Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #420 dnia: Luty 16, 2017, 10:46:44 am »
Cytat z pierwszego wydania Zagłady Gotham: W tytule polskiego wydania komiksu nawiązano do polskiej wersji tytułu opowiadania H.P. Lovecrafta "The Doom That Came to Sarnath" w tłumaczeniu Roberta Lipskiego: " Zagłada Sarnathu", w zbiorze " W poszukiwaniu nieznanego Kadath", Wydawnictwo SR, Warszawa 1996.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #421 dnia: Luty 16, 2017, 11:15:55 am »
Już dawno powinny dotrzeć, ale z tego co wiem jeszcze nikt albo prawie nikt nie ma. Chciałbym wierzyć, że czekają na dostawę plakietek, ale pewnie po prostu obsuwa wynika z fatalnej obsługi.

Ja już mam od tygodnia. Bez plakietek.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #422 dnia: Luty 16, 2017, 12:19:07 pm »
Oooo - znowu sympatyczny Robert Lipski. I pewnie Grzędowicz stąd wziął tytuł. Za 6 dni się wszystko zobaczy.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #423 dnia: Luty 16, 2017, 10:32:01 pm »
JLA: Wieża Babel
Mam dziwne wrażenie, że dyskusja nad kwiatkami translacyjnymi przesłoniła inną ważną kwestię.
Otóż, pomimo wysokiej opinii, jaką się ów komiks cieszy, pomimo niewątpliwego talentu Marka Waida, jest to wyjątkowo marny produkcyjniak.
Czytając to "dzieło", miałem wrażenie, że ktoś podmienił mi normalny komiks z uniwersum DC na któreś z tych zeszytowych czasopism, jakie Marvel i DC wydają dla dzieci w przedziale 6-12 lat. Pomimo kilku dobrych, oryginalnych pomysłów scenariuszowych, miałem wrażenie kompletnej papierowości postaci i "odrabiania" poszczególnych etapów historii bez żadnej emocji. Sposoby na wykańczanie poszczególnych bohaterów to zbędnie rozdęta, raczej nudna dziecinada. Za to metody leczenia to już pełna żenada i jedna wielka dziura fabularna. Potencjalnie ciekawy pomysł na zagładę ludzkości przy pomocy powszechnej i skrajnej dysleksji, zaginął w tych bzdurach dokumentnie. Ostatni zeszyt, który mógł mieć jakieś ambicje etyczne, wypadł drętwo i tandetnie pod względem myślowym (choć może na moje wrażenie rzutuje nędza przekładu).
Autorze bardzo dobrego "Daredevila" i pod wieloma względami podobnego do "Wieży Babel" "FF: Niepojęte" - co Ci się stało!?

Ale porażka Marka Waida to nie wszystko. Są tu jeszcze straszliwe rysuny Howarda Portera! W ogóle szkoda mi słów na tę dolną półkę superbohaterskiej sztampy, na prymityw graficzny w złym guście, tuszowany komputerowymi pawiami kolorystycznymi, na straszliwą anatomię... Niech obrazy świadczą za 1000 słów:
 
albo:
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #424 dnia: Luty 16, 2017, 10:59:42 pm »
@Szczoch
Nie mógłbym się chyba bardziej zgadzać.

Tu nawet nie ma co opisywać, można jechać listą i odhaczać co nie wyszło (w skrócie: wszystko). Mamy marne profile psychologiczne i motywacje bohaterów (Talia, siądźżesz na dupie i przestań się tak miotać.) Brak emocji, suspensu, jakiegokolwiek zaskoczenia. Kompletnie niewiarygodny świat przedstawiony.  Ogólnoświatowe konsekwencje akcji al Ghula przedstawione dosłownie dwa razy a i to nieudolnie (przekroczenie granicy Korei Północnej, bo nie można odczytać tabliczki? Ktoś tu się nawet nie stara...) I jeszcze ta okropna ekspozycja, kiedy Talia chodzi i myśli o tym co się dzieje. No i chodzi i myśli. Czy istnieje jakiś gorszy sposób prowadzenia fabuły?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #425 dnia: Luty 17, 2017, 07:20:55 am »
Ale jeśli Porter narysował prawie wszystkie JLA wydane w ostatnim roku w Polsce, to trzeba by je wszystkie skreślić. Nie ma co się skupiać tylko na WB. A fabuła to głównie problem zaufania. JLA ma tylu wrogów a załatwił ich de facto jeden z nich - Batman. W sumie po czymś takim można by w ogóle tą grupę rozwiązać, skoro nie potrafi działać wspólnie. I jeszcze to, że dali się pokonać tak łatwo i to dzięki pomysłom jeszcze jednego człowieka. Zawstydzające nieco. To mi się w tym komiksie podobało.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 07:39:13 am wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #426 dnia: Luty 17, 2017, 07:27:10 am »
Ale jeśli Porter narysował wszystkie JLA wydane w ostatnim roku w Polsce
Nie rysował wszystkich.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #427 dnia: Luty 17, 2017, 07:43:04 am »
Najwięcej radości z w Wieży Babel dały mi błędy tłumaczeniowe  :smile:
Lata temu jak to czytałem to mi się podobało a teraz to dla mnie chyba najsłabszy tom WKKDC.
Dodatkowo wycięli te akta które dodawały sporo do komiksu.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #428 dnia: Luty 17, 2017, 02:27:47 pm »
Czyli to raczej Wieża Bubel?

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 17, 2017, 02:31:11 pm »
Kurde, to jest jedna z największych wad kolekcji - komiks jest przedstawiany jako jedna z najlepszych historii o JLA więc kupuje się zanim Ci wykupią z kiosku. A potem okazuje się że niewypał... A tak, poczekałoby się z miesiąc, podsumowało opinie i kupiło bądź nie.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 17, 2017, 04:02:50 pm »
A jak ma sie sytuacja z prenumerata? Ja ciagle czekam na eSa i Wieżę B. Tak długiego wyczekiwania jeszcze nie miałem :doubt:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #431 dnia: Luty 17, 2017, 04:03:27 pm »
Nadal cisza :(

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 17, 2017, 04:11:24 pm »
A Eaglemoss na FB oferuje pomoc w sprawdzaniu statusu;) Co za gamonie.


Spytałem ich czy to prawda, że nadal nie mają plakietek. Odpisali, że każdy prenumerator otrzyma swoje prezenty. Uczą się odpowiadania od polityków;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 17, 2017, 04:16:14 pm »
Do srody jak sie nie wyrobia to trzeba bedzie szukac jakiejs informacj.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 17, 2017, 04:37:46 pm »
Cytuj
Uczą się odpowiadania od polityków;)

"Zadał pan bardzo trafne pytanie. Również uważamy, że dostarczenie prenumeratorom należnych im nagród jest kwestią priorytetową, i gwarantujemy że sztab naszych najlepszych fachowców już pracuję by rozwiązać te kwestię korzystnie dla obu stron"

 

anything