trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1485 dnia: Luty 19, 2018, 02:55:16 pm »
Pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że Gwóźdź mógłby wyjść, a już na pewno Wieża Babel. Zresztą te komiksy nie są dobre, a ja o dobrych pisałem :)

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1486 dnia: Luty 19, 2018, 03:00:36 pm »
Tylko czy to naprawdę są świetne komiksy?

Dobre pytanie. Było świetnie, jak kolekcja ruszała - człowiek wiele sobie obiecywał po tych tytułach, a w moim przypadku, większość z nich sromotnie zawiodła. Z tych premierowych tytułów, dobrze wspominam chyba jedynie Robin: Year One i Batgirl: Year One, choć i tak wolałbym je wydane w jednym tomie w DC Deluxe.


Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1487 dnia: Luty 19, 2018, 03:15:18 pm »
Dobre pytanie. Było świetnie, jak kolekcja ruszała - człowiek wiele sobie obiecywał po tych tytułach, a w moim przypadku, większość z nich sromotnie zawiodła.
ale miałeś możliwość dzięki kolekcji je przeczytać.

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1488 dnia: Luty 19, 2018, 03:28:42 pm »
ale miałeś możliwość dzięki kolekcji je przeczytać.

Oczywiście. Ale wolałbym, żeby Egmont wydawał więcej DC Deluxe, czy jakieś serie sprzed New 52, jak to robił przed WKKDC. Kto wie, może gdyby nie start kolekcji, już doczekalibyśmy się wielu tytułów na które wciąż czekamy?

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1489 dnia: Luty 19, 2018, 08:17:30 pm »
Fakt jest jednak taki, Eaglemoss wydał bardzo dużo tego czego nikt do tej pory nie wydał. A konkurencja miała czas się tym zająć wcześniej ale tego nie zrobili, gdybanie czy wydaliby coś właśnie teraz ale kolekcja im przeszkodziła nie ma sensu bo to już będzie wróżenie z fusów.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1490 dnia: Luty 19, 2018, 09:46:16 pm »
A konkurencja miała czas się tym zająć wcześniej ale tego nie zrobili
Konkurent  :smile: Możne też powiedzieć że po części to zrobili i ciul że kiepski tłumacz tłumaczy większość kolekcji. WKKDC ładnie im wypromowało tańszy Rebirth (gdzie nawet serii z Nowego DC nie pokończyli żeby szybko go puścić) który teraz chyba trochę pogrążył kolekcję. Tak samo jak na koniec/pod koniec WKKDC wróci "Old DC" żeby ładnie wypełnić pustkę.  Tu nic nie jest przypadkowe  :biggrin:

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1491 dnia: Luty 20, 2018, 02:39:42 pm »
Nie liczy się jakość, ale sprzedaż. Niemniej mam wrażenie, że ta nie jest powalająca.

Wg mnie jedno jest nierozerwalnie związane z drugim i stąd właśnie słaba sprzedaż.

Ale w sumie dzięki tej kolekcji mogliśmy przeczytać wiele świetnych, klasycznych komiksów, które prędko nie ukazałyby się na naszym rynku jak: Wieża Babel, Śmierć w rodzinie, Gwóźdź, Władcy losu, Superman: Tajna Geneza i Dziedzictwo, Brainiac JLA: Rok Pierwszy czy Robin i Batgirl Rok Pierwszy,
Ponadto dostaliśmy nowe wydania komiksów których nakład już się skończył: Hush, Kołczan oraz Batman i Syn.

Więc bardzo cieszę się z tej kolekcji.

Niby tak, ale z drugiej strony ja bym wolał dostać mniej kanonicznych historii, ale w lepszym wydaniu.

I te 2 zł w górę ma uratować tę sprzedaż?  :lol: Zawsze mnie takie zagrywki śmieszą. Prędzej spowoduje spadek sprzedaży.

To niestety odwieczny błąd chciwych biznesmenów (i polityków) :wink: Nie od dziś przecież wiadomo, że niższe ceny (czy też podatki) powodują zwiększoną konsumpcję, sprzedaż, a tym samym większe zyski w dłuższym okresie czasu. Niestety mało który rodzimy przedsiębiorca (a Eaglemoss Polska do takowych zaliczam z premedytacją) patrzy na biznes dalekosiężnie. Większość chce się "nachapać" tu i teraz, więc rzeczywiście z tymi 2 zł więcej zarobią lepiej w krótkim okresie czasu.

Nie wiem czy masz na myśli jakość wydania czy historii...

Jakość wydania. Ale też konstrukcję każdego tomu. Uważam, że historie klasyczne są tam całkowicie z dupy i jedynie zabierają miejsce. A tomy i tak są objętościowo cieniutkie. Osobiście wolę formułę z WKKM, gdzie na komiksy klasyczne przeznacza się cały tom. Wtedy ktoś taki jak ja, z gigantyczną awersją do klasyków komiksów super-hero, może odpuścić cały tom. A już najgorszy format został zastosowany w SM, gdzie bywa pół na pół pod tym względem.

Dobre pytanie. Było świetnie, jak kolekcja ruszała - człowiek wiele sobie obiecywał po tych tytułach, a w moim przypadku, większość z nich sromotnie zawiodła.



Mam dokładnie tak samo.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2018, 03:05:06 pm wysłana przez Feldkurat »

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1492 dnia: Luty 21, 2018, 11:01:06 am »
WKKDCC#40: Superman: Dziedzictwo część 2 - prezentacja komiksu

Druga część Supermana od dzisiaj w kioskach.  :smile:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1493 dnia: Marzec 02, 2018, 08:49:50 pm »
Po przeczytaniu paru recenzji wybrałem sobie kilka tomów z kolekcji i zakupiłem je aby zaspokoić potrzebę superboaterszczyzny z DC.
Odważni i Niezłomni: Władcy Losu - totalnie nie wiem co się w tym komiksie działo. Poza zeszytem z Lobo nie miałem żadnej przyjemności z czytania. Zapewne nie wyłapałem wszystkich ukrytych nawiązań do historii komiksów ale cała awantura była zupełnie bez sensu. Rysunki na plus, wszystko czytelne pomimo zalewu trykotów na niektórych planszach.
Harley Quinn: Preludia i fantazje - długo się męczyłem z tym komiksem i się poddałem w końcu. Ani humor ani intryga ani rysunki (chociaż to jedyny plus) nie sprawiły abym chciał to kontynuować.
Superman: Brainiac - skusiłem się aby poznać trochę tytułowego przeciwnika. Wszystko działo się za szybko i jakoś za łatwo Kal-Elowi (dobrze odmieniłem?) poszło ale całość miała fajny potencjał i dobrze się czytało. No i dowiedziałem się trochę o Brainiacu jak i Kandorze. Niedosyt jest ale jednak pozytywnie.
Batgirl: Rok Pierwszy - i takie komiksy chciałbym czytać. Luźne, bezpretensjonalne i dobrze skonstruowane. Bez nadmiernej powagi ale z ciekawą historią i przemyślane. Batman w tle sprawdza się idealnie do tego wykorzystanie podrzędnych przeciwników. Po tym tomie chętnie poznam więcej historii Batgirl, możecie polecić coś? Zauważyłem że superbohaterki w PL mają więcej szczęścia ostatnio (WW Azzarello i Rucki, Catwoman) i liczę na Batwoman Rucki od Egmontu.
JLA - Gwóźdź - jeszcze nie przeczytałem ale jako faj Elseworldów liczę na dobrą lekturę.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1494 dnia: Marzec 02, 2018, 08:59:34 pm »
up
W takim samym tonie jak Batgirl: Rok Pierwszy: masz wydane Robin:Rok Pierwszy w kolekcji  8)

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1495 dnia: Marzec 02, 2018, 09:21:52 pm »
Robina odrzuciłem na początku ale może faktycznie warto spróbować. Tutaj obawiam się zbyt dużej ilości Batmana, którego lubię ale w swoich solowych historiach.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1496 dnia: Marzec 02, 2018, 09:32:32 pm »
Batman jest ale to Robin gra pierwsze skrzypce i zobaczysz w którym momencie przeszywa sie R:RP z BG:RP

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1497 dnia: Marzec 02, 2018, 09:36:21 pm »
Dzięki :) Wpisuję na listę i zakupię przy najbliższej okazji.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1498 dnia: Marzec 05, 2018, 07:38:28 am »
Po przeczytaniu paru recenzji wybrałem sobie kilka tomów z kolekcji i zakupiłem je aby zaspokoić potrzebę superboaterszczyzny z DC.
No cóż, ja miałem zupełnie odmiennie niż Ty. Zarówno Władców losu, jak i Harley Quinn uważam za  świetne lektury (czysto rozrywkowe, ale naprawdę dobre), a z kolei Braniac to dla mnie przeciętniak i skłaniam się raczej w negatywną stronę niż pozytywną.
Tak więc może na zasadzie przeciwności polecę Zagładę w Gotham - wizja Batmana w latach 20' poprzedniego stulecia z ciekawie rozpisaną intrygą i silnie zarysowanym wątkiem fantastycznym, czy wręcz demonicznym opowiedziana przez samego Mignolę. Takie nietypowe superhero, a do tego elseworld. A ta przeciwność to dlatego, że mnie to akurat średnio podeszło  :wink:

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1499 dnia: Marzec 05, 2018, 11:08:35 am »
Zagładę Gotham sam mogę polecić i jest to jedna z moich ulubionych historii z Batmanem :) Posiadam wydanie Egmontu i jest wystarczające nawet bez twardej oprawy. Skoro już wspomniałeś będę musiał sobie odświeżyć. W WKKDC szukam tego czego jeszcze w Polsce nie było.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain