trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 13, 2017, 07:00:58 pm »
Jeżeli o mnie chodzi, to nie czytałem jej, ale planuję zakupić. Jedyną styczność z tą historią miałem poprzez jej animowaną adaptację. Podobała mi się wtedy fabuła, choć oczywiście wiadomo, że to dwa różne media i może być inaczej. Skłonny jestem zaryzykować, bo z tego, co czytałem, wynika, że ogólne założenia pozostają takie same.

W "Wieży Babel" ktoś systematycznie, przy pomocy starannie dobranych i przygotowanych planów, eliminuje z gry jednego członka Ligi po drugim, wykorzystując ich ukryte słabości. Czytałeś drugi tom JLA od Morrisona? Jest w nim historia o Prometeuszu, która opiera się (w bardzo ogólnych zarysach) na podobnych podstawach. Jeśli przypadła Ci do gustu, to są szanse, że "Wieża Babel" także Ci się spodoba.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 13, 2017, 07:09:11 pm »
JLA jako takiej jeszcze nie czytałem (dla mnie generalnie DC to solowe przygody). Natomiast przebiegając pobieżnie oczami po pierwszej stronie opinii na goodreads zauważyłem jak ktoś skrobnął, że animacja jest lepsza od materiału źródłowego. I dlatego teraz tak hamletyzuję...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 13, 2017, 07:58:10 pm »
Nie no oczywiście, że się trafią gorsze tytuły w wkkm też takich jest sporo lecz kurde szkoda, że jakość wydania nie jest na tym poziomie co wspomniane 2 kolekcje od hachette(ostatnio widziałem właśnie wydanie Superbohaterów marvela w empiku i naprawdę godnie to wygląda) lecz jak ktoś wspominał jest ten plus że półki nie są tak obciążone :biggrin: . Eaglemoss mogło by chociaż te wydania specjalne wydać troszkę lepiej i też, żeby to cenowo było w przedziałach 60-80zł w jakiejś obwolucie może ?:P A nie 120 bo z tego co widzę po empikach to ten kryzys tożsamości to się w ogóle nie sprzedaje . I mam taka cichą nadzieję, że wyjdzie te 60 tomów a nie jak w wkkm 150 :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2017, 08:09:09 pm wysłana przez darekso123 »

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:13:40 pm »
Eaglemoss mogło by chociaż te wydania specjalne wydać troszkę lepiej i też, żeby to cenowo było w przedziałach 60-80zł w jakiejś obwolucie może ?:P

Być może mogliby to wydać w lepszej jakości za obecną cenę. Może mogliby też zmniejszyć cenę dla wydania w obecnej jakości. Ale jakoś mnie osobiście nie wydaje się możliwe, by byli w stanie obniżyć cenę i jednocześnie poprawić poziom wydania  :wink:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:24:43 pm »
Być może mogliby to wydać w lepszej jakości za obecną cenę. Może mogliby też zmniejszyć cenę dla wydania w obecnej jakości. Ale jakoś mnie osobiście nie wydaje się możliwe, by byli w stanie obniżyć cenę i jednocześnie poprawić poziom wydania  :wink:


Cenę myślę, że zmniejszą bo te kryzysy to się w 90% nie sprzedały :D Ale to zobaczymy pewnie marzec-kwiecień rzucą jakimś wydaniem specjalnym.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 13, 2017, 09:01:21 pm »
U mnie to samo - 2 miesiąc mija a Kryzysy Tożsamości za 119 zł się walają na półkach. Eaglemoss powinien porządnie zjechać pomysłodawcę tego tytułu jako pierwszego WS i tego kto tą absurdalną cenę wymyślił. Może wyciągną wnioski i 2 WS będzie lepsze.

Czytałem WB i widziałem JL Doom. Raczej nie jest ona lepsza od komiksu, jak to jest w przypadku Flashpointu. Podobało mi się to bardzo, że tutaj Batman jest wreszcie Batmanem i nie można go zaskoczyć tak łatwo jak potem w N52. Znaczy jasne - popełnił duży błąd, ale kalkuluje na szybko, wyciąga wnioski i robi kontruderzenie. Świetny scenariusz, dobre rysunki. Dla mnie musiszmieć.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 13, 2017, 11:51:43 pm »
Wolverine, Avengers - Impas, X-Men - Z jak Zagłada, Marvel Zombies, Astonishing Thor, Marvel Knights Spider-Man x 2, Venom, Doctor Strange -Przysięga, Kraina Cieni, Pierwsi Avengers, Deadpool - WWW.

12 Tomów  :smile: W WKKDC nie będzie tyle tomów po 144 strony.
Standoff po zliczeniu ma 144 strony, choć wychodzi mi, że Secret Avengers mają mniej, wiec wychodzi na jedno:)
PS przepraszam za offtop i kończę temat.

Offline 8azyliszek

Odp: DC's Young Animal
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 15, 2017, 07:13:22 pm »


Jak myślicie, jakie są szanse na wydanie komiksów z linii Young Animal w Polsce?
@UP
Jak WKKDC dojdzie do Rebirth to wtedy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2017, 08:49:50 pm wysłana przez graves »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: DC's Young Animal
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 15, 2017, 07:50:03 pm »
@UP
Jak WKKDC dojdzie do Rebirth to wtedy.

A to WKKDC wydaje komiksy z imprintów DC a nie tylko głównego nurtu? A to ciekawe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2017, 09:20:02 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 15, 2017, 08:41:27 pm »
A to WKKDC wydaje komiksy z imprintów DC a nie tylko głównego nurtu? A to ciekawe.

Jest Swamp Thing, jest Animal Man. To wszystko może być. Pytanie tylko czy kolekcja tyle pociągnie. Ale i tak jest to prawdopodobniejsze, niż wydanie YA przez Egmont. :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 15, 2017, 09:25:34 pm »
Chciałbym tylko zaznaczyć, bo może o tym nie wiesz, ale żaden z tych komiksów nie jest pierwotnie imprintowy bo ów imprint (tu mam na myśli Vertigo) wtedy jeszcze nie istniał.
perły przed wieprze

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 16, 2017, 12:06:51 pm »
U mnie to samo - 2 miesiąc mija a Kryzysy Tożsamości za 119 zł się walają na półkach. Eaglemoss powinien porządnie zjechać pomysłodawcę tego tytułu jako pierwszego WS i tego kto tą absurdalną cenę wymyślił. Może wyciągną wnioski i 2 WS będzie lepsze.

A taki scenariusz: Eaglemoss podnosi cenę drugiego wydania specjalnego np. do 125 albo 139 zł i wydaje upragnionego No Man's Land albo Green Lanterna. Trolling level expert. Kupujecie? ;) Tylko szczerze. Co się bardziej liczy? Honor? Kasa? Komiks na półce?
 

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 16, 2017, 12:11:55 pm »
Gdyby miał to być mój ulubiony GL - chyba bym pękł.... Choć z drugiej strony mam to w omniakach więc nie wiem na 100% :(

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 16, 2017, 12:31:23 pm »
To samo co Gazza, tylko nie mam tych omniaków. :) Będzie różnica, gdy nawet za tą cenę ukaże się coś dobrego i premierowego. Ale jeśli ta sama ekipa będzie decydować o drugim WS, to ja obstawiam, że to będzie Kryzys na Nieskończonych Ziemiach. I wiadomo wtedy będzie kto za tym stoi i komu to służy. :)

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 16, 2017, 02:15:21 pm »
Widok paskudnego grzbietu z małymi napisami, wysoka cena, kiepskie wykonanie (miękka okładka, cienkie kartki oraz to co widać na zdjęciu, które zrobił marian 381), jak dla mnie dyskwalifikuje każde wydanie specjalne od Eaglemoss.



 

anything