trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 379988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 10, 2017, 10:03:06 am »
Ja wysłałem swoje maile do Eaglemoss i Egmontu i liczę, że zrobicie to samo.
Możesz podać maile dla zainteresowanych.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 10, 2017, 10:04:37 am »
To jest wina tłumacza, nie całego wydawnictwa. Może jak teraz dostaną informacje że jest źle to dostanie on większy nadzór nad swoim tłumaczeniem. Egmont kilka razy już poprawiał tłumaczenie swoich komiksów przy kolejnych wznowieniach, kiedy dostawała bezpośrednio informacje że jest źle (np. Powrót Mrocznego Rycerza). Każdy jest człowiekiem po prostu ten tłumacz potrzebuje większego nadzoru, tak jak to będzie teraz w kolekcji MMH.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 10, 2017, 10:06:02 am »
W SBM nikt nie mylił ojca z matką  :lol:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 10, 2017, 10:33:26 am »
W SBM nikt nie mylił ojca z matką  :lol:
Ale były inne kwiatki, złe tłumaczenie to złe tłumaczenie, aż mi się przypomniały czasy pierwszych komiksów z TM Semic.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 10, 2017, 10:38:38 am »
mkolek81 - napisz to chłopakom z Comics Weekly, którzy złą jakość tłumaczenia od razu utożsamili z tym że cała nowa Kolekcja jest zła i niepotrzebna oraz że wydawnictwo jest złe i jeszcze wydaje kolekcje ze składaniem modeli. To czemu ja mam się rozwodzić nad złym tłumaczeniem i pomieszanymi dymkami robionymi przez Egmont? Egmont to zło - koniec kropka.  :biggrin: I mnie teraz śmiech pusty ogarnia jak kelen na tym forum się chwalił, że w Hushu i następnych tomach oni poprawią błędy z poprzednich wydań.  :doubt:

BTW - kto ma Zagładę Gotham w wersji Egmontu? Kto to tłumaczył te 13 lat temu? Bo może będzie trzeba się tylko męczyć z zamienionymi dymkami a nie ze złym tłumaczeniem.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 10, 2017, 10:48:45 am »
BTW - kto ma Zagładę Gotham w wersji Egmontu? Kto to tłumaczył te 13 lat temu? Bo może będzie trzeba się tylko męczyć z zamienionymi dymkami a nie ze złym tłumaczeniem.
Nikt nie ma, bo przed WKKM nie wychodzily zadne komiksy superhero, wiec Twoje pytanie jest bezsensu...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 10, 2017, 10:51:42 am »
@UP
Eeeee - to jest fake news. Ja pisałem tylko, że w latach 2008-2012 nic nie wychodziło poza jednym Batmanem rocznie. Jak działały Mandragora i Dobry komiks, to wtedy też Egmont coś fajnego wydawał.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 10, 2017, 10:52:13 am »
mkolek81 - napisz to chłopakom z Comics Weekly,
to cię zaskoczę bo pisałem im o tym, a ty nawet się w tej spawie nie wypowiedziałeś na ich FB, wiec wielki obrońco kolekcji wyluzuj trochę i przestań spinać poślady
Egmont to zło - koniec kropka.
Zieeew. To przestań kupować ich komiksy (i WKKDC bo też tłumaczą), bo w ten sposób nabijasz im tylko kieszenie kasą a mając ją będą mogli nadal wydawać komiksy po "swoich cenach" :lol:

kto ma Zagładę Gotham w wersji Egmontu?
czytałem to dawno temu, ale pamiętam że raczej wszystko było ok i nic nie zgrzytało w tłumaczeniu (a tam jest jeszcze bardziej wyszukane, bo trzeba znać się na prozie Lovecraft)

I miałeś podać maile do Eaglemoss i Egmontu, Jan T o nie prosił.

Eeeee - to jest fake news.
Który to ty rozpowiadałeś, rozpowiadasz i będziesz rozpowiadał.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2017, 11:00:44 am wysłana przez mkolek81 »

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 10, 2017, 11:00:02 am »
Zagładę Gotham tłumaczył Jarosław Grzędowicz, korekta merytoryczna Tomasz Sidorkiewicz. Czytałem już jakiś czas temu, ale nie kojarzę żadnych błędów. Będę powtarzał przed premierą w WKKDC, to dam znać.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 10, 2017, 11:38:07 am »
Słowa Krzysztofa Tymczyńskiego (tego od fanpejdża WKKDC na FB) o Wieży Babel
Cytuj
wydaje mi się, że udało się uniknąć jakichś rażących wpadek przy tłumaczeniu i korekcie

http://dcmaniak.blogspot.com/2017/02/wkkdc-13-amerykanska-liga.html

 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 10, 2017, 11:39:29 am »
Ja mówię o zamianie dymków jakie się mogą zdarzyć, gdy tekst będzie wklepywany w komiks. W "Ostatnim Synu Kryptona" się zdarzył niestety. Nie zaglądam na profile osób które mnie nie interesują. Choć może trzeba będzie, jeśli Oskar nie widzi Kłoszewskiego w oku swoim.

A adresy mailowe są powszechnie dostępne przecież - eaglemoss@dbfactory.pl i poczta@egmont.pl

@EDIT
Ech ten Locus. Dzięki za info laf - jeszcze tego nie widziałem.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 10, 2017, 12:38:59 pm »
Dodałem na FB KKK  :smile:

@Anionorodnik
Też byś mógł wrzucić na główną FB WKKDC (najwyżej w zmienionej formie) trzeba działać  :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2017, 12:04:58 pm wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 10, 2017, 12:51:46 pm »
@UP
Popraw adres. Powinien być http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39613.msg1388862.html#msg1388862

Edit: Nie zauważyłem, że masz to też w podpisie

Offline Michał Siromski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 10, 2017, 01:30:22 pm »

Tomasz Kłoszewski nie zna angielskiego.

Co z tego, przecież tłumaczy na polski, a polski zna  :roll:
 :wink:
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Lokus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 10, 2017, 02:36:24 pm »
Słowa Krzysztofa Tymczyńskiego

Jak już wywołujesz mój tekst do tablicy, to z łaski swojej cytuj całe zdanie jakie napisałem.



JanT - jak wrócę dziś wieczorem do domu, to wrzucę info o tym wątku na fb.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2017, 02:39:58 pm wysłana przez Lokus »