Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 379979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:16:22 am »
Ostatni Syn Kryptona - daaaa. :biggrin:



Poczytałem nieco o tym, spojrzałem na prezentację i... plot mnie nie przekonuje. Kreska zresztą też. Wciąż jestem na etapie odwlekania ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:16:25 am »
Nie wiecie, kto ten komiks tłumaczył ? Czytałem tylko po angielsku.
Jarosław Grzędowicz (mówię o wydaniu egmontowskim)
I jak można nie lubić Elsewordów?! To oburzające .
Nie wytłumaczysz tego Bazylowi, nawet nie próbuj.

Tomasz Kłoszewski. :smile: A nie, to dubel, to Egmont wyciągnie z szafy stare tłumaczenie - pewnie Sidorkiewicza.
Naprawdę tak ciężko ci sprawdzić? Jak nie wiesz to po prostu nie pisz, niż wprowadzasz w błąd.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2017, 11:45:35 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:26:17 am »
WKKDCC#12: Superman: Ostatni syn Kryptona - prezentacja komiksu
W specyfikacji masz: "Scenariusz: Grant Morrison, Richard Donner,Kurt Busiek (główna historia), Jerry Siegel (zeszyty archiwalne)."

No chyba nie :) Geoff Johns powinno być. Już myślałem, że to jakiś inny komiks o tym samym tytule  ;-) dzięki za fotki jak zwykle.



Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:43:05 am »
Dzięki za zwrócenie uwagi.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 25, 2017, 12:36:35 pm »
Jarosław Grzędowicz (mówię o wydaniu egmontowskim)

Jarosław Grzędowicz tłumaczył komiksy? Wow, nie wiedziałem. Strasznie lubię, w jaki sposób konstruuje zdania w swoim książkach, ciekawe jak radził sobie na polu tłumacza komiksów!

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 25, 2017, 12:40:22 pm »
Raczej nieszczególnie, było tutaj sporo hejtu pod adresem jego przekładu "Azylu Arkham" (i według mnie słusznie).

Btw. przekomicznie wyglądają te ściśnięte dwustronicowe plansze w WKKM. Eaglemoss FTW!

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 25, 2017, 12:43:28 pm »
Jarosław Grzędowicz tłumaczył komiksy? Wow, nie wiedziałem.
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/jaroslaw_grzedowicz/

Raczej nieszczególnie, było tutaj sporo hejtu pod adresem jego przekładu "Azylu Arkham" (i według mnie słusznie).
tak chodzi o fragmenty tłumaczenia z Alicji w krainie czarów, jeśli dobrze pamiętam

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 25, 2017, 12:46:36 pm »
Nie do końca - zarzuty dotyczyły bardziej faktu, że tłumacz niewystarczająco zna język angielski i niektóre zdania mają inny sens niż w oryginale. Niestety nie pamiętam w tej chwili konkretów.

Offline Mawer


Offline Incanto

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 25, 2017, 06:44:48 pm »
Czy tylko ja dostałem takiego bonusa w swoim egzemplarzu Supka?




"Narośl" wyrasta pomiędzy okładką, a wyklejką. W dotyku jest to dosyć twarda chropowata powierzchnia. Myślałem, że to próbka tego słynnego śmierdzącego kleju ale wydziela jakiś niesprecyzowany zapach, który często czuje się u dentysty - może to ten sam materiał jaki stosuje się w wypełnieniach?
Swoją drogą, kleju raczej nie zmienili bo po przyłożeniu nosa do tylnej strony okładki nadal czuć znajomy kiblowy zapach.

Jakieś pomysły co to takiego??

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:58:34 pm »
Azbest.
Ja po prostu wziąłbym nożyk do tapet i uciął zamiast pisać o tym na forum i marnować swój i nasz czas.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 25, 2017, 08:13:06 pm »
Też kiedyś miałem coś takiego w jakiejś książce. Uciąłem nożyczkami, wrzuciłem do kosza i po minucie już nie pamiętałem, że coś takiego było.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:11:06 pm »
Czy tylko ja mam problem z tym, że ten zeszyt nie wchodzi w skład tego tomu?
A nie dali okładki Action Comics 851 który wchodzi w skład tego tomu:



Zapomnieli o tej przerwie (zeszyty 847-850) i tak im wyszło  :smile:

Jakieś pomysły co to takiego??
Jak to posadzisz i będziesz podlewał np Muszynianką (musi być dużo biopierwiastków) to ci wyrośnie z tego Ostatni Syn Kryptona  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2017, 10:18:49 pm wysłana przez JanT »

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:45:48 pm »
Od dziś będę wszystkich gorąco namawiał do bojkotu WKKDC, przynajmniej w prenumeracie. Firma Data Base Factory, wynajęta do obsługi klienta na Polskę, nie tylko wykazuje się żenującym poziomem tegoż zadania, ale i zwykłą bezczelnością. Dzwoniłem do nich w zeszłym tygodniu z reklamacją, że prenumerata nie doszła. Miałem odczekać do piątku, dla bezpieczeństwa odczekałem do dziś i zadzwoniłem ponownie. Moja rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

- Nie przyjmę reklamacji, musimy poczekać przynajmniej miesiąc
- Przecież paczka nie będzie szła miesiąc
- Takie mamy procedury
- Aha, czyli mam czekać miesiąc na złożenie reklamacji, a potem dwa tygodnie lub kolejny miesiąc aż dojdzie druga paczka, a potem już wszystkie będą przychodzić z opóźnieniem, pomimo tego, że jest tak duże opóźnienie względem kiosków?
- Tak.


Wystarczy ze zaplacisz za komiksy juz teraz, a następną przesylkę otrzymasz na czas. Po co szukać na siłę klopotow? W tytule przelewu dodaj tylko: PRZEDPLATA (zeby wiedzieli, ze komiksow nie otrzymales). Proste.

Ja wlasnie dzis otrzymalem przesylke z tomami 12-13 (Ostatni Syn Kryptona i Wieza Babel). Bardzo pozytywne zaskoczenie!

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:47:19 pm »
Ja wlasnie dzis otrzymalem przesylke z tomami 12-13 (Ostatni Syn Kryptona i Wieza Babel). Bardzo pozytywne zaskoczenie!
Kto tłumaczył Wieżę Babel?

 

anything