Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:22:04 pm »
Mialo byc nowe, "eksperckie" tlumaczenie i lepszy papier, a wyszedl totalny bubel za gruby hajs.
Tylko ziemia 8 cos dziwnie w temacie zamilkla.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:27:52 pm »
Jeśli chcesz mojej opinii donTomaszek, to sobie przejrzyj posty z listopada, w których wyraźnie pisałem, że bardzo mi się nie podoba, że to dubel jest, że cena jest minimum 40 zł za wysoka, że nie podoba mi się stanowczo podmiot odpowiedzialny za opracowanie tego WS i podejrzewałem, że tłumaczenie będzie to samo. Ale jak nie śledzisz tematu regularnie to ci mogło to umknąć.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:29:39 pm »
Wiecie może czy Eaglemoss Polska ma jakieś ograniczenia i nakazy względem tego co i kiedy może wydawać? pytam, ponieważ ciężko mi uwierzyć że wydali umyślnie komiks który można dziś jeszcze w wielu miejscach kupić za niższą cenę i w lepszej jakości. Żeby podjąć taką decyzję samodzielnie, musieliby nie mieć internetu i nie znać planów wydawniczych Egmontu. Egmontu, który przecież jest ich podwykonawcą, co sprawia że sytuacja dziwi mnie jeszcze bardziej.

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:31:06 pm »
Bez urazy bazyl, ale pamietam posty jak ze swoim alter ego strasznie tego wydania, wraz z cena broniliscie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:43:43 pm »
@Doctus
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. W takich sprawach wystarczy pomyśleć kto odniósł największą korzyść z zalegania WS 1 na półkach.

@donTomaszek - mój post z 29 października. Od początku byłem oburzony ceną i wybraniem tego tytułu.

choc sam napalałem się na WS. Gdy wydadzą Infinity Crisis, Final Crisis, Legacy - to pewnie wtedy tak. Ale nie dubel dwa razy droższy od wydania Deluxa.

IMHO lepiej by było gdyby Eaglemoss już się wstrzymał i kazał Egmontowi przetłumaczyć coś premierowego. Miesiąc w tą czy wewtą już by się odżałowało, jeśli można by po polsku przeczytać Infinity Crisis. A tą cenę to nie wiem skąd wymyślili.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:56:05 pm »
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. W takich sprawach wystarczy pomyśleć kto odniósł największą korzyść z zalegania WS 1 na półkach.

Rozumiem, że według Ciebie źli ludzie z Egmontu przystawili komuś w Eaglemoss broń do skroni i powiedzieli: Macie wydać Kryzys Tożsamości za 119 zł!

Ostatnio na forum zrobiły się modne gify, więc też dam, a co!

Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 16, 2017, 04:57:20 pm »
Wiecie może czy Eaglemoss Polska ma jakieś ograniczenia i nakazy względem tego co i kiedy może wydawać? pytam, ponieważ ciężko mi uwierzyć że wydali umyślnie komiks który można dziś jeszcze w wielu miejscach kupić za niższą cenę i w lepszej jakości.
Weź pod uwagę, że w takim UK, większość tomów to duble. Chcę tylko powiedzieć, że kolekcje od Marvela i Eaglemoss nie są konstruowane pod pojedynczy kraj, tylko licencje są kupowane hurtowo na wiele krajów. Chcesz być niedobrym wujkiem i zblokować wydanie Kryzysu Tożsamości w Czechach tylko dlatego, że w Polsce wydał to Egmont i komiks zalega na półkach?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 16, 2017, 05:09:00 pm »


Choć to b marian381 bardziej jak wciskanie laikowi kitu o wodoszczelności iPhone'a.
Jak to widzę też napisałem 29 października:

Eaglemoss nie zapowiadał Wydań Specjalnych w lipcu i sierpniu, bo nie wiedział z jakim odzewem w Polsce się WKKDC spotka. Sami pisaliście, że nasz oddział jest słaby organizacyjnie i mało się orientuje jaka jest sytuacja na rynku. Ale w październiku sytuacja już jest inna. Sami się zdziwili dużą ilością zamówień prenumeraty, a i w kioskach kolekcja pewnie nieźle schodzi. Także dopiero teraz podjęli decyzję że na okres świąteczny wydadzą także WS. IMHO całkowicie możliwa jest sytuacja, by spytali Egmont co im może opracować w dość krótkim okresie czasu.

A ta dodatkowa kwestia to po prostu narastanie kolejnych rzeczy - dziwaczna kolejność pierwszych tomów, błędy w tłumaczeniach w każdym numerze, KT jako pierwsze WS. "Trzymaj przyjaciół blisko a wrogów jeszcze bliżej".

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 16, 2017, 05:17:20 pm »
@misiokles
Cytuj
Weź pod uwagę, że w takim UK, większość tomów to duble. Chcę tylko powiedzieć, że kolekcje od Marvela i Eaglemoss nie są konstruowane pod pojedynczy kraj, tylko licencje są kupowane hurtowo na wiele krajów. Chcesz być niedobrym wujkiem i zblokować wydanie Kryzysu Tożsamości w Czechach tylko dlatego, że w Polsce wydał to Egmont i komiks zalega na półkach?

Takiej odpowiedzi szukałem. Dziękuje.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 16, 2017, 05:24:19 pm »
119zl za GL lub NML to zdecydowanie za dużo. Nie mam wydan USA i za taka cene nie wezmę z kolekcji. Wole czekac moze Egmont kiedys sie zlituje  :wink:  Na szczescie byla ankieta i kazdy mógł wyrazic swoje zdanie oraz cene jaka by pasowala.
Bazyl bledy sie zdarzają na szczescie nie ma ich tu tyle ile w jednym premierowym tomie konkurencji.
Kryzys tożsamosci ma kryzys zalegania w salonikach prasowych. Swiebodzinskie Tesco i znajdujace sie tam imedio, ciagle lezy na dodatek folia juz pozadzierana. Lada moment bedzie mozna sobie bezkarnie przegladnąc. :badgrin:

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 16, 2017, 05:30:38 pm »
8azyliszek wszystko pięknie, ładnie. Niech już będzie, że to wszystko zaplanował ten zły Egmont i podsunął misternie pomysł z wydaniem Kryzysu Tożsamości, ale wystarczyła jedna przytomna osoba z Eaglemoss, która powiedziałaby: No dobra bierzemy ten kryzys panowie na pierwsze wydanie, bo chcemy wypuścić to przed świętami, cenę damy tak jak w innych krajach za wydania specjalne, czyli 2xcena regularnego tomu. Wtedy Egmont mógłby powiedzieć tylko: cały misterny plan w pizdu.

Za 80 zł by im to zeszło jak ciepłe bułeczki z uwagi na dodatkowe zeszyty Flasha no i mogliby dać panoramę na grzbiet.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2017, 05:35:11 pm wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 16, 2017, 05:34:07 pm »
Nie ma co wierzyć w teorie spiskowe które widzę że niektórzy tu propagują. Ceny wydania Eaglemosu na pewno nie ustalał Egmont. Gdyby nie ta cena, to Kryzys Eaglemosu miałby lepszy start. Takie 80zł byłoby całkiem ok. Wyszłoby taniej niż okładkowa cena wydania Egmontu które już się wyprzedaje. Jeszcze je można dostać w cenie okładkowej, ale to już ostatki. Tak więc sam wybór tytułu też nie jest taki zły. Egmont mógł się też Eaglemosowi pochwalić ilością sprzedanych egzemplarzy i faktem że nakład im prawie cały zszedł. Tylko Eaglemos się połasił na gotówkę i trochę wtopił. Przynajmniej na razie. Jak już wydania Egmontu nigdzie nie będzie to jest szansa że coś tam sprzeda. Albo gdy zrobi promocję na ten komiks.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 16, 2017, 05:42:49 pm »
Jakby ten Kryzys załapał się do wielkiej obniżki w Empiku, to byłoby wtedy bardzo ok. Już o tym pisaliśmy - cena powinna wynosić 2x regularny tom a nie 3. I to nie powinien być dubel. A tak jak to też przewidywaliśmy - zalega na półkach i będzie dużo zwrotów.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 16, 2017, 05:50:22 pm »
Już o tym pisaliśmy
no to jest urok konwersacji z tobą. Nie myśl że tylko ty masz prawo odgrzewać stare kotlety (jak np spiseq Egmontu) i liczyć na to że ktoś kto uważa inaczej będzie ciągle wymyślał nowe argumenty.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 16, 2017, 06:09:42 pm »
Jakby ten Kryzys załapał się do wielkiej obniżki w Empiku, to byłoby wtedy bardzo ok.

Nie byłoby ok. Cena w kiosku powinna wynosić 80 zł. Możesz snuć teorie spiskowe o tym jak to Egmont chce zniszczyć kolekcje podkładając im zgniłe jaja, ale to Eaglemoss samo strzela sobie w kolano dając taką cenę i to jest tylko i wyłącznie ich wina.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

 

anything