Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2016, 03:13:07 pm »
#90. Kingdom Come (cz. 1) [Kingdom Come #1-2, More Fun Comics (1936) #52]
#91. Kingdom Come (cz. 2) [Kingdom Come #3-4, All-Star Comics (1940) #3]
Niefajnie że to podzielili  :doubt: chyba że będą jakieś dodatki.

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2016, 03:18:26 pm »
Niefajnie że to podzielili  :doubt: chyba że będą jakieś dodatki.
Przecież oni wszystko dzielą na dwa tomy inaczej by nie mieli zysku. Zdziwiony byłem że DH nie podzielili na trzy tomy.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2016, 03:33:51 pm »
Nic innego nie podzielili co by się zmieściło w jednym tomie.
Kołczan by się nie zmieścił  :smile:

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2016, 04:19:15 pm »
150 tomów? Osz kur.zapiał. Ja się poważnie zastanawiam czy ma sens dalej bawić się w kolekcję, a Niemce z takim czymś wychodzą. Fakt, że u nas na pierwszej 60-tce może się skoczyć, no ale patrząc na WKKM, to raczej nie ma na to co liczyć. Prawdę mówiąc, to boję się, że niektórych tytułów w porządnym i kompletnym wydaniu już nie dostaniemy (np. "Animal Man", "Swamp Thing"). Z drugiej strony mamy wydmuszkę "JLA 4", więc na te kompletne wydania też już specjalnie liczyć nie można. A tyle dobroci jest jeszcze do wydanie ze "starego DC". Pewnie Egmont pójdzie teraz głównie w "Rebirth". Może to i dobrze?

Jeszcze pytanko o nadchodzący środowy tom "Śmierć w rodzinie". Wiem, że historia bardzo ważna dla Bat-uniwersum ale czy wydanie WKKDC jest wydaniem w miarę kompletnym i czy nie zostawi czytelnika z otwartym zakończeniem jak "Batman i syn"?

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2016, 04:33:43 pm »
Część tytułów na propsie jak Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?, a część potwierdza wcześniejsze obawy (Swamp Thing i Kingdom Come rozbite na 2 części). Jeżeli to przejdzie to ciekawe jak Egmont zareaguje.

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2016, 05:11:07 pm »
Cytuj
Jeszcze pytanko o nadchodzący środowy tom "Śmierć w rodzinie". Wiem, że historia bardzo ważna dla Bat-uniwersum ale czy wydanie WKKDC jest wydaniem w miarę kompletnym i czy nie zostawi czytelnika z otwartym zakończeniem jak "Batman i syn"?

"Śmierć w rodzinie" to jak najbardziej zamknięta historia.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 11, 2016, 06:21:38 pm »
(Swamp Thing i Kingdom Come rozbite na 2 części). Jeżeli to przejdzie to ciekawe jak Egmont zareaguje.
Swamp Thinga wyda niedługo  :smile: a Kingdom Come nie wyda  :doubt:

Fajnie że jest Hawkman  :smile: ale są też inni mniej znani bohaterowie.

I początek Animal Man Morrisona  :doubt: To będzie najbardziej urwana historia.

Tak patrząc na te 105 tomów to dubli jest niedużo  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 06:41:36 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 11, 2016, 08:28:25 pm »
Nie wiem skąd te zdziwienia. Przecież z JanemT już tu na forum o tym rozmawiałem 27 listopada w poprzedniej części tematu i wrzucałem okładki Kingdome Come podzielonego na 2 tomy. Też kręcę na to rozwiązanie nosem, ale skoro nie ma dostępnego innego polskiego wydania, to trzeba będzie wziąć te.

Mówiłem też wcześniej, że w Niemczech przedłużą, bo czemu by mieli nie przedłużać, skoro się sprzedaje? I to mimo tygodniowego cyklu wydawniczego. Ale co się dziwić - za Odrą jest większa siła nabywcza przeciętnego niemieckiego konsumenta i dla nich te 13 euro, to tak jak dla nas 26 złotych.
I od razu ekstrapoluję - będzie sprzedaż w Polsce na poziomie WKKM przez nadchodzące lata, to i u nas przedłużą do 150 numerów. I wyjdzie większość wydań dodatkowych. Bylebyśmy tylko kupowali.

Ci którzy mówili tutaj o tym, że będzie tylko 100 numerów WKKDC Ger mogą się przyznać do pomyłki. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 09:25:11 pm wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:25:59 am »
Tak patrząc na te 105 tomów to dubli jest niedużo  :biggrin:
I co z tego. Ta kolekcja jak i kolekcja Marvela zablokowała kilka dobrych runów (przytoczony Swamp Thing i Animal Man), których raczej szybko w całości nie otrzymamy (lub wykastrowane jak JLA tom 4, tak wiem że JLA Ziemia 2 to nie cześć runu Morriosna, tylko osobny projekt, ale wydanie było zapowiadane z tą historią).  :doubt:

Też kręcę na to rozwiązanie nosem, ale skoro nie ma dostępnego innego polskiego wydania, to trzeba będzie wziąć te.
Czekam, aż zaczniesz narzekać jakie to cienkie będzie kiedy podzielą na dwie część, wczoraj sprawdziłem ilość stron (jak będzie podzielone) i nie licząc tych starych historii (które ja traktuje jako dodatek) to wychodzi taki tom jak Strażnicy Galaktyki Nieskończoność lub Spiderman Zło konieczne.

Mówiłem też wcześniej, że w Niemczech przedłużą, bo czemu by mieli nie przedłużać, skoro się sprzedaje? I to mimo tygodniowego cyklu wydawniczego. Ale co się dziwić - za Odrą jest większa siła nabywcza przeciętnego niemieckiego konsumenta i dla nich te 13 euro, to tak jak dla nas 26 złotych.
Nie porównuj zarobków niemieckich do polskich. Niemca za te 13 euro stać na kupienie więcej niż nas Polaka za 26 zł.   :roll:
Część tytułów na propsie jak Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?, a część potwierdza wcześniejsze obawy (Swamp Thing i Kingdom Come rozbite na 2 części). Jeżeli to przejdzie to ciekawe jak Egmont zareaguje.
Jak ma zareagować? U nas tego nie będzie w innym wydaniu niż Eaglemoss. :badgrin:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 12, 2016, 07:47:00 am »
Swamp Thing będzie  :smile: A co do Animal Mana to nawet nie wiadomo czy Egmont kiedykolwiek o tym myślał  :smile:
Doom Patrol niech wydają  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 08:07:10 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 12, 2016, 08:30:32 am »
Swamp Thing będzie  :smile:
Jeśli to ma być takie potwierdzenie jak "wydajemy JLA Morriosna" to jak zobaczę to uwierzę, na razie pozostanę w strefie czarnowidztwa,  :doubt: , bo szczerze to wolałbym ostatecznej decyzji że "tak" lub "nie" bo cały czas czekam. Problem z Moorem jest taki że aż tak nie jestem biegły w angielskim aby porywać się na zakup jego komiksów w wersji oryginalnej.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 12, 2016, 11:53:46 am »
W zeszłym tygodniu (w czasie gdy nie działało forum) dostałem już swój reklamowany egzemplarz Kołczana - reklamowany w pierwszej połowie października. Długo, bo długo ale w końcu dotarł :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2016, 01:19:45 pm »
A co to są te tomy "premiowe"? Wie ktoś na jakich zasadach to się nabywa?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2016, 01:26:11 pm »
A co to są te tomy "premiowe"? Wie ktoś na jakich zasadach to się nabywa?
Można je było nabyć poprzez większy koszt prenumeraty, a następnie z którąś tam paczką (nie wiem musiałbym sprawdzić) dostawałeś tom z tej części kolekcji, tak było w UK i Niemczech. Inna sprawa że tomy GL są wymienne z Flashem (jeśli były tomy GL to nie było Flasha i na odwrót). Przy czym tomy te nie było dostępne w inny sposób i było od razu o nich wiadomo na starcie kolekcji. U nas do tej pory nic o nich nie wiadomo i jest duże prawdopodobieństwo że ich nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 01:30:00 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2016, 01:40:59 pm »
Warto jednak dodać, że w ankiecie Eaglemoss można było wybrać komiksy z GL jako opcja wydań specjalnych, więc jakaś nadzieją jest. Był też chyba Batman Ziemia niczyja, ale zabrakło Flasha.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ