trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1470 dnia: Luty 19, 2018, 10:53:25 am »
Zdziwiłbym się, gdyby przedłużyli. Na rynku jest już dużo kolekcji, a WKKDC jest chyba jakościowo najsłabsza z nich wszystkich.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1471 dnia: Luty 19, 2018, 11:03:06 am »
Nie liczy się jakość, ale sprzedaż. Niemniej mam wrażenie, że ta nie jest powalająca. Dla mnie ta kolekcja blokuje porządne wydania dobrych komiksów, a na produkcyjniakach pomiędzy mi nie zależy, więc im prędzej to przerwą, tym lepiej.

Na szczęście w pierwszej 60 nie ma tomów Swamp Thing, Kingdom Come ani Animal Mana.

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1472 dnia: Luty 19, 2018, 11:32:29 am »
Ale w sumie dzięki tej kolekcji mogliśmy przeczytać wiele świetnych, klasycznych komiksów, które prędko nie ukazałyby się na naszym rynku jak: Wieża Babel, Śmierć w rodzinie, Gwóźdź, Władcy losu, Superman: Tajna Geneza i Dziedzictwo, Brainiac JLA: Rok Pierwszy czy Robin i Batgirl Rok Pierwszy,
Ponadto dostaliśmy nowe wydania komiksów których nakład już się skończył: Hush, Kołczan oraz Batman i Syn.

Więc bardzo cieszę się z tej kolekcji.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1473 dnia: Luty 19, 2018, 11:48:45 am »
Cena wzrosła przez słabą sprzedaż wiec to dobrze nie wróży. Najlepiej niech kończą w cholerę zwłaszcza gdy Egmont ma wrócić do "Old DC"

Ponadto dostaliśmy nowe wydania komiksów których nakład już się skończył: Hush, Kołczan oraz Batman i Syn.
Husha pewnie byśmy dostali w DC Deluxe w jednym tomie i może tak samo z Kołczanem +5 zeszytów Smitha.
Jak sam TK powiedział jak WKKDC wyda Kingdom Come (w dwóch tomach) to Egmont odpuszcza.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1474 dnia: Luty 19, 2018, 12:52:40 pm »
Cena wzrosła przez słabą sprzedaż wiec to dobrze nie wróży. Najlepiej niech kończą w cholerę zwłaszcza gdy Egmont ma wrócić do "Old DC"
Husha pewnie byśmy dostali w DC Deluxe w jednym tomie i może tak samo z Kołczanem +5 zeszytów Smitha.
Jak sam TK powiedział jak WKKDC wyda Kingdom Come (w dwóch tomach) to Egmont odpuszcza.

I te 2 zł w górę ma uratować tę sprzedaż?  :lol: Zawsze mnie takie zagrywki śmieszą. Prędzej spowoduje spadek sprzedaży. No ale nawet jakby nie, to zyskali na tym parę stówek do przodu w najlepszym wypadku. Już słyszę dźwięk otwieranej butelki szampana. Od zawsze pisałem, że kolekcje blokują wydawanie lepszych wydań to nikt nie słuchał :cool: No ale credit where credit's due, fakt wyszło parę historii, których byśmy na pewno nie zobaczyli (z ery ramotkowej) w wydaniu Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1475 dnia: Luty 19, 2018, 12:56:18 pm »
I te 2 zł w górę ma uratować tę sprzedaż?  :lol:
To jest kilka tysięcy na jednym tomie czystego zysku dla wydawnictwa  :smile:

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1476 dnia: Luty 19, 2018, 12:56:31 pm »
Zdziwiłbym się, gdyby przedłużyli. Na rynku jest już dużo kolekcji, a WKKDC jest chyba jakościowo najsłabsza z nich wszystkich.
Nie wiem czy masz na myśli jakość wydania czy historii... bo jeśli jakość historii to się absolutnie nie zgodzę. Moim zdaniem w tej chwili WKKDC wydaje najlepsze historie porównując z 2 kolekcjami Hachette.


Cena wzrosła przez słabą sprzedaż wiec to dobrze nie wróży. Najlepiej niech kończą w cholerę zwłaszcza gdy Egmont ma wrócić do "Old DC"



Old DC Oldem DC ale nie wierzę, że Egmont szybko (w ogóle?) wydałby np. Justice League International, Superman and Legion of Superheroes (część runu Johnsa przed Brainiakiem), Superman/Batman: Generations Byrne'a, New Gods Kirby'ego, The Birth of the Titans Wolframa, The Great Darkness Saga, Legends (pierwszy crossover po Kryzysie), 2 historie z chwalonego runu Johnesa w Teen Titans czy całkiem wysoko oceniane 2 komiksy z JSA.


A nie wymieniłem historii, na których mnie osobiście tak bardzo nie zależy, ale znając sentyment wielu byłoby zachwyconych (Painic in the Sky, Crisis of the Krimson Kryptonite czy Batman and the Outsiders) czy Hawkmana (oceny średnie, ale to jednak Johnes).


Warto też pamiętać o historiach, co do których jakaś tam szansa (moim zdaniem) jest, że Egmont je ruszy, choć moim zdaniem niewielka: Batman/Huntress Rucki, Black Glove (kontynuacja Batman and Son) czy ponoć świetna JSA: The Golden Age.

No i nie wymieniam historii, które Egmont i tak pewnie wyda: Superman Moore'a i Animal Man Morrisona.

Tomy 61-100 to sporo historii świetnych lub sprzed roku 2000 (do których mam wielki sentyment), dlatego mocno trzymam kciuki za kontynuacje. Natomiast po numerze 100 już jest znacznie gorzej.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1477 dnia: Luty 19, 2018, 01:02:29 pm »
Old DC Oldem DC ale nie wierzę, że Egmont szybko (w ogóle?) wydałby np...
To wiadomo  :smile: Ale np Animal Man jest bez sensu tylko pierwszy tom. Egmont też chyba chce "wrócić" z tym Old DC po końcu/pod koniec WKKDC 60.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1478 dnia: Luty 19, 2018, 01:13:33 pm »
Czemu piszecie "old DC" czegoś takiego nie ma? Jest pre-krysysowe, post-kryzowe, pre-flashpointowe. Co określacie jako old dc, może już New52 też? Ogarnijcie się trochę.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1479 dnia: Luty 19, 2018, 01:16:57 pm »
Old DC - wszystko co powstało przed upadkiem TM Semic/Fun Media. New DC - wszystko po :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1480 dnia: Luty 19, 2018, 01:18:39 pm »
Czemu piszecie "old DC" czegoś takiego nie ma? Jest pre-krysysowe, post-kryzowe, pre-flashpointowe. Co określacie jako old dc, może już New52 też? Ogarnijcie się trochę.
Dlatego jest cudzysłów  :smile: Kiedyś chodziło o wszystko przed "New 52" i wiadomo że chodziło o JLA, Gotham Central, Bat/Sup i Jonah Hex.

Przyczep się jeszcze do "Klasyki Marvela"  :smile:

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1481 dnia: Luty 19, 2018, 01:24:08 pm »
To wiadomo  :smile: Ale np Animal Man jest bez sensu tylko pierwszy tom. Egmont też chyba chce "wrócić" z tym Old DC po końcu/pod koniec WKKDC 60.
Z tego, co widzę, 1. TPB Animal Mana to 1-9, a w WKKDC dostajemy tylko 1-5, więc to zupełnie nie przeszkadza Egmontowi w wydaniu tej serii

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1482 dnia: Luty 19, 2018, 01:33:03 pm »
  Mam wielką nadzieję, ze kolekcja będzie przedłużona. Jakość wydania faktycznie marna, ale dobór samych tytułów jest naprawdę bardzo fajny. A gadka w stylu tych oszołomów z youtube o blokowaniu lepszych wydań to zwykłe pieprzenie w bambus, gdyby nie te kolekcje 80% zawartych tam tytułów nie pojawiło by się na polskim rynku wcale.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1483 dnia: Luty 19, 2018, 01:37:36 pm »
Przyczep się jeszcze do "Klasyki Marvela"  :smile:
Uznaje to za oficjalnie pozwolenie.

Offline Kokosz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1484 dnia: Luty 19, 2018, 02:52:05 pm »
Ale w sumie dzięki tej kolekcji mogliśmy przeczytać wiele świetnych, klasycznych komiksów, które prędko nie ukazałyby się na naszym rynku jak: Wieża Babel, Śmierć w rodzinie, Gwóźdź, Władcy losu, Superman: Tajna Geneza i Dziedzictwo, Brainiac JLA: Rok Pierwszy czy Robin i Batgirl Rok Pierwszy

Tylko czy to naprawdę są świetne komiksy?

Jak dla mnie główną zaletą WKKDC jak do tej pory jest to, że po wydaniu "Sprawiedliwości" znalazłem na allu naprawdę niedrogie wydanie od Muchy. No, może jeszcze ładne wydanie "Supermana: człowieka ze stali", do którego miałem sentyment po TM-Semic.