trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 02, 2017, 02:18:36 pm »
Niewiem czy kupować Wieżę Babel bo JLA ewidentnie mi nie leży.


To ja podniosę to jeszcze do formy pytania: czy Wieża Babel to bardzo powiązana historia z JLA?
Bo przyznam, że cały czas myślałem, że to całkowicie autonomiczna rzecz, a teraz na okładce widzę właśnie JLA i się zacząłem zastanawiać, jak bardzo złączona jest fabułą z JLA.
Dzięki z góry za wyjaśnienie.

Offline pitt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 02, 2017, 02:32:39 pm »
Egmont zakończył wydawanie JLA na numerze #41, Wieża Babel to kontynuacja serii i zawiera numery #43-46, tyle że Mark Waid teraz pisze, Porter dalej rysuje a Batman rządzi światem (#42 - to oneshot z Atomem i inni twórcy).
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 02:39:11 pm wysłana przez pitt »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 02, 2017, 02:38:07 pm »
Wieża Babel to praktycznie 5 tom JLA. Grzech nie brać. Bardzo fajna historyjka w której Batman rządzi światem. :) Rysunki też mi się spodobały.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 02, 2017, 02:43:05 pm »
@up
A nie szosty? Piata jest Ziemia 2  :cool:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 06:48:02 pm wysłana przez SawiK »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 02, 2017, 02:43:43 pm »
Egmont zakończył wydawanie JLA na numerze #41, Wieża Babel to kontynuacja serii i zawiera numery #43-46, tyle że Mark Waid teraz pisze, Porter dalej rysuje a Batman rządzi światem (#42 - to oneshot z Atomem i inni twórcy).
W WKKDC też jest ten zeszyt 42  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 02, 2017, 02:47:15 pm »
@up
A nie szusty? Piata jest Ziemia 2  :cool:

Słusznie - szósty, bo Egmont Ziemi 2 i Wieży Babel nam nie chciał wydać taniej w pakiecie (jak Catwoman). Dobre komiksy z JLA. Jedyna wada, to to, że trzeba będzie za niego zapłacić 40 zł a nie 34. :/

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 02, 2017, 02:51:46 pm »
Wieża Babel to siódmy tom http://www.goodreads.com/book/show/60411.JLA_Vol_7
a ziemia 2 to oneshot nie żaden tom https://en.wikipedia.org/wiki/JLA_(comic_book)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 03:00:19 pm wysłana przez JanT »

Offline pitt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 02, 2017, 03:16:08 pm »
 
W WKKDC też jest ten zeszyt 42  :smile:
U ... to nawet dobrze, niemniej ten zeszyt to troche zapchaj dziura, równie dobrze może dziać się po Wieży Babel, bo nie ma już Bata.

Wieża Babel to siódmy tom http://www.goodreads.com/book/show/60411.JLA_Vol_7
a ziemia 2 to oneshot nie żaden tom https://en.wikipedia.org/wiki/JLA_(comic_book)
Tyle, że Wieża Babel od WKKDC to druga połowa tego woluminu. Główne story ma tylko 4 zeszyty, a ten TPB ma chyba ponad 300 stron.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 02, 2017, 03:21:46 pm »
Główne story ma tylko 4 zeszyty, a ten TPB ma chyba ponad 300 stron.
Ja piszę o pojedynczych tomach a wy o zbiorczych. To my się dogadali  :smile:

szulig

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 04, 2017, 01:15:47 pm »
Definitwynie kończę z serią wkkdc. Mialem kupowac wybrane numery. Niestety, klej dalej śmierdzi, co prawda nie tak intensywnie jak w pierwszych numerach ale dalej jest to ten sam śmierdzący klej. Kolejna sprawa to szycie komiksu, jest tak mocno ściśnięte i chyba źle to jest wydrukowane bo zeby zobaczyc wewnętrzne strony komiksu to trzeba na prawdę mocno rozciągnąć komiks. zamiast skupiac sie na akcji, treści to ja się męczę zeby strony mocno trzymac i je rozciagac zeby widziec ryunki w miare dobrze, bo nawet przy mocnym rozciągnieciu wcale nie jest jakos wybitnie widoczne.
Jezeli ktoś chce odkupić ode mnie (posiadam numery 1-12 bez 11) ale na własną odpowiedzialnośc odsprzedam za 300 monet wszystkie sztuki

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 04, 2017, 06:14:25 pm »
A narzekasz jak stara baba. Jakość wydania WKKDC poszła w górę od 1 numeru. Bolą bardziej ciągłe błędy w tłumaczeniu i korekcie.
Ja nie widzę żadnej poprawy WKKDC dalej te komiksy śmierdzą,fatalne wykonanie,a szkoda bo w tej kolekcji są fajne tytuły. No cóż jaka cena takie wykonanie liczy się tylko zysk a nie zadowolenie klientów.

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 04, 2017, 09:47:25 pm »
Mnie w tej kolekcji najbardziej przeszkadza cienki papier. Strony prześwitują.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 06, 2017, 11:43:10 am »
Przyszedł 12 i 13 numer z prenumeraty. Zaległej obiecanej blaszanej plakietki nadal nie ma  :badgrin:  Teraz wypadałoby zapakować dwie naraz w kolejne wysyłce.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 06, 2017, 12:07:26 pm »
Teraz wypadałoby zapakować dwie naraz w kolejne wysyłce.
Podobno tak mają zrobić... :roll:
Mój Supek ma pół tytułu z grzbietu na przedniej okładce :) Poprawiło się przyjmowanie reklamacji, od razu przez telefon została przyjęta i zostanie wysłany nowy tom, a nie jak wcześniej: zdjęcia na maila, 2 tygodnie na odpowiedź i później 30 dni na realizację. Teraz uwiną się może w miesiąc!

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 06, 2017, 02:51:45 pm »
Dalej tych blaszanych plakietek nie dodali? Eaglemoss jak zwykle pełen profesjonalizm :D