trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 28, 2016, 03:12:41 pm »
Korzystając z ComicVine jeszcze nigdy nie trafiłem na błędną informację, a tam piszą o wrześniu 2000: http://comicvine.gamespot.com/jla-earth-2-1-hctpb/4000-106216/
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 28, 2016, 03:31:49 pm »
A o samym komiksie co sądzicie?
Ja dotąd go nie znałem, w sumie mam wrażenie, że niepotrzebnie wywaliłem 40peelenów. Rysownik najwyraźniej obie płci rysuje podobnie [tzw dillonizm ;) ] , a i sam scenariusz rozczarował. Ech... dobrze, że ŚwMikołaj parę innych tytułów przyniósł, bo bym się zirytował.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 28, 2016, 03:33:07 pm »
Panowie nie ma się o co kłócić:

Ziemia 2 - Styczeń 2000
Ziemia Dwa - Wrzesień 2000

 :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 28, 2016, 05:29:29 pm »
JLA: Ziemia 2 to pierwszy komiks z serii Niespodzianka Fun Media, który zakupiłem w kiosku w lutym 2003 roku. Jak dla mnie jedne z lepszych dzieł Morrisona i od tego komiksu zakochałem się w rysunkach Quitely'ego. Po prostu: kosmos!
W większości przypadków Morrisona się lubi albo nie. Więc jeśli nie podeszła Ziemia 2 to chyba lepiej niech nie chwyta po inne pozycje spod jego pióra.
Dla tych co nie wiedzą to duet Morrison/Quitely stworzyli komiks All-Star Superman, WE3 oraz serię New X-Men. Wszystkie te komiksy polecam!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 05:50:19 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 28, 2016, 10:38:56 pm »
Te źle rozdzielone okładki to jeszcze nic  :doubt: w dodatkowym zeszycie Flash są pomylone dymki i kwestia
"Czeka ich spotkanie z podwójnym FALSHEM"

Porównałem też tłumaczenie z "Ziemi 2" FunMedia i już jestem pewny (wcześniej mi już coś nie grało w "Kręgu" i "Śmierć w Rodzinie") że tłumaczenia Tomasza Kłoszewskiego są sztywne jak z translatora i ogólnie słabe  :doubt: jak ktoś ma obie wersje (albo oryginał) może samemu porównać.

i jeszcze cały czas to nieszczęsne Ziemia Dwa zamiast:



Módlmy się wszyscy żeby to nie Egmont robił MMH  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 10:42:20 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 29, 2016, 07:35:55 am »
A w poprzednim tomie było między innymi "W CENIU RED HOODA".
Do Tomasza Kłoszewskiego od początku podchodziłem nieufnie, bo nie pamiętałem tego nazwiska ani z tłumaczeń WKKM ani z tych tomów Egmontu co je kupiłem. Po świętach piszę maila do Eaglemoss by zwiększyli kontrolę nad fuszerką Egmontu. Bo nie wiem czy pisanie do Egmontu coś da. Ostatnio mi nie odpowiedzieli.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 02:53:48 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Barmon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 29, 2016, 07:42:55 am »
Zawsze to lepsze niż polski tytuł dvd" W cieniu czerwonego kaptura"

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 29, 2016, 07:44:22 am »
Mi się ten Tomasz Kłoszewski od początku nie podobał
Wszystkie (trzy  :smile: ) premierowe tomy on tłumaczył czyli pewnie jeszcze dużo będzie (może wszystkie premierowe) jego tłumaczeń.

Literówka czy tam pomylony dymek to pikuś przy słabym tłumaczeniu  :doubt: Zobaczę co to będzie z Suparmanem bo się zastanawiam nad przerwaniem kolekcji.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:07:21 am »
Zawsze to lepsze niż polski tytuł dvd" W cieniu czerwonego kaptura"

Uważaj, bo na stronie Eaglemoss taki właśnie tytuł ma tom 57. Ale i tak nie przebija jeszcze "Ciężko podróżujących bohaterów" :) Niby te tytuły są robocze, ale jak widać, Eaglemoss niespecjalnie dba o jakość kolekcji, więc kto ich tam wie...


Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:48:35 am »
Eaglemos faktycznie chyba nieszczególnie dba o jakość naszej edycji, ale Egmont najwyraźniej, delikatnie to ujmując, sabotuje kolekcję. Pewnie bardziej oplacałoby się im gdyby kolekcji nie było niż jej "opracowywanie".

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:40:08 am »
Raczej Eaglemoss odpuściło sobie korektora. A brak korektora można pomylić z sabotażem :)

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:12:45 am »
Te źle rozdzielone okładki to jeszcze nic  :doubt: w dodatkowym zeszycie Flash są pomylone dymki i kwestia
"Czeka ich spotkanie z podwójnym FALSHEM"

Porównałem też tłumaczenie z "Ziemi 2" FunMedia i już jestem pewny (wcześniej mi już coś nie grało w "Kręgu" i "Śmierć w Rodzinie") że tłumaczenia Tomasza Kłoszewskiego są sztywne jak z translatora i ogólnie słabe  :doubt: jak ktoś ma obie wersje (albo oryginał) może samemu porównać.
Módlmy się wszyscy żeby to nie Egmont robił MMH  :biggrin:
A znalazłbyś czas, żeby podać przykład różnic w stosunku do wydań fun-media? Bo ja ich nie mam.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 29, 2016, 11:39:19 am »
A znalazłbyś czas, żeby podać przykład różnic w stosunku do wydań fun-media? Bo ja ich nie mam.
Tłumaczenia różnią się bardzo (na niekorzyść WKKDC).
Sprawdź priv.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:22:29 pm »
Nie mam wydania WKKDC, ale zakładam, że to kolejny przykład syndromu 2. tłumaczenia - czyli 2. tłumacz bierze pierwsze tłumaczenie, czyta bardzo dokładnie i na podstawie tego pierwszego tłumaczenia robi swoje tłumaczenia zmieniając wszystko, co tylko da się zmienić (żeby tylko nie było posądzenia o plagiat).
Jak porównywałem Ostatnie Łowy Kravena to miałem dokładnie takie odczucie (słynne "moja matka była chora psychicznie" :D... czy jak to szło).
To by też wyjaśniało debilną Ziemię DWA

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:28:07 pm »
Tłumaczenia "Kręgu" i "Śmierć w rodzinie" też są takie.

W dodatkowym zeszycie Flasha tłumaczenie też jest dziwne a ze zdania "Wkrótce w pobliżu pojawiają się obaj Flashowie" do tej pory mam bekę  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 12:47:10 pm wysłana przez JanT »