trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3  (Przeczytany 380221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1080 dnia: Lipiec 20, 2017, 09:27:54 pm »
<do usunięcia>

 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2017, 10:35:02 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1081 dnia: Lipiec 20, 2017, 09:51:58 pm »
Jestem tutaj z Gr8. Wrzuciłem stronę z padłym Doomsdayem i jest ona taka jak ta z Lois trzymającą Supka - żadnych pikseli jak w Kaznodzieji tam nie ma. Może linie są cieńsze, ale pikseli nie widzę. Na wrzuconych przeze mnie innych stronach z Doomsdayem wygląda on słabo, ale pikseli też nie widać.

A jak chcesz Janek porównywać, to ja polecę Kijankiem i powiem żebyś sobie skaner kupił - O.  :lol: :cool: Czasem się czuje jak jedyny człowiek ze skanerem na forum.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1082 dnia: Lipiec 20, 2017, 10:09:03 pm »
 <do usunięcia>
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2017, 10:34:42 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1083 dnia: Lipiec 20, 2017, 10:30:32 pm »
Wiem, że tam chodzi o sitodruk. Ale w WKKDC nie ma ani pikseli jak w starych TM Semicach (np po Rządach Supermanów 10/96 fragment jak Dr Occult wyjaśniał śmierć Supermana) ani sitodruku, ani nic. Gładkie dobrze wyglądające rysunki. Nawet te słabiej rysowane Doomsdaye, co widać na skanach. One są jakby gorszej jakości, ale nie rozpikselowane.

Offline angelscorpion

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1084 dnia: Lipiec 21, 2017, 03:55:20 pm »
Ja dopiero zacząłem czytać śmierć Supka. Co myślicie o tłumaczeniu? Mnie, tak na pierwszy rzut oka, rzuciło się hasło Guy'a Gardnera: "wybieraj, zakopanie czy kremacja", natomiast w TM Semicowym tłumaczeniu było, jeśli się nie mylę: "wybieraj: pochówek czy kremacja". I to mi zapadło w pamięci po dziś dzień, bo kapitalnie pasowało do cwaniaczka Guya. A teraz jak czytam "zakopanie" to brzmi to ani śmiesznie, ani nie jako przeciwność kremacji.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1085 dnia: Lipiec 21, 2017, 04:22:41 pm »
Semicowe tłumaczenie znacznie lepsze i też utkwił we mnie ten tekst do dzisiaj.


W oryginale brzmi : Take your pick ! Burial or cremation ?


Nie wiem po co tłumacze zmieniają coś co było dobre. Taka próba wyróżnienia się na siłę.


Zakopanie w tym wypadku brzmi jakby nie miało związku z kremacją

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1086 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:05:19 pm »
Mnie, tak na pierwszy rzut oka, rzuciło się hasło Guy'a Gardnera: "wybieraj, zakopanie czy kremacja", natomiast w TM Semicowym tłumaczeniu było, jeśli się nie mylę: "wybieraj: pochówek czy kremacja". I to mi zapadło w pamięci po dziś dzień, bo kapitalnie pasowało do cwaniaczka Guya. A teraz jak czytam "zakopanie" to brzmi to ani śmiesznie, ani nie jako przeciwność kremacji.


Do wersji z TM-Semica można się przyczepić o tyle, że terminologia nie jest do końca jasna i czasami kremacja bywa określana jako rodzaj pochówku, a wtedy pytanie Gardnera nie miałoby za wiele sensu. Tak na szybko przychodzi mi na myśl coś w stylu: "Po sprawie zapakować cię w trumnę czy wolisz kremację?".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline angelscorpion

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1087 dnia: Lipiec 22, 2017, 12:54:01 pm »
Czytam sobie powoli, z przerwami, porównując z omnibusem, jeszcze kilka rzeczy zwróciło moją uwagę: gdy walka przeniosła się na wzgórza, pod którymi znajdował się Cadmus, Supek mówi, że trafili w sam środek osiedla. I na dole w prostokąciku jest wyjasnione, czym jest osiedle, natomiast w naszym wydaniu jest pusty prostokąt.
Kolejna sprawa: napisy na tablicach z miejscowościami: podczas walki przy markecie Luthora mamy napis: Metropolis 100 kilometrów, natomiast w oryginale jest "Metropolis 60 miles". Wszystko byłoby do zrozumienia (powiedzmy, że przelicznik), ale na kolejnej scenie z tablicą, po walkach nad Cadmusem jest: "Metropolis 50 kilometrów", a w oryginale "Metropolis 50 miles". Niby szczegóły, ale brak tutaj konsekwencji.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1088 dnia: Lipiec 25, 2017, 09:00:16 am »
Grenn Lantern Tajna Geneza już za mną, a może dopiero. Komiks bdb, a sadziłem ze lepiej niż Szmaragdowy Świt nie będzie. Aż się prosi o ciąg dalszy. Liczę nawet na to ich WS z Latarniami za ten gruby szmal.
Co do dostępności kolekcji(wkkm, wkkdc i sbm) to w mojej mieścinie już nigdzie w kioskach(były trzy z kolekcjami) tego nie dostane, także utrudnienie którego można było się spodziewać. Prenumerata wraca w łachę, a reklamacja jak będzie tylko cos obite to od razu bez wahania. Smierc eSa musi być bez ryski  ;-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 09:03:46 am wysłana przez SawiK »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1089 dnia: Lipiec 25, 2017, 10:13:46 am »
Jeśli masz daleko do najbliższego Empiku, to rzeczywiście mogą być kłopoty. Próbowałeś rozmawiać ze swoją kioskarką o tym, żeby zamawiała dla ciebie? W każdym razie dobrze, że GL już za tobą. Sam byłem zaskoczony jak sprawny i ciekawy był to origin. Czekam też na to co jutro napisał Waid o Flashu. Jego Rok Pierwszy o JLA bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że tutaj też się będę dobrze bawił.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1090 dnia: Lipiec 25, 2017, 10:18:54 am »
SawiK- żadnego inmedio czy relaya także nie masz w pobliżu?

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1091 dnia: Lipiec 25, 2017, 10:51:41 am »
Bazyl, no gadałem ale koniec końców wyszło na premke, zobaczymy jak to będzie dalej szło.
 LordDisneyland no właśnie lipa w mojej pipidówie, kolporter i kilka kiosków ,20km do cywilizacji ;]

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1092 dnia: Lipiec 25, 2017, 11:53:55 am »
Przecież spokojnie można zamawiać z Gildii. O tyle wygodniejsze jeśli nie kupujesz wszystkich tomów.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1093 dnia: Lipiec 25, 2017, 12:05:23 pm »
@UP
Zamów z Gildii Pajęczą Wyspę czy AvX. To nie jest taka prosta sprawa. W każdym razie do Kolportera jedna kioskarka też mi zamawiała. Było mi wygodnie, bo był on blisko mojej roboty.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1094 dnia: Lipiec 25, 2017, 12:25:11 pm »
Gildia i zakupy to tylko gdy biorę pozycje Studia Lain ,także co któryś można by było tam dołożyć.  Przeprosiłem się z premka i zobaczymy jak to się potoczy, na upartego bym ugadał te dostawy do kiosku, jednak paczka dostarczona do domu bardziej mi odpowiada.