trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1200 dnia: Październik 10, 2017, 02:38:56 pm »
Suma sumarum tez chialbym przedluzenie, sporo ciekawych rzeczy, np Kirby czy Golden age Robinsona czy Superman Moorea. Swamp Thing wyjdzie tak czy inaczej, a moja interpretacja jest taka, ze na ostatnim spotkaniu Kolodziejczak "mrugnal", ze ST moze  juz w pryszlym roku

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1201 dnia: Październik 10, 2017, 02:40:51 pm »
I jeszcze te wielkie plany na 25-cio lecie Vertigo  :smile:

Animal Man
Znaczy cały ten run Morrisona? Bo tylko początek to jest strasznie bez sensu  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 02:49:01 pm wysłana przez JanT »

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1202 dnia: Październik 10, 2017, 02:57:06 pm »
A czemu nie i choćby początek? Całości raczej nie dostaniesz, bo mimo że run dobry, to nie ma na Animal Mana takiego hype jak np. ostatnio się zrobił na Moon Knighta, więc nie liczyłbym że Egmont po to sięgnie. Zawsze to może ten tom zainteresowałby polskich czytelników Animal Manem, i coś by potem z nim wyszło od Egmontu. Fajnie byłoby mieć po polsku choćby tyle.

Przeglądam sobie te listę, i coraz bardziej się nią jaram. Są tomy z News Gods, Kingdom Come (ceny na Allegro sięgają dzisiaj do 300 i 400 zł), Batwoman ze starego DC. Naprawdę wolałbym żeby puścili te kolekcje od momentu przedłużenia :D Widzę że jest tam też Batman & Monster Men, które planuje wydać Egmont.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1203 dnia: Październik 10, 2017, 03:00:33 pm »
A czemu nie i choćby początek?
Czyli chyba nie czytałeś  :smile:

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1204 dnia: Październik 10, 2017, 03:01:52 pm »
Czytałem, a tak się składa że nawet teraz odświeżam sobie. Ale nadal nie rozumiem Twojego zarzutu. Naprawdę nie przyzwyczaiłeś się jeszcze że kolekcje wydają urwane historie? Dla mnie to już standard. Ja nie chce Animala żeby go przeczytać po raz ętny, tylko dla samej przyjemności posiadania go na półce w naszym języku, choćby tego skrawka.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1205 dnia: Październik 10, 2017, 03:07:11 pm »
Chyba że tak  :smile: Ja i tak myślę że prędzej czy później Egmont to wyda wraz z Doom Patrol i Invisibles.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1206 dnia: Październik 10, 2017, 03:11:34 pm »
A czemu nie i choćby początek?
Czytałem, a tak się składa że nawet teraz odświeżam sobie.
Świetny pomysł! Ty czytałeś, ale ile ludzi nie czytało i dostanie urwaną historię bez możliwości doczytania?
Najlepiej niech kolekcje wydadzą wszystkie serie po jednym tomie i wtedy nikt inny już ich nie ruszy. Ile dobrych serii WKKM rozkopała i nie ma ich kto skończyć? Co innego początki historii wydawane 5-6 lat temu, gdy nie było szans na wydanie, a co innego teraz.. :roll:
Jedyna nadzieja, że E&E serio traktują się jak partnerzy i będą wydawać więcej zamkniętych historii w kolekcji, a serie dostanie ten drugi.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1207 dnia: Październik 10, 2017, 03:14:59 pm »
Ale w sumie masz racje @Janek. Animal Mana powinno się wydać w grubaśnym tomie. Ale ja w to nie wierzę, to zbyt egzotyczna postać. Doom Patrol? Prędzej, dzięki renomie. Ale jak czytam nasze polskie komiksowe internety, to Animal Man nie cieszy się takim "mini kultem" jak np. właśnie Doom Patrol. Przynajmniej ja mam takie wrażenie. Spotkałem tylko kilka osób które naprawdę tą serią się ekscytowały tak jak na to zasługuje- gość z youtuba UncleMroowa i z 2/3 osoby na śp. forum DC Multiverse.


Szkoda że zamiast takich pierdół jak Talon Egmont nie wydał chociaż jednego tomu z Animal Manem z New52 którego pisał Jeff Lemire. Może jakoś by się przyjęła i przeciętny polski czytelnik który nie siedzi w tym co jest na topie w USA, zainteresowałby się postacią Buddy'ego.


Cytuj
Świetny pomysł! Ty czytałeś, ale ile ludzi nie czytało i dostanie urwaną historię bez możliwości doczytania?[/size][/font][/size][size=0px]Najlepiej niech kolekcje wydadzą wszystkie serie po jednym tomie i wtedy nikt inny już ich nie ruszy. Ile dobrych serii WKKM rozkopała i nie ma ich kto skończyć? Co innego początki historii wydawane 5-6 lat temu, gdy nie było szans na wydanie, a co innego teraz..

Ale mnie wpienia takie pierdzielenie jak Twoje. To lepiej niech WKKDC zignoruje Animal Mana, i stracimy szansę na przedstawienie tej średnio popularnej postaci przeciętnemu czytelnikowi, który kupuje WKKDC. I który potem może być klientem ewentualnego wydania Egmontu. Pewnie, przepuśćmy sprytną okazję na podrzuceniu ciekawskim i komplecistom, żeby za 40zł poznali zalążek ciekawej historii, którzy może ich zachęcić to sięgnięcia po ewentualne wydanie w przyszłości. Ok.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1208 dnia: Październik 10, 2017, 03:26:13 pm »
ewentualne wydanie w przyszłości
Podaj przykład jednej serii, która jest kontynuowana, a była zaczęta w WKKM/SBM/WKKDC. Jak jakaś znajdziesz to wywnioskuj z tego jakie są szanse na wydanie kontynuacji AM, jeżeli wyjdzie w WKKDC.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1209 dnia: Październik 10, 2017, 03:27:29 pm »
Wolverine Origin :)

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1210 dnia: Październik 10, 2017, 03:32:09 pm »
Świetny przykład. Seria po byku, inni autorzy, 10 lat przerwy między tomami i osobna, jednotomowa historia, którą można czytać bez znajomości jedynki. :lol:
 
Szkoda, że od startu WKKM minęło kilka lat, a na jej początku był Spider-Man i Thor Straczynskiego, New X-Men Morrisona, Kapitan Brubakera, Punisher Ennisa, Ultimate SM Bendisa. Same świetne serie i mega popularne postaci/autorzy i... nie ma kontynuacji - szok.

edit: W sumie dla Ciebie może np: Hulk Koniec to kontynuacja Planety Hulka, bo dzieję się później, wtedy łapie się dużo komiksów.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1211 dnia: Październik 10, 2017, 03:34:23 pm »
Spokojnie. Nie mamy pojęcia co pojawi się w DC Deluxe i Marvel Classic w następnych latach. Trzeba cierpliwie czekać.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1212 dnia: Październik 10, 2017, 03:36:25 pm »
Brak argumentów to zmiana tematu? Myślałem, że się trochę obronisz od mojego
pierdzielenia

Mnie wkurza za to brak logiki u ludzi. Jak się jest głodnym to lepiej ugryźć kromkę niż dostać bochenek, no nie?  ;-)

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1213 dnia: Październik 10, 2017, 03:42:37 pm »
Jaka zmiana tematu? Cały czas rozmawiamy o kolekcji i co może ewentualnie spowodować na rynku dobór tytułów. Dla Ciebie to ma być zmiana tematu?


Cytuj
Mnie wkurza za to brak logiki u ludzi. Jak się jest głodnym to lepiej ugryźć kromkę niż dostać bochenek, no nie?

Kiepskie porównanie. Animal Man to nowa egzotyczna potrawa, coś jak krewetki. Każdy woli zjeść znowu schabowego, bo te krewetki to dziwne takie, i nie wie czy chce wydać na nie większą kasę. Ale jak ktoś mu podsunie małą próbkę krewetek w korzystnej cenie, i mu zasmakują, to jest większe prawdopodobieństwo że kupi cały zestaw. I być może stanie się stałym konsumentem krewetek.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 03:46:24 pm wysłana przez Doctus »

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1214 dnia: Październik 10, 2017, 05:47:01 pm »
Z tą korzystną ceną to tak średnio. Jak porównasz ceny chociażby Catwoman z kolekcji z wydaniem Egmontu i ceną dyskontową to już tak super nie wychodzi.
No i jak pisał Murazor kolekcje serii nie zaczynają tylko blokują. Bo widzisz numery 1często sa najlepiej sprzedającym się numerem. I teraz po co pchać się w serię której numer 1 jest już dostępny na rynku w sensownym wydaniu z twardą okładką i stanowi część większej kolekcji gdzie jej czytelnicy wybiorą wydanie kolekcyjne aby mieć panoramę? Czyli na starcie możesz mieć kilka tysięcy czytelników mniej. Sensownien wydaje sie wydać coś nowego.