Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daviddaniel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1440 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:35:05 pm »
Maragast dzięki  :smile:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1441 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:37:06 am »
Ten przyszłotygodniowy "Batman: Zjawy z przeszłości" to coś wartego uwagi? Ktoś czytał i może się podzielić przemyśleniami?

Tom zawiera baaardzo chwaloną historię z Jokerem. Poza tym Englehart, Wein, Simonson - czego tu nie lubić :) To Batman z końca lat 70., ja tam pragnę go po tej sieczce z NEW 52 :)

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1442 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:35:23 pm »
Czyli jak na razie będzie to jedyny komiks w kolekcji sprzed restartu i "Kryzysu na nieskończonych ziemiach".
Czy któryś z przyszłych tomów także jest z przed "Kryzysu na..." czy już żaden???

Offline ainsel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1443 dnia: Styczeń 22, 2018, 03:41:12 pm »


Czy któryś z przyszłych tomów także jest z przed "Kryzysu na..." czy już żaden???
W 58. tomie będzie Green Lantern/Green Arrow: Hard-Travelling Heroes.
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1444 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:34:43 pm »
Wszystkie tomy z głównymi historiami sprzed Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach to:

38. Batman: Zjawy z przeszłości
53. Nowi Nastoletni Tytani: Kontrakt Judasza
58. Green Lantern/Green Arrow: Włóczęga bohaterów
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1445 dnia: Styczeń 24, 2018, 09:35:54 am »
Na stronie ruchu już normalne ceny prenumeraty, więc jednak nadal co dwa tygodnie tom.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1446 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:19:09 am »
WKKDCC#38: Batman: Zjawy z przeszłości - prezentacja komiksu

Nie ma reklamy Egmontu, więc już wiemy czemu podnieśli cenę.  :badgrin:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1447 dnia: Styczeń 24, 2018, 11:30:49 am »
W pilskim Empiku jeszcze nie było...
Może po południu dostawa :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1448 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:18:03 pm »
Czyli, że co - Egmont już im tego nie redaguje?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1449 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:56:16 pm »
Miejsca brakło i tyle  :smile:

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1450 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:18:16 am »
Liga Młodych - Ich własna liga

Pierwszy tom, który zakupiłem po długiej przerwie z WKKDC i bardzo pozytywne mnie zaskoczył. Komiks ma dosyć komediowy charakter(choć w jednej z historii jest dosyć mocne zakończenie). W sumie skusiłem się akurat na ten tom z powodu sentymentu do dwóch postaci czyli Tima oraz Connera(i to w wersji z lat 90). Trzecim głównym bohaterem komiksu jest Impulse(którego geneza opisana w dodatkowym zeszycie jest nieźle zakręcona heh i wyjątkowo nie jest to ramotka bo to komiks z 1994 roku).  Oczywiście w komiksie występują również 3 młode superbohaterki(Arrowette, Secret oraz Wonder Girl), ale pojawiają się dopiero w 4(z 7) zeszycie, stąd też na pierwszym planie jest raczej trójka chłopaków.

Co do samej historii to nie jest to jedna długa historia a zbiór kilku krótszych. Jak dla mnie tom naprawdę warty przeczytania - scenarzysta bardzo luźno i z dystansem(czasami śmieszkowanie w dymkach narratora) podchodzi do opowiadanej historii co akurat w tym wypadku się sprawdza. Postacie są sympatyczne, każda ma swój charakter,swoje zalety i wady(choć jak pisałem wcześniej więcej się dowiadujemy z tego tomu jednak o chłopakach).

W każdym razie jest to naprawdę fajny tom, czyta się szybko i po lekturze towarzyszyło mi uczucie smutku, że to tylko jeden tom i nie ma szans by dalsze przygody tej sympatycznej feryjny ukazały się w Polsce(w USA wyszły w sumie 55 numery)...no nic przynajmniej mamy pierwsze siedem zeszytów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 09:25:50 am wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1451 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:29:00 pm »
Kiedyś zachwalałem bardzo historię "Strange Apparitions", a teraz przeczytałem "Zjawy z przeszłości" i jestem rozczarowany.


po pierwsze: tom zaczyna się od historii, która nie ma żadnego zwiazku z głównym wątkiem opowiesci, pomija natomiast wątek Doktora Phosphorusa dla tej opowieści istotny. Co śmieszniejsze, te zeszyt w tomie umieszczony to numer 468, a numery pominięte, to 469 i 470. Kolejne numery w tomie to 471 i następne.


po drugie: właściwa historia kończy się na epizodzie "Znak Jokera", a reszta to inna opowieść, z której spokojnie można było zrezygnować na rzecz historii Phosphorusa.


po trzecie: w komentarzach od redaktora, czyli tych, które mówią, do czego nawiązujują wypowiedzi lub gdzie można znaleźć dalszy ciąg jakiejś opowiesci, podpisuje się niejaka Julie, chociaż redaktorem serii był w tym czasie Julius Schwartz, co zresztą jest podane na stronie tytułowej.


po czwarte: historia się zestarzała i nie robi tego wrażenia, co kiedyś, graficznie jednak pozostaje bardzo mocna: oryginalna i świeża pomimo upływu lat.


No i tytuł jest bez sensu. To w ogóle o żadne zjawy z przeszłości nie chodzi i nawet przy ogromnie dobrej woli nie da się zauwazyć jego zwiazku z opowiescia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 08:33:05 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1452 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:56:36 pm »
"Julie" to zdrobnienie, którego Julius Schwartz używał. Nic nie zostało tu zmienione z oryginału.

Decyzja (przedyskutowana w kilka osób) o takim przekładzie tytułu to kompromis - "Strange" nie jest nazwiskiem tłumaczonym, dlatego nie zadziałałaby tu gra słów, w związku z czym poszliśmy w inną stronę - nie w "dziwaczną" zjawę, a z przeszłości, bo to pierwszy raz, od kiedy Pan doktor, jeden z pierwszych przeciwników Batmana, pojawił się od 1940 roku.

I tak, dobór zeszytów w kolekcji jest kijowy. Po lekturze poszedłem przytulić swoje stare wydanie zbiorcze bezpośrednio z DC.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 08:59:41 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1453 dnia: Styczeń 26, 2018, 04:58:10 pm »
Czy będzie to wydane w kolekcji "DC DELUXE - Batman. Świt mrocznego Księżyca", sprawdzałem w liście i niema?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1454 dnia: Styczeń 26, 2018, 05:01:00 pm »
To nie ma nic z tym wspólnego. Wspomniany przez Ciebie album zawiera dwie miniserie Wagnera: "Batman and the Mad Monk" i "Batman and the Monster Men".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything