Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #540 dnia: Luty 26, 2017, 09:31:28 am »
Egmont w życiu nie wydałby Animal Mana. Never ever. To tytuł tak enigmatyczny dla przeciętnego polskiego czytelnika, że TK nie pójdzie na takie ryzyko. Mieliśmy niszowego Szpona i niezbyt wydawnictwu to wyszło. jeju - oni nawet nie wydali nic solowego z Green Lanternem przez te 4 lata mielenia N52. A co dopiero Animal Mana, Teen Titans czy Huntress. (...)

Enigmatyczny? Może dla ciebie. Tu jest mowa o starym Animal Manie Morrisona, a nie tym z N52. Nigdy nie mów nigdy - Egmont co prawda swojego czasu sparzył się na Swamp Thingu (a szkoda), ale tempo wydawania Vertigo jest coraz lepsze (Y, Skalp), więc może kiedyś doczekamy takich klasyków jak Doom Patrol czy the Invisibles.

I na litość boską, nie porównuj Animal Mana do takiego gniota jak Szpon.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #541 dnia: Luty 26, 2017, 09:41:35 am »
@UP
On nie ma pojęcia o tytułach o których piszesz  :smile:

Mniej więcej tak będzie wyglądać u nas panorama:


Ciekawe czy Eaglemoss jest tego świadom? Może by to logo wycięli lub zmniejszyli.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #542 dnia: Luty 26, 2017, 10:01:48 am »
@UP
Eeee. Bez takich. Ja tylko piszę o małej rozpoznawalności i popularności danych bohaterów w Polsce, a nie o jakości danych historii. I twarda rzeczywistość jest taka, że masówka ze Spider-manem, Deadpoolem czy Batmanem sprzeda się zawsze. A nawet wybitne dzieło z kimś takim jak Animal Man, Huntress, Sonda czy Hawkman zalegała by na półkach.

Rzeczywiście - hiszpańskie WKKDC jest drukowane jak WKKM. To ja już w ogóle nie rozumiem czemu nasza edycja jest drukowana w Hiszpanii, skoro oni dostają inną wersję. Chyba, że tam liczy się tylko ilość jednorazowego zamówienia i niekonieczna jest identyczność zamówionych egzemplarzy. Teraz wychodzi na to, że nasze tomy są drukowane "cieniej" tylko i wyłącznie dlatego, żeby był ich transport z Hiszpanii tańszy. Co jest absurdem, bo na to samo by wyszło, gdyby drukowano je w Polsce i nie ciągnięto stamtąd.  :doubt:

Też myślę, że będą może jakoś logo ścieśniać, żeby to zmieścić na 60 numerach. Chociaż Hachette ucięło na 60 numerze ramię Nightcravlera i nic się nie stało, bo wydłużyli kolekcję. No zobaczymy.
 

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #543 dnia: Luty 26, 2017, 11:22:57 am »
Rzeczywiście - hiszpańskie WKKDC jest drukowane jak WKKM. To ja już w ogóle nie rozumiem czemu nasza edycja jest drukowana w Hiszpanii, skoro oni dostają inną wersję.
A czemu oni mają specjala w cenie dwóch tomów?  :smile:

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #544 dnia: Luty 26, 2017, 02:20:14 pm »
A czemu oni mają specjala w cenie dwóch tomów?  :smile:
no bo Egmont źle podpowiedział Eaglemosowi. Nie pamiętasz już tej dyskusji?  :lol:

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #545 dnia: Luty 26, 2017, 09:52:46 pm »
spokonie - panoramy nie obetna, tylko wiedza, iz przedluza kolekcje. i tak naprawde, to my wszyscy tez to wiemy ;)
rymow etrigana tez mi jakos brakuje - coprawda jakies tam drobne sie znajduja, ale jednak to nie to, do czego przyzwyczaily nas jego wystepy w innych historiach.
mnie natomiast strasznie razi w oczy, ze tlumacz dopuscil sie  odmieniania imienia Bruce w taki, a nie inny sposob. niby obce imiona konczace sie na nieme 'e' mozna odmieniac, choc  czesto uzywa sie do tego apostrofu. ale zeby odmienic Bruce przez mianownik ??? to, ze wg zasad gramatyki mozna to zrobic, wcale nie oznacza przeciez, ze trzeba :) za kazdym razem, gdy czytalem "Brusie...", to rzucalem miesem

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #546 dnia: Luty 26, 2017, 10:30:53 pm »
rymow etrigana tez mi jakos brakuje - coprawda jakies tam drobne sie znajduja, ale jednak to nie to, do czego przyzwyczaily nas jego wystepy w innych historiach.
To już sam potwierdzam więc OK  :smile:

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #547 dnia: Luty 26, 2017, 10:38:42 pm »

mnie natomiast strasznie razi w oczy, ze tlumacz dopuscil sie  odmieniania imienia Bruce w taki, a nie inny sposob. niby obce imiona konczace sie na nieme 'e' mozna odmieniac, choc  czesto uzywa sie do tego apostrofu. ale zeby odmienic Bruce przez mianownik ??? to, ze wg zasad gramatyki mozna to zrobic, wcale nie oznacza przeciez, ze trzeba :smile: za kazdym razem, gdy czytalem "Brusie...", to rzucalem miesem


Rozmawiałem kiedys z osobą, która zawodowo zajmuje sie korekta i redakcją tekstów, i ona mi powiedziała, że zadaniem korektora jest wprowadzenie poprawek wedle obowiązujących zasad pisowni, nawet jeśli uważa je za niemądre lub wie, że na pewno wkrótce te zasady się zmienią. W wypadku odmiany Bruce'a we wszystkich przypadkach mamy imię z apostrofem, z jednym wyjątkiem:


https://dobryslownik.pl/slowo/Bruce/86308/4/


Odmiana jest na samym dole.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #548 dnia: Luty 27, 2017, 03:39:58 am »
Jakie inne elsewordy są jeszcze przewidziane w kolekcji? "Gwoździu" i to tyle?

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #549 dnia: Luty 27, 2017, 06:04:24 am »
Jakie inne elsewordy są jeszcze przewidziane w kolekcji? "Gwoździu" i to tyle?
wliczając tytułu z listy niemieckiej po 60 tomie wyłapałem Batman: Dark Knight Dynasty, Superman/Batman: Generations,

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #550 dnia: Luty 27, 2017, 06:20:48 am »
Jeszcze po 60 jest Kingdom Come.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #551 dnia: Luty 27, 2017, 07:11:23 am »
Jeszcze "Następny Gwóźdź". "Sprawiedliwość" to też elseworld.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #552 dnia: Luty 27, 2017, 07:43:58 am »

W wypadku odmiany Bruce'a we wszystkich przypadkach mamy imię z apostrofem, z jednym wyjątkiem:


https://dobryslownik.pl/slowo/Bruce/86308/4/


Odmiana jest na samym dole.

po przeczytaniu komiksu bylem juz na tej stronie, stad wiem, ze nie jest to odmiana bledna, jak poczatkowo mi sie wydawalo. nie osadzilem przeciez tlumacza o popelnienie bledu, tylko o zbedna nadgorliwosc :) po prostu stanowczo wole zwrot "chodzmy Bruce" od "chodzmy Brusie", tak samo zreszta jak wole "widoczne na zdjeciu postacie" od "widoczne na zdjeciu postaci" :)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #553 dnia: Luty 27, 2017, 07:49:28 am »
"Zagładę Gotham" w swoim czasie odpuściłem. Teraz nadrobiłem i przypomniałem sobie, dlaczego przed laty z niej zrezygnowałem: Mignolę uwielbiam, ale tylko we w pełni autorskim wydaniu. Nawet najlepsi rysownicy (jak Corben), albo imitatorzy (kilku rysowników z "B.B.P.O.") nie mają moim zdaniem "tego czegoś", co pozwala nasączyć jego historie odpowiednim nastrojem oraz nadać jego narracji autentyzm. W efekcie nieźle przecież rysowana przez Nixey'a "Zagłada Gotham" jest, jak dla mnie, nudnawa, przewidywalna, fabularnie wątła i średnio zabawna.
Na plus zaliczam sam początek i kapitalne wykorzystanie postaci Pingwina do parafrazy antarktycznego motywu z "W Górach Szaleństwa" Lovecrafta. No i brawa za dobrze dopasowaną, monochromatyczną kolorystykę (ale w komiksie sygnowanym przez Mignolę nie mogło być inaczej).

Ten tom WKKDC jest jednak wart uwagi z zupełnie innego powodu - mianowicie dodatkowych historii. Nowelka "Gazownia" prezentuje jeszcze lepszy styl graficzny. W tym oldschoolowym drobiazgu zapomniałem całkowicie o Mignoli i Nixey wypadł naprawdę porządnie.
Prawdziwą rewelacją okazał się natomiast 1. numer "Demona" Jacka Kirby'ego. Seria to słynna, ale wcześniej nie miałem okazji do niej zajrzeć. Tymczasem naprawdę warto poświęcić jej uwagę. Rysunki to Kirby w najbardziej odjazdowej wersji. Zapierające dech w piersiach kadry z quasi-średniowiecza, rewelacyjne kompozycje bitewne, charakterystyczne zbliżenia na "monumentalne" twarze.
Etrigana miałem zawsze za postać raczej groteskową i - za sprawą designu i rymowanek - naiwną. Teraz jednak w ogóle się nie dziwię, dlaczego - po takim debiucie - tak chętnie sięgali po niego Moore, Gaiman, czy choćby Kevin Smith.
Zeszyt ten czyta się świetnie także w kontekście tomu debiutów Marvela z lat 70. z WKKM.
Za jego sprawą na pewno zachowam sobie cały tom.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Kokosz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #554 dnia: Luty 27, 2017, 08:47:19 am »
Ten tom WKKDC jest jednak wart uwagi z zupełnie innego powodu - mianowicie dodatkowych historii.

Czyżby to był pierwszy tom WKKDC, który lepiej mieć właśnie z tej kolekcji, a nie z poprzednich wydań?

Bo z opinii na forum wynika, że w przypadku "Dark Haloween" czy "Catwomen" produkt konkurencji jest lepszy niz wydanie Eaglemoss...