Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 379991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 12, 2017, 12:52:09 pm »
Nie chodzi o to, że dużo jest tego Batmana tylko jak Egmont żongluje kolejnością wydawniczą danych tytułów.


Spójrzmy na to pod tym kątem - kolekcje Hachette mają się dobrze bo jadą ogólnie przyjętą kolejnością dzięki czemu jest na co czekać bo wiele fajnych pozycji jest dalej. Z kolei takie WKKDC nawpycha wam na początku samego Batmana bo jakiś "znawca" przekazał Eaglemossowi, że ten bohater się dobrze sprzedaje w Polsce i w ten sposób może zarżnąć tą kolekcję takimi czynnikami jak nuda, powtarzalność.


Hachette na lajcie dociągnie do 150 numerów dokładając do tego drugą kolekcję.


Zobaczymy jak to pójdzie Eaglemoss w połączeniu z największym wyjadaczem, weteranem komiksowym na naszym rynku czyli Egmontem.


 :smile:

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 12, 2017, 01:27:18 pm »
Nie chodzi o to, że dużo jest tego Batmana tylko jak Egmont żongluje kolejnością wydawniczą danych tytułów.


Spójrzmy na to pod tym kątem - kolekcje Hachette mają się dobrze bo jadą ogólnie przyjętą kolejnością dzięki czemu jest na co czekać bo wiele fajnych pozycji jest dalej. Z kolei takie WKKDC nawpycha wam na początku samego Batmana bo jakiś "znawca" przekazał Eaglemossowi, że ten bohater się dobrze sprzedaje w Polsce i w ten sposób może zarżnąć tą kolekcję takimi czynnikami jak nuda, powtarzalność.


Hachette na lajcie dociągnie do 150 numerów dokładając do tego drugą kolekcję.


Zobaczymy jak to pójdzie Eaglemoss w połączeniu z największym wyjadaczem, weteranem komiksowym na naszym rynku czyli Egmontem.


 :smile:


Ale to jest smutne na 14 komiksów 7 o Batmanie :D troszkę beka ja bym był bardziej za tym by rozpowszechnić w Polsce takie postacie jak Green Lantern, Green arrow, flash itp jakieś klasyczne historie z tymi bohaterami a nie same batmany supermana też z tego co widzę po liście pełno...

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 12, 2017, 01:50:55 pm »
supermana też z tego co widzę po liście pełno...
Narzekanie, że jest dużo Supermana, z którym w ciągu ostatnich 2 lat Egmont wydał dwa solowe komiksy. To już nawet Flash miał więcej wydań.
Tak policzyłem - 9 solowych Supermanów na 60 albumów WKKDC. W normie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 12, 2017, 01:59:27 pm »
Oczywista oczywistość. Przecież 3/4 egmontowego N52 to Batman i Batman.
Jest Pół na Pół przestań zakłamywać rzeczywistość. Posiadam wszystkie tomy z Nowego DC więc w porównaniu do ciebie wiem jak jest.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 12, 2017, 02:09:15 pm »
@UP
To ile w sumie od 2013 roku Egmont wydał N52 i ile z tego to Batmany i Liga Sprawiedliwości z Batmanem?. A Superman/Wonder Woman nie wydali.  :doubt:

Wystarczy sobie puścić odpowiednia muzyczkę i od razu ma się ochotę na więcej Supermana. :)


Jedyny problem z kolekcyjnymi tomami, to to, że jest aż trzy originy. Zdecydowanie za dużo. Wystarczyłby jeden (może Byrne'a, może Secret Origin) i dać inne opowieści. Np King of the World.
http://superman.wikia.com/wiki/Superman:_King_of_the_World

@DOWN
To przepraszam za swój błąd. Ostatnio Egmont nadrobił Flashami i HQ. A mi się jeszcze to zlało z DC Deluxe i JLA. Myślałem, że Batmanów jest więcej.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 02:48:03 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 12, 2017, 02:31:49 pm »
@UP
To ile w sumie od 2013 roku Egmont wydał N52 i ile z tego to batmany i Liga Sprawiedliwości z Batmanem?.
20 Batmanów
6 Liga Sprawiedliwości
+Wieczne Zło i Wieczne Zło Wojna w Arkham.

czyli 28 a wszystkich wyszło 51.

@Garf
Żyjesz? jakieś newsy z niemieckiej listy?

a sam coś znalazłem:

Band 106: JLA: Schwerter der Zeit
 Band 107: Green Lantern Corps: Im Auftrag der Wächter
 Band 108: Batman: Imperfekt
 Band 109: Supergirl: Wahre Stärke

Specjale:

Band 6: One Million Teil 1
 Band 7: One Million Teil 2
 Band 8: Brightest Day Teil 1
 Band 9: evtl. Brightest Day Teil 2
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 02:53:07 pm wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 13, 2017, 07:30:39 am »

Jak już wywołujesz mój tekst do tablicy, to z łaski swojej cytuj całe zdanie jakie napisałem.



JanT - jak wrócę dziś wieczorem do domu, to wrzucę info o tym wątku na fb.
Sorki Lokus za to, że rykoszetem dostało Ci się za (pożal się Boże) "tłumaczenie" Kłoszewskiego. Prawdę powiedziawszy zapomniałem, że Ty to Ty. Jakbym o tym pamiętał, to napisałbym do Ciebie priva. Bez urazy.

Dzięki za nakreślenie problemu szerszej społeczności na FB.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 13, 2017, 04:55:34 pm »

Kolejny Comics Weekly i kolejny mój wnerw, bo znowu winne są Kolekcje a nie Egmont który też zatrudnił dyletanta za tłumacza. JanT wspomniany jako informujący o błędach. ;)

I prowadzący dalej nie rozumieją, że tu nie chodzi o Kolekcję per se, tylko o wielkie i/lub dobre tytuły komiksowe jakie się w niej znajdują i atrakcyjną cenę za jaką są sprzedawane. I że jest ona niższa niż konkurencja. Że Secret Wars w przyszłym roku wyjdzie właśnie w tej formie. Inne tytuły które chwalili z Marvel Now też.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 05:11:49 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 13, 2017, 05:51:46 pm »
I że jest ona niższa niż konkurencja.

Kłamstwo
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 13, 2017, 05:52:25 pm »
"Ja w moim mateczniku nie mam czegokolwiek poza chłodnicami"  :biggrin:

@Bazyl
Przesadzasz  :smile: Fajnie poruszyli tą kwestię i było zdziwienie że to Egmont jest za to odpowiedzialny.
Też powtarzają że trzeba narzekać na takie rzeczy i pisać do wydawnictw.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 13, 2017, 06:07:06 pm »
Eeee tam, mnie w przywolanym kontekscie tlumaczenie z "chłodnicami" podoba sie o wiele bardziej, niz jakies prawomyslne, zachowawcze "automaty z woda" w ich zastepstwie. Zaryzykowalbym nawet stwierdzenie, ze Tomasz Kloszewski ulepszyl tym sposobem komiks, nadajac mu walor wysublimowanego, abstrakcyjnego poczucia humoru a la Morrison. Oby tak dalej, a WKKDC ma szanse wzbudzic moje zainteresowanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 02:34:44 pm wysłana przez KukiOktopus »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 13, 2017, 06:13:54 pm »
Jak będzie mi się chciało to kolejne (bo do tych wcześniejszych nie wracam i sobie wmawiam że jest dobrze  :biggrin: ) tłumaczenie też tak rozliczę  :evil: Myślę że to będzie tom 15 JLA - Rok Pierwszy cz.1.

PS.Błędy WKKDC nawet Kukiego wyciągnęły z matecznika  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 06:18:54 pm wysłana przez JanT »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 14, 2017, 12:14:16 pm »
Matko, jaka ta Wieża Babel zła. Durna motywacja głównego antagonisty, suche, zdawkowe substytuty dialogów (tu podejrzewam sporo winy tłumacza, bo w innych komiksach Waida jakoś lepiej to działa) obrzydliwa, jak juz przystało na JLA z tamtego okresu oprawa graficzna. Pierwszy WKKDC jaki kupiłem i ni cholery nie doczytam do końca. Na szczęście następny tom to będzie odtrutka.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 14, 2017, 12:17:29 pm »
@UP
Jak zauważyłeś cała JLA od 1 numeru ma taką oprawę. Nie ma co się wyzłośliwiać nad samą Wieżą Babel, tylko trzeba by z tego powodu wyrzucić cały run. Tłumacz pokpił sprawę - pisaliśmy o tym jak ciebie nie było. Motywacja Ra'sha wg mnie nawet do niego pasuje, bo od dawna wiadomo, że on ma taki właśnie kompleks Boga.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 14, 2017, 12:22:54 pm »
To jest komiks słaby i nawet przeczytanie go w oryginale i z ilustracjami Michała Anioła nie zmieniłoby mojego odbioru na tyle, żebym go uznał za chociaż przeciętny.