trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 379964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #405 dnia: Luty 14, 2017, 02:46:28 pm »
PS.Błędy WKKDC nawet Kukiego wyciągnęły z matecznika  :smile:
:lol: U mnie w mateczniku jest taki stos komiksow do przeczytania, ze po prostu nie mam czasu produkowac sie na forum.

W odniesieniu do tlumaczenia p. Kloszewskiego sa tez pozytywne strony, bowiem dal podwaliny do subkultury fanow SH w Polsce: 1. kazdy fan SH bedzie od teraz okreslal automaty z woda jako chlodnice; 2. polscy fani SH nie beda rozrozniac miedzy matkami a ojcami, a ci najzagorzalsi nawet miedzy płciami, co w sumie jest na fali, bo duchu gender; 3. kazdy normalny fan SH mieszka/zyle w mateczniku; 4. no i oczywiscie nie moze zajmowac sie rolnictwem, bo nie ma pojecia o nawozach.

Ale tak zupelnie na serio, to swietna robote zrobiles wykrywajac te bledy i tak trzymaj - juz nie moge sie doczekac kolejnych zabawnych igraszek translatorskich w WKKDC. Zeby nie bylo, ze tak pisze w prozni, to zapewniam, ze kupuje i bede kupowal wszystkie numery.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #406 dnia: Luty 14, 2017, 10:59:31 pm »
Tak dla przerwania wątku przekładowego - pytanie z pozycji laika. Chodzi mi o Catwoman. Bo właśnie ją czytam i udało jej się zabić niesmak po wcześniejszym numerze (Ziemia 2). Ale przy okazji zgłupiałem. W tym tomie jest "Na tropie Catwoman". Ale z tego co widzę w zapowiedziach - w kolekcji ma być tom o takim tytule. Czy ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi? I jak te dwa tomy Catwoman z kolekcji mają się do "Na tropie Catwoman" wydanego wcześniej przez Egmont?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 14, 2017, 11:41:39 pm »
Dwa tomy Catwoman z kolekcji są w tym wydaniu https://www.gildia.pl/komiksy/292450-catwoman-1-na-tropie-catwoman bez czwartego zeszytu.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #408 dnia: Luty 15, 2017, 12:25:35 am »
To jest komiks słaby i nawet przeczytanie go w oryginale i z ilustracjami Michała Anioła nie zmieniłoby mojego odbioru na tyle, żebym go uznał za chociaż przeciętny.
Amen.
Oby do "Zagłady".

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #409 dnia: Luty 15, 2017, 06:39:47 am »
Amen.
Oby do "Zagłady".

Pierwszy tom WKKDC, na który naprawdę czekam.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #410 dnia: Luty 15, 2017, 10:09:55 am »
Dwa tomy Catwoman z kolekcji są w tym wydaniu https://www.gildia.pl/komiksy/292450-catwoman-1-na-tropie-catwoman bez czwartego zeszytu.

Czyli w kolekcji będzie (łącznie w tych dwóch tomach) o jeden zeszyt więcej? Trochę to lipa, bo porównując to kosztowo kolekcja wcale tak atrakcyjnie nie wypada.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #411 dnia: Luty 15, 2017, 10:14:04 am »
Odwrotnie. W tomach z kolekcji nie będzie piątego numeru miniserii Catwoman. Nie licząc oczywiście zeszytów archiwalnych. Z tym wpływem na inne historię, to tak nie do końca. Zeszyt jest faktycznie zamkniętą historią, ale pojawia się do niego nawiązanie w ostatnim zeszycie.

UP. 8azyliszek był pierwszy.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 10:20:31 am wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #412 dnia: Luty 15, 2017, 07:27:22 pm »
Czy ktoś już dostał tomy 12 i 13 w prenumeracie?
Może to za wcześnie jeszcze?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #413 dnia: Luty 15, 2017, 08:39:49 pm »
Jakaieś 3 tygodnie temu już docierały pierwsze prenumeraty z 12 i 13.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #414 dnia: Luty 15, 2017, 09:46:04 pm »
Swoją drogą obecnie dostępne na rynku tłumaczenie opowiadania Lovecrafta, do którego nawiązuje tytuł następnego tomiku WKKDC brzmi "Przyszła na Sarnath zagłada". Czy tylko ja uważam, że "Przyszła na Gotham zagłada" byłoby wersją przyjemniejszą dla ucha?

 - To nie jest żaden przytyk do tłumaczenia Egmontu.-

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #415 dnia: Luty 15, 2017, 10:01:55 pm »
@up
- po raz kolejny się z tobą zgadzam! Zresztą pisałem już o tym na forum i to w tem wątku! [str18] :biggrin:

PS- Najnowszy przekład Płazy poprzedzony był przez przekłąd RPLipskiego - "Zagłada Sarnathu" w tomie "Sny o terrorze i śmierci" wyd Zysk i ska, więcej polskich wersji nie znam.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 10:07:13 pm wysłana przez LordDisneyland »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #416 dnia: Luty 15, 2017, 10:06:39 pm »
A. Przepraszam, trochę mnie nie było i przeleciałem temat po łebkach.  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #417 dnia: Luty 16, 2017, 07:04:13 am »
Jeśli kiedyś był przekład "Zagłada Samathu", to stąd się wzięła "Zagłada Gotham". przecież dostaniemy egmontowe tłumaczenie sprzed 12 lat tylko lekko odświeżone przez Redaktora merytorycznego Kolekcji.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #418 dnia: Luty 16, 2017, 10:04:24 am »
Czy ktoś już dostał tomy 12 i 13 w prenumeracie?
Może to za wcześnie jeszcze?

Już dawno powinny dotrzeć, ale z tego co wiem jeszcze nikt albo prawie nikt nie ma. Chciałbym wierzyć, że czekają na dostawę plakietek, ale pewnie po prostu obsuwa wynika z fatalnej obsługi.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #419 dnia: Luty 16, 2017, 10:11:16 am »
Jeśli kiedyś był przekład "Zagłada Samathu", to stąd się wzięła "Zagłada Gotham". przecież dostaniemy egmontowe tłumaczenie sprzed 12 lat tylko lekko odświeżone przez Redaktora merytorycznego Kolekcji.


Faktycznie było już tłumaczenie "Zagłada Sarnathu" w jednym zbiorku opowiadań, ale ukazało się ono kilka lat po egmontowym Batmanie. (chyba że jest jeszcze jakieś inne wydanie)


Zwróć proszę uwagę, że w moim poście mówię o tym co ładniej/lepiej brzmi a nie co będzie i dlaczego. Wiec twój post jest zbędny.