

« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2017, 09:39:44 am wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 08, 2017, 09:42:09 am »
Przecież już na samym początku, w drugim akapicie Ech z Przeszłości gołym okiem widać, że brakuje kilku wyrazów.
Raczej źle jest skonstruowane zadnie niż brakuje wyrazów.

#egmontsabotujewkkdc #egmonttozło
normalnie dzieciuch z ciebie,  :roll:

Offline Namir

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #635 dnia: Marzec 08, 2017, 09:44:34 am »
Pomijając błędy w tłumaczeniu, to warto się zainteresować tym tomem? Fabuła jest w ciekawa, czy raczej średnia?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #636 dnia: Marzec 08, 2017, 09:55:32 am »
@UP
Jestem na 10 stronie ale mi się już podoba. Rysunki ładne, teksty super, scenariusz nie jest tak strasznie męczący jak w innych originach. Ale to jest Mark Waid. To naprawdę solidna firma i przyjemnie się to czyta. Np. takie sceny z Black Canary idealnie pasują dziś do Dnia Kobiet. Ja polecam.



@mkolek
Każdy kolejny premierowy komiks w kolekcji jest masakrowany przez tłumacza i korektora. KAŻDY. Zostawiają takie babole że głowa boli. To już dziecko by się za którymś tam podejściem nauczyło nie popełniać tych prostych błędów. A oni nie mogą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2017, 10:04:10 am wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #637 dnia: Marzec 08, 2017, 10:07:10 am »
Każdy kolejny premierowy komiks w kolekcji jest masakrowany przez tłumacza i korektora. KAŻDY. Zostawiają takie babole że głowa boli. To już dziecko by się za którymś tam podejściem nauczyło nie popełniać tych prostych błędów. A oni nie mogą.
przez jednego konkretnie tłumacza, ostatnio z tego co kojarzę tłumaczenie w dodatkowej historii z Zagłady Gotham było ok
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2017, 10:13:02 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #638 dnia: Marzec 08, 2017, 10:11:36 am »
Na siedem nowych tłumaczeń 5 jest Tomasza Kłoszewskiego.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #639 dnia: Marzec 08, 2017, 10:15:38 am »
A i w Ostatnim Synu Kryptona były błędy korektorskie w stylu literówki czy zamienionego dymku.

W tej wersji Martian Manhunter był kiedyś ubermannem i zaczynał w Wermahcie. :D :)

« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2017, 10:28:22 am wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #640 dnia: Marzec 08, 2017, 10:32:24 am »
W tej wersji Martian Manhunter był kiedyś ubermannem i zaczynał w Wermahcie
że co ?? nie znam dokładnie całej historii Martiana Manhuntera, ale tu już pojechałeś na maksa ze swoim odlotem
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2017, 10:36:15 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #641 dnia: Marzec 08, 2017, 10:44:29 am »
Ty nie potrafisz złapać dowcipu nawet jak dorzucę do niego skan strony komiksu do której się odnoszę. :) I nie oglądałeś Justice League TAS "Czas Dzikosa". I nie kupisz tego tomu WKKDC. Nie dziw się więc, że nic nie rozumiesz. :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #642 dnia: Marzec 08, 2017, 11:00:52 am »
Ty nie potrafisz złapać dowcipu nawet jak dorzucę do niego skan strony komiksu do której się odnoszę. :smile: I nie oglądałeś Justice League TAS "Czas Dzikosa". I nie kupisz tego tomu WKKDC. Nie dziw się więc, że nic nie rozumiesz. :smile:
a ty się nie znasz na dobrych komikach co wiele razy udowodniłeś, myślę że byłbyś zdziwiony moją znajomością całego TAS od DC (i nie mam tu na myśli tylko JL), więc nie twierdź czegoś o czym nie wiesz, twój dowcip jak zwykle był podsycony rasizmem (ja to tak odebrałem, a takie coś mnie nie bawi), jedyne w czym masz rację to że nie kupię tego tomu, mam 4 pierwsze i mi to starcza

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #643 dnia: Marzec 08, 2017, 11:03:32 am »
twój dowcip jak zwykle był podsycony rasizmem
Przesadzasz.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #644 dnia: Marzec 08, 2017, 11:10:55 am »
@mkolek81
To jeśli tak jak ja oglądałeś wszystkie animacje DC i pamiętasz Justice League, to w "Czasie Dzikosa" Vandal sam mówił do Marsjanina per "Ubermąż". I na tym oparłem ten dowcip. A że ciebie nie śmieszy to inna sprawa.