Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 378921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #525 dnia: Luty 24, 2017, 09:59:32 pm »
"Ta sprawa bardziej jest skomplikowana, jak wszystko, co się tyczy Demona Etrigana" - że powtórzę swój świetny i niedoceniony rym z wczoraj  :lol:

I cieszy mnie, że ten komiks wzbudził taką dyskusję, bo jest świetny, choć rzecz jasna wolałbym, żeby rysował go sam Mignola... dobrze, że ukazuje się ta kolekcja, bo o wcześniejszej polskiej edycji nie wiedziałem i pewnikiem bym jej nie szukał.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #526 dnia: Luty 25, 2017, 06:05:23 am »
Po starcie Kolekcji Egmontowa Zagłada zaraz wyskoczyła na Allegro. Tak samo jak inne duble. Ale zgadzam się - bardzo dobrzeże Kolekcja jest.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #527 dnia: Luty 25, 2017, 07:46:33 am »
- you i look nie mogą się rymować
Przecież się rymuje  :smile: :

http://uploadfile.pl/pokaz/1031474---iuna.html nie trzeba ściągać wystarczy "play"
Tu też się chłopu rymuje 00:12 https://soundcloud.com/kennyrogersofficial/look-at-you
a tu pełno 1:37 do 2:12 https://www.youtube.com/watch?v=h6x6hWNcmT0
 
debts / nex
t https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#en/pl/debts%20%2F%20next - kliknąć w głośnik

Jak już pisałem wcześniej po wpisie z FB "W oryginale Etrigan też nie rymuje? Czy to Grzędowicz skopał tłumaczenie?" porównałem z ostatnimi stronami gdzie było to "Etrigan / again" "you / look" i wtedy napisałem:

"W WKKDC kolejny dzisiaj dramat / w przekładzie Grzędowicza nie ma rymów Etrigana" (pewnie też ci się nie rymuje dzisiaj / Grzędowicza  :smile: ) nie wiedząc że wcześniej jednak były rymy.

I rzeczywiście te moje przykłady się znacznie różnią od wcześniejszych rymów (a "debts / next" jak się rymuje to niechcący) Teraz nie uważam że z tłumaczeniem jest coś źle i przepraszam za zamieszanie.
(to chyba tak z rozpędu po chłodnicach  :smile: )

W związku z tym zapytałem troje innych zawodowych tłumaczy
Tak myślałem że zapytasz  :smile:

Uzupełniłem listę niemiecką o wydane pozycje i zapowiedzi.
Może ją dodać do pierwszego postu pod polską?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2017, 10:24:59 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 25, 2017, 08:47:41 pm »
Na załączonych obrazkach widać jeden kawałek panoramy ze specjala z NML chyba. Szkoda, ze na razie tylko w Hiszpanii. Co do niemieckich dalszych tytułów - naprawdę egzotyczne i ciekawe pozycje się szykują w dalszych numerach. Czekam na nie z niecierpliwością.



Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #529 dnia: Luty 25, 2017, 09:47:40 pm »
A mógłbyś powiedzieć, które są tymi bardziej egzotycznymi? Dobór jest jak najbardziej OK, ale nie wiem czy są tam jakieś "szaleństwa".

Btw., jeżeli kolekcja dociągnie do 95 tomu, to tam jest ukryty mój ulubiony zeszyt komiksowy w ogóle.  :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #530 dnia: Luty 25, 2017, 09:55:37 pm »
Btw., jeżeli kolekcja dociągnie do 95 tomu, to tam jest ukryty mój ulubiony zeszyt komiksowy w ogóle.  :biggrin:
Który to?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #531 dnia: Luty 25, 2017, 10:05:59 pm »
Blasko lubi Animal Mana. Była na forum o nim dyskusja i powody czemu Egmont tego nie wyda. :)

Ja jestem mniej w DC zorientowany, więc pewne tytuły widzę pierwszy raz na oczy. Ale przez to chcę je jak najbardziej poznać. Np.
Time Masters: Vanishing Point - do serialu pasuje ten tytuł.
Batman and the Mad Monk - co to za szalony mnich dla Batmana??
Justice League: Gatekeeper - Bramowy?

I inne - cieszę się niezmiernie że WKKDC wychodzi w Polsce i wreszcie dostaniemy masę dobrych pozycji z DC. A nie tylko Batman z N52.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #532 dnia: Luty 25, 2017, 10:11:02 pm »
Time Masters: Vanishing Point - do serialu pasuje ten tytuł.
O, tego akurat nie znam, ale patrząc po okładce:

To nie widzę tu dużo egzotycznych twarzy. :wink:

@JanT
O, ten tu. Złoto. :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #533 dnia: Luty 25, 2017, 10:22:00 pm »
@JanT
O, ten tu. Złoto. :biggrin:
Tak myślałem  :smile: Sam ten zeszyt wart 40 zł  :biggrin:

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #534 dnia: Luty 25, 2017, 10:32:56 pm »
Smutne, że przez tę cholerną kolekcję Animal Man (jeden z moich absolutnie ulubionych komiksów superhero) u nas nie wyjdzie, bo Eaglemoss wypuści kilka pierwszych zeszytów (na razie nic nie wiadomo o reszcie), co nie ma sensu, bo całość liczy bodajże 26 zeszytów, tworzących jedną historię.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #535 dnia: Luty 25, 2017, 10:40:08 pm »
@UP
To jest tom 95 i nie wiadomo czy w ogóle u nas będzie tyle (Bazyl nie pisz że na pewno będzie  :smile: ) a Egmont i tak jakby chciał to mógłby wydać (jak WW Rucki która jest wcześniej w kolekcji) ale jakoś tego nie robi i tak samo z Doom Patrol a jego w kolekcji nie ma.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #536 dnia: Luty 25, 2017, 10:43:25 pm »
@JanT
A z kolei Doom Patrol byłby naprawdę egzotyczną historią. :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #537 dnia: Luty 25, 2017, 10:54:41 pm »
Ciekawe jaką by Bazyl wysmarował recenzją tak egzotycznego tytułu  :smile:
Mieliśmy niszowego Szpona i niezbyt wydawnictwu to wyszło.
Skąd to wiesz?

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #538 dnia: Luty 25, 2017, 11:15:54 pm »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #539 dnia: Luty 26, 2017, 06:58:56 am »
Na załączonych obrazkach widać jeden kawałek panoramy ze specjala z NML chyba. Szkoda, ze na razie tylko w Hiszpanii. Co do niemieckich dalszych tytułów - naprawdę egzotyczne i ciekawe pozycje się szykują w dalszych numerach. Czekam na nie z niecierpliwością.



Dobrze widać na tym zdjęciu że mają grubsze te tomy: drugi tom Hush cz.2 kończy się z głową Hala a u nas dopiero trzeci  :smile: a tom 14 to już prawie pół Supermana. To ze 25% panoramy u nas będzie ucięte.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2017, 09:47:21 am wysłana przez JanT »

 

anything