trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 11, 2017, 12:48:06 pm »
Są na naszym rynku gorzej jakosciowo wydawane komiksy: Star Wars Komiks. Swietej Pamieci Mandragora  ze swoimi zeszycikami też gruboscia papieru nie błyszczala, a ich HC poza grubsza okladka miał srodek lipny po zeszytach.
Prawda ze obecnie jest najslabiej wydawany HC na rynku ale zawsze to HC, a papier w srodku cienki ale bywały i bywaja cieńsze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2017, 02:16:42 pm wysłana przez SawiK »

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 11, 2017, 05:14:46 pm »
Ja bym nie miał problemów z jakością tych wydań, gdyby kosztowały o te dziesięć złotych mniej. Skoro WKKM i SBM mogą w tej samej cenie wydać porządny album, to coś tutaj jest nie tak.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 11, 2017, 05:16:01 pm »
A inne takie same wydawnictwa jeszcze droższe marian.  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2017, 07:02:14 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 11, 2017, 06:01:28 pm »
Cytuj
Ja bym nie miał problemów z jakością tych wydań, gdyby kosztowały o te dziesięć złotych mniej. Skoro WKKM i SBM mogą w tej samej cenie wydać porządny album, to coś tutaj jest nie tak.
Mam podobne zdanie, bo patrząc na konkurencje to widać jak to powinno wygladac. nic nie poradzimy. Można się łudzić ze WS jeśli to ciągle temat żywy zyskają na jakość i dostosuje się do WKKM i SBM.
Na plusik tyle ze dalsza konkurencja w tej cenie puszcza miękko okładkowe(MarvelNow, B&S),a inne miękkie jeszcze drożej (JonahHex, LSW) jak ktoś kupuje tylko w Empikach to może mieć zagwozdkę  :roll:

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 11, 2017, 06:38:14 pm »
Zakończyłem przygodę z kolekcją na 10 tomach. Cienkie to, jakościowo dużo gorsze od obu kolekcji hachette. Tak jak ktoś pisał wcześniej, gdyby z 10zł taniej było, to może bym się zastanowił.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 11, 2017, 07:18:39 pm »
Ja planuje zakończyć po podpórkach na komiksy. Pozniej bede osobiscie wybierał komiks najlepszej jakosci tj. bez obitych rogów, bo wiekszosc z premki ma takie udogodnienia  :evil:  Przegladajac Allegra tez mozna duzo taniej kupic, jest opcją zamienna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 02:20:03 pm wysłana przez SawiK »

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 12, 2017, 02:10:22 pm »
Kolekcję kupuje tak jak wcześniej ustaliłem wybiórczo (bez dubli). Nie wszystko się sprawdza (Wonder Woman - pomyłka), ale jako uzupełnienie DC Deluxe może być.


Dobrze, że jest ale grubość wydawanych tytułów faktycznie daje do myślenia, że nikt tu do interesu nie dopłaca. Jednakże daje nam możliwość kupna klasyków za co im chwała :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 12, 2017, 04:21:17 pm »
@UP
No bez przesady. Catwomen jest ok, a następny Syn Kryptonu czy Wieża Babel to uczciwe 6 zeszytów plus archiwalia. Ta "cienkość" to kwestia zastosowania cieńszej okładki i cieńszego papieru, dzięki czemu komiks jest lżejszy i nie obciąża tak nośności półki jak WKKM. Ale liczba stron jest porównywalna z WKKM. Tylko optycznie to cieniej wygląda.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 04:56:09 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 12, 2017, 04:53:37 pm »
W "Synu Kryptona" Annuale mają coś około 40 stron  :smile:

Na początku poszło sporo tomów po 144 strony jeszcze chyba tylko dwa będą tak cienkie  :smile: w WKKM jest więcej takich tomów a nawet cieńszych.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 12, 2017, 05:11:38 pm »
Nie no, cieńszych niż 144 strony w WKKM to jest minimum z minimałów.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 12, 2017, 06:46:38 pm »
Nie no, cieńszych niż 144 strony w WKKM to jest minimum z minimałów.
Wolverine, Avengers - Impas, X-Men - Z jak Zagłada, Marvel Zombies, Astonishing Thor, Marvel Knights Spider-Man x 2, Venom, Doctor Strange -Przysięga, Kraina Cieni, Pierwsi Avengers, Deadpool - WWW.

12 Tomów  :smile: W WKKDC nie będzie tyle tomów po 144 strony.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 12, 2017, 07:06:05 pm »
Heh - Avengers Impas rzeczywiście ma równo 144 stron. A przecież to uczciwe 6 zeszytów, to myślałem, że ma ponad 150. Przy okazji wychodzi, że Impas dzieje się tylko 34 zeszyty Iron mana vol. 3 po Mask in Iron Man z MMH PL 3.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 12, 2017, 07:19:38 pm »
Heh - Avengers Impas rzeczywiście ma równo 144 stron.
Ja nie liczyłem ale na fanpagu podają 140  :smile: 144 nie podawałem a też by kilka było.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:32:15 pm »
Która to już wersja oficjalnego tłumaczenia tytułu "Harley Quinn: Preludes and Knock-Knock Jokes"? Na panoramie było "Szaleństwa i żarty", na liście na stronie "Preludia i kiepskie żarty", a na okładce jest "Preludia i fantazje". Zdecydujcie się ludzie!  :lol:

Ja stale lobbuję za moim pomysłem "Preludia, ino durne". No, niech ktoś jeszcze bardziej nawiąże do tego Sandmana, wyzywam! :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 13, 2017, 06:53:05 pm »
Łamię sobie właśnie głowę nad zakupem "Wieża Babel". Na Forum parę razy przeczytałem, że to dobry komiks. Na goodreads średnia 4,1, ale patrząc pobieżnie są i oceny po dwie gwiazdki. I teraz pytanie: co (bez spoilerów rzecz jasna) sprawia, że warto tę historię przeczytać? Ponieważ kwestie typu "w tym komiksie po raz pierwszy pojawia się X" albo "efekty wydarzeń z Wieży oddziałują na całe DC od lat", ew. "tutaj dowiadujemy się, że X jest kuzynem kochanki informatora Y" za bardzo do mnie nie przemawiają, jak również JLA jako grupa też mnie jakoś strasznie nie kręci.
Wziąłbym ten tom jeśli fabuła jest naprawdę dobra (czyt. jeśli pojawia się jakaś niezbyt oczywista intryga).
A jest dobra?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything