trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #555 dnia: Luty 27, 2017, 08:54:19 am »
Czyżby to był pierwszy tom WKKDC, który lepiej mieć właśnie z tej kolekcji, a nie z poprzednich wydań?
Tak.
Bo z opinii na forum wynika, że w przypadku "Dark Haloween" czy "Catwomen" produkt konkurencji jest lepszy niz wydanie Eaglemoss...
I tu też tak.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #556 dnia: Luty 27, 2017, 09:45:59 am »
Czyżby to był pierwszy tom WKKDC, który lepiej mieć właśnie z tej kolekcji, a nie z poprzednich wydań?
Cóż, nie pamiętam jak wyglądało wydanie Egmontu. "Demona" tam na pewno nie było, a i "Gazowni" pewnie też nie. Egmont na pewno zamieścił oryginalne okładki Mignoli w normalnym rozmiarze. No i cena była niższa...
Ale tak, ze względu na zawartość, moim zdaniem wydanie WKKDC jest dużo lepsze, bo "dodatki" przyćmiewają główną historię.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #557 dnia: Luty 27, 2017, 10:14:21 am »
W pierwszym wydaniu Zagłady nie ma żadnych dodatków ani okładek. Jest za to gorsza czcionka i bladsze kolory. W tym wypadku wydanie z kolekcji wygrywa pod każdym względem. Jest też poprawiony jeden byk w tłumaczeniu: Apartament Olivera Greena. Poprawiono na: Apartament Olivera Queena.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #558 dnia: Luty 27, 2017, 10:46:02 am »
Tak.I tu też tak.
A widziałeś oba wydania "Długie Halloween? Bo poza wiadomą różnicą w papierze, okładce i tym że wydanie Muchy jest w jednym tomie a WKKDC w dwóch są plusy wydania WKKDC:

-Lepsze nasączenie kolorów
-Okładki na całą stronę (w wydaniu Muchy są kwadraciki ale tak samo jest w zbiorczym oryginale)
-Dodatkowe klasyczne historie: Dwie pierwsze historie Poison Ivy 12 i 12 stron, Geneza Two-Face'a 13 stron.

W obu wydaniach tłumaczenie jest to samo

Więc różnice prawie takie same jak w "Zagłada Gotham"  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 10:50:47 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #559 dnia: Luty 27, 2017, 11:42:04 am »
A widziałeś oba wydania "Długie Halloween? Bo poza wiadomą różnicą w papierze, okładce i tym że wydanie Muchy jest w jednym tomie a WKKDC w dwóch są plusy wydania WKKDC:

-Lepsze nasączenie kolorów
-Okładki na całą stronę (w wydaniu Muchy są kwadraciki ale tak samo jest w zbiorczym oryginale)
-Dodatkowe klasyczne historie: Dwie pierwsze historie Poison Ivy 12 i 12 stron, Geneza Two-Face'a 13 stron.

W obu wydaniach tłumaczenie jest to samo

Więc różnice prawie takie same jak w "Zagłada Gotham"  :smile:
Tak widziałem (przeglądałem doprecyzuje), dla mnie te dodatkowe historię są zbyteczne, jeszcze genezę Two-Face rozumiem, ale historie z Poison Ivy są niepotrzebne tym bardziej że Długie Halloween to historia upadku Denta, reszta wariatów z Arkham pojawia się gościnnie w tym komiksie. Po za tym zapominacie o dodatkach wydania Muchy. Co do kolorów to nie porównywałem ale wg mnie nie jest tak źle jak to przedstawiacie.
A co do zmniejszania okładek to WKKDC wcale nie jest w tym lepsza.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 11:50:01 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #560 dnia: Luty 27, 2017, 12:00:01 pm »
A co do zmniejszania okładek to WKKDC wcale nie jest w tym lepsza.
Piszemy o Długie Halloween  :smile:

W WKKDC też jest pięć stron dodatków (dokładnie tyle samo co w wydaniu Muchy).

Tak samo historia Demona jest niepotrzebna w "Zagładzie Gotham" które polecałeś w wersji WKKDC.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #561 dnia: Luty 27, 2017, 12:07:36 pm »
ale wydanie Muchy nie ma koszmarnej panoramy na grzbiecie, a w razie koniecznosci moze sie przydac do samoobrony :D

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #562 dnia: Luty 27, 2017, 12:08:45 pm »
No nie ma  :smile: Ale "Zagłada Gotham" polecana w wydaniu WKKDC też ma.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 12:16:37 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #563 dnia: Luty 27, 2017, 12:28:44 pm »
Tak samo historia Demona jest niepotrzebna w "Zagładzie Gotham" które polecałeś w wersji WKKDC.
Polecam dlatego, że to jest Kirby.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #564 dnia: Luty 27, 2017, 12:47:25 pm »
I jest naprawdę niezła. Zdecydowanie odstaje od większości ramotek. Trochę mi brakuje na polskim rynku takich bardziej niszowych rzeczy (jakieś Kamandi, Man Thingi, Kaczory Howardy, Dracule), bo tam można znaleźć naprawdę nieźle napisane rzeczy, a czasem nawet prawdziwe perełki.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #565 dnia: Luty 27, 2017, 01:26:50 pm »
@UP
Niedługo Marvel Horror wyjdzie z originem Draculi i innych stworów z lat 70-tych. A kiedyś wyjdzie Blade w MMH, również z jego originem. No chyba że Marvel Origins 70's ci Blaskowitz nie podszedł.

Zagłada Gotham jest naprawdę solidnym tomem i pokazuje wielkość kolekcji - 200 stron, niezła, ciekawa historia (tu nie zgadzam się ze Szczochem) dobre dodatki, dobre tłumaczenie, nie śmierdzi kiblem, nie ma przekrzywionego grzbietu, nie ma innego odcieniu czarnego koloru na grzbiecie (jak Długie Halloween cz.2). Jeśli nikt nie popełnia głupich błędów, za 40 zł można mieć świetne komiksy.

A w Zdjęciach Komiksów jeden forumowicz wrzucił projekt naklejki na grzbiet, jeśli ktomuś się panorama nie podoba.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #566 dnia: Luty 27, 2017, 01:54:51 pm »
Zagłada Gotham jest naprawdę solidnym tomem i pokazuje wielkość kolekcji - 200 stron, niezła, ciekawa historia (tu nie zgadzam się ze Szczochem) dobre dodatki, dobre tłumaczenie, nie śmierdzi kiblem, nie ma przekrzywionego grzbietu, nie ma innego odcieniu czarnego koloru na grzbiecie (jak Długie Halloween cz.2). Jeśli nikt nie popełnia głupich błędów, za 40 zł można mieć świetne komiksy.

Posługujesz się bardzo, ale to bardzo słabą erystyką (podsumowując delikatnie, bo na klawiaturę ciśnie się inne sformułowanie). I na dodatek sam sobie przeczysz w jednym i tym samym poście (wymieniając niedoróbki tej kolekcji).
Ten tom unaocznia właśnie słabość tego produktu - bo niewykluczone, że to dopiero pierwsza (na czternaście tomów) naprawdę dobra historia w całym tym bałaganie wydana bez irytujących/drażniących błędów, wad i niedoróbek.
Określenia "niewykluczone" używam, ponieważ paru tomów nie mam. Czyli mogą być zarówno ok, jak i mogą być spaprane. Niemniej pisanie o "sile kolekcji" świadczy albo o braku wyczucia jakości albo o byciu skrajnym "fanbojem". Jedno i drugie chwały nie przynosi.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #567 dnia: Luty 27, 2017, 01:55:51 pm »
nie śmierdzi kiblem, nie ma przekrzywionego grzbietu
nie zgodzę się, bo z tym jest różnie i zależy od egzemplarzu

U mnie odcień na tym tomie OK w przeciwieństwie do Wilki Skok Seliny  :smile:
a ta wypowiedź potwierdza to co napisałem
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 02:07:12 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #568 dnia: Luty 27, 2017, 02:03:22 pm »
Zagłada Gotham jest naprawdę solidnym tomem i pokazuje wielkość kolekcji - 200 stron, niezła, ciekawa
To co pokazuje Wonder Woman - Krąg?

nie ma innego odcieniu czarnego koloru na grzbiecie (jak Długie Halloween cz.2).
U mnie odcień na tym tomie OK w przeciwieństwie do Wilki Skok Seliny  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #569 dnia: Luty 27, 2017, 04:25:08 pm »
@death_bird
Już wielokrotnie mówiliśmy o tym, że błędy tłumaczeniowe popełnia podwykonawca, któremu wcale nie zależy na sukcesie Kolekcji, bo sam też wydaje swoje własne DCki. Ja wiem, że Eaglemoss niespecjalnie miał innego partnera do wyboru (bo Mucha się wymiksowuje z Kolekcji) na naszym rynku. Ale dotychczasowe 14 tomów i jedno WS pokazuje wszystkie wady takiej współpracy z dotychczasowym konkurentem. Kurczę mi to przypomina sytuację, jak w Srebrnej Erze Marvel był zmuszony do tego, by jego wydawcą było DC i cierpiał z tego powodu.

@JanT
Krąg po pierwsze jest cieniutki - tylko 144 strony. Źle że nie dodano jeszcze dwóch zeszytów.. Po drugie to jest pierwszy tom prezentujący nam Tomasza Kłoszewskiego, który jest Jonaszem tej Kolekcji.

 

anything