Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 62996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 17, 2017, 11:12:23 am »
Tak, jest, ale wiąże się ona z wieloma problemami - część z nich jest rozpisana w tym wątku. Przede wszystkim nie ma możliwości aby baza powstawała w sposób jakiś usystematyzowany w sensie, że ja to będę uzupełniał - będą ją musieli "tworzyć" użytkownicy. Jest tego po prostu za dużo.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Kijanek

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 17, 2017, 11:33:05 am »
Powrót do pytania, bo w opcjach podawana jest wartość kolekcji okładkowa, czy jest możliwość dodania opcji wartość kolekcji rzeczywista, powiedzmy by zaciągały się jakieś średnie aktualne ceny.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 17, 2017, 11:37:17 am »
Jasne, podaj tylko skąd mają się zaciągać, to chętnie zaciągnę :)
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Murazor

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 17, 2017, 12:06:39 pm »
Można by dać rabat na dane wydawnictwo: Egmont -35%, a np: Kurc, czy Studio Lain -10% - poza mega promocjami to jest standard w dyskontach. I jako dodatek do wyprzedanych pozycji - możliwość "nadpisania" ceny przez użytkownika, żeby każdy mógł sobie wycenić coś co już jest bezcenne.

Nie wiem na ile to jest możliwe - ot taki pomysł :wink:

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 17, 2017, 01:13:35 pm »
Wg mnie to trochę sztuka dla sztuki - za często się to zmienia. Tytuł wychodzi, jest cena -35%, potem się kończy, to jest okładkowa, potem się wyprzeda jest +50%. Dodruk - znów -35%. Ja nie będę miał czasu tego śledzić. Nawet jeśli włączę to o czym mówisz dla Was, to albo trzymamy to per user, albo per portal, ale wtedy jedna osoba uzna, że już nie ma bo nie umie znaleźć, zmieni cenę i wszystkim się przeliczy. A per user - dla każdego komiksu będziesz cenę zmieniał 4x? Ja mam kilka tysięcy komiksów. Nie do przerobienia. A nawet jak do przerobienia na początku, to po kilku takich akcjach to porzucisz. To oczywiście moje zdanie - jak będzie więcej chętnych to mogę to wprowadzić - nie jest to jakiś kłopot techniczny.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Kijanek

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 17, 2017, 02:04:44 pm »
ceny allegro średnia z jakiegoś okresu


Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 17, 2017, 02:08:14 pm »
Ale przecież Allegro nie udostępnia takich danych w sposób pozwalajacy mi to jednoznacznie powiązać - tam to się rozpatruje po aukcji a nie po produkcie. Nie jestem w stanie wiarygodnie odpytać allegro o ceny każdego komiksu.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mappy

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #247 dnia: Październik 17, 2017, 02:13:00 pm »
Osobiście lubię statystyki i sam prowadzę w excelu coś podobnego.
Nie widzi mi się jednak coś takiego na portalu. Można jednak dodać opcję wpisywania spod palca ceny na daną pozycję u siebie w kolekcji. Każdy by sobie wpisał za ile kupił i tyle. Sparowanie cen z innymi portalami jest bezsensu bo ceny lawirują mocno i przy dużych kolekcjach będzie za duży rozrzut wartości kolekcji.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 17, 2017, 07:42:40 pm »
W " ustawieniach konta i kolekcji"   jest licznik "wartości kolekcji" - fajny bajer ale niestety mało praktyczny.
Wystarczy dodać do swojej kolekcji  kilka pozycji z lat 90'-  gdzie ceny katalogowe komiksów to grube tysiące lub miliony złotych - i automatycznie wartość kolekcji wzrasta do wartości niebotycznych .
Ja dodałem trzy zeszytu "Awantury" i wartość mojej kolekcji wzrosła o 23.300 zł.
Można temu jakoś zaradzić?



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline LucasCorso

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 17, 2017, 07:50:08 pm »
Denominować? 2,33 zł wpisać?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 17, 2017, 07:57:17 pm »
Można coś zrobić, tylko co? Proponujcie - jedna propozycja już padła, ale nie wiem czy ona będzie bardziej realna. Przecież komiks za 10000 nie jest wart złotówkę - a może jest? Mogę ew. wywalić cenę z tych albumów PRL. Mogę znaleźć komiksy z ceną większą niż 1000 zł i ustawić tą cenę na 0. Poza Żbikami to myślę, że niewiele albumów znacząco wpływa na wartość kolekcji, więc wiele nie stracimy na totalu.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 17, 2017, 08:30:20 pm »
Najrozsądniej będzie wywalić ceny z PRLowskich komiksów.
To rozwiązanie mi pasuje.





"Jesteś podwójnym sobą."

Offline LucasCorso

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #252 dnia: Październik 17, 2017, 08:56:11 pm »
Przecież zdenominowane ceny sprzed 17 lat też już nie oddają wartości komiksu...

Bądźmy rozsądni: Western Rosińskiego ma cenę okładkową 19.90, a pierwszy tom Skarbka 24.90

Czy teraz też by tyle nówki kosztowały?

Moim zdaniem funkcjonalność bez sensu, ale ja tylko tak się wtrącam, bo programu nie używam, ale z doswiadczenia wiem, jakie nierealne funkcjonalności ludzie potrafią proponować, albo jak bardzo niektóre fajne funkcjonalności po dodaniu okazują się całkowicie niepraktyczne lub nieskuteczne...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Sokratesik

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #253 dnia: Październik 17, 2017, 11:00:54 pm »
Lucas prooooszę Cię... Znajoma kioskarka mawiała mi "wie Pan ja tych meczów nie oglądam, ale to straszne patałachy grają"  :wink:
Wracając do tematu - właśnie ceny po denominacji są najrozsądniejszym rozwiązaniem. CENA OKŁADKOWA niech jest ceną okładkową, natomiast w naszym grajdołku było zjawisko zwane denominacją i należy je stosować. Fakt, że na początku inflacja była jeszcze spora, ale potem znacznie zwolniła. I za dzisiejszą minimalną krajową możemy kupić podobną ilość komiksów (okładkowo) jak np. w 1996 roku. 350 zł to była minimalna na rączkę, a cena tm-semiców 35.000 zł - 3,50. Dziś minimalna 1400 zł, a Grimm Fairy Tales po 15 zł. I ma mniej stron (oczywiście lepszy papier). Wiem, że wziąłem przykład relatywnie drogiego komiksu, dziś jest Merlin i inne Bonita, ale jak mówimy o cenie okładkowej, to wg. mnie rozwiązanie o wiele lepsze niż 0 zł, bo nic nigdy nie kosztowało 0 zł.... przepraszam zagalopowałem się - są darmowe komiksy. I tym bardzie - tylko one winny mieć w cenie 0 zł. A już pierwsze tm-semic po 99 groszy  :smile:
Natomiast nie sposób tego zastosować do komiksów z PRL. Bo komiks kosztował 90 zł, za rok 150, za trzy 350 itd... Tu rozwiązania nie widzę...  :cry:
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2017, 11:08:39 pm wysłana przez Sokratesik »

Offline Funny

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #254 dnia: Październik 18, 2017, 03:54:04 pm »
Zdecydowanie jestem za wywaleniem cen komiksów z PRL-u.
Dość trudna jest weryfikacja oraz poprawianie wartości poszczególnych zeszytów.
Rozwiązanie z ceną okładkową jest najlepszym z możliwych. Przecież można sobie uogólnić i np odjąć samemu 30% .
Co do albumów których nakłady się wyczerpały - to proponuję poza dodatkowymi zdjęciami dla każdej pozycji zrobić coś w rodzaju miejsca na adnotację (mam na myśli każda pozycję w kolekcji). Jak ktoś chce to może w niej wpisać sobie jego aktualną wartość.


Super byłaby opcja w której możnaby wydrukować sobie listę posiadanych komiksów w PDF wraz z miniaturkami oraz miejscem na odręczną notatkę.